KS Speedway Polonia Piła

Współczesne sprawy naszego miasta.
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

KS Speedway Polonia Piła

Post autor: mathias »

Jak zapewne wiecie w Pile reaktywowano żużel. Jakie jest wasze stanowisko na temat tego klubu i jak oceniacie transfery zawodników do naszego klubu?
Awatar użytkownika
rasaxas
Posty: 102
Rejestracja: 13 sty 2009, 17:10

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: rasaxas »

Chyba wszyscy pilanie czekali aż czarny sport wróci do Piły :D Ja osobiście jestem bardzo zadowolony, że pilski żużel został reaktywowany bo czegoś jednak w tej Pile brakowało :jupi:
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: mathias »

Ja powiem tylko tyle że byłem w szkółce Victorii i muszę wam powiedzieć że jakie tam szły przekręty to wam się w głowach nie mieści... a teraz czytam na forum kibiców jak pan prezes typuje szanse nowego klubu i jest chyba niezadowolony że ktoś coś zrobił.
Awatar użytkownika
seba691
Posty: 52
Rejestracja: 08 kwie 2008, 20:36
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: seba691 »

To ciekawe jak teraz dogadają się w kwestii stadionu, który został przejęty przez MOSiR. I teraz na byłym stadionie żużlowym znajdują się główne biura MOSiR-u.
Awatar użytkownika
rasaxas
Posty: 102
Rejestracja: 13 sty 2009, 17:10

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: rasaxas »

Będzie pewnie jedno wielkie wynajmowanie. Albo znowu nic nie wypali bo nie podpiszą kontraktu :woot:
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: mathias »

Polonia przejeła stadion od Victorii już w listopadzie. Swoją drogą to bardziej mnie interesuje 2 liga która jest w miarę wyrównana niż tandetny Turniej i zawody amatorskie.
Awatar użytkownika
rasaxas
Posty: 102
Rejestracja: 13 sty 2009, 17:10

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: rasaxas »

Szkoda tylko ze w Polonii będzie jeździć tylko jeden Polak.
partyzant
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2008, 21:27
Lokalizacja: Rzeczpospolita Pilska

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: partyzant »

Nareszcie temat dla mnie :jupi: !
To zacznę od początku... ja tam się bardzo ciesze ze żużel znowu będzie w Pile (bo jakoś mi się nie uśmiechało łażenie na PSŻ Milion Team Poznań).
Szczerze to nie wiem dlaczego ale wydaje mi się ze znowu za kilka lat będzie głośny upadek, smutek żal i rozpacz (bo tak to już jest, jak nie ma nowej krwi tylko starzy "działacze" się biorą za reaktywacje,
szczerze mathias to mnie zaskoczyłeś tymi przekrętami w Victorii, bo w nich jeszcze do niedawna była moja jedyna nadzieja :cry: ).
A do tego czasu jeszcze kilku polityków kosztem Polonii się wybije :( ale nie ma co gdybać może akurat się uda :D ja na to po cichu liczę.

Co do składu to nie bardzo mnie przekonuje tak duża ilość obcokrajowców (nie wiem czy włodarze klubu chcą stworzyć jakiś dream team czy Polacy się za drogo cenią?) no ale skład jest mocny! A to nie prawda ze będzie jeździł jeden polak bo przecież jest zakontraktowany już Cieślewicz i dwa Szymki :) no i WIELKI HIT PIOTR ŚWIST (nie licząc Szymków to trochę geriatria się zrobiła, :smile4: no ale to nic ja i tak się cisze i mam nadzieje że się wszystko uda.
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: mathias »

Są Polacy w składzie... Pecyna i juniorzy... a czemu nie ma więcej? To proste... Polacy nawet Ci nie za dobrzy życzą sobie kosmiczne sumy pieniędzy za kontrakt i za sezon. A tacy obcokrajowcy nie dość że są tańsi to i zdecydowanie lepsi.
Awatar użytkownika
rasaxas
Posty: 102
Rejestracja: 13 sty 2009, 17:10

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: rasaxas »

Ja tylko o Pecynie słyszałem (tygodnik nowy :) ) no i mathias dobrze mówi, że jednak lepiej wziąć np. takiego rosjanina który jest mistrzem kraju juniorów niż jakiegoś przeciętnego polaka za taką samą sumę.
partyzant
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2008, 21:27
Lokalizacja: Rzeczpospolita Pilska

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: partyzant »

http://www.zycie.pila.pl/informacje/200 ... /index.php
to tu jest podany cały skład ks polonii :mryellow:

A jakoś nie wydaje mi się żeby rosjanie chcieli mniej kasy niż polacy, chyba raczej przyczyną zakontraktowania zawodników zagranicznych jest ich profesjonalne przygotowanie do sezonu :wink: (a nie składanie silników ze złomowanych śrubek, jak to było w polonii np. za czasów trenerskich A. Maroszka - o czym sam trener mówił i to chyba za często :smile3: )
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: mathias »

Ale partyzant... kasa też. Np. taki pan Franków poszedł do Łodzi bo dali mu więcej i nie tylko on tak robi.
partyzant
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2008, 21:27
Lokalizacja: Rzeczpospolita Pilska

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: partyzant »

No i proszę kolejni obcokrajowcy w Pile (tym razem Benji Compton i Kauko Nieminen).
To już chyba lekka przesada i rozpusta. Skąd Polonia weźmie na to fundusze? Czy ktoś się może orientuje, bądź chociaż domyśla kto ma być tym strategicznym sponsorem, co tyle kasy wyłoży?

