Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Aktualności stowarzyszenia miłośników zabytkowej parowozowni.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1763
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Post autor: SA108 »

Już wielokrotnie na tym forum był poruszany temat ratowania pilskiej okrągłej parowozowni, czyli "okrąglaka". Jako że działając nieformalnie raczej niewiele osiągniemy, postanowiliśmy założyć stowarzyszenie, które miałoby się tym zająć. Spotkanie założycielskie organizujemy w sobotę, 18 listopada, o godzinie 13:00 w Szkole Podstawowej nr 7 przy al. Wojska Polskiego. Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu problem "okrąglaka", oczywiście również osoby spoza forum. Wszelkie pytania na temat stowarzyszenia proszę kierować do mnie na maila albo w tym temacie.
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce

Post autor: BOGDAN »

Jestem jak najbardziej za tym pomysłem i już zgłaszam swój akces.

Pozdrawiam
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Przy tym mały apel. Jeśli ktoś udostępni, bądź zorganizuje pomieszczenie, w którym można byłoby przeprowadzić najbliższe spotkanie będziemy mu bardzo wdzięczni.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

To znaczy, że wynik spotkania był jest obiecujący. Ja popieram i postaram się być na spotkaniu 10 listopada.
drstein
PRZYJACIEL
Posty: 272
Rejestracja: 30 kwie 2006, 20:45
Lokalizacja: Piła - Górne

Post autor: drstein »

Piszę w imieniu swoim, Boba Wyatta i Shaymona. Jesteśmy bardzo zainteresowani tematem, ale termin spotkania - 10 listopada, wybitnie nam nie pasuje... :( Sobota byłaby znacznie lepsza.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Czy już wiadomo gdzie się odbędzie spotkanie? Zdaje się, że znów będzie nas brakowało.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Jeśli chodzi o mnie to sobota owszem pasuje, lecz mogę mieć duże problemy z załatwieniem lokalu. Na ostatnim spotkaniu ustaliliśmy, że pub to nienajlepsze miejsce do tego typu spotkań. Jeśli ktoś ma jakieś inne możliwości to będziemy wdzięczni.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Post autor: ziolek »

A więc moja propozycja jest nastepująca.
Ze względu na święto budynek SP 7 w najbliższą sobotę będzie zamknięty. Dyrektor tej szkoły może go nam udostępnić dnia 18 listopada (sobota) ze wskazaniem by spotkanie takie odbyło się w godzinach przedpołudniowych (acz co do godzin późniejszych nie widzi większego problemu).
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1763
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: SA108 »

11 listopada natomiast nie odpowiada mi, Ikarusowi i Aragornowi... Według mnie najlepiej byłoby się spotkać 18 listopada w SP7 jak pisze ziolek. Chyba, że komuś ta data nie pasuje? Trzeba by wtedy przesunąć organizowane w tym samym dniu spotkanie forumowiczów. Jakby co mi odpowiada też 17 listopada (piątek).
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Eh. I widać bez lekkich problemów nie może się obyć.
Jak się dziś okazało szkoła byłaby dla nas udostępniona 18 listopada do godziny 15-stej.
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Potencjalne terminy mi na razie odpowiadają :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

A może dobry temin to niedziela wyborcza 12.11? Szkoła będzie miejscem komisji wyborczej, więc może przy okazji udostępni salkę na spotkanie. Chyba, że ordynacja zakazuje tego typu spotkań w jedym budynku z komisją wyborczą :( Nie chciałbym, aby przez nasze spotkanie powtarzali wybory ;)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Eh. Może i tak, ale przyznaje już na tyle 18 listopada jest uzgodniony, że już teraz głupio mi ponownie pytać, uzgadniać etc. Wstępnie byłaby to godzina 13-sta. Pozostaje mi jeszcze to ostecznie uzgodnić z dyrektorem.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1763
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: SA108 »

Ponieważ 18 listopada chyba wszystkim odpowiada zaktualizowałem informację w pierwszym poście. Pozostaje jeszcze kwestia godziny. Mi osobiście 13 pasuje. I jeszcze jedno - co ze spotkaniem forumowiczów w Jokerze? Przesuwamy na następny tydzień?
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

13:00 pasuje i mnie. Póki co... ;)
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce

Post autor: BOGDAN »

Dwa spotkania w jednym dniu???
Obawiam się o frekwencję.
Osobiście byłbym za przesunięciem spotkania forumowiczów na 25 listopada.

