Może wspólny wypad na "wykopki"?

Dział poświęcony wszelkim ciekawym znaleziskom, znalezionym w Pile i jej okolicach.
maras30
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2009, 19:49

Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: maras30 »

Szukam kompana na wykopki interesują mnie monetki :)
PG
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:39
Lokalizacja: Piła/Poznań

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: PG »

Daj znać na priv, kiedy się wybierasz... Może potowarzyszę :)
pozdr.
Trzmiel
Posty: 12
Rejestracja: 20 paź 2009, 14:56
Lokalizacja: Koszyce

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: Trzmiel »

Też bym się wybrał potowarzyszyć komuś. Nie mam sprzętu, lecz z chęcią się wybiorę. Kto przygarnie kropka :D
zwierz
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2010, 15:53

Wykopki

Post autor: zwierz »

Witam, jest ktoś chętny na wypad, na wykopki? gg 1122060
gulden11
Posty: 7
Rejestracja: 19 sie 2010, 23:26

Re: Wykopki

Post autor: gulden11 »

Jestem jak najbardziej za.
Tylko powiedz kiedy. Poza tym jestem nowy na forum, pozdrawiam serdecznie.
Jak coś to daj znać, niestety nie mam gg ale nic nie stoi na przeszkodzie aby go odpalić.
Awatar użytkownika
Sturmgewehr
Posty: 82
Rejestracja: 28 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Festung Schneidemühl
Kontakt:

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: Sturmgewehr »

Witam,
Nie widziałem gdzie to napisać, więc uznałem iż ten temat będzie najodpowiedniejszym miejscem.
Jak co roku, udałem się na okolice dawnego cmentarza niemieckiego z czasów 1 Wojny Światowej, ot by z pozostałości grobów odgarnąć liście, zapalić symboliczną lampkę.
To co dziś zobaczyłem sprawiło, że mnie krew zalała. Otóż obok wspomnianych pozostałości ktoś wykopał sobie dół, dookoła natomiast leżały porozrzucane szczątki butów- jak mniemam żołnierskich w liczbie co najmniej 5-6 par.
Ja rozumiem rekonstruowanie, kopanie, szukanie. Ale w tym przypadku jest to czysta podłość, a taki "poszukiwacz" to dla mnie zwykły śmieć i hiena cmentarna. Ktokolwiek to zrobił i nawet nie pokwapił się żeby zasypać, życzę mu z całego serca desekracji jego własnego grobu po śmierci, a reszcie poszukiwaczy skarbów więcej wyobraźni i przyzwoitości na przyszłość.
Amen.
Awatar użytkownika
Patyk
PRZYJACIEL
Posty: 54
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:12

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: Patyk »

....no nie wiem czy nie powinno się zgłosić tego policji jako aktu wandalizmu to chyba w końcu cmentarz !?
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: ziolek »

Urzędnik zajmującym się tym miejscem zostanie, a może już został poinformowany.

Tyle ode mnie.

Pozdrawiam.
mania
Posty: 109
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:58
Lokalizacja: Edynburg
Kontakt:

Re: Wykopki

Post autor: mania »

Byłem w tym miejscu 23.11. Buty, fragmenty podkutych oficerek, około dziesięciu, w kilku z nich zachowane ludzkie kości... Widok, który jeszcze dziś mam przed oczami. Dół był całkiem świezy. Ciekawe, na jakie znaleziska liczą takie hieny?!
Mam nadzieję, że też ktoś się tym zajął, ja też powiadomiłem odpowiednią osobę, której pokazałem zdjęcia. Była w szoku...
zwierz
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2010, 15:53

Re: Wykopki

Post autor: zwierz »

Takich rzeczy nie powinno się robić tym bardziej bezczeszczenie grobów i szczątek ludzkich, i masz racje że to hieny cmentarne, mam nadzieje ze zostało to zgłoszone.
PG
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:39
Lokalizacja: Piła/Poznań

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: PG »

Nowy rok, nowe możliwości :D Ktoś chętny połazić? Czy wszyscy jak zwykle wolą samemu?
Rogo
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2010, 20:13
Lokalizacja: Piła

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: Rogo »

Trochę późno zajrzałem... Ja jutro śmigam ze znajomymi, ale jeszcze nie wiemy dokładnie gdzie - prawdopodobnie okolice Zdbic lub Bornego. Tak spontanicznie i amatorsko :)
Na przyszłość chętnie się wybiorę z kimś bardziej doświadczonym w temacie i obeznanym w sprzęcie.
Awatar użytkownika
Bibek
Posty: 16
Rejestracja: 17 wrz 2011, 18:01
Lokalizacja: Assen/Piła

Witam

Post autor: Bibek »

Na samym początku chciałbym się przywitać :)
Od ok. roku jestem mieszkańcem Piły. W wolnych chwilach (a jest ich mało) latam po polach z piszczałką (minelab sv. gt czasami rutus prox.) Od 24 września będę miał troszkę więcej wolnego czasu i zapewne wyskoczę gdzieś w teren... no i właśnie może jest ktoś chętny na wspólny wypad :?:
Interesuje mnie tylko drobnica.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
witek
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2010, 19:09

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: witek »

