Co się tam znajduje? (Edit: Ukryte stanowisko dowodzenia)

Wszystko co jest związane z militarną przeszłością naszego miasta.
Awatar użytkownika
Kamel
Posty: 13
Rejestracja: 08 cze 2008, 02:07
Lokalizacja: Piła

Post autor: Kamel »

Dzięki teraz wierzę na 100% :D

A jednak to była kotłownia...
Awatar użytkownika
Tryk
Posty: 18
Rejestracja: 27 mar 2008, 19:54

Post autor: Tryk »

Wodzu pisze:Obawiam się Tyk, że będzie ci ciężko tam się dostać. Jak byś się nie dostał na pocieszenie masz fotki z tych pomieszczeń.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wodzu skąd masz te zdjęcia bo szczerze mówiąc są dla mnie bardzo ciekawe i dziwie się, że te pomieszczenia są tak ładnie zachowane.
Jeśli ty robiłeś te zdjęcia to jak się tam dostałeś?
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2005, 12:08
Lokalizacja: PIŁA

Re: Co się tam znajduje?

Post autor: Wodzu »

Tak ja robiłem te zdjęcia z kolegą :) Byłem tam ostatnio jakoś z 2 miesiące temu i bez problemu można tam wejść, jak byś chciał to mam jeszcze troszkę fotek tego obiektu. Ale nic ciekawego tam nie ma, sala narad i parę pomieszczeń.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Co się tam znajduje??

Post autor: ziolek »

I nikt z pilskich miłośników militariów, bądź dawnego pułku lotniczego tym obiektem się nie zaopiekował? :) Miejsce na izbę tradycji itp. pomysły jak znalazł. :)
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Co się tam znajduje?

Post autor: dizel »

Bo w tym mieście nie dba się o historię. Tu są ważne tylko markety i grube portfele państwa radnych.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Co się tam znajduje?

Post autor: Bocian »

Do dzieła... nie wszystko za was muszą robić panowie radni. Trzeba najpierw ich zainteresować... Choćbyś sie modlił 10 lat do bóstw wszelakich nie wygrasz w totka, jak nie wypełnisz kuponu...

Mamy dwa stowarzyszenia zajmujące się militariami, może one by coś zrobiły zamiast bez przerwy żreć się ze sobą? ;)

Wiem, wiem, wkładam kij w mrowisko...
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Co się tam znajduje?

Post autor: ziolek »

Myślenie miasta w tej kwestii nie odbiega o powszechnego zwyczaju. Najpierw pokażcie kim jesteście, jaki jest wasz pomysł i co potraficie i na ile jesteście wiarygodni, a później porozmawiamy na ile możemy wam pomóc. Myślenie całkiem słuszne. Zmniejsza ryzyko, że publiczne pieniądze będą topione w fantastyczne pomysły, a nie wyklucza pomocy.

Także Panowie do dzieła. Pokażcie co potraficie! :)
Awatar użytkownika
maverik
Posty: 34
Rejestracja: 10 kwie 2006, 22:25
Lokalizacja: okolice

Re: Co się tam znajduje??

Post autor: maverik »

A w ów pomieszczeniach znajdowało się ukryte stanowisko dowodzenia na czas ćwiczeń cała wieża portu lotniczego i cześć sztabu przenosiła się tam. Widoczna tam ścianka działowa "w której nie ma szyby" wcześniej były szyby z pleksi na której był rejon bliższej nawigacji chyba do 50nk i dalszej nawigacji na której planszecista zaznaczał położenie samolotów itp.
Podpisuje się pod apelem, zamykajcie za sobą drzwi bo szkoda tego co jeszcze zostało obok pomieszczenie socjalne i służby meteo które jest otwarte, jest już zdewastowane.
Awatar użytkownika
Wodzu
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2005, 12:08
Lokalizacja: PIŁA

Re: Co się tam znajduje?

Post autor: Wodzu »

Filmik jak otwierać bunkier by nie niszczyć doszczętnie śrub, które należny przekręcić a nie ukręcić.

http://video.google.pl/googleplayer.swf ... pl&fs=true
Caesar
Posty: 93
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:23
Lokalizacja: Karlsberg
Kontakt:

Re: Co się tam znajduje?

Post autor: Caesar »

Szkoda, że jedne drzwi do bunkra zostały niedawno pożyczone przez zbieraczy metali mało szlachetnych po skrupulatnym wycięciu zawiasów szlifierką :|
Znając życie niebawem kluczem nastawnym nie będzie już czego otwierać.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się