Pozdrawiam
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

Nie mówię nie - spotkanie forumowiczów to trochę takie "gadanie o nieczym" /przepraszam za sformułowanie/ ratowanie okrąglaka to jest ciut poważniejsza sprawa, więc jeżeli nie będzie kolidowało to jestem za tym, aby to przełożyć na rzecz ratowania niewielkiej ilości pilskich zabytków.
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce

Post autor: BOGDAN »

Żeby głosić takowe zdanie należało być na jednym ze spotkań.
Nieobecni nie powinni wypowiadać się na ten temat.
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

Nie chodziło mi o to że nie są tam poruszanie ważne sprawy, tylko o to, że na takim spotkaniu wymienia się poglądami, lub pomysłami na to, co w mieście należy zrobić.
Spotkanie na rzecz okrąglaka to rzecz duża, godne przedsięwziecie. Tutaj nie jest to "gdybanie" tylko grupa ludzi idzie do władz miasta, z poważnym problemem, o to aby ratować pilski zabytek, który od wielu lat niszczeje.
Przepraszam jeżeli uraziłem, to określenie faktycznie nie było dobre. Ale ciut prawdy w tym co mówię jest. :wink:
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Godzina potwierdzona 13-sta potwierdzona (choć w celu uniknięcia poszukiwań proponowałbym kilka minut wcześniej). :) Jako miejsce naszego spotkania proponuję pierwsze piętro tej szkoły (wchodząc wejściem głównym schody znajdują się po prawej stronie). Stamtąd dyrektor zaprowadzi nas do odpowiedniej sali.

Do zobaczenia. :)
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1763
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: SA108 »

W takim razie znowu uaktualniłem pierwszy post :)
Ja bym raczej proponował się zebrać przed szkołą i dopiero później wejść do środka - w końcu nie wszyscy znają tę szkołę i mogą się zgubić ;)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Nie ma sprawy. Pierwotnie nawet myślałem o spotkaniu przed budynkiem. Zmieniłem zdanie dochodząc do wniosku, że droga na I piętro nie jest skomplikowana, a aura bywa różna.
Na godzinę 13-stą jestem umówiony z dyrektorem i nie chciałbym zmieniać już i wprowadzać niepotrzebnego zamieszania. Zatem w miarę możliwości bym prosił o przyjście na kilka minut przed godziną 13-stą.
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce

Post autor: BOGDAN »

Do zobaczenia!!!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1763
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: SA108 »

Oto krótka relacja z dzisiejszego spotkania:
- było obecnych 10 osób.
- wybieraliśmy między założeniem stowarzyszenia zwykłego i rejestrowego. Ostatecznie stanęło na stowarzyszeniu rejestrowym. O zasadach działania tych stowarzyszeń oraz o różnicach między nimi można przeczytać w ustawie "Prawo o stowarzyszeniach".
- spotkanie założycielskie odbędzie się w piątek, 1 grudnia, o godzinie 18:30, w Pilskim Domu Kultury.
- powinniśmy się zastanowić, czy swoje działania ograniczać do "okrąglaka" i ewentualnie przyległych budynków (np. wieża ciśnień), czy zająć się problemem ratowania także innych obiektów tego typu. Dlatego osoby obecne na dzisiejszym spotkaniu proszone są o wysłanie swoich propozycji co do nazwy i celów działania stowarzyszenia na e-mail ziolka (ziolekdm@interia.pl).
- każdy zainteresowany powinien także przemyśleć, na ile jest w stanie zaangażować się w projekt ratowania "okrąglaka".
- do założenia stowarzyszenia rejestrowego potrzebne jest 15 osób, więc wszystkich zainteresowanych prosiłbym o potwierdzenie swojej obecności na spotkaniu założycielskim (może być w tym temacie lub do mnie na PW lub e-maila).
I to chyba tyle. Gdyby ktoś chciał się jeszcze czegoś dowiedzieć to proszę pytać.
Pozdrawiam i oczywiście zapraszam do wzięcia udziału w spotkaniu.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Myślę, że już dziś mogę potwierdzić swój udział na zebraniu założycielskim.

Ze względu na złożoność problemu pozwolę się nieco wyłamać i już teraz podam hasło partnerstwa publiczno-prywatnego jako formy w jakiej ewentualnie moglibyśmy zrealizować ochronę "okrąglaka".
Pod tymi adresami można szerzej ( a wręcz szeroko ;) ) przeczytać o tym rozwiązaniu : http://www.nsrr.gov.pl/NR/rdonlyres/84A ... glapa1.doc , http://www.abc.com.pl/serwis/du/2005/1420.htm .

Na dyskusje m.in. nad tym rozwiązaniem zapraszam na najbliższe spotkanie założycielskie.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się