Kolekcjonerzy przeszłości

Dział poświęcony wszelkim ciekawym znaleziskom, znalezionym w Pile i jej okolicach.
Awatar użytkownika
hose
Posty: 136
Rejestracja: 02 sie 2005, 22:10
Lokalizacja: Piła-Bismarckstr , Gneisenaustr

Post autor: hose »

Pavvlo wpadniesz we wtorek w sprawie tych książek - Hose
Awatar użytkownika
hose
Posty: 136
Rejestracja: 02 sie 2005, 22:10
Lokalizacja: Piła-Bismarckstr , Gneisenaustr

Post autor: hose »

W sprawie tych filmów ze Schneidemuhl, które są w muzeum w Pile. Byłem dzisiaj w muzeum i pytałem o te filmy czy nie umieszczą ich w internecie. Mają 2 filmy i o umieszczeniu ich w internecie nawet nie myśleli i chyba myśleć nie będą. Zobaczyć tych filmów w najbliższym czasie też chyba nie będzie można. Ale myślę, że są jeszcze jakieś inne filmy w Cuxhaven lub kopie tych filmów gdzieś w niemczech.
mih
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2005, 23:11
Lokalizacja: kiedyś z Westend-u ;)

Post autor: mih »

Przerabiałem już temat: viewtopic.php?t=91
Niestety w Cuxhaven nie mają innych filmów, oprócz produkcji autorstwa kolegi tombrolewa "Piła jakiej nie znamy" i to tylko w wersji VHS.
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

W Cuxhaven byłem osobiście. W "Heimatsztubie" także. Nawiasem mówiąc rozczarowałem się trochę bo spodziewałem się czegoś nowego niż to co znałem. Naprawdę dobre materiały to ma Archiwum w Berlinie Dalhem. Oni wszystko udostępnią, nawet porobią ksero, ale nic za darmo.
mih
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2005, 23:11
Lokalizacja: kiedyś z Westend-u ;)

Post autor: mih »

Tak daleko (Cuxhaven) to nie dotarłem; popytałem via e-mail oraz byłem tylko na 11-go listopada zorientowac sie co nowego mają. I odnoszę wrażenie, że dziejami Schneidemuhl obecnie bardziej zainteresowani sa Polacy.
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

mih pisze:Tak daleko (Cuxhaven) to nie dotarłem; popytałem via e-mail oraz byłem tylko na 11-go listopada zorientowac sie co nowego mają. I odnoszę wrażenie, że dziejami Schneidemuhl obecnie bardziej zainteresowani sa Polacy.
Do Niemców w owym "Związku" nie masz co chodzić, chyba że masz tam kogoś znajomego. Mi się udało trochę dostać materiałów, ale najpierw zwróciłem się z prośbą o pomoc do Ambasady Niemiec w Warszawie, która przekazało to do Konsulatu w Szczecinie. Tak, że poszedłem do nich z pismem od konsula i była inna rozmowa.
Życzę powodzenia i pozdrawiam
Dawny Pilanin
Posty: 22
Rejestracja: 07 paź 2008, 22:19

Re: Kolekcjonerzy przeszłości

Post autor: Dawny Pilanin »

Help!

Chciałem umieścić plik graficzny, ale nie mogę przebrnąć przez etap - "należy w całości skopiować kod i wkleić w okno wiadomości".
Skopiować kod - czy to znaczy; przepisać na kartkę, a potem wpisać w okno? Chyba nie, bo jeszcze jest polecenie "wklej". Co to oznacza. Próbowałem prawym klawiszem myszy znaleźć taką funkcję, ale aktywnej nie znalazłem.
Proszę pomóżcie, mam nieco wątków do opisania i potrzebne mi będzie wstawianie zdjęć.
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Kolekcjonerzy przeszłości

Post autor: dizel »

Wejdź na http://foto.dawna.pila.pl i tam za pomocą opcji "przeglądaj" wskaż fotkę, którą chcesz wkleić ze swojego komputera. Potem naciśnij "wyślij" i fotce zostanie nadany kod, który po prostu skopiuj i wklej w polu gdzie piszesz post :)
Dawny Pilanin
Posty: 22
Rejestracja: 07 paź 2008, 22:19

