Komunikacja miejska w Pile

Współczesne sprawy naszego miasta.
gaw
Posty: 15
Rejestracja: 04 cze 2011, 15:49

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: gaw »

Dzięki za uzupełnienia. W przypadku wozu o numerze 279 najpewniej popełniłeś błąd, albo wdał się chochlik. Pojazd ten nie był remontowany, zatem nie miał szans doczekać w MZK czasów, gdy autobusy zostały przerejestrowane na numery czterocyfrowe. A zatem może być ewentualnie PIS 773 i jakaś literka. Chyba, że został sprzedany w ręce cywilne i jeździł pod takimi numerami, co wydaje się być mało prawdopodobne. Pomocne byłyby tu jakieś zdjęcie.
Maksiu
Posty: 126
Rejestracja: 05 mar 2012, 15:31

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: Maksiu »

Dziwne jakoś nic nie pisałem o 279... Spoko Gaw ja poszukam coś o nim i poprawie to. Nie ma sprawy za poprawę tego co napisałeś o Jelczach. Ja jestem z tym na bieżąco.
Maksiu
Posty: 126
Rejestracja: 05 mar 2012, 15:31

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: Maksiu »

Ach zaszła pomyłka. Tab. rej. 279 wpisałem jakiegoś wozu którego mam zdjęcie. Po prostu źle wkleiłem. To jest Czinkłeczento na czarnych bo kolekcjonuje takie wozy z czarnymi blachami. Coś sporo jeździ jeszcze.
Maksiu
Posty: 126
Rejestracja: 05 mar 2012, 15:31

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: Maksiu »

To jest prawda z tą tablicą. Na wrzuta.pl masz zdjęcie tego wozu od przodu. Ech już sam się gubię. To jest ta tablica.
gaw
Posty: 15
Rejestracja: 04 cze 2011, 15:49

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: gaw »

Chodzi zapewne o zdjęcie z 07:37 tego filmiku: http://w514.wrzuta.pl/film/8DDBkK2ayoD/mzk Niestety, jest niewyraźne. Popatrz jeszcze na numer taborowy. Jest napisany jedną czcionką. Tymczasem, autobusy z przedziału 279-288 miały zasadniczo numery malowane czcionką mieszaną (niektóre znaki od Jelczy, inne od Autosanów), względnie całość czcionką właściwą dla H9. Postulowałbym więc, że jest to raczej 278, a nie 279. Co do tablicy rejestracyjnej, z tak niewyraźnego zdjęcia ciężko odczytać ostatni znak. Nie wydaje Ci się, że jest on bardziej podobny do literki R, niż do cyfry 4? Prawidłowo ostatnia powinna być litera, gdyż pojazdy, nazwijmy je "nie-prywatne", miały wówczas 3 znaki numeryczne i jeden (ostatni) literowy. Dużo później przerejestrowano je na numery czterocyfrowe, ale to były rejestracje PIT, a nie PIS, jak tu na zdjęciu.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 101
Rejestracja: 21 cze 2007, 19:42
Lokalizacja: Piła

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: Marcin »

278 miał nr rej PIS 773R
279 miał nr rej PIS 799R
Maksiu
Posty: 126
Rejestracja: 05 mar 2012, 15:31

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: Maksiu »

No dzięki Marcin za pomoc. Widać, że się znasz. Okej, ja wpiszę to w bazę na wordzie o peerkach. Dzięki wielkie. Jeśli macie zdjęcia to proszę je wrzucić (jeśli ktoś ma stare z lat 90-tych).
Waldek
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2007, 14:51
Lokalizacja: Piła - Górne

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: Waldek »

ziolek pisze:Dzięki za wyjaśnienie! :)

Co do Polmozbytu to kojarzę w tym miejscu dawniej stojący przystanek dawnego typu, czyli trzy połączone ze sobą metalowe rurki, na którymi widniała metalowa litera "A". Stąd pokusiłem się o pytanie. :)
Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam. Miałem trochę dłuższą przerwę w odwiedzaniu forum. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo dobrze skojarzyłeś wygląd przystanku przy Polmozbycie. Wyglądał dokładnie tak jak go opisałeś. Dodam jeszcze, że ten bliżej dzisiejszego Karpolu wyglądał tak samo. Nie pamiętam tylko jak wyglądał ten przy Agorze.
Pozdrawiam.
Maksiu
Posty: 126
Rejestracja: 05 mar 2012, 15:31

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: Maksiu »

Grzybki stoją nadal. Szczególnie tam na Walki Młodych. Można aż dwa, "Grzyby" spotkać. Odbierają linie 8, 17 i K.
Maksiu
Posty: 126
Rejestracja: 05 mar 2012, 15:31

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: Maksiu »

Dzień dobry drodzy forumowicze!
Zastanawiam się nad pewną zagadką dotyczącą MZK Piła. Właściwie jego linii. Konkretnie 7. Moje pytanie brzmi jakie pętle miała ta linia i przebieg trasy. Mój kolega mówił, że zaczynała się na Lelewela i jeździła między godziną piątą a siódmą. Ktoś wie coś o tej linii? Oczywiście znalazłem ją na tym filmiku na Wrzuta. Jestem wielkim pasjonatem MZK Piła ale wiecie jak każdy nie wszystko wiem na jakiś temat ;-)
Rav74
Posty: 95
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:12
Lokalizacja: Piła

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: Rav74 »

