"SYRIUSZE” doroczne Nagrody Prezydenta Miasta Piły

Współczesne sprawy naszego miasta.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3134
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Syriusze

Post autor: Krzysztof Ju »

Miło nam poinformować, że wśród osób nominowanych dnia 1 marca do Syriuszy 2013 znalazł się jeden z naszych nowych współredatorów Dawnej Piły - Maciej Usurski, historyk i kustosz Muzeum Stanisława Staszica. Gratulujemy! :)

Obrazek

Na zdjęciu (fot. Regionalne Centrum Kultury w Pile) trzeci od lewej. Towarzyszą mu: prezydent Piły Piotr Głowski, fotograf Robert Judycki - laureat w kategorii Osobowości oraz Krzysztof Trawiński.

Innych nominowanych i laureatów Syriuszy poznacie tutaj http://www.pila.pl/content.php?cms_id=3847 Znajdziecie tam m.in. Stowarzyszenie Przedmoście Piła, organizatorów Dnia Miłośników Munduru, Festiwal Kryminalna Piła i wielu innych.

Syriusze to coroczne nagrody prezydenta Piły dla osób i organizacji, które swoją działalnością biznesową, sportową, kulturalną dodają miastu blasku.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1763
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

"SYRIUSZE” doroczne Nagrody Prezydenta Miasta Piły

Post autor: SA108 »

Miło mi oznajmić, że Administrator i założyciel portalu i forum dawna.pila.pl - Paweł Czyżykowski (pavvlo) został nominowany do Syriusza - nagrody Prezydenta miasta Piły. Nasz kolega został nominowany w kategorii Osobowość roku. O tym, kto otrzyma nagrodę, dowiemy się na uroczystej gali w tę sobotę (28 lutego). Poniżej pełna lista nominowanych: (źródło)
SPORT:
Kamil Linka
Sandra Szpott
Marek Wawrzkiewicz
Milena Zarańska
Klaudia Adamek

KULTURA:
Oliwia Dróżdż i Kacper Czajka
Henryk Palczewski
Zespół Slovian’sky

FIRMA/ PRZEDSIĘWZIĘCIE/ INWESTYCJA ROKU:
Katarzyna Subalska, Adam Janicki
Piotr Czarnota
Spółdzielnia Socjalna Perfekcja

WYDARZENIE ROKU:
Pokaz mody Zoomy Fashion
Dwumecz Reprezentacji Polski Mężczyzn U-21 w Futsalu Polska-Belgia
Międzynarodowy Zlot Dwupłatowców

OSOBOWOŚĆ ROKU:
Jarosław Rola
Paweł Czyżykowski
Ryszard Gotlib
Leszek Sadowski

DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI:
Komitet Organizacyjny „Pomagamy Filipowi Mejerowi”
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Henryka Kamińskiego w Pile
Wspólnoty aktywnie uczestniczące w rewitalizacji Śródmieścia
Oczywiście gratulujemy wszystkim nominowanym, przede wszystkim innemu naszemu koledze - dr Jarosławowi Roli. Trzymamy kciuki :)
Awatar użytkownika
Kanclerz
PRZYJACIEL
Posty: 385
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:44
Lokalizacja: Piła - Górne

Re: Administrator Dawnej Piły nominowany do nagrody Syriusza

Post autor: Kanclerz »

Gratuluję nominacji, życzę wygranej :jupi:
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Administrator Dawnej Piły nominowany do nagrody Syriusza

Post autor: ziolek »

Gratuluję nominacji. :)
mania
Posty: 109
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:58
Lokalizacja: Edynburg
Kontakt:

Re: Administrator Dawnej Piły nominowany do nagrody Syriusza

Post autor: mania »

Bardzo się cieszę, gratuluję, świetna wiadomość!
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24

Re: Administrator Dawnej Piły nominowany do nagrody Syriusza

Post autor: dizel »

Noo Pavvlo gratulacje :) życzę wygranej.
Rav74
Posty: 95
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:12
Lokalizacja: Piła

Re: Administrator Dawnej Piły nominowany do nagrody Syriusza

Post autor: Rav74 »

Życzę wygranej, należy się :-)
wojtaq
MODERATOR
Posty: 318
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:30
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Administrator Dawnej Piły nominowany do nagrody Syriusza

Post autor: wojtaq »

"Paweł Czyżykowski jest założycielem i administratorem portalu DAWNA.PILA.PL – to strona i forum poświęcone historii i tajemnicom dawnej Piły. DAWNA.PILA.PL powstała z myślą, aby w łatwy i przystępny sposób przedstawić burzliwe, nieznane i zapomniane fakty oraz wydarzenia i ciekawostki z historii miasta. Głównym założeniem portalu jest zebranie w jednym miejscu wszystkich dostępnych materiałów na temat Piły. Wiele zamieszczonych w nich informacji pochodzi z prasy lokalnej, dostępnych publikacji książkowych, a także od mieszkańców miasta. W ten sposób portal nie tylko uczy i odkrywa przeszłość naszego miasta, ale przede wszystkim integruje lokalne środowisko."

