Polska - Anglia, 12 XI 1991

Fakty, wydarzenia i ciekawostki z życia powojennej Piły w nawiązaniu do historii.
Kay
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2010, 23:13

Polska - Anglia, 12 XI 1991

Post autor: Kay »

Witam.
Prawie 20 lat temu odbył się w Pile mecz piłkarski reprezentacji U21 Polska vs Anglia. Był to mecz eliminacyjny. Zdaje się, że dorosłe reprezentacje grały wówczas w Poznaniu. Polska wygrała 2:1, dwa gole strzelił Juskowiak, a w reprezentacji Anglii grał m.in. Alan Shearer. To tyle co znalazłem. Może ktoś posiada więcej informacji na temat tego (a także innych, bo jak udało mi się znaleźć - 12 października 1993 Polska wygrała w Pile z Norwegią 2:0) meczu? Interesują mnie przede wszystkim zdjęcia, wycinki z gazet itp. A może ktoś był na wyżej wspomnianych meczach?

Nie jestem pewien czy wybrałem odpowiedni dział, może to powinno się znaleźć w rozmaitościach. W razie czego - przenieście.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Re: Polska - Anglia, 12 XI 1991

Post autor: marasxt »

Byłem na tym meczu, ale niewiele pamiętam.
W 1988 roku, też był zdaje się mecz młodzieżówki z Anglią, wyniku nie pamiętam, ale brałem w przerwie meczu udział w wyścigu australijskim organizowanym przez Wojewódzką Federację Sportu. W roku tym odbyła się też w Pile Spartakiada Młodzieży.
Fotek żadnych nie posiadam, a temat faktycznie należy przenieść.
skuti
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2006, 16:05

Re: Polska - Anglia, 12 XI 1991

Post autor: skuti »

Jeszcze jeden mecz odbył się w Pile a mianowicie 13.08.1991 Polska młodzież zagrała z Francją , wynik 1:1
Największą sensacją to w składzie Francji zagrał wtedy młody nieznany nikomu jeszcze Zidane.

http://www.rsssf.com/tablesf/fran-u21-intres-det.html

Niestety skład tylko Francji jest, o naszej kadrze ani słowa niema z tego meczu.
jarek
PRZYJACIEL
Posty: 131
Rejestracja: 21 sie 2005, 21:10
Lokalizacja: Piła

Re: Polska - Anglia, 12 XI 1991

Post autor: jarek »

Ja pamiętam byłem na jakimś meczu właśnie z Anglią. Na pewno o tym meczu była potem krótka relacja w telewizji, pamiętam bo pojawiłem się tam w kadrze.
siara
Posty: 21
Rejestracja: 26 kwie 2005, 21:29
Kontakt:

Re: Polska - Anglia, 12 XI 1991

Post autor: siara »

byłem na meczu z Anglia oraz Francją, jednak pamiętam to wszystko jak za mgłą, miałem wtedy coś koło 4/5 lat ;)
Awatar użytkownika
Hunta
Posty: 10
Rejestracja: 09 paź 2009, 17:07
Lokalizacja: Piła - Staszyce (Dołki)
Kontakt:

Re: Polska - Anglia, 12 XI 1991

Post autor: Hunta »

Czy nie były to przypadkiem Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-21?
Awatar użytkownika
skinspila
PRZYJACIEL
Posty: 358
Rejestracja: 04 lut 2006, 16:12
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Polska - Anglia, 12 XI 1991

Post autor: skinspila »

Ja te mecze pamiętam bdb, ojciec robił w Milicji albo już w Policji. Wjeżdżaliśmy starem niebieskim (więźniarom) po czym w tunelu od sportowej rozbiegaliśmy się po trybunach, było super. Najlepsze było po wygranej, zasówanie po murawie w stronę kibiców tak zwanych obcych, od głównego wejścia i wygrażanie im, hahahah :smile4:
Kay
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2010, 23:13

Re: Polska - Anglia, 12 XI 1991

Post autor: Kay »

Hunta pisze:Czy nie były to przypadkiem Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-21?
Tak.
Tzn. ten mecz Polska - Anglia z 1991 to był mecz eliminacyjny. Dorosłe reprezentacje grały eliminacje do EURO92 i 13 listopada mierzyli się w Poznaniu właśnie z Anglią (po wpisaniu "Polska Anglia 1991" w youtubowej wyszukiwarce jako pierwszy wynik wyskakuje dość fajne nagranie z angielskim komentarzem), a dzień wcześniej w Pile zagrały młodzieżówki.
A te pozostałe mecze to nie wiem, ale łatwo można sprawdzić, bo wtedy najczęściej było tak, że dzień przed 'dorosłymi' 'młodzi' grali z tym samym rywalem. Do niedawna tak było, teraz już jest inaczej.

Skoro nikt nie ma zdjęć, to pozostaje tylko przejść się do miejskiej biblioteki i poprosić o starą gazetę z odpowiednią datą. O ile mają. Ewentualnie do redakcji.
tomborlew
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2006, 18:56
Lokalizacja: z Piły

Re: Polska - Anglia, 12 XI 1991

Post autor: tomborlew »

To był mecz. Wszystkim kibicom gratuluję - byliście blisko. Ten mecz rozgrywała reprezentacja olimpijska (młodzieżówka U-21) jako spotkanie eliminacyjne do igrzysk w Barcelonie (1992) jako niektórzy pamiętają na olimpiadzie mieliśmy 2 miejsce.
Awatar użytkownika
Hunta
Posty: 10
Rejestracja: 09 paź 2009, 17:07
Lokalizacja: Piła - Staszyce (Dołki)
Kontakt:

Re: Polska - Anglia, 12 XI 1991

Post autor: Hunta »

Tak wracając jeszcze do tego wątku, we wspomnianym meczu (Polska-Anglia) w Pile grał David Beckham :)
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się