Pilskie kolejowe klimaty

Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Mateusz 24 »

Może mi ktoś napisać jak wygląda w tej chwili sytuacja z tymi pociągami, które jadą przez Chojnice? Jak to wygląda w Pile i jaką trasą one jadą. Pytam, bo jutro chce wypad zrobić, a nie wiem jak mam się ustawić, czy na Ostbahnie, czy w kierunku na Chojnice... W dodatku nie wiem jakie są różnice czasowe pociągów i o której są w Pile.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Piterek »

Od dziś już wszystko wróciło do normy i TLK jadą normalna trasą przez Jastrowie.
Na Chojnice to tez Ostbahn ;)
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: adam »

Do ciekawego zdarzenia doszło w Pile na stacji kolejowej w zeszłym tygodniu, otóż znajomy wracał ostatnim pociągiem do Poznania i jakież było jego zdziwienie i innych trzech pasażerów gdy pociąg odjechał, ale bez ostatnich dwóch wagonów w których oni siedzieli.
Po wielu rozmowach z pracownikami kolei w Pile, zostali dowiezieni do Poznania samochodem prywatnym przez znajomego pani sprzedającej bilety w kasie.
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Mateusz 24 »

Na przejeździe Piła - Leszków nie działa sygnalizacja na przejeździe! Dzisiaj o mały włos nie doszło do dwóch wypadków! Pociągi jadą szybko i mechu nie ma świadomości, że nie działa sygnalizacja! Trzeba to komuś zgłosić... napisałem do prezydenta na FB, ale nie wiem, czy to dobry kierunek! Trzeba się spieszyć, bo dojdzie do tragedii :woot:
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Bocian »

Może zadzwoń na policję.
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Mateusz 24 »

Przecież co oni mogą zrobić? To poważna sprawa! Tutaj nie ma co dzwonić po policjach, czy coś.. trzeba to naprawić...
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: ziolek »

I sądzisz, że prezydent to zrobi najszybciej bo właśnie odwiedził swój profil na FB? A jeśli nie zrobi, to przynajmniej szybciej zawiadomi kogo trzeba niż np. drogówka? :) Cenie Matwusz Twój zapał, ale często mnie zadziwiasz. :) Ale niemniej dzięki za info.

A właściwym jest jak przypuszczam:

Zakład Linii Kolejowych w Szczecinie

Dyrektor
Zbigniew Zarychta

tel. (0-91) 471-55-50
fax (0-91) 471-54-09
ul. Korzeniowskiego 1
70-211 Szczecin
e-mail: iz.szczecin@plk-sa.pl
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Mateusz 24 »

No i ziolek prezydent powiadomił służby. :) Efekty sprawdzimy w ciągu tygodnia :)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: ziolek »

Może i powiadomił. Nie przeczę. Pewnie jakbyś poprosił kolegę by zadzwonił zamiast Ciebie po pogotowie też by zadzwonił, z tym że pewnie zrobiłbyś to szybciej. Ale niemniej rispekt za Twoje zaangażowanie. Fakt, że mogłeś nie wiedzieć kto odpowiada za przejazd. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Mateusz 24 »

Jeśli w Pile była by jakaś dyrekcja zwiazana z PKP to od razu bym tam wbił, ale nie ma więc jedyną adekwatną osobą jest prezydent. W końcu może się tym też zająć. I już nie chodzi o to, kto ma to zrobić... tu chodzi o życie ludzi! Pociągi tam pewnie jadą od strony Poznania z ponad 60 km/h... łatwo pomyśleć co by się stało jakby jakiś baran nagle wyskoczył przed pędzący skład...
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Piterek »

Panowie. Każde SSP ma powtarzacz na posterunku do którego należy. Jeśli nie działa to na powtarzaczu wyświetla się sygnał awaria. Oczywiście reakcja powinna być natychmiastowa, ale wiadomo, że to obsługują ludzie. Pewnie dyżurny lub inna osoba (nastawniczy, dróżnik) zauważyli po jakimś czasie i sami zareagowali wprowadzeniem obostrzeń dla pociągów. Swoją drogą to, że nie działa sygnalizacja nie zwalnia kierowców od zachowania szczególnej ostrożności. Przecież zawsze urządzenie może nie zadziałać, tak samo jak człowiek.
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Mateusz 24 »

Tylko co najśmieszniejsze... na trasie Piła - Bydgoszcz sygnalizacja działa bez problemu. Co wzbudziło moje zainteresowanie to przejazdy pociągów...


