Komunikacja miejska w Pile

Współczesne sprawy naszego miasta.
Awatar użytkownika
szkodnik
Posty: 43
Rejestracja: 10 maja 2006, 10:48
Lokalizacja: Piła - Staszyce

Post autor: szkodnik »

ziolek pisze:A tak przy okazji. Cóż to za nowy autobus zawitał do naszego miasta?Mam na myśli dwudrzwiowy autobus, w którym to na wyświetlaczu możemy wycztać 'wagen halt". Jak pamiętam jest on już w pilskich barwach.
Zapewne chodzi Ci o Neoplana N4016 #381:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/autobu ... ticket=355
Waldek
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2007, 14:51
Lokalizacja: Piła - Górne

Post autor: Waldek »

ziolek pisze:A tak przy okazji. Cóż to za nowy autobus zawitał do naszego miasta?Mam na myśli dwudrzwiowy autobus, w którym to na wyświetlaczu możemy wycztać 'wagen halt". Jak pamiętam jest on już w pilskich barwach.
Widziałem dzisiaj autobus z takim napisem na wyświetlaczu i prawie cały był zielony. Za szybą była tablica: Piła - Kaczory (przez Żabostowo). Tablica z nazwą trasy mówi o tym że jego właścicielem jest chyba jeden z pilskich prywatnych przewoźników.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
WLKP
Posty: 23
Rejestracja: 17 wrz 2007, 20:08

Post autor: WLKP »

Jedyny pilski zielony DAB należy do PKS Piła.
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-171756.html
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Dziękuje za wszystkie wyjaśnienia. Autobus, którym ja jechałem był MZK, niemniej dzięki również za informacje o PKS-sie.

Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 101
Rejestracja: 21 cze 2007, 19:42
Lokalizacja: Piła

Post autor: Marcin »

Chcę zaprezentować swój najnowszy okaz z kolekcji.

Obrazek

Jest to bilet podmiejski (II strefa) lub na Płotki. Bilet pochodzi z pierwszej połowy lat siedemdziesiątych XX wieku.
Został znaleziony kilka dni temu za listwą podłogową jednego z pilskich obiektów użyteczności publicznej. Listwa była montowana w latach 80-tych, więc bilet (pewnie znaleziony przypadkowo w portfelu i wyrzucony) przeleżał za nią około 26 lat.
Dziękuję ekipie remontowej za przekazanie biletu i życzę wielu ciekawych znalezisk.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

W najbliższą sobotę dzień otwarty w MZK, info z www.mzk.pila.pl
MZK Piła Sp. z o.o. wzorem lat ubiegłych, ma przyjemność zaprosić Państwa na "DZIEŃ OTWARTY", który odbędzie się 17 maja 2008 roku w godz. 10.00-15.00 na terenie zajezdni przy ul. Łącznej 4 w Pile.
Gwarantujemy miłą atmosferę i wiele atrakcji.
W programie między innymi:
zajezdnia "od kuchni"
wystawa taboru
bezpłatne sprawdzanie pojazdów na linii diagnostycznej
porady dotycząe bezpiecznej jazdy udzielane przez najlepszych kierowców w Polsce
test z wiedzy o komunikacji miejskiej
dla dzieci: dmuchana zjeżdżalnia, suchy basen, żywe maskotki z bajek, gry i zabawy
I jeszcze taka ciekawostka:
MZK Piła Sp. z o.o. informuje, że od dnia 1 maja 2008 roku zostaje zmieniony rozkład jazdy i trasa linii 1 i 9. Obie linie będą wykonywały niektóre kursy do Schroniska dla zwierząt na osiedlu Gładyszewo.
Awatar użytkownika
Bosman
Posty: 20
Rejestracja: 29 lis 2007, 17:36
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Bosman »

SA108 pisze:W najbliższą sobotę dzień otwarty w MZK, info z www.mzk.pila.pl

[...]
Czy ktoś z Forumowiczów był podczas dzisiejszego Dnia Otwartego w MZK? Wydaje mi się, że widziałem użytkownika SA108 - czy dobrze widziałem? ;)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Dobrze widziałeś ;)
Przy okazji sfociłem stary przystanek na terenie MZK (podziękowania dla Marcina z tej okazji).

Obrazek Obrazek

Zdjęcia niezbyt dobrze wyszły, bo przystanek stoi w trudno dostępnym miejscu.
Awatar użytkownika
Bosman
Posty: 20
Rejestracja: 29 lis 2007, 17:36
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Bosman »

Jeżeli by to kogoś zainteresowało, to do 29 maja br na testach w pilskim MZK jest Solbus SN 11M. Tak on wygląda.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Zastanawiam się tylko po co testowac nowe modele od innych producentów. Nie lepiej skupic się na jednym, góra dwóch producentach? Przecież im bardziej "urozmaicony" tabor tym wieksze kłopoty i koszty jego utrzymania. :roll:
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Post autor: Bocian »

Nie wiedziałem, że istnieje taki producent jak Solbus...
Awatar użytkownika
WLKP
Posty: 23
Rejestracja: 17 wrz 2007, 20:08

Post autor: WLKP »

"Solbus" to najmłodsza marka autobusowa w Polsce, która pojawiła się na rynku w 2001 roku. Pod tą nazwą "Kujawskie Zakłady Naprawy Samochodów" w Solcu Kujawskim produkują autobusy miejskie, lokalne, międzymiastowe i turystyczne.
"Kujawskie Zakłady Naprawy Samochodów" swego czasu wykonały remont główny pilskich Jelczy PR110, które jeżdżą do dziś (#314-326).
Awatar użytkownika
maciekpp
Posty: 62
Rejestracja: 14 paź 2006, 11:48
Lokalizacja: Piła - Jadwiżyn / Burnham
Kontakt:

Post autor: maciekpp »

A mi się ten Solbus podoba, chociaż ciekawe jak jest w środku. :D
Awatar użytkownika
GaWroN
Posty: 118
Rejestracja: 07 cze 2006, 18:07
Lokalizacja: PIŁA (Schneidemühl) os. Zielona Dolina (Grünthal)

Post autor: GaWroN »

Ja widziałem w piątek ten autobus i nawet nim jechałem jeden przystanek, bo się spieszyłem na pociąg. Nic specjalnego, jak każdy inny autobus. Właśnie się zastanawiam czy ktoś podobnie jak ja go widział na Pilskich drogach i czy może nim jechał.

