Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Piła kryje wiele tajemnic z przeszłości. Spróbujmy odkryć choć ich małą część!
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: dizel »

Ja jeśli tylko nie będę w pracy to również wpadnę porozmawiać bo myślę, że warto.
Awatar użytkownika
pavvlo
ADMINISTRATOR
Posty: 786
Rejestracja: 04 kwie 2005, 23:27
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: pavvlo »

Spotkanie odbędzie się w restauracji HADES (Berpil). Na maruderów nie czekamy, ich strata!
poka83
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2009, 19:56

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: poka83 »

Mam pytanie, te plany to są plany które zostały wykonane czy tylko pozostały w planach co do obiektu 565 detlef.
Awatar użytkownika
czeslaw
MODERATOR
Posty: 321
Rejestracja: 15 maja 2005, 14:03
Lokalizacja: Pila Bismarckstrasse

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: czeslaw »

A Ktoś pisał o planach? :)
Asmo
Posty: 20
Rejestracja: 16 cze 2009, 16:21
Kontakt:

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Asmo »

czeslaw pisze:Trochę info o kadmie dla zainteresowanych:
http://www.ewamalecka.republika.pl/elements/cd.htm

Dodać jeszcze należy, że kadm używany jest jeszcze w reaktorach jądrowych jako składnik prętów kontrolujących przebieg reakcji łańcuchowych. Pozdrawiam
To trąci niezłą intrygą ;) Myślisz,że pracowali tutaj nad bombą?

Panowie! dzięki za spotkanie, ciekawe informacje. Fajnie na żywo poznać ludzi z pasją!
No i mam nadzieję, że jakoś ruszymy ten temat w logiczny sposób.
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: dizel »

Niestety ja byłem w pracy :rolleyes: może ktoś opowie jak było i co ustaliliście ? Z góry dziękuję.
Rogo
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2010, 20:13
Lokalizacja: Piła

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Rogo »

Rozmawiałem z koleżanką i w poniedziałek prawdopodobnie dostanę info co do georadaru czy innego podobnego urządzenia z Nafty ;)
Jarek63
PRZYJACIEL
Posty: 277
Rejestracja: 27 lip 2005, 19:26
Lokalizacja: Piła

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Jarek63 »

Spotkanie piątkowe i cisza!!!
Wjazd widoczny od działek prowadzi do schronu przeciwlotniczego. Biegnie on od ul. Wałeckiej do Chopina. Widoczny wjazd to nie Detlef, zapewne ten obiekt nie znajduje się na lotnisku. Stawiam na teren dawnej roszarni - choć mogę się mylić.
Awatar użytkownika
Tom
PRZYJACIEL
Posty: 722
Rejestracja: 17 cze 2005, 23:00
Lokalizacja: - Vienna

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Tom »

Oj! Jarek63

Czy wiesz jaka odległość jest od ul.Chopina do dawnej roszarni?
ul. Matwiejewa, szpital, 2 cmentarze, jeszcze duży kawal tunelu i dopiero roszarnia!

Tom
Jarek63
PRZYJACIEL
Posty: 277
Rejestracja: 27 lip 2005, 19:26
Lokalizacja: Piła

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Jarek63 »

Tom. W swoim poście nie pisałem nic o jakimkolwiek tunelu z ul. Chopina do roszarni. Podałem tylko prawdopodobną lokalizację tajemniczego obiektu. Nie mniej jednak takie połączenie mogło istnieć z terenem zakładów Albatrosa - wzdłuż bocznicy kolejowej na lotnisko.
Jeśli się mylę co do lokalizacji obiektu, to należy zadać pytanie, gdzie w Pile mógł taki obiekt powstać ?
Według mnie jest kilka takich lokalizacji, również teren lotniska, ale w innym miejscu np. w rejonie zakł. Albatrosa, ja jednak stawiam na roszarnię. W grę również wchodzą tereny byłego ZNTK. Nie obstawiam innych lokalizacji. Wszystkie te lokalizacje obejmują obecne osiedle Górne. Lokalizacja w innym miejscu miasta byłaby przede wszystkim nie opłacalna. Poza os. Górnym reszta miasta leży w dolinie rzeki i cały ten teren ma trudne warunki do posadowienia obiektów podziemnych, jak również innych (bagna, niski poziom wód gruntowych, kurzawka i inne niespodzianki).
wojtaq
MODERATOR
Posty: 318
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:30
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: wojtaq »