Mam mega doświadczenie jeśli chodzi o Borne Sulinowo, zjadłem tam zęby i spędziłem setki godzin więc powiem wam tak - lepiej się tam nie wybierajcie. Jest tam przeogromna ilość niewybuchów wszelakiego rodzaju i jest to bardzo niebezpieczne. Sam miałem przypadek wejścia na o dziwo pole minowe!!! nie było wesoło. Jest oczywiście kilka interesujących miejsc ale je trzeba znać i mieć wtyki w leśnictwie bo inaczej przesrane jak złapią. Osobiście sam znalazłem dużą ilość niemieckiej porcelany z 1936 r. sygnowaną swastyką i jest jeszcze tego trochę. Poza tym listy niemieckie i radzieckie umundurowanie, niemiecką i radziecką amunicje i broń. Ale uwierzcie, kto nie zna Bornego Sulinowa niech się tam nie wybiera.
odin
Posty: 34
Rejestracja: 24 gru 2009, 19:59

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: odin »

Witam. Jeżeli znajdą się chętni na wspólny wypad w teren to piszcie na GG 17766363.
Baki
Posty: 19
Rejestracja: 03 mar 2012, 20:11

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: Baki »

Szukam chętnego na wspólne wypady jestem z Ujścia. gg 7998692
Awatar użytkownika
Patyk
PRZYJACIEL
Posty: 54
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:12

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: Patyk »

Ciekawy jestem czy ktoś z forumowiczów zajmujący się "wykopkami" poluje na tzw. budowy, przebudowy ulic naszego miasta, których jest ostatnio niemało. Jakie są tego efekty, czy warto? Np. szykuje się budowa nowej ulicy Piłsudskiego w centrum - będzie ostre "rycie" terenu.
wojtaq
MODERATOR
Posty: 318
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:30
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Wykopki przy budowach

Post autor: wojtaq »

Z takim rodzajem 'wykopków' podczas inwestycji z pracami ziemnymi jest pewien problem, bo ekipy same są zainteresowane znaleziskami i raczej nie tolerują konkurencji. Miałem tego przykład podczas budowy parkingów przy Starostwie na al. Niepodległości i wspólne rycie nie wchodziło w grę. Prócz tego kierownik budowy rzadko zgadza się na obecność osób postronnych podczas prowadzonych prac, a po robocie teren bywa ogrodzony więc formalnie jest niedostępny. No, ale przecież nie z takimi trudnościami nasi forowicze dawali sobie radę 8)
Baki
Posty: 19
Rejestracja: 03 mar 2012, 20:11

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: Baki »

Witam, szukam chętnego gdzieś na wypad... mam wolne od dzisiaj do piątku :)
Jestem z Ujścia, mogę dojechać, mam samochód.
Awatar użytkownika
WERWOLF 1945
Posty: 39
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:17

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: WERWOLF 1945 »

Do kolegi Witka, nie polecam chwalić się znaleziskami typu amunicja i broń na forum ;/ nie wiadomo kto to czyta i jak to odbiera. Nikt nie chciałby chyba przeszukania mieszkania a oto nietrudno po takim poście, nieraz lepiej zostawić to dla siebie... pozdrawiam
Awatar użytkownika
witek
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2010, 19:09

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: witek »

Rozumiem dzięki :) ale mogą sobie sprawdzać. Wiem, że lepiej zachować to dla siebie ale chciałem ostrzec ludzi chcących wybrać się na wykopki do Bornego. A wszystko co z kolegą znaleźliśmy pozostało na swoim miejscu.
odin
Posty: 34
Rejestracja: 24 gru 2009, 19:59

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: odin »

Jeżeli są chętni na wspólny wypad to dzwonić 514484131. Jeżdżę dużo i lubię wymieniać się doświadczeniami. :P
PG
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:39
Lokalizacja: Piła/Poznań

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: PG »

Odin, jutro się wybieramy gdybyś chciał :)
Witek, zjadłeś zęby? Mówisz że masz duże doświadczenie a nie wiesz o czym mówisz. Borne i okolice to naprawdę eldorado, trzeba tylko wiedzieć gdzie i z czym :)
odin
Posty: 34
Rejestracja: 24 gru 2009, 19:59

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: odin »

Chętnie pojadę w niedzielę. Jeżeli znajdą się tacy którym nie przeszkadzają świąteczne klimaty. :twisted:
Awatar użytkownika
witek
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2010, 19:09

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: witek »

Borne eldorado? ok, ale niezbyt bezpieczne a po drugie to życzę powodzenia jeśli komuś uda się bez przeszkód pokopać, gdyż na bieżąco tereny są rygorystycznie monitorowane przez leśników. Mnie osobiście złapano kilka razy i nie jedną karę płaciłem. Ja mam swoje zdanie na temat Bornego, a jeśli masz swoje to ok. Nie wiem ilu z was wie że do roku 2043 jest zakaz wykonywania prac ziemnych poniżej linii wodociągów i wszelkich rur oraz kabli. Jest to jeden z warunków na umowie polsko-rosyjskiej o opuszczeniu wojsk federacji rosyjskiej ziem polskich. Pierwszy Pan Burmistrz Bornego Sulinowa został bardzo szybko zdymisjonowany ponieważ był ciekaw co za rura wystaje z ziemi i zaczął kopać ciężkim sprzętem po czym przyjechali Panowie z Warszawy i Burmistrz stracił stanowisko. A skoro jest to tak rygorystycznie przestrzegany przepis coś ważnego kryć się musi pod ziemią. Ja nie polecam kopania w Bornym ze względów bezpieczeństwa więcej tam niewypałów wszelkiego rodzaju aniżeli skarbów.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się