Stary kiosk przy al. Wojska Polskiego

Wszystko co nie pasuje do tematów powyżej a związane jest z historią Piły i okolic.
becia123
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2012, 13:58

Stary kiosk przy al. Wojska Polskiego

Post autor: becia123 »

Chciałabym zdobyć zdjęcie pana Polakowskiego z kioskiem pana Faca. To był mój dziadek, bardzo mi zależy, nikt z mojej rodziny takiego nie posiada. Podaje mój adres email beciamoskal@wp.pl :wink:
Awatar użytkownika
kolega
Posty: 242
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:10
Lokalizacja: Piła

Re: Prosba

Post autor: kolega »

Dodam, że chodzi o ten kiosk...

Obrazek
becia123
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2012, 13:58

Re: Prosba

Post autor: becia123 »

Jak najbardziej :wink:
Rav74
Posty: 95
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:12
Lokalizacja: Piła

Re: Prośba

Post autor: Rav74 »

Rozumiem że ten kiosk stał w okolicach starego szpitala. Sam go nie pamiętam (ur. w 1974) ale mój brat (ur. w 1966) pamięta, oraz dużo ludzi z Hutniczej mi o nim mówiło. Pozdr.
Awatar użytkownika
jester001
PRZYJACIEL
Posty: 67
Rejestracja: 24 lis 2010, 20:06

Re: Prośba

Post autor: jester001 »

Obrazek Obrazek Obrazek
becia123
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2012, 13:58

Re: Prośba

Post autor: becia123 »

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
123456
Posty: 100
Rejestracja: 02 kwie 2012, 21:38

Re: Prośba

Post autor: 123456 »

Mam takie pytanie czy istnieje takie miejsce gdzie nikt by się w Pile nie "czepiał, zgłaszał na policje czy staży miejskiej" za taką czynność:



A jak nie ma takiego miejsca to może było by fajnie stworzyć coś takiego w naszym mieście :D


Źródło: http://www.youtube.com/watch?v=3cd7BpOR ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
jester001
PRZYJACIEL
Posty: 67
Rejestracja: 24 lis 2010, 20:06

Re: Prośba

Post autor: jester001 »

Odpowiem tak jak myślę....
Patrząc na dokonania tego "artysty" w niczym nie przypomina to działań mających w przyszłości spowodować szersze zapoznanie mieszkańców w historyczną przeszłość m. Piły. Jestem za tematycznymi muralami ale przeciw wandalom. Ponadto napis powinien mieć sens. Wiem, że graficiarze mają swój alfabet... Cieniaki... Równie dobrze mogę napisać kodem morsea:
.--. .. .-.. .- -- --- .--- . -- .. .- ... -
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3134
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Prośba

Post autor: Krzysztof Ju »

123456 pisze:Mam takie pytanie czy istnieje takie miejsce gdzie nikt by się w Pile nie "czepiał, zgłaszał na policje czy staży miejskiej" za taką czynność: http://www.youtube.com/watch?v=3cd7BpOR ... e=youtu.be a jak nie ma takiego miejsca to może było by fajnie stworzyć coś takiego w naszym mieście :D
Nie wiem czy istnieje, ale po co się z tym kryć jak można trochę się wysilić i za zgodą władz miasta zorganizować festiwal street artu (raz lub kilka razy w roku) i zaprosić uznanych artystów z Polski i zagranicy by wspólnie z lokalnymi graficiarzami ozdobić brzydkie lub nudne ściany budynków i mury? A jak nie ściany budynków to postawić specjalne ściany graficiarzom do malowania i dać im przestrzeń do ekspresji oraz motywować do tworzenia czegoś więcej niż tagów i bohomazów. Udało się to zrobić w Poznaniu, więc czemu nie w Pile? Murale stają się wizytówką miasta i nawet powstają mapy oraz szlaki turystyczne poświęcone tylko im. Dodam, że polskie murale stają się towarem eksportowym na świat wg artykułu na culture.pl

Przykładowe festiwale street art: Z kontrkultury w popkulturę w Jarocinie, Traffic Design w Gdyni, Galeria Urban Forms i Murale Pamięci Dzieci Bałut w Łodzi, Monumental Art w Gdańsku, 101 murali dla Krakowa, Katowice Streeat Art Festival. Organizują je głównie fundacje i inne organizacje pozarządowe we współpracy z muzeami i ośrodkami kultury, ale w Pile festiwal street artu można podpiąć pod festiwal Rytm Ulicy lub Juwenalia.

