Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Piła kryje wiele tajemnic z przeszłości. Spróbujmy odkryć choć ich małą część!
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: dizel »

Takiego sprzętu to my nie posiadamy, jedynie agregat też mogę załatwić.
tomcio1
Posty: 62
Rejestracja: 19 paź 2008, 17:13

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: tomcio1 »

pompę to chyba ja bym mógł załatwić taka o wydajności ok 600l/min. Musiałbym w robocie podpytać. Pozdro
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: dizel »

Długo nad tym myślałem, próbowałem odnaleźć to w pamięci (bo fotek brak) więc zapytam; czy ktoś jest w stanie potwierdzić, że obok istniejącego jeszcze silosu betonowego (pod kotłownią) po jego lewej stronie (ok 10 metrów) znajduje się w skarpie jedna z zasypanych dużych bram wjazdowych pod lotnisko ? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sturmgewehr
Posty: 82
Rejestracja: 28 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Festung Schneidemühl
Kontakt:

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Sturmgewehr »

Ja wiem że to forum o Pile, ale czy nie lepiej drodzy Koledzy zebrać się w grupę i jechać na konkretną wyprawę na prawdziwe bunkry/podziemne fabryki jak np.: w Górach Sowich/MRU/gdzieś w Reichu? Ale uwaga, nie musi być wszystko od razu, i tam są "Strażnicy", jeśli wiecie o co chodzi, hah :twisted: :evil:
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: dizel »

Sturmgewehr dzięki za link do filmu extra jest :) właśnie taką bramę pamiętam z lat dzieciństwa na Chopina, z tym, że nasza miała jeszcze duże metalowe podwójne wrota. Ja chętnie się piszę na jakąś większą wyprawę ale może najpierw odkryjmy tu to co nasze :) chociaż to raczej niemożliwe z tego co widzę. Pozdro.
Awatar użytkownika
JAROLPH>
Posty: 43
Rejestracja: 22 lut 2009, 21:09

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: JAROLPH> »

Rozmawiałem z dziadkiem na temat tajemniczych "katakumb" pod lotniskiem to skwitował krótko - rozmawiałem z jednym z jeńców który był dowożony z Ujścia na roboty na lotnisko i mówił że tam nic niema z wyjątkiem kilku tuneli. Rozumiem że chodzi o OPL.
regards.
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: dizel »

Kilku tuneli... heh, właśnie szukamy takiego który nam odpowie do czego one miały służyć :)
Awatar użytkownika
JAROLPH>
Posty: 43
Rejestracja: 22 lut 2009, 21:09

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: JAROLPH> »

No szukajcie, a jak w ziemi pogrzebiecie dobrze to i prawy płat skrzydła wykopiecie od limka zakopany w ramach wybrakówki.
regards.
partyzant
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2008, 21:27
Lokalizacja: Rzeczpospolita Pilska

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: partyzant »

mathias pisze:Wiecie co chłopaki? Na lotnisku za hangarami tymi na północy lotniska w lasku są podobne budowle... wiem o tym bo sam tam je widziałem... trzeba iść za hangary i będzie płot z bramą, trzeba kawałek za nim pójść i będzie tego pełno. Może to faktycznie wejścia pod lotnisko?
Szczerze to wątpię żeby tam było wejście, bo jeśli się nie mylę (czy masz na myśli takie bardzo strome schody w głąb ziemi?) to chodzi tu o bunkry, które powstały już po wojnie, w momencie "przeróbek" lotniska przez polskie wojsko - czyli po 50 roku. Tam znajdowały się schrony dla tzw. wyższych oficjeli. Podobno sam bunkier był czynny aż do samego końca lotniska. W środku znajduje się fajny ciemny korytarzyk -mini labiryncik ale "czynna" jest tylko jedna droga (od jednego wyjścia do drugiego) bo reszta pomieszczeń jest dosyć mocno pozamykana niestety :smile3:.
A czy nie ma na forum jakiegoś byłego pracownika pilskiego lotniska który mógłby zdradzić kilka tajemnic obiektu :smile4:
Awatar użytkownika
Sturmgewehr
Posty: 82
Rejestracja: 28 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Festung Schneidemühl
Kontakt:

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Sturmgewehr »

Wczoraj udało mi się ustalić, iż za garażami (w jednym z nich) w okolicy ul. Chorwackiej jest rzekome wejście do jakiegoś tunelu, częściowo zabetonowane, później prawdopodobnie zasypane.. Informacja do sprawdzenia..
wiking
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2009, 15:57
Lokalizacja: Europa

Podziemia lotniska z okresu powojennego

Post autor: wiking »

Witam, wiem że jest czwarte wejście do podziemi lotniska od strony Zalewu Koszyckiego. Dotarłem już dość daleko, ale na razie nie zapeszam, niebawem fotki, znaleziska i ciekawostki, oraz plan wejścia do podziemi. Myślę że za ok. 7 tygodni podejmiemy dalsze działania związane z wielką niewiadomą. Pozdrawiamy 8)
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Podziemia lotniska z okresu powojennego

Post autor: dizel »

No to żeś teraz wyskoczył :) chętnie dołączę do wyprawy jeśli takowa zaistnieje.
Awatar użytkownika
czeslaw
MODERATOR
Posty: 321
Rejestracja: 15 maja 2005, 14:03
Lokalizacja: Pila Bismarckstrasse

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: czeslaw »

Dizel czy Ty, gdybyś coś znalazł rzeczywiście to czekałbyś 7 tygodni by to spenetrować? :D Wątpię. Było już na tym forum parę osób, które pisały w podobny sposób jak Kolega Wiking i jakoś później temat padał. :smile4:
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: dizel »

Czesław jakbym o czymś wiedział to rzuciłbym wszystko, nawet akwarium :) i brał się za łopatę :) no ale kto wie, może warto poczekać :)
Awatar użytkownika
czeslaw
MODERATOR
Posty: 321
Rejestracja: 15 maja 2005, 14:03
Lokalizacja: Pila Bismarckstrasse

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: czeslaw »

No to tak jak ja :D , ale czas pokaże... Oby przeczucie mnie zawiodło :smile4:
Trzmiel
Posty: 12
Rejestracja: 20 paź 2009, 14:56
Lokalizacja: Koszyce

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Trzmiel »

Rozmawiałem wczoraj z moim tatą, który służył na pilskim lotnisku w latach 1974-1989.
Pytałem o teren strzelnicy samolotowej, której fotki są na forum w temacie o cmentarzu na Koszycach. Strzelnica znajduje się w rogu ul. Podleśnej i Wałeckiej. Kupa amunicji w kulochwycie z tego, co pamiętam. Strzelania miały tam Lim-ki i Iskry. Czasem też SU-22.
Jedno, co mi na dzień dobry powiedział, to:
Nie pchaj się w podziemia, bo są zaminowane :!:
Może kurcze faktycznie coś w tym jest :?
Awatar użytkownika
czeslaw
MODERATOR
Posty: 321
Rejestracja: 15 maja 2005, 14:03
Lokalizacja: Pila Bismarckstrasse

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: czeslaw »

A coś więcej o podziemiach?
Trzmiel
Posty: 12
Rejestracja: 20 paź 2009, 14:56
Lokalizacja: Koszyce

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Trzmiel »

czeslaw pisze:A coś więcej o podziemiach?
Mogę tate podpytać. tylko, czy będzie miał ochotę na "zwierzenia" w tej sprawie :)
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: dizel »

To się postaraj, żeby Ci ochota na opowieści naszła :) inaczej przestaniemy Cię lubić 8)
Awatar użytkownika
jecha
Posty: 14
Rejestracja: 27 mar 2008, 21:48
Lokalizacja: Piła

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: jecha »