Tych kilka zdań jest kwintesencja roli, jaką Paweł pełni w przestrzeni publicznej, wśród nas. Zanim poznałem naszego kandydata, przez wiele miesięcy, ba - nawet lat, zagłębiałem się w meandry Forum i pilnie śledziłem bieżące wpisy. Zazdrościłem Forowiczom dorocznych spotkań, a szczególnie tych poświęconych sekretom lotniska. Po jakimś czasie wziąłem udział w jednym z nich, poznałem najbardziej aktywne osoby i spróbowałem własnych sił na fascynującym bezmiarze wyzwań, które skutecznie mieszają fakty z wyobraźnią. Ten obszar to historia naszego miasta, bliższych i dalszych okolic; niełatwa do poznania choć wdzięczna w pobudzaniu wrażliwości na otaczający świat. Niezbędna dla określania własnej tożsamości.

Paweł okazał się w tym wszystkim doskonałym przewodnikiem. Skromny, młody człowiek o dużych zasobach energii i empatii, któremu nie są obce normalne, ludzkie słabości. Jest animatorem ważnego prądu, który płynie w społecznych pokładach. Paweł z gronem najbardziej aktywnych uczestników przedsięwzięcia stworzyli wirtualny dom - przyjazny dla wszystkich, którym nie wystarczy jedynie micha i wyrko. Wśród sobie podobnych realizujemy własne ambicje z absolutną pewnością, że ktoś obok dzieli je razem z nami! To grupa, element społeczeństwa pobrała od Pawła kwant energii i wspólnie nabieramy mocy niezbędnej dla skutecznego działania. Jesteśmy silnym zespołem i za to dziękuję osobiście Pawłowi, który zasługuje na szczególne wyróżnienie.

(To pisałem ja - Wojtaq! Paweł, pamiętaj o mnie przy obsadzie stanowisk :mryellow: )
Awatar użytkownika
pavvlo
ADMINISTRATOR
Posty: 729
Rejestracja: 04 kwie 2005, 23:27
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Administrator Dawnej Piły nominowany do nagrody Syriusza

Post autor: pavvlo »

Bardzo dziękuję za gratulacje :)

Samą nominacją jestem bardzo zaskoczony i ciągle w nią nie dowierzam oraz nie traktuję jej w sposób czysto osobisty.
Na przestrzeni dziesięciu lat, zapracowała na nią bardzo duża liczba osób. Swój udział w niej ma cały skład redakcyjny, forowicze i osoby, które w kryzysowych momentach nie wahały się wesprzeć nas groszem, a także wszystkie osoby, które są sympatykami naszej witryny i niejednokrotnie służyły pomocą i dobrym słowem.

To nasza wspólna nominacja! Gratuluję Nam Wszystkim!
wojtaq
MODERATOR
Posty: 318
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:30
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Administrator Dawnej Piły nominowany do nagrody Syriusza

Post autor: wojtaq »

W sobotni wieczór 28 lutego 2015, podczas uroczystej gali wręczenia Syriuszy we wnętrzach RCK w Pile zjawiliśmy się w sześć osób, jako reprezentacja Dawnej Piły. Prócz nominowanego Pawła byli także Maciej czyli Czesław, Krystian - Aragorn, Krzysztof - SA108, Krzysztof - Krzysztof Ju oraz Wojtek - Wojtaq.

Nie ma co ukrywać, że emocje stanowiły jedynie margines ceremonii, gdyż grały na najwyższych obrotach osiągając kulminację w kategorii Osobowość do jakiej zakwalifikowano prócz Pawła także pracownika muzeum okręgowego, archeologa Jarosława Rolę, tancerza i właściciela szkoły tańca Ryszarda Gotliba oraz sportowca Leszka Sadowskiego - zawodnika Kolarskiej Grupy Masters Kameleon Team. Biorąc pod uwagę pasję, głębokie zaangażowanie oraz pracę pro publico bono, moim kandydatem był Paweł, a w roli jedynego kontrkandydata widziałem jedynie p. Gotliba. Ku zaskoczeniu wielu osób laureatem kategorii został p. Rola, któremu prezydent miasta wręczył honorową statuetkę.

