Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: karpil »

Mimo wszystko obawiam się, że w ostatecznym rozkładzie połączenia Piła - Wągrowiec nie będzie, choć chciałbym się mylić (miło byłoby zaliczyć taką lokalkę jak Rogoźno - Wągrowiec).
Z ciekawostek - od nowego rozkładu nie ruszy Gołańcz - Kcynia ani Gniezno - Nakło (mimo pewnych zapowiedzi) - może od 2011/2012 :mryellow:
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: ziolek »

W pierwszym pliku w tabeli Odcinek Gołańcz-Wągrowiec-Poznań Gł/Rogoźno jest również wzmianka, acz będąc człowiekiem ograniczonym intelektualnie w stopniu znacznym przyznaje, że nie wiem o co loto. ;)
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: Bocian »

A czy ktoś mniej ograniczony ode mnie wyjaśni mi kolorki użyte w tym pliku?
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

Dziś na naszej linii kursują Gagariny Cargo z miałem do kotłowni w Wałczu.
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: iru3 »

Modernizacja regionalnej linii kolejowej nr 403 - obwieszczenie

W związku z prowadzonym postępowaniem administracyjnym wszczętym w dniu 01.06.2010 r. na wniosek PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego na terenie zamkniętym PKP S.A. pn. "Modernizacja regionalnej linii kolejowej nr 403 Wałcz - Kalisz Pomorski - Ulikowo", Burmistrz Drawska Pomorskiego zamieszcza stosowne obwieszczenie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
slawko88
Posty: 29
Rejestracja: 03 mar 2009, 19:39
Lokalizacja: Poznań / Wałcz

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: slawko88 »

www.pojezierze.com.pl :
Pociągi będą szybciej?

Trwają prace projektowe nad modernizowaną linią kolejową Wałcz - Ulikowo. Pierwsze pociągi mają się na niej pojawić w czerwcu 2012 roku, ale być może uda się ten termin przyspieszyć.

Przypomnijmy: modernizacja będzie dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013. W jej ramach ma być naprawiona nawierzchnia i mosty na rzekach Płociczna, Korytnica i Kamionka, modernizację przejdą także tor na odcinku Kalisz Pomorski - Ulikowo oraz niektóre przystanki, przejazdy, urządzenia sterowania ruchem kolejowym i obiekty inżynieryjne.
- W chwili obecnej trwają prace projektowe na modernizowaną linię - twierdzi Joanna Rejman ze szczecińskiego oddziału PKP PLK S.A. Centrum Realizacji Inwestycji. - W tym miesiącu spodziewamy się otrzymać decyzję lokalizacyjną, a w następnym pozwolenie na budowę. Przewidywany termin zakończenia modernizacji linii nie jest zagrożony; przeciwnie: może ulec skróceniu, jeżeli pozwolą na to warunki pogodowe.
ab
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: iru3 »

Pozwolenia na budowę już są, prace zaczną się w pazdzierniku a linia zostanie otwarta od wprowadzenia rozkładu jazdy w grudniu 2011.
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

http://kolej.mkm.szczecin.pl/news.php?d ... 08785.news

Nie wiem na chwilę obecną na ile prawdziwa jest ta informacja ale do wczoraj wieczorem szynobusy jeszcze jeździły.
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

Jak widać serwis kolejowy komis po raz drugi podał złą informację o kursowaniu KKA na naszej linii. Wcześniej jak i tym razem szynobusy kursują bez zmian i co najwazniejsze bez przerwy. Dziś przez cały dzień SA132-012.
Frekwencja standardowo od średnio 10 osób rano do 27 o 16:47 w Wałczu i 15 osób o 17:26 w Pile. Wieczorem tak samo jak pierwszym porannym kursem.
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: iru3 »



Ostatni przejazd w 2000 roku...Czy tam już nie ma barierek czy źle widzę?
Może ktoś zapytać Pedra, żeby wystawił więcej filmików z tamtego przejazdu? Wiem że ma sporo z samego Wałcza ale ni jak nie mogę się zarejestrować na Youtube.
Awatar użytkownika
d-t-x
Posty: 79
Rejestracja: 11 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Poznań/ Piła

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: d-t-x »

Są barierki.
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

Z informacji Bjarniaka do poniedziałku KKZ na odcinku Piła - Wałcz.
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: iru3 »

Rozpoczęło się!

Tak sobie dzisiaj pomyślałem - kiedy w końcu rozpocznie się modernizacja odcinka Kalisz Pomorski - Wałcz? Myślę sobie - dzisiaj poniedziałek, połowa pażdziernika, może zaczęli? (choć w sumie to w ogóle nie wierzyłem). Jakoś się zebrałem i podjechałem...Byłem bardzo zaskoczony, patrzę a na torowisku pomiędzy Kaliszem a Białym zdrojem ludzie ubrani na pomarańczowo,wycinają drzewa, krzaki,wszystko składują obok a następnie wykaszają trawy, tor wygląda dosyć dobrze.Porobiłem kilka fotek telefonem:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Działa tam jakaś firma leśna z Gryfina. Dosyć szybko im idzie , zrobili już z 3 km.
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

Dziś po raz pierwszy od dawna na odcinek linii 403 między Kaliszem Pom; a Wałczem wjechał zestaw szynowy należący do PNI Stargard składający się z WM 15A 197. Wm-ka ciągnęła i pchała zarazem dwa wagony pomocnicze oraz dwa z tłuczniem którym uzupełniono braki na torowisku nieopodal stacji Biały Zdrój.