Inna sprawa tworzyć nowe murale w Pile a druga sprawa to stworzyć kolekcję istniejących lub nieistniejących murali i innych przejawów street artu. Dziwi mnie, że w naszym mieście jeszcze nie ma ani jednego ani drugiego, więc póki nie znajdzie się osoba/fundacja, która to ogranie - zapraszam tutaj do tworzenia kolekcji dawnego i współczesnego street artu w Pile.
Awatar użytkownika
123456
Posty: 100
Rejestracja: 02 kwie 2012, 21:38

Re: Prośba

Post autor: 123456 »

Mi raczej chodzi o legalne pisanie "grafii" na murach, chyba lepiej jak młodzież ma taką możliwość niż siedzieć na osiedlu z piwem lub malować nielegalnie graffiti na ścianach, pociągach itp. może przez to zniknęły by bohomazy z budynków naszego miasta. W dodatku byłby to jakiś kompromis między graficiarzami a władzą. W dodatku to mogła być to promocja naszego miasta np. chcesz malować "grafii" to możesz to legalnie robić na ścianie w PILE na ul.xyz.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3134
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Prośba

Post autor: Krzysztof Ju »

Jak najbardziej popieram Twoje pomysły, ale jak nie zadziałasz to się nie dowiesz czy są miejsca pod legalne graffiti. Na początek proponuję byś poczytał trochę o akcji "Poznań proponuje sztukę nie wandalizm" i wzorując się na tym wysłał pismo do UM z prośbą o wskazanie miejsc pod legalne graffiti. Dodatkowo załączyć krótkie wyjaśnienie dlaczego warto je stworzyć dla Pilan i jakie niesie to korzyści dla miasta. Odpowiedz urzędu będzie podstawą do jakiejś większej akcji (lub jej zaniechania).
Awatar użytkownika
123456
Posty: 100
Rejestracja: 02 kwie 2012, 21:38

Re: Prośba

Post autor: 123456 »

Tak masz racje, że powinienem wysłać pismo do UM ale pismo od 1 osoby niczego nie zmieni. Powinno chyba 100 osób lub więcej wysłać takich pism aby władza zauważyła, że coś jest na rzeczy. I dlatego pisze na tym forum aby ludzie się dowiedzieli, że jest jakiś pomysł społeczny. Jak bym wysłał pismo sam to by nikt by się nie dowiedział o takim piśmie więc piszę o tej sprawie na tym forum. Chyba byłoby fajnie zorganizować akcje zbierania podpisów na stworzenie takiego miejsca w Pile i potem wysłać pismo z podpisami do UM. Co na to forumowicze??? :D
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3134
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Prośba

Post autor: Krzysztof Ju »

Załóż na Facebooku fanpage "Legalne graffiti i murale w Pile", opisz tam założenia akcji i pokaż dobre przykłady legalnych i ładnych murali ze świata i Polski. Tak chyba najszybciej sprzedasz Twój pomysł Pilanom i łatwo zbierzesz podpisy pod pismo :)
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Re: Prośba

Post autor: marasxt »

Wracam do tematu.
Pamiętam ten kiosk, mama kupowała mi w nim słodycze i żołnierzyki.
Sprzedawał w nim sympatyczny starszy pan o nazwisku Góźdź, a często towarzyszył mu duży pies.
Jak mniemam kiosk zlikwidowano z powodu przebudowy ulicy na dwupasmówkę.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się