Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

okiennica pisze:Dzisiaj ze stacji w Wałczu odjechały wieczornym kursem 23 osoby, :
z Piły przyjechało 13 osób.
okiennica
PRZYJACIEL
Posty: 241
Rejestracja: 05 mar 2007, 01:00
Lokalizacja: Piła

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: okiennica »

EREN pisze:
okiennica pisze:Dzisiaj ze stacji w Wałczu odjechały wieczornym kursem 23 osoby, :
z Piły przyjechało 13 osób.
Wywiad działa :mryellow:
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: iru3 »

Dostałem odpowiedź z UM. Nie sądziłem , że tak szybko odpiszą.



Szczecin, 27 listopada 2009 r.
WIiT.II.BJ.5438/6/09



Pan …………..
Kalisz Pomorski
iru3@o2.pl



Nawiązując do Pana pisma z dnia 26 listopada br. przesłanego drogą elektroniczną uprzejmie informuję, że modernizacja linii kolejowej nr 403 na odcinku – Wałcz – Ulikowo znajduje się na indykatywnej liście projektów indywidualnych, których realizacja współfinansowana będzie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Za bezpośrednią realizację projektu odpowiedzialna jest spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., która zarządza infrastrukturą tej linii kolejowej.
W ramach działań związanych z omawianą inwestycją, na zlecenie PKP PLK S.A. w 2008 roku opracowane zostało studium wykonalności modernizacji linii kolejowej nr 403 na odcinku Wałcz – Ulikowo. Kontynuacją podjętych działań miało być ogłoszenie postępowania przetargowego na opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji omawianej linii w tymże roku. Z informacji uzyskanych od zarządcy infrastruktury kolejowej wynika, że do jego realizacji nie doszło z powodu decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska przy Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, który nakazał inwestorowi, czyli spółce PKP PLK S.A., wykonanie pełnego zakresu raportu oddziaływania na środowisko dla przedmiotowej inwestycji. Inwestor złożył odwołanie od tej decyzji, gdyż modernizacja nie wiąże się ze zmianą położenia istniejącej linii kolejowej, ani ze zmianą jej parametrów użytkowych, obejmuje ona jedynie wymianę nawierzchni kolejowej oraz przywrócenie pierwotnych parametrów eksploatacyjnych obiektów mostowych, wiaduktów i punktów odprawy podróżnych.
Pierwotny harmonogram modernizacji linii nr 403 przewidywał rozpoczęcie robót budowlanych w drugiej połowie 2009 roku oraz ich zakończenie do połowy 2011 roku, jednak ze względu na wyżej opisane problemy należy liczyć się z przekroczeniem tych terminów. Spółka PKP PLK S.A. w ostatnim czasie zawarła kilka umów z samorządami województw (m.in. Lubuskim oraz Wielkopolskim) na realizację podobnych inwestycji w ramach tamtejszych RPO, sądzić więc należy, że poza opisanymi, nie występują obecnie żadne inne przeszkody uniemożliwiające rozpoczęcie tych ważnych dla regionu inwestycji, tym bardziej że Zarząd
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podjął uchwałę o zabezpieczeniu środków finansowych
na pokrycie wkładu własnego, niezbędnego dla realizacji inwestycji.
W związku z wyżej opisaną sytuacją ewentualne dalsze pytania proszę kierować bezpośrednio do Oddziału Regionalnego PKP PLK S.A. w Szczecinie, który inwestycję prowadzi i nadzoruje.
-------------------------------------------------------------
Ten pan poradził mi żebym wysłał jeszcze to zapytanie do PLK.
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

Czyli d... blada.

Kasa przepadnie, sprawa ucichnie i tyle będzie...
Bjarniak
Posty: 128
Rejestracja: 25 sty 2009, 11:23
Lokalizacja: Deutsch Krone

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: Bjarniak »

Pesymista;) Czytaj ze zrozumieniem;) Przesunie się w czasie, ale na razie nic złego się nie dzieje.
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

Bjarniak pisze:Pesymista;) Czytaj ze zrozumieniem;) Przesunie się w czasie, ale na razie nic złego się nie dzieje.
Już samo to że się nic nie dzieje nie wróży dobrze...
Ja wiem wiem Bjarniak że Ty optymista jesteś, ale ja parzę i widzę i znam Polskie realia> Chciałbym się mylić jesli chodzi akurat o te sprawy...