Re: Kolekcjonerzy przeszłości

Post autor: Dawny Pilanin »

dizel - W dalszym ciągu nie wyjaśniło mi się manualne znaczenie poleceń "skopiuj i wklej". Może mój stary łeb nie łyka oczywistych (dla wcześniej urodzonych) określeń. Wobec tego sprawa jeszcze aktualna i trochę się mojej tępoty wstydzę. Dziękuję za reakcję, proszę o jeszcze. Pozdrawiam.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Kolekcjonerzy przeszłości

Post autor: Bocian »

Skopiuj: Zaznaczasz tekst przeciągając myszką z wciśniętym lewym klawiszem po tekście. Następnie klikasz nań prawym przyciskiem myszy, wybierasz opcję "kopiuj".
Wklej: Klikasz w okienko, w którym piszesz wiadomość prawym przyciskiem myszki i wybierasz opcję "wklej".

Dzięki temu pojawi się skopiowany tekst (w tym przypadku kod z odnośnikiem do zdjęcia) i nie trzeba go przepisywać "na piechotę".

;)
Dawny Pilanin
Posty: 22
Rejestracja: 07 paź 2008, 22:19

Re: Kolekcjonerzy przeszłości

Post autor: Dawny Pilanin »

Dziękuję Bocianowi, o taką instrukcję mi chodziło i w tym poście to wypróbuję.

Aragorn w 2005 r. napisał o pamiątkowej popielniczce. Mam również podobną pamiątkę. Jest to popielniczka znaleziona na terenie ruin "Hotelu Złoty Lew". Hotel ten znajdował się w południowej pierzei Nowego Rynku. Dla przypomnienia przedkładam zdjęcie tego hotelu.

Obrazek

Popielniczka była wykonana przez zakład w Chodzieży, o czym świadczy napis "Kalmar" na jej odwrocie. Stosowne zdjęcia dołączam.

Obrazek Obrazek

Nie wiem jak to wyjdzie, bo nie zawsze pojawiał mi się kod po wciśnięciu "Wyślij" plik.
Dawny Pilanin
Posty: 22
Rejestracja: 07 paź 2008, 22:19

Re: Kolekcjonerzy przeszłości

Post autor: Dawny Pilanin »

Jakoś to wyszło i Bocianowi za naukę dziękuję, chociaż nie wiem dlaczego nieraz nie pojawia się kod.
Nie umiem jeszcze zrobić cytat całości lub fragmentu postu. Jeśli ktoś mi pomoże, to z góry dziękuję.
pitersen
Posty: 85
Rejestracja: 11 lut 2008, 17:07

Re: Kolekcjonerzy przeszłości

Post autor: pitersen »

Tam jest "Kolmar" czyli Chodzież :wink:
Awatar użytkownika
kolega
Posty: 242
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:10
Lokalizacja: Piła

Re: Kolekcjonerzy przeszłości

Post autor: kolega »

Sygnatura Porzellan - und Steingutfabriken in Kolmar, Abteilung A (1940 - 1945) okres produkcji 1940 - 1944.
Awatar użytkownika
pavvlo
ADMINISTRATOR
Posty: 786
Rejestracja: 04 kwie 2005, 23:27
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Kolekcjonerzy przeszłości

Post autor: pavvlo »

Poczta e-mail DP.
Witam serdecznie.
Chciałbym podzielić się zdjęciami składanych krzeseł z browaru VGB, miałem ich kilka sztuk, ale tylko jedno było niemal oryginalne, pozostałe były już ''odrestaurowane'' przez pana, który miał je na działce i od kilkudziesięciu lat używał.
Może ktoś ma podobne, ale w lepszym stanie i będę mógł wzorować się na lepszym gdyż chcę to, które mam odrestaurować, a na moim zostały resztki zielonej farby i nie jestem pewien czy to oryginalny kolor, elementy drewniane są całe i niewiele im trzeba.
Mam nadzieję, że na coś się te zdjęcia Waszej redakcji przydadzą.


Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Tomasz
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się