Czyżby temat tunelu był jedynym pokłosiem sobotniego spotkania? Koleżanki i koledzy podzielcie się relacją, bo nie wszyscy z różnych względów mogli uczestniczyć w tej, jakże intrygująco zapowiadającej się próbie odsłony tajemnic pilskiego lotniska. A tymczasem czytamy o zabiegach wokół georadaru z Nafty lub kolejnych akademickich rewelacjach o sieci podziemnych przejść... :mryellow:
Asmo
Posty: 20
Rejestracja: 16 cze 2009, 16:21
Kontakt:

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Asmo »

Myślę, że informacje co do spotkania powinni podać organizatorzy. Ja nie czuję się zobligowany na przykład do udzielania informacji, które pojawiły się na spotkaniu.

Ja, ze swojej strony, tak jak wspomniałem, w sylwestra porozmawiam z osobą z rady miasta, może uda się coś od strony oficjalnej załatwić.
Jarek63
PRZYJACIEL
Posty: 277
Rejestracja: 27 lip 2005, 19:26
Lokalizacja: Piła

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Jarek63 »

I co. I nic. Brak informacji o spotkaniu. Niestety nie każdy miał możliwość w nim uczestniczenia. Obecna cisza do ignorancja. Czekamy na odpowiedź.
Awatar użytkownika
pavvlo
ADMINISTRATOR
Posty: 786
Rejestracja: 04 kwie 2005, 23:27
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: pavvlo »

Proszę wybaczyć ale o wszystkim pisać nie mogę... ale jeżeli są osoby które chciałyby mieć dostęp do materiałów to proszę pisać w tym temacie, zorganizujemy spotkanie jeszcze raz...
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: dizel »

Zawsze jest PW :) jeśli da radę to ja poproszę chociaż o szczątkowe info, gdyż bardzo mnie to ciekawi.
Jarek63
PRZYJACIEL
Posty: 277
Rejestracja: 27 lip 2005, 19:26
Lokalizacja: Piła

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Jarek63 »

Ja też proszę na PW
Awatar użytkownika
pavvlo
ADMINISTRATOR
Posty: 786
Rejestracja: 04 kwie 2005, 23:27
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: pavvlo »

Kolejna data spotkania to 2 styczeń 2011. Czyli za niecały miesiąc, miejsce to samo czyli Restauracja HADES, godzina 18.00 (na maruderów nie czekamy!) Zainteresowanych Zapraszamy!
Jarek63
PRZYJACIEL
Posty: 277
Rejestracja: 27 lip 2005, 19:26
Lokalizacja: Piła

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Jarek63 »

Uważam, że 2 stycznia będzie mała frekwencja tuż po Nowym Roku. Co ustalono na spotkaniu, dlaczego mamy czekać blisko miesiąc na kolejne spotkanie. Co to za tajemnica, że nie możecie się podzielić z innymi teraz.
Awatar użytkownika
darek0878
Posty: 23
Rejestracja: 21 lis 2010, 12:05

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: darek0878 »

Pewien starszy pan z Dziębówka opowiadał mi o pomieszczeniach pod restauracją w Kalinie. Mówił o dwóch wejściach u dołu zbocza które wysadzili Rosjanie. Jak podsłyszał z rozmowy Rosjan, Niemcy mieli tam magazyn części, podzespołów do samolotów.
Awatar użytkownika
czeslaw
MODERATOR
Posty: 321
Rejestracja: 15 maja 2005, 14:03
Lokalizacja: Pila Bismarckstrasse

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: czeslaw »