(Och budują ten dream-team i budują. Tylko szkoda, że jakoś dziwnie przypomina mi to historie sprzed 17 lat :cry: )
mateusz
Posty: 34
Rejestracja: 19 maja 2007, 19:14

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: mateusz »

Zawodnicy którzy podpisali kontakty w Pile (zagraniczni) nie biorą pieniędzy za podpis! Oni zarobią tylko wtedy jeżeli pojadą w meczu, gdyż chcą się przez Piłę wypromować w Polsce.
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: mathias »

No tak zagraniczni nie biorą ale Polacy i owszem oni biorą z góry kasę za jazdę i potem jeszcze za punkty, przyjazd, za bonusy.
partyzant
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2008, 21:27
Lokalizacja: Rzeczpospolita Pilska

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: partyzant »

To, że zawodnicy zagraniczni nie biorą kasy za podpis to ja wiem.
Ale już za sparingi (a tych podobno będzie full, bo trener się wypowiada, że chce sprawdzić wszystkich :shock: ) i za mecze to ktoś im musi płacić (ja wiem, że jest Toyota, Pabich, Kotliccy... - czyli stara gwardia, która na pewno się dorzuci, ale w chwili kryzysu to chyba trochę mało).
A o tym tajemniczym sponsorze to już ploty chodzą od dawien dawna (jeszcze pewne nie było, że żużel w pile będzie :smile4: ).
Może to będzie ruska mafia pod postacią LUKOILa? bo podobno z za Buga ma przybyć :mryellow:
Awatar użytkownika
zuberek
Posty: 23
Rejestracja: 04 lip 2006, 10:39
Lokalizacja: Piła Górne obecnie Andersa

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: zuberek »

Kadra KS Speedway Polonia Piła to:

Piotr Świst
Krzysztof Pecyna
Tomasz Cieślewicz
Łukasz Linette
Mathias Bartz
Roberto Haupt
Steffen Mell
Jan Gravesen
Aleksiej Charczenko
Henning Bager
Cory Gathercole
Benji Campton.

Zainteresowanych odsyłam do lektury http://www.7dni.pila.pl/
partyzant
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2008, 21:27
Lokalizacja: Rzeczpospolita Pilska

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: partyzant »

A jednak fakt istnienia żużla w Pile nie do końca pewny :yyk:
Włodarze obawiają się, ze nie zdążą z odpowiednim przygotowaniem stadionu przed ostateczną weryfikacją GKSŻu (podobno 20 marca) i w związku z tym zwracają się do kibiców i nie tylko o pomoc w pracach przygotowawczych :woot: i porządkowych na stadionie (trzeba ławki poprzykręcać czy coś tam takiego :mryellow: ), zresztą szczegóły tu > http://www.faktypilskie.pl/index.php?op ... &Itemid=53
Każdy społecznik nie bojący się pracy fizycznej mile widziany :P (do czego to doszło :shock: ).
partyzant
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2008, 21:27
Lokalizacja: Rzeczpospolita Pilska

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: partyzant »

A interesuje mnie Wasze zdanie na temat zaangażowania w pilski żużel Lecha Kędziory. Ktoś puścił plotę, że ma być on dyrektorem d/s sportowych w klubie (chociaż Wieczorkiewicz mówi,że to prawda nie jest, ale nie zaprzecza też że Kędziora będzie głosem doradczym Piotra Szymki).
Wg mnie nie jest to raczej dobra wizytówka dla naszego klubu. Angażować człowieka który 2 lata temu figurował jako Lech K. podejrzany w aferze korupcyjnej w żużlu o kupno meczu.
Takim ludziom się nie ufa - no chyba ze zależy nam na bardzo szybkim awansie i zdobyciu mistrzostwa w niezbyt czysty sposób :wink: .
Obawiam się, że obecność tego pana może być jednym z argumentów skierowanym przeciwko nam w razie szybkiego awansu do I ligi :smile3:
mateusz
Posty: 34
Rejestracja: 19 maja 2007, 19:14

