Zasypany lej

Piła kryje wiele tajemnic z przeszłości. Spróbujmy odkryć choć ich małą część!
Piotr Piotr
Posty: 13
Rejestracja: 17 kwie 2008, 17:23
Lokalizacja: Chodzież

Zasypany lej

Post autor: Piotr Piotr »

Witam! Nie wiem czy wybrałem odpowiednią kategorię forum, ale chciałem podzielić się pewną informacją. Jakiś czas temu mój wuja opowiedział mi taką historię: gdzieś chyba w centrum miasta (mowa oczywiście o Pile) był wielki lej- chyba po bombie lotniczej. Zaraz po zakończeniu działań wojennych, w trakcie "sprzątania" miasta spychano do niego co tylko się dało; i zniszczone wyposażenie mieszkań, różne papierzyska, maszyny do pisania i... 2-3 motocykle. Mówił, że tak "sprzątali" Rosjanie. Na chwilę obecną nie pamiętam nazwy ulicy, przy której jest to miejsce (dowiem się i dam znać), wiem jedynie to, że jest ono obecnie raczej nie zabudowane. Tyle ta historia. Ciekaw jestem ewentualnej zawartości tego leja obecnie i wiarygodności tej historii, a co za tym idzie sensu starań się o np. stosowne zezwolenia na weryfikację tego w terenie. Pozdrawiam!
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: Bwerk45 »

MOTOCYKLE hmmmm :D
Piotr Piotr
Posty: 13
Rejestracja: 17 kwie 2008, 17:23
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Piotr Piotr »

Witam! Przedwczoraj podałem temat "zasypany lej". Kontynuując wątek podaję dokładniejsze namiary: okolica stadionu żużlowego, ul.Kossaka a dokładniej ul. Śniadeckich. Powinien tam być jakiś skwer czy park. Być może "miejscowi" forumowicze jakoś to skorygują. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
jecha
Posty: 14
Rejestracja: 27 mar 2008, 21:48
Lokalizacja: Piła

Post autor: jecha »

Gdzie ulica Kossaka a gdzie Śniadeckich :?:
Awatar użytkownika
seba691
Posty: 52
Rejestracja: 08 kwie 2008, 20:36
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: seba691 »

Na Śniadeckich jest pseudo park.
Awatar użytkownika
skinspila
PRZYJACIEL
Posty: 358
Rejestracja: 04 lut 2006, 16:12
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Post autor: skinspila »

Ten pseudo park to przecie chyba były cmentarz, no chyba że nie o to miejsce chodzi.
Awatar użytkownika
seba691
Posty: 52
Rejestracja: 08 kwie 2008, 20:36
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: seba691 »

No raczej przy Kossaka nie ma tam pseudo parku ani skwerku, a przy Śniadeckich.. tylko to mi na myśl przyszło.
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Post autor: dizel »

Na Kossaka za stadionem po lewej stronie jest jakiś placyk ogrodzony płotem, ale Śniadeckich? hmm...
Piotr Piotr
Posty: 13
Rejestracja: 17 kwie 2008, 17:23
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Piotr Piotr »

Witam! Dzięki za odzew na rzucony temat. Pilaninem nie jestem, więc nie chcę komentować Waszych rozważań czy to ta ulica czy tamta. Chciałbym, żeby nie była to historia typu "... co jezioro - to samolot". Pozdrawiam!
zgredek
PRZYJACIEL
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2009, 19:31

Re: Zasypany lej

Post autor: zgredek »

warto namierzyć to miejsce - w trakcie prac budowlanych przy jednym z budynków przy Al. Niepodległości znaleźliśmy taki lej - motocykl by się nie zmieścił ale i tak nieźle wzbogaciłem kolekcję
Awatar użytkownika
Kanclerz
PRZYJACIEL
Posty: 385
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:44
Lokalizacja: Piła - Górne

Re: Zasypany lej

Post autor: Kanclerz »

Pochwal się zgredek co wyciągnąłeś, najlepiej w dziale: viewtopic.php?f=8&t=128 wstawiając fotki :wink:
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się