Historia budynków milicji-policji w Pile

Fakty, wydarzenia i ciekawostki z życia powojennej Piły w nawiązaniu do historii.
Awatar użytkownika
lmk
PRZYJACIEL
Posty: 25
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:18
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Historia budynków milicji-policji w Pile

Post autor: lmk »

Witam,

gorąco proszę o pomoc w ustaleniu historii budynków milicji i policji od lat 70-tych w Pile. Trochę wiem z autopsji, trochę z ustaleń.

Miejska znajdowała się na Żeleńskiego - do kiedy dokładnie? Tego właśnie nie mogę ustalić.

Wojewódzka trafiła do swojej siedziby od samego początku - na ogińskiego w 1975 - czy ktoś wie dokładniej kiedy (miesiąc)?
Wojewódzka przeniosła się potem na Bydgoską, mimo protestów i chęci oddania przez solidarność budynku służbie zdrowia, przeniosła się w 1982 roku - czy ktoś wie dokładniej datę?

Kiedy więc dokładnie przeniosła się na Ogińskiego Komenda Miejska z Żeleńskiego?

Liczę na Waszą pomoc.

lmk
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3134
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Historia budynków milicji-policji w Pile

Post autor: Krzysztof Ju »

Nie będzie za bardzo do rzeczy, ale doczepiam się do tematu o historii policji w Pile wklejając interesujący fragment z newsa o wizycie przedszkolaków w komendzie przy ul. Bydgoskiej.

Dawno temu był też news o planach budowy nowej komendy i pojawiło się tam parę słów o historii budynku, ale na razie nie udało mi się go wygrzebać. Wkleję jak mi się przypomni coś co pomoże znaleźć newsa.

faktypilskie.pl pisze:Obrazek

Wróbelki fruwały po komendzie

Obrazek

Komendę Powiatową Policji odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 14 im. Wróbelka Elemelka.

(...)

Najmłodsi odwiedzili również salę tradycji, w której znajdują się różnego rodzaju eksponaty broni, mundury, odznaczenia, a także sprzęt, który kilkadziesiąt lat temu służył policjantom do pracy, m.in. aparat fotograficzny z 1932 roku.

(...)


Źródło: www.faktypilskie.pl
Data wydania: 25 marca 2014
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1763
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

Re: Historia budynków milicji-policji w Pile

Post autor: SA108 »

Czy ktoś ma zdjęcie budynku milicji przy ul. Żeleńskiego? Zdaje się, że z oczywistych względów nie był często fotografowany.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Historia budynków milicji-policji w Pile

Post autor: adam »

Zdjęcie tego budynku umieściłem w tym temacie: Komunistyczny aparat represji w Pile i okolicach
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Historia budynków milicji-policji w Pile

Post autor: ziolek »

SA108 pisze:Czy ktoś ma zdjęcie budynku milicji przy ul. Żeleńskiego? Zdaje się, że z oczywistych względów nie był często fotografowany.
Byłem przekonany, że kiedyś wrzuciłem też link do konta na Facebooku, na którym wśród zdjęć pewnego fotografika były też zdjęcia komendy.

Przy okazji zapytam czy ktoś pamięta wydarzenie, w którym doszło do ucieczki zatrzymanego z komendy i przy tym zabójstwa milicjanta? Ponoć takie wydarzenie miało miejsce.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się