Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Piła kryje wiele tajemnic z przeszłości. Spróbujmy odkryć choć ich małą część!
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: mathias »

Wiecie co chłopaki? Na lotnisku za hangarami tymi na północy lotniska w lasku są podobne budowle... wiem o tym bo sam tam je widziałem... trzeba iść za hangary i będzie płot z bramą, trzeba kawałek za nim pójść i będzie tego pełno. Może to faktycznie wejścia pod lotnisko?
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: marasxt »

Ołówek to taki mały betonowy barbakan dla wartownika. Postarasz się to znajdziesz fotki na forum. Co do wejść pod lotnisko to słyszałem, że pilnują ich rezydenci Wehrwolfu, jednego nawet ponoć udało się zdemaskować.
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: mathias »

A co to są za ludzie?
Awatar użytkownika
czeslaw
MODERATOR
Posty: 321
Rejestracja: 15 maja 2005, 14:03
Lokalizacja: Pila Bismarckstrasse

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: czeslaw »

Wehrwolf to są złe Ludki oj złe :twisted:

Dzisiaj byłem na zwiadzie. Obok ołówka przy torach jest spora dziura i troche różnego rodzaju gruzu. Ja bym kopał tam...
Rekkeswind
Posty: 37
Rejestracja: 14 cze 2007, 11:39
Lokalizacja: Nawet nie z okolic Piły

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Rekkeswind »

marasxt pisze:Co do wejść pod lotnisko to słyszałem, że pilnują ich rezydenci Wehrwolfu
Ale Ty chyba nie piszesz na poważnie :?: :D
czeslaw pisze:Obok ołówka przy torach jest spora dziura i trochę różnego rodzaju gruzu. Ja bym kopał tam...
Jest to pewnie dziura... na gruz :wink: I raczej bursztynowej komnaty tam nie znajdziesz :wink:
Awatar użytkownika
rasaxas
Posty: 102
Rejestracja: 13 sty 2009, 17:10

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: rasaxas »

Mówiąc szczerze wątpię w istnienie w Pile drugiego Mittelwerku. Chociaż ostatnio oglądałem jakiś program na Discovery i tam mówiono właśnie o tym, że Niemcy byli mistrzami w budowaniu podziemnych fabryk, laboratoriów itd. i o tym, że nie które z nich nie zostały odkryte do dnia dzisiejszego. Więc może... :wink: Jak na razie pozostają nam tylko marzenia :)
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: marasxt »

Rekkeswind, to że nie chodzę po terenie lotniska i nie szukam pod nie wejść, wcale nie znaczy, że mnie to nie interesuje. Po prostu tego nie robię bo...
Pozostawiam do Twojej własnej oceny czy napisałem to na poważnie czy nie.
Jeśli moja wypowiedź Cię nie satysfakcjonuje to napisz mi na PW.
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: dizel »

Ostatnio zwiedziłem sobie kotłownię, świetny obiekt. Na najniższej kondygnacji po prawej stronie znajduje się wejście do jakby tunelu, nie wiem co to, lecz jak widać przysypane to jest. Zapuszczał się może ktoś tam kiedyś i może odpowiedzieć co to takiego lub dokąd prowadzi? Pozdro.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
czeslaw
MODERATOR
Posty: 321
Rejestracja: 15 maja 2005, 14:03
Lokalizacja: Pila Bismarckstrasse

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: czeslaw »

Pewnie kanał ciepłowniczy w którym kiedyś były rury... :smile4:
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: dizel »

Możliwe, trza sprawdzić czy nie prowadzi do któregoś z koszarowców 8)
Asmo
Posty: 20
Rejestracja: 16 cze 2009, 16:21
Kontakt:

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Asmo »

Czy ma może ktoś zdjęcie obiektu na terenie obecnych wodociągów, które może być wejściem (może tylko) do OPL a może dalej? Gdzieś na forum to widziałem, ale to było jakiś czas temu i może już usunięto z image'a albo po prostu nie mogę znaleźć. Ani na tym forum ani na tym co ma już 30kilka stron ;)
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: dizel »

Postaram się niebawem sfotografować ten teren dokładniej. Myślisz, że warto tam szukać ?
Asmo
Posty: 20
Rejestracja: 16 cze 2009, 16:21
Kontakt:

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Asmo »

Gdzieś kiedyś był jakiś post dotyczący tego miejsca. Jak już wspomniałem było to jakiś czas temu i nie mogę doszukać się tego postu, nie chciało mi się przerzucać 30kilka stron.
Dzisiaj podpytałem troszkę osobę, która tam pracuje. Na "gorąco" dowiedziała się, że faktycznie coś ciekawego jest na terenie mwik. Jak tylko czegoś się dowie obiecała dać znać i być może załatwi wejście po godzinach na teren zakładu, żeby móc troszkę pomyszkować.
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: dizel »

O byłoby extra, jeśli coś załatwisz to pisz, chętnie się wybiorę :)

A tu parę obiecanych fotek z wodociągów:
Obrazek Obrazek

Co to takiego wie ktoś może? Widać poręcze od jakiejś drabinki i wywietrznik ale wejście chyba zabetenowane.