Poczekamy zobaczymy...
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: Bocian »

Spokojnie, przy każdej inwestycji najwiecej czasu zajmują papierki.
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

... a tymczasem dziś Wałcz odwiedziła SM-42 Lotos Kolej w nowych "srebrnych" barwach.
Ot taka mała ciekawostka bo to pierwsza wizyta w Wałczu tego loka w nowym malowaniu.

Niestety Egipskie ciemności i ulewny deszcz nie pozwoliły na zdjęcia.
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: iru3 »

Znalezione w internecie:

PKP PLK złożyły do oceny i realizacji w urzędzie marszałkowskim wnioski o dofinansowanie modernizacji linii nr 402 i 403. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będzie ich ocena.
Z wiarygodnego źródła mam informację, że jeszcze w grudniu pojawi się przetarg w systemie projektuj i buduj dla linii nr 403. Tak więc jest realna szansa, że roboty w terenie ruszą w przyszłym roku (pewnie pod koniec).
Linię nr 402 wstrzymuje MON, gdyż strefa ochronna terenu wojskowego w okolicach p.o. Mosty obejmuje teren linii kolejowej oraz przyszłych łącznic na lotnisko. W efekcie jest problem z uzyskaniem pozwolenia na budowę, koniecznego do rozpoczęcia procedur przetargowych.
Chyba cos się ruszy...
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

Z tego co dziś zauważyłem to cały dzień na trasie zamiast szynobusa kursuje KKZ.
Awatar użytkownika
MarcinN
Posty: 36
Rejestracja: 03 lip 2009, 13:14
Lokalizacja: Szczecin

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: MarcinN »

Jest już tabela 365 w nowym rj na stronie PR LINK
slawko88
Posty: 29
Rejestracja: 03 mar 2009, 19:39
Lokalizacja: Poznań / Wałcz

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: slawko88 »

Witajcie! Mam pytanie. Gdzie mogę napisać sugestię do zmiany projektu nowego rozkładu jazdy? chodzi mi o pociąg z Piły do Wałcza z planowanym odjazdem o 13.12. Chcę zauważyć, że pkp zapewniło nam świetne skomunikowanie z pociągiem z Bydgoszczy, który do Piły wjeżdża o 13.19. Tym sposobem straciłem świetne połączenie jadąc z Torunia do Wałcza. Zresztą z tego połączenia korzystało dużo studentów z Torunia i Bydgoszczy ze względu na dogodne przesiadki... a to tylko 7 minut... :?
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

Wysłałem Ci prywatną wiadomość z adresem na który możesz napisać swoje uwagi dot. połączenia.

Co do rozkładu jazdy to nic już nie zmienisz bowiem rozkład jest już zatwierdzony. Ale uwagi będą zbierane i w marcu będą brane pod uwagę...
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: iru3 »

http://www.drawskopomorskie.com/index.p ... atnich-dni

Z tego co pamiętam to władze Wałcza też deklarowały , że wezmą udział w tym projekcie?...
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: ziolek »

Tak z ciekowości. Drawski dworzec stanowi własność PKP?
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: iru3 »

Kalisz i Drawsko przejęły dworce z 3 lata temu po kilkuletnich użeraniach się z PKP. Jak się chce to mozna...W Wałczu jakoś nie widać dobrej woli...
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: ziolek »

Dzięki za odpowiedź. Zapytałem nie bez powodu. W artykule napisano o dworcu PKP i byłem zdziwiony, że samorząd wyłoży pieniądze na jego remont. Teraz wszystko jasne.
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

Od 13 grudnia startuje nowy rozkład, a tymczasem dziś po szynach tylko towarowe. Szynobusa brak.
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: iru3 »

Bjarniak
Posty: 128
Rejestracja: 25 sty 2009, 11:23
Lokalizacja: Deutsch Krone

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: Bjarniak »

Pozwolę sobie zacytować, bo po kilku dniach będzie dostępne tylko dla zalogowanych:]
Są pieniądze z RPO na modernizację regionalnych linii kolejowych!

