Tablice informacyjne

Współczesne sprawy naszego miasta.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Tablice informacyjne

Post autor: ziolek »

Na wyremontowanym dworcu pojawiła się tablica informująca o historii tego obiektu. W związku z tym seria moich następujących pytań:

1. Czy uważacie Państwo, że dobrym pomysłem byłby montaż podobnych tablic na innych historyczych obiekatach naszego miasta?
2. Czy dobrym pomysłem byłoby wyjście z taką inicjatywą np. przez grono osób skupionych wokół Dawnej Piły?
3. Czy dobrym pomysłem byłoby wystosowanie korespondencji do użytkowników takich obiektów z przedstawieniem pomysłu, zaoferowaniem pomocy np. w postaci opracowania szaty graficznej, w tym opisów budynków i dawnego wizerunku obiektu?
4. Czy dobrym pomysłem byłobyby tablica taka zawierała np. logo Dawnej Piły i logo obecego użytkownika, bądź wzmianka o nim?
5. Czy dobrym pomysłem byłoby skonsultowanie inicjatywy z konserwatorem zabytków?
6. Czy dobrym pomysłem byłoby zamieszczenie mapki Piły z naniesionym punktami oddającymi miejsce lokalizacji tablic i umieszczenie takiej mapki np. w opisie miasta na stronie Wikipiedii?

Proszę o uwagi i propozycje. :)
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Re: Tablice informacyjne

Post autor: MaksLen »

Powyższe pytania są prywatnym pomysłem czy też częścią urzędowego sondażu?
Odpowiedzi wydają się dość oczywiste. Tak, tablice informacyjne są potrzebne. Tak samo jak np. profesjonalne witacze przy wjazdach drogowych do miasta (zgłosiłem taki pomysł w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim ale niestety przepadł).
Awatar użytkownika
RR
PRZYJACIEL
Posty: 457
Rejestracja: 21 sie 2005, 15:46
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Tablice informacyjne

Post autor: RR »

Przygotowanie takich tablic zapowiadano w ramach obchodów 500 lecia Piły.
"w mieście pojawią się długo oczekiwane tablice informacyjne (w wersjach wielojęzycznych) , które wskażą najważniejsze i najciekawsze miejsca w Pile, ze szczególnym uwzględnieniem miejsca zburzonego kościoła św. Janów"
źródło: http://pila500.pl/notatka_spotkanie_oby ... opad_2012/
Bardziej zasadne wydaje mi się zadanie pytania Fundacji bądź Urzędowi Miasta czy coś w tej sprawie zrobiono.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3140
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Tablice informacyjne

Post autor: Krzysztof Ju »

Już była o tym mowa przy okazji dyskusji o zapomnianym cmentarzu przy ul. Kilińskiego. Ostatnio zapanowała jakaś tablicomania pozbawiona edukacji historycznej, czyli stawianie pamiątek bez opcji wciągania mieszkańców/przyjezdnych/turystów w historie kryjące się za upamiętnionymi wydarzenia/osobami/obiektami.

Potrzebny byłby przemyślany i jednolity wizualnie system informacji historycznej w formie oznaczonych punktów w mieście (np. słupki z krótkim info oraz kodem QR, by dowiedzieć się więcej), interaktywnej mapy dawnej Piły (np. coś w stylu mapy łączącej cechy
NYC Time Machine z OldNYC) i tematycznych szlaków historycznych oraz jego promocja jako regionalnej turystyki kulturowej.

Koszt powstania, realizacji i konserwacji takiego systemu, to w przeliczeniu z polskiego złotego na pilską walutę: 1,25 fontanny ;)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Tablice informacyjne

Post autor: ziolek »

Maksymilian Lenartowicz pisze:Powyższe pytania są prywatnym pomysłem czy też częścią urzędowego sondażu?


Pierwsza opcja i nie miałem świadmości lub zapomniałem o tym, że pomysł taki już był na tym forum sugerowany. Niemniej czy był czy nie był nadal uważam go za aktualny. :)
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się