GAWRON :D
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 101
Rejestracja: 21 cze 2007, 19:42
Lokalizacja: Piła

Post autor: Marcin »

W piątek 6 czerwca na złomowisko został zabrany jelcz M120 #336. Służył mieszkańcom naszego miasta od września 1996 roku.

Obrazek
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

:( Mój ulubiony autobus. :( Gdzież we współczesnych autobusach ówczesna przestronność? :(
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Post autor: dizel »

Hmm dziwne, jest mlodszy od wielu innych Jelczow jezdzacych po Pile, wiec pewnie naruszony zostal ktorys z elementow konstrukcyjnych skoro nie decyduja sie na remont.
Awatar użytkownika
WLKP
Posty: 23
Rejestracja: 17 wrz 2007, 20:08

Post autor: WLKP »

Starsze Jelcze (PR110) są po remoncie głównym. Następne do złomowania oddane będą prawdopodobnie Jelcze 120M #331 i #337.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 101
Rejestracja: 21 cze 2007, 19:42
Lokalizacja: Piła

Post autor: Marcin »

18 i 19 czerwca w Pile jest testowany następny autobus. Jest to Solaris Urbino 15. Autobus ma 15 metrów długości i jest najdłuższym pojazdem, jaki jeździł w pilskiej komunikacji miejskiej do tej pory. W środę można go było spotkać na linii nr 5 i 50. Właścicielem autobusu jest firma Kombus z Kórnika.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

MZK Piła Sp. z o. o. informuje, że od dnia 1 września nastąpi zmiana trasy i rozkładu jazdy autobusów linii nr 10.
Nowa trasa będzie przebiegać: Kossaka-Pętla, Kossaka, Podchorążych, Bydgoska, Al. Wojska Polskiego, Mickiewicza, Słowackiego, Żeromskiego, Plac Inwalidów.
Trasa ta przebiega wewnątrz os. Górnego, aby poprawić dostępność dla mieszkańców - dodatkowy przystanek na ul. Słowackiego, oraz umożliwić "szybkie" połączenie os. Górnego z Philipsem, PWSZ, Urzędem Skarbowym i innymi firmami (nowa trasa pomija ul. Okrzei, 1 Maja, Dworzec PKP). Czas przejazdu autobusu linii nr 10 to zaledwie 20 minut!.

------

MZK Piła Sp. z o. o. informuje, że od dnia 1 września uruchomiona zostanie nowa linia podmiejska nr: 60.
Trasa lini: Pl. Inwalidów, Koralowa (Kotuń), Kotuń I, Cyk, Dolaszewo (Malinowa, Dolaszewo I, Dolaszewo II, Wierzbowa), Działki Zalesie, Kamienna I, Al. Wojska Polskiego (Krzywa, Długosza, Batorego, PRESCO, Ars Medical, Park Miejski, Poczta), Pl. Zwycięstwa.
Na linii tej na odcinkach poza gminą Piła obowiązują bilety normalne podmiejskie w cenie 2,50 zł. Wysokość cen biletów ulgowych zależna jest od ulg ustawowych.
Bilet miesięczny normalny na linię 60: 80 zł. Wysokość cen biletów ulgowych zależna jest od ulg ustawowych.
Godziny odjazdów:
Pl. Inwalidów - 6:57
Pl. Zwycięstwa - 15:50
Awatar użytkownika
WLKP
Posty: 23
Rejestracja: 17 wrz 2007, 20:08

Post autor: WLKP »

Już chyba kiedyś była linia do Kotunia?
Caesar
Posty: 93
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:23
Lokalizacja: Karlsberg
Kontakt:

Post autor: Caesar »

Zmiana trasy lini nr 10 nie ucieszy studentów PWSZ Piła. Rankiem, dosc duza grupa ludzi nie miesciła sie do autobusu nr 5 (za kazdym razem autobus ten bił rekordy objetosci) wiec tuz po nim jechala własnie 10 która dowoziła studentów pod to samo miejsce, a punkt kulminacyjny nastepował własnie na Dworcu PKP i 14 lutego, gdzie juz od wrzesnia 10 nie zobaczymy.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Potwierdzam informacje SA. Przed stacją PKP w Dolaszewie wczoraj widzałem przygotowania do postawienia przystanku. :)
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: SA108 »

Linia nr 10 po raz kolejny zmieniła trasę:
MZK Piła Sp. z o. o. informuje, że od dnia 1 października br. zostanie zmieniona trasa linii nr 10. Trasa przebiegała będzie następująco: Pl. Inwalidów, Żeromskiego, Ceglana, Konarskiego, Wyspiańskiego, Mickiewicza, Al. Wojska Polskiego, Bydgoska, Podchorążych, Kossaka.
Poza tym jak zapewne zauważyliście w wielu miejscach są teraz stawiane nowo zakupione wiaty przystankowe.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: ziolek »

Jak np. ta na Dąbrowskiego gdzie pod wiatą pozostawiono piasek. ;)
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się