Questy

Dział poświęcony wszelkim ciekawym znaleziskom, znalezionym w Pile i jej okolicach.
dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 17:54

Questy

Post autor: dudi »

Quest prowadzi uczestnika zabawy ulicami miasta pokazując miejsca znane, a jednak inne. Na trasie rozwiązuje się zagadki i zadania, które w efekcie doprowadzą do miejsca, gdzie została ukryta skrzynia skarbów. Aby dopełnić całości z literek zdobytych w poszczególnych zadaniach należy jeszcze rozwiązać hasło. Wspaniała zabawa dla całej rodziny. Takie dawniejsze podchody.

W Wielkopolsce mamy questy w Pile "Po Pile przez chwilę", w Chodzieży "Szwajcaria Chodzieska", w Czarnkowie "Perła nad Notecią". Questów jest oczywiście więcej. Życzę dużo wrażeń i podzielenia się nimi na forum. Jest jeszcze podobna zabawa, tyle że z GPS-em. Też szuka się skrzynek ze skarbem ale tego typu zabawy jeszcze nie próbowałem.
dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 17:54

Re: Questy

Post autor: dudi »

Kolejna zabawa. Tym razem GEOCACHING.PL to gra terenowa dla użytkowników GPS polegająca na poszukiwaniu skarbów ukrytych przez innych uczestników zabawy. Na terenie Piły jest około 6 skrzynek ze skarbem.
FilipFifulec
Posty: 24
Rejestracja: 16 mar 2013, 10:54

Re: Questy

Post autor: FilipFifulec »

Napisz coś więcej o tej zabawie...
dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 17:54

Re: Questy

Post autor: dudi »

Wejdź na stronę geocaching.com i przeczytaj regulamin. Ja mam już 10 skrzynek odnalezionych na terenie Piły. Niektóre skrzynki posiadają pojemnik do którego możesz coś wrzucić, a co innego zabrać. Najlepiej mieć przy sobie GPS. Ja nie mam więc rejestruję się i chodzę według zamieszczonych zdjęć.
dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 17:54

Re: Questy

Post autor: dudi »

FilipFifulec pisze:Napisz coś więcej o tej zabawie...
I jak zabawa? Ile skrzynek odnalazłeś?
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3140
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Questy

Post autor: Krzysztof Ju »

Na krajoznawczym portalu regionwielkopolska.pl pojawiła się gra terenowa o Pile z cyklu Wielkopolskie Questy pt. "Po Pile przez chwilę".
Piła to miasto na północy Wielkopolski, oddalone około 100 km od Poznania, przy drodze krajowej nr 11

Miasto rozwinęło się z osady rybackiej nad rzeka Gwdą, na pograniczu Pojezierza Wałeckiego i Pojezierza Krajeńskiego. Rozwój miasta wiąże się z powstaniem linii kolejowej w połowie XIX wieku. W XX wieku powstała tutaj wielka fabryka lotnicza. I wiele innych ciekawostek znajdziesz w queście, który oprowadzi cię po mieście w zupełnie nietypowy sposób. A nagrodą za rozwiązanie zagadek i specjalnych zadań będzie... skarb!

Aby zostać odkrywcą i zdobywcą skarbów, wystarczy wydrukować ulotkę i wyruszyć na szlak. Zabawa jest dostępna całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. To uczestnik zabawy sam decyduje kiedy podejmie wyzwanie!

Zarezerwuj sobie godzinę, załóż wygodne buty i ruszaj na spotkanie przygody!

Czas przejścia ok. 45 min.

Questowa ścieżka zaczyna się na skrzyżowaniu ulic Śródmiejskiej i 1 Maja, naprzeciwko dawnego Arsenału.

Ulotki do zrealizowania gry można samodzielnie wydrukować pobierając plik PDF.

Obrazek Obrazek
dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 17:54

Re: Questy

Post autor: dudi »

O skarb proszę zapytać w PTTK ponieważ został zabrany przez złodziejaszków.
dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 17:54

Re: Questy

Post autor: dudi »

Zapraszam na spotkanie wszystkich chętnych którzy chcą poznać ludzi z całej wielkopolski bawiących się w geocaching i Questy wielkopolskie.

07.02.2015 godz. 16 w barze Miś.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się