Dwa projekty kluczowe, które dotyczą modernizacji dwóch regionalnych linii kolejowych, zostaną dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Zarząd Województwa przyznał dofinansowanie dla projektu pn. "Modernizacja regionalnej linii kolejowej 402 Goleniów - Kołobrzeg wraz z budową łącznicy do portu lotniczego Szczecin-Goleniów" oraz projektu pn. "Modernizacja regionalnej Linii Kolejowej 403 Wałcz - Kalisz Pomorski - Ulikowo".

Oba projekty zostały wpisane na Indykatywną Listę Projektów Kluczowych na podstawie Uchwały Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego nr 676/08 z dnia 12 czerwca 2008 r. w ramach poddziałania 2.1.7 Regionalny transport kolejowy - Schemat A - Infrastruktura kolejowa RPO WZ. 24 lipca 2008 roku zostały podpisane preumowy na realizację zaplanowanych modernizacji z beneficjentem projektu PKP Polskie Linie Kolejowe SA 19 listopada 2009 r. zakończono pozytywnie weryfikację złożonych wniosków, tym samym rekomendując je do akceptacji Zarządowi Województwa.

Całkowity koszt projektu "Modernizacja regionalnej linii kolejowej 402 Goleniów - Kołobrzeg wraz z budową łącznicy do portu lotniczego Szczecin-Goleniów" wyniesie 67 159 261,20 zł, wysokość dofinansowania to 41 314 095,00 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Natomiast koszt całkowity projektu "Modernizacja regionalnej Linii Kolejowej 403 Wałcz - Kalisz Pomorski - Ulikowo" opiewa na 24 105 876,30 zł, a przyznane dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 14 819 186,00 zł
(źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, 10 grudnia 2009)
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

Dziś na szynobus o godzinie 13:53 czekało 25 osób. Szynobus z Piły o 13:53 nie przyjechał, megafony nadały KKZ którego nie było do godziny 14:15 (do tej godziny czekałem). Na szczęście ludzie twardo czekali, ale może dlatego że w tym czasie nie odjeżdżało nic innego w stronę Piły. Bo nie sądzę by każdy z tych ludzi był twardo zaparty na kolej.

Od poniedziałku zgodnie z nowym rozkładem jazdy ma wrócić na trasę mały szynobus. Na nasze nieszczęście zmienia się także rozkład jazdy trasy Chojnice - Piła i w godzinach wieczornych 17 - 19 nie będzie żadnej rezerwy w Pile w postaci SA-132 co oznacza że w przypadku awarii lub innego wypadku wykluczającego mały szynobus z jazdy nie będzie do podstawienia niczego innego jak autobus komunikacji zastępczej...

pozdrawiam
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

Stacja Strączno


Obrazek
Jaśko
PRZYJACIEL
Posty: 175
Rejestracja: 13 mar 2007, 22:39
Lokalizacja: Piła

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: Jaśko »

Informacja zupełnie nie na temat - jutro i pojutrze (12-13) w Wałczu jest festyn/jarmark świateczny - może pojedziemy?...
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

Dziś na trasie Stargard - Kalisz Pom. - Stargard Niemcobus SA-110 zgodnie z nowym rozkładem jazdy.

Poniżej nowa ulotka na trasę Piła - Wałcz - Piła

Obrazek
Bjarniak
Posty: 128
Rejestracja: 25 sty 2009, 11:23
Lokalizacja: Deutsch Krone

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: Bjarniak »

Ulotka tradycyjnie gówniana:D No ale lepsza taka, niż żadna:)

Wczoraj KKZ. Dzisiaj o 19:19 KKZ.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się