Oprawa całego wydarzenia była zrealizowana na wysokim poziomie, aczkolwiek bez wszędobylskiego patosu. Tło muzyczne stanowiły ambitne kompozycje jazzowe w wykonaniu Pilskiej Orkiestry Rozrywkowej oraz Doroty Miśkiewicz i towarzyszącego jej zespołu. Po oficjalnej części laureaci, uczestnicy i goście zostali zaproszeni na skromny toast, gdzie można było również wziąć udział w dyskusjach, spotkać znajomych czy wreszcie na gorąco podsumować wyniki tegorocznej emisji Syriuszy. Poniżej kilka fotografii z wydarzenia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Napisali o wydarzeniu:
Strona UM w Pile
Portal Asta24.pl
Portal Fakty Pilskie.pl
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Administrator Dawnej Piły nominowany do nagrody Syriusza

Post autor: Aragorn »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Z podziękowaniami dla Pawła że mogliśmy razem wszyscy świętować ten dzień :)
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3134
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Przemysław Olszyński nominowany do nagrody Syriusza

Post autor: Krzysztof Ju »

Na tegorocznej gali Syriuszy, wśród laureatów i nominowanych, były osoby i wydarzenia związane z historią Piły.

W kategorii OSOBOWOŚĆ nominowany był Przemysław Olszyński, szef Pilskiego Muzeum Wojskowego. W kategorii KULTURA laureatem został Ryszard Ćwirlej, autor kryminałów z pilskimi akcentami historycznymi. Zaś w kategorii WYDARZENIA nagrodę otrzymała rewitalizacja dworca ;)
naglos.com.pl pisze:Obrazek

Syriusze prezydenta Piły rozdane

Bogdan Rogala odebrał Grand Prix podczas gali wręczenia Syriuszy 2016. Przyznano także nagrodę specjalną, dla nieżyjącej Anny Fons. Prezydent Piotr Głowski już po raz szósty przyznał swoje nagrody za osiągnięcia w dziedzinie biznesu, twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz za osiągnięcia sportowe.

Galę, która jak zwykle przygotowana została z wielkim rozmachem, uświetnił koncertwielkiej damy polskiego jazzu – Ewy Bem. Całość po raz kolejny poprowadził ulubieniec pilskiej publiczności Krzysztof Ibisz.

Dlaczego Syriusze?
- Bo to najjaśniejszy obiekt na nocnym niebie – powiedział prezydent Piotr Głowski, witając gości. - Wśród nas są również gwiazdy, które święcą jasno światłem własnym, wtedy kiedy malują, biją kolejne rekordy sportowe, jednoczą i wspierają innych, czy zakładają firmy – dodał.

Syriusze 2016 odebrali

KULTURA: Ryszard Ćwirlej – autor kryminałów z Piłą w tle.
Nominowani: Zespół NADMIAR i Zbigniew Sabik.

SPORT: Katarzyna Wiszniewska (judo)
Nominowani: Arkadiusz Drozdowicz, Klaudia Adamek, Milena Zarańska, Susana Lachele, Justyna Świerczyńska.

OSOBOWOŚĆ: prof. zw. dr hab. Stanisław Lorenc, dyrektor Oddziału Zamiejscowego UAM w Pile
Nominowani: Grzegorz Rzymski, Przemysław Olszyński

WYDARZENIE: Rewitalizacja Dworca PKP w Pile
Nominowani: 70-lecie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie,
100-lecie Poświęcenia Kościoła Świętej Rodziny w Pile.

BIZNES: Firma Profil Wytwórnia Profili Budowlanych z PVC Sp. z o. o.
Nominowani: Studio Architektury Kontur Światopełk-Mirscy Sp. j.
Nina Huzarewicz –Saja i Krzysztof Saja Klub Rockopolis.

LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ: Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu
Nominowani: Dariusz Ciechacki I Bartosz Perzyński – Planszogranie,
Łukasz Towalewski/Agnieszka Różańska (twórcy street art).

NAGRODA SPECJALNA: Anna Fons, pilanka, pisarka, regionalistka, fotograf, która zmarła w ubiegłym roku, mając zaledwie 35 lat. Wyróżnienie odebrała jej mama.

Źródło: www.naglos.com.pl
Data wydania: 1 marca 2016
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się