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: mateusz »

partyzant pisze:A jednak fakt istnienia żużla w Pile nie do końca pewny :yyk:
Włodarze obawiają się, ze nie zdążą z odpowiednim przygotowaniem stadionu przed ostateczną weryfikacją GKSŻu (podobno 20 marca) i w związku z tym zwracają się do kibiców i nie tylko o pomoc w pracach przygotowawczych :woot: i porządkowych na stadionie (trzeba ławki poprzykręcać czy coś tam takiego :mryellow: ), zresztą szczegóły tu > http://www.faktypilskie.pl/index.php?op ... &Itemid=53
Każdy społecznik nie bojący się pracy fizycznej mile widziany :P (do czego to doszło :shock: ).
Wiem, że zgłosiło się już parę osób, jak do czego to doszło wiem, że np. na początku żużla w Pile kiedy tor był mokry ludzie (kibice) wyszli z łopatami i kopali to by woda znikła, dopóki nie przywieziono silnika z lotniska i nim osuszano tor.
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: mathias »

Co do pierwszego Twojego posta partyzant to odniosę się następująco:

- jestem użytkownikiem forum kibiców pilskiego żużla i tam też chłopaki - moi koledzy których znam dosyć długo zadzwonili do pana Michalskiego który jakąś pełni funkcję w klubie (teraz nie jestem w stanie sobie przypomnieć) i odpowiedział im, a konkretnie jednemu że już nie potrzebują bo znaleźli potrzebne 4 osoby więc nie wiem czy to była jakaś propaganda związana z pomocą społeczną która nie była potrzebna, czy zaczynają się machloje w klubie związane z nieprawdziwymi informacjami dot. pomocy i innych spraw związanych z Polonią,

- teraz odpowiem na twój drugi post i powiem Ci że to nie pan Kędziora był w to zamieszany a chyba jego syn czy któryś z synów sponsora KM Intar Lazur Ostrów i później oczyszczono go z zarzutów... Bynajmniej ja tak słyszałem, nie wiem ile jest w tym prawdy. Sądzę, że po tej aferze stracił reputację być może nie słusznie i teraz chce ją jakoś odbudować pomagając naszej Polonii i trenerowi Szymce w jak najlepszym ustawieniu składu na sezon i podczas jego trwania.

Widzimy także, że podpisał kontrakt w Pile Michał Rajkowski który może też stanowić o sile naszej Polonii i być może będzie ciekawie w tym sezonie.
partyzant
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2008, 21:27
Lokalizacja: Rzeczpospolita Pilska

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: partyzant »

mathias pisze:to nie pan Kędziora był w to zamieszany a chyba jego syn czy któryś z synów sponsora KM Intar Lazur Ostrów
Ok. W tej sprawie o ile mnie pamięć nie zawodzi skazany został syn pana Kędziory i jeden z przedstawicieli sponsora.
Ale nie wierzę, że sam w/w nic o tej sprawie nie widział skoro pełnił w tym teamie funkcje bodajże trenera, a w takich sprawach to najczęściej wyrok skazujący pada nie na głównych winowajców tylko na pionki nic nie znaczące w tej grze (nie sugeruje tu broń boże, że to Lech Kędziora był głową całej akcji) - patrz przykład Piotra R. z LECHA.

A co do odbudowy swojej reputacji to bardzo mu tego życzę, ale chyba nie bardzo to wyjdzie skoro zaczyna się tak jak się zaczyna wg Twoich słów.
mathias pisze:zaczynają się machloje w klubie związane z nieprawdziwymi informacjami dot. pomocy i innych spraw związanych z Polonią,
P.s. a akcje z osuszaniem toru pamiętam i to nie jedną, ale wtedy to były ekstremalne sytuacje. Trzeba było w końcu mecz wygrać :D
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: mathias »

Z tego co pamiętam i wszyscy mówili to syn Kędziory zrobił to za wszystkich plecami bo "był zdesperowany" tym, że Ostrów co roku walczy o awans i co roku przegrywa ze wszystkimi ten awans.

Ja słyszałem od kogoś, że dawniej podpalano benzyną tor i podpalano żeby wysechł czy też żeby go odmrozić. Ludzie opowiadali, że wszystko się paliło, łącznie z bandami. To prawda czy nie?
partyzant
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2008, 21:27
Lokalizacja: Rzeczpospolita Pilska

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: partyzant »

A na to pytanie to ja Ci nie odpowiem (ja sobie nic takiego nie przypominam, moi przodkowie tez nie :smile4: )
Szczerze to nie wydaje mi się to możliwe - przecież ich też jakieś przepisy PPOŻ obowiązują :D

Ale mnie od jakiegoś czasu nurtuje problem naszej tablicy "świetlnej", jak sobie przypomnę jej stan to raczej można stwierdzić ze jest on agonalny :smile3:
Czy ktoś może wie czy szykuje się jakaś operacja albo wymiana? A może powrót do epoki kamienia czyli do tablicy "poruszanej siłą mięśni ludzkich" usytuowaną na dachu parku maszyn? :jupi:
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: mathias »

Ja wiem tylko tyle, że ma być zburzony budynek federacji sportów na Kossaka i ma być zrobiony dalej mur czy coś takiego. Myślę, że chyba tą tablicę zostawią albo ja naprawią (chociaż w skupie złomu nieźle by za nią dostali kaski).
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się