Romowie w Pile

Wszystko co nie pasuje do tematów powyżej a związane jest z historią Piły i okolic.
Witosa
PRZYJACIEL
Posty: 110
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:05

Romowie w Pile

Post autor: Witosa »

Romowie w Pile.
Nie chce mi się sprawdzać, a wierzę w pamięć Forumowiczów
Piła była miejscem przymusowego osiedlania Romów. Co pamiętacie?
Awatar użytkownika
Tom
PRZYJACIEL
Posty: 722
Rejestracja: 17 cze 2005, 23:00
Lokalizacja: - Vienna

Re: Romowie w Pile

Post autor: Tom »

Raczej nie, jedyni Romowie pilscy mieszkają w okolicach Al. Niepodległości w małej uliczce w domku jednorodzinnym. Druga rodzina mieszkała przy ul. Dzieci Polskich, a trzecia przy ul. Konopnickiej.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Romowie w Pile

Post autor: Matey#24 »

Ja zawsze miałem w pamięci Romów, czy inną narodowość z tego rejonu świata, która osiedliła się na Dołkach. Ktoś pamięta?
Awatar użytkownika
pavvlo
ADMINISTRATOR
Posty: 729
Rejestracja: 04 kwie 2005, 23:27
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Romowie w Pile

Post autor: pavvlo »

Usunąłem ostatni post, nie chcę żadnych konfliktów na forum. Proszę nie podawać ulic czy miejsc gdzie mieszka Nasza mniejszość narodowa. Piszmy o Romach i ich kulturze w Pile bez podawania konkretnych adresów.. Fajni są czy nie? Głównie obchodzi nas historia ich osiedlenia w Pile.
Witosa
PRZYJACIEL
Posty: 110
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:05

Re: Romowie w Pile

Post autor: Witosa »

Pavvlo,
sprawiłeś mi przykrość.
Świadomie, bądź nieświadomie, potwierdziłeś pogląd Bociana o nacjonalizmach i faszyzmie.
Z tym się nawet mogę zgodzić.
Ale nie tu - na forum.
Tu ma być inaczej.

A moją intencją była tylko dokumentacja dziejów Piły.
W 1964 roku władze postanowiły zabronić Romom wędrówek i osiedlić ich.
W Pile było to kilkadzeisiąt rodzin.
I o historię tych rodzin dopominam się. I nie chcę, by ludzie tworzący tę historię zostali zapomnieni.
Bo to ważna część historii Piły.

Pavvlo, Twoja historia jest moją historią.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pavvlo
ADMINISTRATOR
Posty: 729
Rejestracja: 04 kwie 2005, 23:27
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Romowie w Pile

Post autor: pavvlo »

Witosa pisze:I o historię tych rodzin dopominam się. I nie chcę, by ludzie tworzący tę historię zostali zapomniani.
Bo to ważna część historii Piły.
Jak najbardziej Cie rozumiem, ale też musimy wszyscy przestrzegać przepisów o ochronie danych osobowych.
O Romach jak najbardziej możemy pisać, ale nie o ich danych osobowych/adresach domowych.
Chętnie poznam ich historię, skąd przybyli, dlaczego akurat do polski... Ale nie na miejscu jest podawać dokładnie gdzie żyją i mieszkają. Pozostawmy Im choć minimum prywatności...
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Re: Romowie w Pile

Post autor: MaksLen »

Chyba przesadzasz z ta ochrona danych osobowych Administratorze. Czy pisząc że na jakiejś ulicy mieszkają Niemcy, Rosjanie bądź Kosmici naruszamy dane osobowe? Oczywiście że nie! Na tej podstawie nie można zidentyfikować konkretnych osób. Inaczej byłoby gdybyśmy napisali na forum że pod konkretnym adresem mieszka jakiś pan Kwiatkowski. To byłoby naruszenie ustawy.
Ja znam co najmniej 2 miejsca gdzie mieszkają Romowie i znam nazwisko które noszą. Nie będę podawał tego publicznie, ale oczywiście mogę na adres prywatny.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się