Trzmiel pisze:Rozmawiałem wczoraj z moim tatą, który służył na pilskim lotnisku w latach 1974-1989.
Pytałem o teren strzelnicy samolotowej, której fotki są na forum w temacie o cmentarzu na Koszycach. Strzelnica znajduje się w rogu ul. Podleśnej i Wałeckiej. Kupa amunicji w kulochwycie z tego, co pamiętam. Strzelania miały tam Lim-ki i Iskry. Czasem też SU-22.
Jedno, co mi na dzień dobry powiedział, to:
Nie pchaj się w podziemia, bo są zaminowane :!:
Może kurcze faktycznie coś w tym jest :?
Mam jedno takie pytanie:Skąd masz informacje że na rogu ul. Podleśnej i Wałeckiej była strzelnica/poligon ? Ja jestem przekonany na 99% że koło lotniska nie było żadnej strzelnicy.To jest nie możliwe.Przecież w pobliżu są zabudowania.
Trzmiel
Posty: 12
Rejestracja: 20 paź 2009, 14:56
Lokalizacja: Koszyce

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Trzmiel »

jecha pisze:
Trzmiel pisze:Rozmawiałem wczoraj z moim tatą, który służył na pilskim lotnisku w latach 1974-1989.
Pytałem o teren strzelnicy samolotowej, której fotki są na forum w temacie o cmentarzu na Koszycach. Strzelnica znajduje się w rogu ul. Podleśnej i Wałeckiej. Kupa amunicji w kulochwycie z tego, co pamiętam. Strzelania miały tam Lim-ki i Iskry. Czasem też SU-22.
Jedno, co mi na dzień dobry powiedział, to:
Nie pchaj się w podziemia, bo są zaminowane :!:
Może kurcze faktycznie coś w tym jest :?
Mam jedno takie pytanie:Skąd masz informacje że na rogu ul. Podleśnej i Wałeckiej była strzelnica/poligon ? Ja jestem przekonany na 99% że koło lotniska nie było żadnej strzelnicy.To jest nie możliwe.Przecież w pobliżu są zabudowania.
Po to właśnie jest kulochwyt. Ta strzelnica służyła do kalibracji broni pokładowej.
A skąd wiem, bo łaziłem przez dziury w płotach i wyjmowałem stamtąd naboje. No i od taty, o czym już pisałem. Obecność zabudowań nie jest żadną przeszkodą. Nasyp jest tak skonstruowany, żeby Żadna kula nie dostała się poza strzelnicę. Zresztą jest usytuowana w takim miejscu i kierunku, że nikomu nie zagrażała.
Awatar użytkownika
czeslaw
MODERATOR
Posty: 321
Rejestracja: 15 maja 2005, 14:03
Lokalizacja: Pila Bismarckstrasse

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: czeslaw »

A witam
Mam takie pytanko: Jakie jest prawdopodobieństwo, że tunel który odkopał Pavvlo został zbudowany metodą odkrywkową :?:
lukasz2557
Posty: 15
Rejestracja: 31 paź 2009, 14:58
Lokalizacja: Piła/Schneidemühl

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: lukasz2557 »

marasxt pisze:Ołówek to taki mały betonowy barbakan dla wartownika. Postarasz się to znajdziesz fotki na forum. Co do wejść pod lotnisko to słyszałem, że pilnują ich rezydenci Wehrwolfu, jednego nawet ponoć udało się zdemaskować.
Czy mozesz powiedzieć coś więcej o rezydentach WehrWolfu.
Skąd wzięli oni się niby w Pile i po co??
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: marasxt »

Nie mogę i nie będę podawać powodu, a to co usłyszałem wystarcza mi aby się lotniskiem, a dokładniej tym co może pod nim być, nie interesować się.
Trzmiel
Posty: 12
Rejestracja: 20 paź 2009, 14:56
Lokalizacja: Koszyce

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Trzmiel »

To w takim razie pilnowanie przechodzi z dziada na syna, z syna na wnuka itd :?:
Się mi wydaje mało prawdopodobne, chociaż już od kilku byłych żołnierzy zawodowych słyszałem, by dać sobie spokój z szukaniem. Sami nie chcieli gadać, bo ktoś ciągle patrzy i obserwuje wtf :rolleyes:
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się