Kto zna dawne przeznaczenie tego obiektu ? Dziś nieczynny.

Obrazek Obrazek

I na koniec pytanko do Was, co to jest? Pozostałość po czym ? To już znajduje się poza terenem wodociągów.

Obrazek
okiennica
PRZYJACIEL
Posty: 241
Rejestracja: 05 mar 2007, 01:00
Lokalizacja: Piła

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: okiennica »

dizel pisze: I na koniec pytanko do Was, co to jest? Pozostałość po czym ? To już znajduje się poza terenem wodociągów.

Obrazek
A to nie jest fundamencik słupa do kabli z prądem? Takie ażurowe metalowe słupy stoją jeszcze na terenie PKP koło wiaduktu.
Asmo
Posty: 20
Rejestracja: 16 cze 2009, 16:21
Kontakt:

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Asmo »

Wg otrzymanych informacji:
pierwsze dwa zdjęcia to stara studnia A1. Barierki są bo są to stopnie w dół. Obecnie robione studnie mają stopnie już w środku. Umieszczę niedługo zdjęcie wnętrza studni.

dwa kolejne zdjęcia to budynki stare hale filtrów później służyły jako magazynek
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: dizel »

Aha super dzięki za odpowiedź :) czyli nie ma co szukać na terenie wodociągów ? Popytaj jeszcze.
Asmo
Posty: 20
Rejestracja: 16 cze 2009, 16:21
Kontakt:

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Asmo »

Pewnie, że popytam, bo interesuje mnie to. Być może nie ma, być może jest. Muszę odnaleźć stare zdjęcia terenu wodociągów, bo obecni pracownicy mogą albo nie wiedzieć, albo celowo nie mówić.
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: dizel »

Na pewno coś ukrywają :) cwaniaki. Popytaj też o basztę i dokładne położenie wszystkich trzech wejść tunelowych na Chopina za garażami. Tak wiem, że jestem wymagający hehe :) pozdro.
tomcio1
Posty: 62
Rejestracja: 19 paź 2008, 17:13

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: tomcio1 »

ciekawe fanty mają w archiwum na terenie wodociagów (taki mały budyneczek). Swojego czasu miałem okazje tam poszperać, widziałem fajne przedwojenne plany sieci wodociagowych itp.
zgredek
PRZYJACIEL
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2009, 19:31

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: zgredek »

:twisted: witam lotniskowych poszukiwaczy- pavvlo- gratuluje wejscia koło garaży-rury i dechy to efekt wykopków moich i dwóch kumpli sprzed ok 10 lat- beczki są pozostałością jeszcze wcześniejszej ekipy. Tam coś jest ! -gadaliśmy ze starszym gościem- wchodził tam za łebka z kumplami, ale jeden nie wrócił. Chyba po tym wydarzeniu ktoś przezornie wysadził tunel ok. 15m od wejścia
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: dizel »

Czyli wróciliśmy do źródeł, coś tam jest ale nikt nie wie jak daleko za zawałem i co. No i nie wiadomo czy tunel jest dalej zaminowany. Mamy rok 2009 i zagadka dalej nie wyjaśniona. Ciekawe ile jeszcze przyjdzie nam poczekać.
zgredek
PRZYJACIEL
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2009, 19:31

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: zgredek »

i poczekac az ktos zrobi to za nas? moze wezmy sie sami miejsce w historii pewne
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: dizel »

Jestem tego samego zdania, mam już nawet ekipę paru kolegów, którzy chętnie pomogą kopać, tylko o zezwoleniu na to raczej możemy pomarzyć...
zgredek
PRZYJACIEL
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2009, 19:31

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: zgredek »

o zezwoleniu?- zapomnij - wydajac zezwolenie wydający bierze odpowiedzialnosc za ew wypadki - kopac bez rozgłosu tez ciezko - kopalismy w nocy czasam do 4 rano - ale nigdy nie ma tak zeby nie było jak - masz dostęp do pompy? ja moge pożyczyc agregat - aha -szalunki-stęple
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się