Patrzcie z jaką prędkością on jedzie.. przecież jeżeli, by ktoś informował o nieczynnej sygnalizacji to mechu by tak nie grzał lokiem...


Ten tak samo... sunie aż miło... więc ta usterka jest świeża..
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: ziolek »

Mateusz 24 pisze:Jeśli w Pile była by jakaś dyrekcja zwiazana z PKP to od razu bym tam wbił, ale nie ma więc jedyną adekwatną osobą jest prezydent. W końcu może się tym też zająć. I już nie chodzi o to, kto ma to zrobić... tu chodzi o życie ludzi! Pociągi tam pewnie jadą od strony Poznania z ponad 60 km/h... łatwo pomyśleć co by się stało jakby jakiś baran nagle wyskoczył przed pędzący skład...
Mam tylko nadzieje, że zobaczywszy pożar swojego domu na ocalałej komórce na Facebooku nie będziesz pisał wiadomości do komendanta straży pożarnej, ale po prostu z tej komórki pod właściwy numer zadzwonisz. Że by było jasny to tłumaczę Ci, że nie krytykuje Twojego zaangażowania, ale skoro tak akcentujesz potrzebe życia ludzi to zaskakuje mnie sposób w jaki to zaangażowanie wykazałeś. Skoro coś jest pilne i bardzo ważne to szuka się najszybszego środka komunikacji z osobą bądź instytucją, która jest za to najbardziej odpowiedzialna. Tyle ode mnie. Krytyka nie tyczyła się Ciebie i Twojej postawy, ale sposobu. Więc nie odbieraj tego osobiście. :) I nie każdy "wyskakujący" pod pędzący skład jest baranem. Przypomnij sobie okoliczności śmierci Janusza Kuliga. Kierowcy wprowadzani w błąd mogą się pomylić. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Mateusz 24 »

Mam tylko nadzieje, że zobaczywszy pożar swojego domu na ocalałej komórce na Facebooku nie będziesz pisał wiadomości do komendanta straży pożarnej, ale po prostu z tej komórki pod właściwy numer zadzwonisz.
Ja Ciebie rozumiem, ale teraz Ty mnie zrozum. Na ulicy obok mojego domu kilka miesięcy temu leżał facet. Ewidentnie miał padaczkę. Zadzwoniłem na pogotowie... co mi powiedzieli?! Pewnie pijany... :shock: gdzie facet ewidentnie miał atak choroby! Mało tego! Błaha sprawa może, ale.. w zeszłe wakacje na poligonie znalazłem małego kota.. ewidentnie szukał matki. Dzwonię na policje, a oni co?! Nie są w stanie mi pomóc... podał mi nr telefonu do schroniska. Śmiech na sali! Dopiero Straż Miejska łaskawie zajęła się małym kotem.

Pilskie służby podchodzą do wszystkiego jak do czegoś z łaską. Nie umieją zareagować prawidłowo. I co... zadzwoniłbym i powiedział, że nie działa sygnalizacja na przejeździe kolejowym. Co by zrobili? Powiedziałby, że to nie ich działka i odesłał mnie do PKP. Taka jest prawda niestety. Mam nadzieję, że ktoś tą sprawą się zajął, bo to nie jest śmieszne.. to jest żałosne, że nawet nie ma głupiej nakleiki, gdzie trzeba zadzwonić w razie W. Nawet na tym sygnalizatorze.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Bocian »

Jest subtelna różnica w wadze sytuacji między zagubionym kotem a niedziałającą sygnalizacją na przejeździe kolejowym. Policja akurat powinna być zainteresowana sytuacją stwarzającą zagrożenie dla życia ludzi.
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Mateusz 24 »

Chciałem pokazać w prostu sposób, że mimo wszystko policja by nic nie zrobiła i by podała numer gdzie JA mam zadzwonić.
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Aragorn »

Mateusz 24 pisze:Można go jeszcze złapać w weekend?!
Dzisiaj też stoi na pilskiej stacji.
Obrazek Obrazek
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Bocian »