Trasa: Wojska Polskiego (przy Karpolu, czasami jednak z działek Zalesię lub Dolaszewa), Al Jana Pawła, Bydgoska, Lelewela.
Cel: W okolicach Woj. Pol. był przemysł, pracowało tam dużo ludzi (Roszarnia, Izolacja, Polmozbyt).
Jeśli chodzi o godziny kursowania to w latach 90tych linia ta jeździła jeden lub dwa razy na godzinę przez cały dzień. Jeżeli prędzej jeździła w wyznaczonych godzinach, to na pewno nie tylko między 5 a 7.
Na pewno w godzinach 5-8 i 12-16 jeździła linia 8.
gaw
Posty: 15
Rejestracja: 04 cze 2011, 15:49

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: gaw »

Mniej więcej do roku 1985 "siódemka" nie jeździła z ulicy Lelewela. O ile nie pamięć nie myli, jedna z jej pętli była zlokalizowana przy Placu Zwycięstwa. Przystanek, w porównaniu do obecnego, znajdował się po przeciwnej stronie ulicy.
Z Lelewela "siódemka" jeździła przez cały dzień. Dopiero pod koniec swej egzystencji kursowała tylko w godzinach porannych.
Maksiu
Posty: 126
Rejestracja: 05 mar 2012, 15:31

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: Maksiu »

Wielkie dzięki za odpowiedź! Przebieg trasy podobny do 1, tylko pozostaje pytanie czemu nie przetrwała ta linia do dzisiaj? Przez upadek Polmozbytu lub innych firm? Dzięki za napisanie przebiegu trasy. Możliwie że kolejna zagadka została rozwiązana. Poszukam następnych.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: dizel »

A co z linią 13? Zna ktoś jej historię?
Maksiu
Posty: 126
Rejestracja: 05 mar 2012, 15:31

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: Maksiu »

Hmm Co ja widzę Dizel podsunął kolejna zagadkę! Tyle że nie umiem na nią odpowiedzieć :( Mam nadzieję, że wspólnie ją rozwiążemy.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: ziolek »

Jeszcze mała podpowiedź odnośnie siódemki:

Obrazek Obrazek
gaw
Posty: 15
Rejestracja: 04 cze 2011, 15:49

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: gaw »

Trzynastka zaczynała, o ile pamiętam, na Placu Zwycięstwa i kończyła na Wiosny Ludów. Działo się to w drugiej połowie lat osiemdziesiątych, gdyż: 1) linia była często obsługiwana przez Autosany H9, te zaś zniknęły na początku lat dziewięćdziesiątych; 2) w planie miasta z roku około 1985 przebieg owej linii nie jest jeszcze uwidoczniony.
Maksiu
Posty: 126
Rejestracja: 05 mar 2012, 15:31

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: Maksiu »

Zdjęcie odnośnie trasy 7 bomba, Ziolek dziękujemy! Ha nawet jest zdjęcie komisu Elma, jednego z najpopularniejszych autokomisów w Pile. Ponad połowa wozów ma ramkę na tab. rejestracyjnej z napisem "autokomis Elma". To tak z innej półki ;-)
Jeśli chodzi o trasę. Dzięki. Chyba nie było prostszej trasy od 7 znaczniej krótszej niż ta... Hmm, 13 to dość stara linia panowie. Autosany były kasowane do '88 bodajże, bo PeeRy przyszły i zmiotły z terenu wszystkie maluchy. Jedynie H6 i ta H9 została (nie mylić z H9-35 to miejska wersja).
dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 17:54

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: dudi »

Były takie linie jak 51, 52. Jedna kursowała do Dobrzycy a druga nie wiem.
Rav74
Posty: 95
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:12
Lokalizacja: Piła

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: Rav74 »

13tka, bądź coś mi w głowie siedzi 13bis jeździła trasą Działki Zalesie - Woj Pol, Al Piastów, Simieradzkiego, Wiosny Ludów. Linia obsługiwana Autosanem z częstotliwością jeden raz na godzinę. Było to w drugiej połowie lat 80tych (około 87). Pamiętam jako młodzi jeździliśmy nią na końcówkę i z powrotem - taka zabawa, wtedy były jeszcze karnety 10cio przejazdowe. To były czasy. Potem jeździłem nią na zbiór truskawek na Zalesiu (dziś tam jest osiedle domków).
Maksiu
Posty: 126
Rejestracja: 05 mar 2012, 15:31

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: Maksiu »

No proszę jakiś bus kierował się, aż do Dobrzycy... Hmmm, nasz przewoźnik daleko jeździł autobusami. Szkoda, że zlikwidowali, widać znowu coś nie pasowało. Teraz to tylko 50 najdalej jeździ bo do Ujścia Górnego czy jak tam albo Mirosława jeszcze dalej...
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: Bocian »

52 chyba jeździło do Chrustowa. Ale bardzo rzadko. Chyba dwa razy dziennie.
Maksiu
Posty: 126
Rejestracja: 05 mar 2012, 15:31

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: Maksiu »

To i tak rekord 2 razy dziennie ;-) Znając MZK Piła...
Awatar użytkownika
123456
Posty: 100
Rejestracja: 02 kwie 2012, 21:38

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: 123456 »

Skoro piszecie o MZK to może zaczęlibyście pisać o nowych trasach autobusów które przydały by się na terenie miasta Piły.
Jednocześnie wykorzystując mapy Google i zaznaczać np. czerwoną linią nową trasę.
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Komunikacja miejska w Pile

Post autor: dizel »

Po co? MZK i tak nie weźmie tego pod uwagę :) czytaj pan prezes. Wiele razy ludzie prosili o linię na działki (Paderewskiego i dalej przez obwodnicę), chociażby w sezonie, nic z tego nie wyszło. Zrobią co uważają za dobre i tyle, ale nie jest źle bo przy budowie nowych osiedli istniejące linia są zazwyczaj wydłużane.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się