Jednocześnie od trzech dni trwają prace nad przystosowaniem odcinka do eksploatacji dla potrzeb remontu. Prace polegają na koszeniu trawy i krzewów, wycinaniu drzew, czyszczeniu przejazdów oraz uzupełnianiu braków w nasypach. Do końca tygodnia szlak powinen być przejezdny do mostu w Starej Studnicy, a na chwile obecną przejezdny jest do 60,7 km. ( patrząc od strony stacji Kalisz)

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Należy też tutaj wspomnieć o pięknej choć zdewastowanej stacji Biały Zdrój która nosi wyraźne ślady bitwy stoczonej w tym rejonie zimą 1945 roku.
Niszczejące budynki sukcesywnie dewastowane przez wandali niestety niszczeją i pewna część z nich zapewne podzieli losy bliźniaczej stacji w Krępie Krajeńskiej. A szkoda bo to jeden z najładniej położonych obiektów na tym odcinku linii.

Trzymamy kciuki za dalsze prace.
Awatar użytkownika
mariusz1983
PRZYJACIEL
Posty: 218
Rejestracja: 01 sie 2009, 23:14

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: mariusz1983 »

Ostatnio jadąc "kibelkiem" z zachodniopomorskiego relacji Wrocław Gł. - Kołobrzeg spostrzegłem mapkę z liniami w tym okręgu. Widać urząd już się chwali przejezdnością na linii Piła - Wałcz - Kalisz Pom. - Ulikowo.
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

Dzisiaj dwa Gagarki w Wałczu ze standardowym bruttem 21 sztuk.
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: iru3 »

Czy kogoś z Wałcza i Piły interesuje jeszcze los tej linii kolejowej? :smile3:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: Bocian »

Mnie interesuje, ale nie mam nic ciekawego do powiedzenia. Podejrzewam, że wielu forumowiczów podobnie do tego podchodzi.
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

Do końca roku pociągną z remontem odcinek Kalisz Pomorski - Biały Zdrój - most k. Str. Studnicy, oraz Recz - Kalisz Pomorski z mijanką w Reczu włącznie.
Na wiosnę przenoszą się na drugą stronę czyli do Wałcza.

A tymczasem w Wałczu na szynobus nie oczekuję już nikt. Dziś na pociąg z Piły nie czekała ani jedna osoba. I tak przez cały dzień.
No i słusznie bo ten nie przyjechał... Taka sytuacja trwa już od paru dni. Na początek listopada sytuacja ma sie niby poprawić, ale co z tego. Zaufania klientów już się raczej nie odzyska. A konkurencja korzysta...
Awatar użytkownika
MarcinN
Posty: 36
Rejestracja: 03 lip 2009, 13:14
Lokalizacja: Szczecin

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: MarcinN »

Włącznie z mostem na nad Płociczną czy tylko do niego?. Czy zakres modernizacji na wymienionych odcinkach będzie dotyczył tylko torów, czy również przystanków i przejazdów?
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

MarcinN pisze:Włącznie z mostem na nad Płociczną czy tylko do niego?. Czy zakres modernizacji na wymienionych odcinkach będzie dotyczył tylko torów, czy również przystanków i przejazdów?
Tylko do mostu. Zakres prac obejmuje tylko modernizację torowiska na wyznaczonych odcinkach oraz jeden wiadukt i przepust między KP a Reczem.
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

Z braku czasu szybko dwa linki do fotek z Kalisza Pom.

http://www.st43.pl/4galery/details.php?image_id=3317
http://www.st43.pl/4galery/details.php?image_id=3316

ps:
Do 11.11 będę w Szczecinie.
Zostawiam kom 794 226 343 bo ktoś zdaje się pytał o mnie.
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

Odcinek Kalisz Pomorski - Most na rzece Korytnicy koło Studnicy przejezdny.
W przyszłym tygodniu nastąpi dalsza wymiana torowiska (bowiem w tej chwili PNI remontują w Świnoujściu).
Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:
58,4 kilometr (widok w kierunku Tuczna)

Obrazek Obrazek

Reszta na infokolej > http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=195 ... &start=240
Major
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2010, 15:58

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: Major »

Czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się, czy mosty nad Korytnicą i Płociczną zostaną doprowadzone do stanu, w którym "ruch pieszy" nie będzie groził śmiercią?
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Linia kolejowa Piła-Wałcz-Kalisz Pom.-Ulikowo

Post autor: EREN »

Major pisze:Czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się, czy mosty nad Korytnicą i Płociczną zostaną doprowadzone do stanu, w którym "ruch pieszy" nie będzie groził śmiercią?
A teraz grożą śmiercią? Wczoraj szedłem po jednym i aż tak źle nie było...

To tak pół żartem a poważnie to dziekować za taki stan rzeczy należy się tylko i wyłącznie złomiarzom, którzy wycinają wszystko co tylko z metalu...

Tak, obydwa mosty nad rzekami maja być wyremontowane przez zewnętrzną firmę specjalizującą się w pracach nad takimi obiektami.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się