Mateusz 24 pisze:Chciałem pokazać w prostu sposób, że mimo wszystko policja by nic nie zrobiła i by podała numer gdzie JA mam zadzwonić.
Nawet gdyby tak zrobili to i tak jest to lepsze rozwiązanie niż pisanie maili, o których nie wiadomo, kiedy zostaną odebrane.
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Mateusz 24 »

Bocian z całym szacunkiem, ale jest takie coś jak Facebook. Głowski siedzi na nim praktycznie co wieczór więc napisanie do niego tam jest równe z szybką reakcją. I tak jest w tym przypadku. Napisałem po 16, a już następnego dnia z rana była odpowiedź, że zostało przekazane odpowiednim służbom ;)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: ziolek »

Głowski siedzi na nim praktycznie co wieczór więc napisanie do niego tam jest równe z szybką reakcją.
A jeśli wyjechałby na urlop bądź w podróż służbową? Pomijam już fakt, że w zdaniu Twoim zawarta jest sprzeczność bądź zdania tego nie rozumiem.

Powtórzę: Nie jestem przeciwnikiem pisywania do Prezydenta Głowskiego.

Nie uważam tego za złą formę kontaktu z władzą. Są jednak czasem sprawy tak pilne, że potrzebne jest dotrzymanie właściwej formy i adresu, czyli np. telefon do właściwej instytucji czy osoby.
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Mateusz 24 »

Nie uważam tego za złą formę kontaktu z władzą. Są jednak czasem sprawy tak pilne, że potrzebne jest dotrzymanie właściwej formy i adresu, czyli np. telefon do właściwej instytucji czy osoby.
Ziolek.. nie oszukujmy się. Polska to taki kraj, gdzie instytucje mają w du... petenta! Taka jest prawda. Zadzwoniłbym, stracił pieniądze, a szanowni ludzie z policji, PKP, czy cokolwiek mieli by w poważaniu, bo dzwoni zwykły szarak, a nie ktoś ważny. Jak zareaguje u nich ktoś z władzą to od razu polecą szybko naprawiać, remontować - cokolwiek. To jest Polska!

Tymczasem z dzisiejszego wypadu na stację:




Obrazek Obrazek
A jeśli wyjechałby na urlop bądź w podróż służbową? Pomijam już fakt, że w zdaniu Twoim zawarta jest sprzeczność bądź zdania tego nie rozumiem.
Zapewne nie rozumiesz, a po za tym nawet na urlopie Głowski ma przy sobie komórkę, laptopa i wie co się dzieje w mieście - musi! To nie Kosmatka co miał w poważaniu mieszkańców.
Caesar
Posty: 93
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:23
Lokalizacja: Karlsberg
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Caesar »

Oj Mateusz ;)
Smutne to co mówisz.
Swoją drogą ciekawe czy inni świadkowie awarii sygnalizacji (o ile tacy byli) raczyli poinformować kogokolwiek. W tej perspektywie miałeś przynajmniej dobre chęci.

Bo w innej, jako świadomy zagrożenia, nie informując np. policji, w przypadku gdyby w międzyczasie ktoś zginął.. sprawa wyglądała by nieco inaczej. Wtedy wiadomość na Facebooku byłaby przysłowiową musztardą po obiedzie, a Twoje działanie przyniosło by taki sam skutek jak innych świadomych zagrożenia o "olewczym" stosunku do sprawy.

Niemniej dzięki, za podjęcie tematu.
Nie traktuj siebie jako "zwykły szarak, a nie ktoś ważny".
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Mateusz 24 »

ciekawe czy inni świadkowie awarii sygnalizacji (o ile tacy byli) raczyli poinformować kogokolwiek
No wiesz... przelatując samochodem przez przejazd w kilkudziesięcio metrowej odległości od pędzącego pociągu, chyba każdy się by zorientował, że coś jest nie tak skoro pociąg jedzie, a sygnalizacja nie działa.
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Mateusz 24 »

Słuchajcie. Do pocięcia pod Interlokiem na żyletki stoi SP32. W środku jest wszystko co służyło w tej maszynie. Kogo trzeba zapytać by można z niej wyjąć prędkościomierz, czy inne takie gadżety?
Awatar użytkownika
d-t-x
Posty: 79
Rejestracja: 11 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Poznań/ Piła

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: d-t-x »

A właśnie, przy okazji - co się stało z resztą tych SP32, które stały przed Interlokiem? Też pocięte?
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się