Bursztynowy szlak - Legenda o Pile

Wszystko co nie pasuje do tematów powyżej a związane jest z historią Piły i okolic.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3134
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Bursztynowy szlak - Legenda o Pile

Post autor: Krzysztof Ju »

Niedawno spod drukarskiej prasy wyszła książka "Bursztynowy szlak - Legenda o Pile" Janusza Marszałka. Krótkie opowiadanie historyczno-przygodowe obraca się wokół starodawnej historii Piły zahaczając o świat baśni, legend i mitów starożytnego Rzymu i Celtów.

Obrazek
fot. Janusz Marszałek

Jak sam autor pisze we wstępie: "Na pewno każdy z nas nie raz zastanawiał się, jakie były początki miejscowości, w której mieszka. Kto był jej pierwszym mieszkańcem i kiedy to było.
Ja osobiście wielokrotnie wyobrażałem sobie, że przenoszę się w czasie, do zamierzchłej przeszłości, by tam stać się świadkiem jakiegoś historycznego wydarzenia. Jak naprawdę wyglądało codzienne życie i jakie były relacje pomiędzy ówczesnymi społecznościami. W jedną taką podróż zabieram dziś Ciebie. Będziemy świadkami powstania osady, której od dwudziestu dwóch lat jestem mieszkańcem.
Kiedyś, przeglądając internet, natrafiłem na informację, że pierwsze wzmianki o osadzie Pila pochodzą już z trzeciego wieku. Podobno była to mała osada rybacka położona nad rzeką. Tak przynajmniej twierdził niemiecki badacz przeszłości Piły, Karl Boese, w książce wydanej w 1935 roku.
"

Od początku historii wędrujemy z grupą rzymskich śmiałków wracających znad Bałtyku tytułowym szlakiem bursztynowym, gdy niespodziewanie ich przewodnikiem staje się niezwykłe zwierze i niekończący się żywioł natury, które częstują ich licznymi przygodami. Opowiadanie dodatkowo ilustrują rysunki autora a całość zamyka epilog z historią po której można dostać gęsiej skórki ;)

Książka jest dostępna w księgarni "Vademecum" (pl. Zwycięstwa 15) oraz bezpośrednio u autora (ul. Bogusławskiego 15/2 po godz. 12.00), a także na Allegro pod adresem https://allegro.pl/ksiazki-i7483855162.html
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się