Zegar słoneczny koło baru Miś

Współczesne sprawy naszego miasta.
adamp
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2013, 10:34

Zegar słoneczny koło baru Miś

Post autor: adamp »

Mam pytanie. Fotografuje zegary słoneczne i na waszym forum odnalazłem info o zegarze koło baru Miś (dawniej Sphinx) na kamieniu. Na forum pisało, że ktoś urwał wskazówkę, pojechałem tam wczoraj i przejrzałem wszystkie kamienie i nie znalazłem tego zegara. W jednym miejscu było tylko odznaczone niewielkie kółko. Czy ktoś z Pilan mógłby mi nieco naświetlić ten temat?
1. Czy to kółko to jedyny ślad zegara czy ja go gdzieś przegapiłem?
2. Jakie jest pochodzenie tego zegara?
3. Co ewentualnie się z nim stało? złomiarze czy gdzieś go przeniesiono?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 17:54

Re: zegar słoneczny koło baru miś

Post autor: dudi »

To kółko to jedyny ślad po zegarze słonecznym. Jeśli masz sporą kolekcje fotografowanych zegarów to proponuję wejść na stronę odznaki PTTK, śladami zegarów słonecznych i wysłaniu ich a otrzymasz odznakę. Przyjemne z pożytecznym.
dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 17:54

Re: Zegar słoneczny koło baru Miś

Post autor: dudi »

Nie daleko starego zegara słonecznego, którego zabrali złomiarze, koło baru Miś powstał wczoraj nowy zegar słoneczny w projekcie E szkoła z Teatralnej. Polecam obejrzenie i fotografowanie obiektu, bo złomiarze czekają na dogodny moment. Pod zegarem znajduje się zakopana kapsuła czasu. W projekcie tym brała udział moja córka. Proszę o komentarz na forum z tego pomysłu.
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Zegar słoneczny koło baru Miś

Post autor: Aragorn »

Inicjatywa godna pochwały, miejmy nadzieję że zegar przetrwa dłuższy czas, od nas samych to zależy.

Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3140
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Zegar słoneczny koło baru Miś

Post autor: Krzysztof Ju »

Trochę informacji o nowym zegarze słonecznym umieszczono wczoraj na fanpage Piła. Nowe centrum:
Piła. Nowe Centrum pisze:Pamiętacie zegar słoneczny w Pile? Istniał przez wiele lat, aż nie został rozkradziony. Teraz wrócił na swoje miejsce. Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. KEN w Pile wykonała zegar słoneczny, który znajduje się na skwerze przy placu Staszica w Pile. Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w ramach projektu „e-Szkoła Moja Wielkopolska” .

Młodzież jest bardzo zadowolona z udziału w projekcie. Wykazała się dużą kreatywnością i chęcią działania w realizacji wybranego przez siebie tematu. Aby wykonać tzw. produkt finalny jakim jest zegar słoneczny młodzież zaangażowała również znajomych, rodziny i przyjaciół – powiedziała Maria Kubica, dyrektor ZSP nr 2 w Pile.

Projekt realizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolskiej Fundacja Edukacji Komputerowej."
dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 17:54

Re: Zegar słoneczny koło baru Miś

Post autor: dudi »

Prawdopodobnie dzisiaj w Teleexpressie będzie o tym mowa.
mih
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2005, 23:11
Lokalizacja: kiedyś z Westend-u ;)

Re: Zegar słoneczny koło baru Miś

Post autor: mih »

Fajnie, że młodym ludziom "się chciało" zainstalować tak efektowny zegar słoneczny. Tylko nie wiem czy nie powinien być plastikowy i umieszczony jakieś 3 metry nad ziemią, bo inaczej dopadnie go komando złomiarzy lub jacyś niszczycielscy frustraci. Niedawno oglądałem w Gouves pozostałości bazy USA zlikwidowanej bodajże 1995 i byłem w szoku: nie dość, że nadal stały sobie blaszane hangary, w środku korpusy maszyn nad nimi stalowe belki stropowe, ostały się nawet amerykańskie tablice informacyjne. Pomyślałem sobie, że chyba w Grecji nie ma żadnego kryzysu skoro te metalowe rzeczy tak bezczelnie sobie stoją i to nie pilnowane, bez kamer i stada ochroniarzy. I niby Grecy nadal nie przepadają za Amerykańcami... no jakiś dziwny naród. Ale może i ten śliczny zegar ocaleje - pewnie dzięki obecności policyjnej szkółki i miejskiego monitoringu ;)
dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 17:54

Re: Zegar słoneczny koło baru Miś

Post autor: dudi »

Trwa głosowanie na ten projekt: http://www.eszkola-wielkopolska.pl/eszk ... e_w_czasie

Na stronie w linku po lewej oceniamy projekt.
Niech trafi to do jak największej liczby osób, pokażmy że nasze dzieciaki z Piły są zdolne :)
janosik83
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2015, 08:51
Kontakt:

Re: Zegar słoneczny koło baru Miś

Post autor: janosik83 »

Może Grecy po prostu nie mają skupu złomu. :D
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się