Witam

Może sobie nagrabię, ale...
Panowie gdyby Komuś zależało naprawdę na obecności na spotkaniu to by się pojawił. Jeśli ktoś miał w tym czasie pracować to mógł sobie urlopik skołować (tak jak ja :) ) tym bardziej, że o spotkaniu było wiadomo wcześniej. Miłościwie panujący Nam Admin dał drugą szansę.
Jarek63 pisze:I co. I nic. Brak informacji o spotkaniu. Niestety nie każdy miał możliwość w nim uczestniczenia. Obecna cisza do ignorancja. Czekamy na odpowiedź.
Nie nazwałbym tego w ten sposób.
Jarek63 pisze:Uważam, że 2 stycznia będzie mała frekwencja tuż po Nowym Roku. Co ustalono na spotkaniu, dlaczego mamy czekać blisko miesiąc na kolejne spotkanie. Co to za tajemnica, że nie możecie się podzielić z innymi teraz.
2 stycznia 2011 wypada w niedzielę, a piwko w Dobrym Towarzystwie można wypić. Tyle ode mnie.
Jarek63
PRZYJACIEL
Posty: 277
Rejestracja: 27 lip 2005, 19:26
Lokalizacja: Piła

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: Jarek63 »

Nie przekonałeś mnie Czesław. Jeśli ktoś informuje na forum w tak ważnej sprawie, a potem nie ma zamiaru nic na ten temat powiedziedzieć, to jak mamy to odebrać. Nie każdy z nas miał czas uczestniczyć w spotkaniu, nie każdy z nas może wziąść urlop, nie każdy go ma, część z forumowiczów jest z poza Piły, z poza granic kraju. Nie każdy lubi również piwo, nie wszyscy z nas są pełnoletni!!!
Jeśli nowe dane dotyczące lotniska są tak rewelacyjne to dlaczego milczycie, chyba, że to kolejna ściema.
Awatar użytkownika
pavvlo
ADMINISTRATOR
Posty: 786
Rejestracja: 04 kwie 2005, 23:27
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: pavvlo »

Jarek63, nikt nie pisał że materiały są jakoś super rewelacyjne, choć wg mnie znacznie popchnęły temat do przodu od ostatniego zastoju. Proszę nie spodziewać się jakiś zdjęć z nowo eksplorowanych tuneli, takowych póki co nie ma, są jedynie dowody na istnienie trzech tuneli w formie foto-montaży zdjęć lotniczych z tamtego okresu. Osoby będące na spotkaniu mogły je obejrzeć. Na podstawie tych zdjęć możemy przeprowadzić badania georadarowe aby naszą tezę potwierdzić... tyle mogę napisać na chwilę obecną... Materiałów w formie zdjęć z obawy przed nieodpowiedzialnymi małolatami na chwile obecną nie mogę opublikować, przepraszam... Zapraszam na kolejne spotkanie...
Awatar użytkownika
darek0878
Posty: 23
Rejestracja: 21 lis 2010, 12:05

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: darek0878 »

No dobrze, są jakieś dowody na istnienie tuneli. Ma to być zbadane georadarem. Może uda zdobyć się pozwolenie z Urzędu Miasta, ale do tego potrzebne jest jeszcze zezwolenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, a z tym może być duży problem... Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
rudylis
Posty: 24
Rejestracja: 14 lis 2006, 02:04
Lokalizacja: London-Piła

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: rudylis »

Te i inne obawy zostały wyrażone na spotkaniu. W związku z tym postanowiono, że do tematu należy się solidnie przygotować pod względem merytorycznym, aby w razie wystąpienia z wnioskiem do odpowiednich władz o pozwolenia, nie spotkać się z odmową, a jednocześnie nie upubliczniać częściowych informacji, aby tak jak pavvlo już wspomniał, ktoś nieodpowiedzialny nie "spalił" tematu własnymi działaniami.
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?!

Post autor: dizel »

Mamy nowego Prezydenta Miasta więc może i On przychyli się do odkrycia tajemnicy, w końcu podobno lubi takie sprawy :)
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się