Może wspólny wypad na "wykopki"?

Dział poświęcony wszelkim ciekawym znaleziskom, znalezionym w Pile i jej okolicach.
Awatar użytkownika
WERWOLF 1945
Posty: 39
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:17

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: WERWOLF 1945 »

Witam, czy wybiera się ktoś może jutro w teren? Chętnie się dołączę.
Rolerfer
Posty: 16
Rejestracja: 12 lut 2007, 19:51
Lokalizacja: Piła/Słupsk

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: Rolerfer »

Ja szukam chętnych na wypad w okolicach 12 lub 20 maja :)
Baki
Posty: 19
Rejestracja: 03 mar 2012, 20:11

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: Baki »

Jestem chętny, napisz mi na prywatną wiadomość szczegóły albo na gg 7998692
Baki
Posty: 19
Rejestracja: 03 mar 2012, 20:11

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: Baki »

Jest ktoś chętny jutro na wypad koło godziny 15, Piła i okolice.
Baki
Posty: 19
Rejestracja: 03 mar 2012, 20:11

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: Baki »

Witam, szukam chętnego jutro na wypad, tak od 6 rano do 11 lub 12.
Rolerfer
Posty: 16
Rejestracja: 12 lut 2007, 19:51
Lokalizacja: Piła/Słupsk

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: Rolerfer »

Jak ktoś jest zainteresowany to można gdzieś ruszyć, pw albo 4592888.
RAv
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2012, 10:15

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: RAv »

Witam wszystkich,
Pomimo tego, że forum czytam już od pewnego czasu zarejestrowałem się dzisiaj i jestem jako nowy :)
Czy wśród forumowiczów jest ktoś kto pokaże nowemu jak działa detektor jak go ustawić i jak prawidłowo się nim posługiwać? Dysponuję wykrywaczem Garrett AT PRO, po wcześniejszym umówieniu czasem, samochodem a w razie potrzeby quadem. Interesuje mnie przede wszystkim historia Piły podczas okupacji oraz tuż po.
Pozdrawiam wszystkich i liczę na pomoc. Dodam jeszcze chociaż wiem, że to nie w tym wątku ale to ja byłem odpowiedzialny (padło kilka pytań o to już na forum) za rozebranie "tuneli" pod McDonaldem, oraz za wykopki przy budowie parkingu dla starostwa w Pile. Chętnie odpowiem na pytania i liczę, że ktoś poświęci mi trochę czasu, albo może wybierze się ze mną na pierwsze wykopki.
Pozdrawiam
RAv
damianwww
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:14

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: damianwww »

Witam,
szukam chętnych na wypad z wykrywaczami w okolice Ujścia, pisać na gg 44323411.
RAv jesteś chętny na mały wypad?
damianwww
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:14

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: damianwww »

Albo piszcie na forum jeśli ktoś jest chętny na wypad.
lukaszbun
PRZYJACIEL
Posty: 40
Rejestracja: 25 gru 2011, 18:17

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: lukaszbun »

damianwww pisze:Albo piszcie na forum jeśli ktoś jest chętny na wypad.
Dam Wam do poczytania trochę na temat wykopków bo co niektórzy jak zauważyłem są nowi, kupią jakąś chińszczyznę i walą, nawet po sobie nie zakopią. A to właśnie widziałem wczoraj jak straż leśna jakiegoś kolesia zwinęła :] fakt taki że, nawet po sobie nie zakopał dziur :D I dobrze takiemu jak zostawia po sobie krajobraz księżycowy.

Poszukiwanie ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych, w tym zabytków archeologicznych, przy użyciu wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych i technicznych oraz sprzętu do nurkowania wymaga pozwolenia właściwego wojewódzkiego konserwatora zabytków (ustawa z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami; art. 36 ust 1 poz. 12) Dz. U. z 2003 r. Nr 162, poz. 1568.

A tu macie kiedy można chodzić :D na legalu :D

- pójdziesz do Wojewódzkiego Urzędu Konserwatora Zabytków,
- wypełnisz odpowiednie formularze,
- uiścisz opłatę skarbową,
- otrzymasz zgodę,
- weźmiesz na akcję przedstawiciela Wojewódzkiego Urzędu Konserwatora Zabytków,
- archeologa,
- właściciela terenu lub kogoś z nadleśnictwa i uzyskasz ich zgodę,
- oddasz fanty do skarbu państwa,

...to możesz chodzić z wykrywaczem.

To jest właśnie Polskie Prawo.
lukaszbun
PRZYJACIEL
Posty: 40
Rejestracja: 25 gru 2011, 18:17

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: lukaszbun »

Żeby było zabawniej :jupi:

Ale:
- w niektórych urzędach konserwatora zab., będziesz musiał urzędników uświadomić, że ustawa z dnia 23 lipca 2003 r o Ochronie Zabytków wskazuje właśnie ich jako organ udzielający zgody na poszukiwania,
- możesz usłyszeć cyt. "nie wiem gdzie są formularze, nikt nas o nie nie pytał od dłuższego czasu" (to z Mazowsza cytat)
- możesz usłyszeć ok. "wypełnij i zapłać ale pozwolenie i tak w zasadzie otrzymują grupy zorganizowane, działające wraz z konkretnym muzeum szukające konkretnych przedmiotów"
...w praktyce (teoretycznie) - nie możesz się rozkładać z wykrywaczem. Niech żyją partyzanci :)

Co ci grozi jak cię złapią? Rewizja w lokalu, sąd grodzki, utrata fantów, i jeżeli złamałeś ustawę o broni i amunicji... Weź jeszcze pod uwagę, że jak przyjdą święta Miśki dostają prowizję od "zlikwidowania arsenału" a łatwiej jest udupić hobbystę jak terrorystę. Skończysz w kryminale
o mandacie na dzień dobry nie wspomnę.

pozdro
damianwww
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:14

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: damianwww »

Mam wrażenie lukaszbun, że do mnie pisałeś. Po pierwsze GT-150 to nie jest chińszczyzna, po drugie ja po sobie zakopuję dołki, po trzecie to że jestem nowy na forum to nie znaczy że nie znam prawa. Na wykopki z wykrywaczem chodzę już dwa lata. Pozdrawiam
lukaszbun
PRZYJACIEL
Posty: 40
Rejestracja: 25 gru 2011, 18:17

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: lukaszbun »

Damian sorry, to nie do Ciebie był post :smile3: Tak więc bez obrazy, to było dla tych co kratery zostawiają :!:
lukaszbun
PRZYJACIEL
Posty: 40
Rejestracja: 25 gru 2011, 18:17

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: lukaszbun »

Co jakby nie poszło... czyli aktualny taryfikator wykroczenia w lesie.

Wjazd do lasu według ustawy od 50 -100 zł. Niszczenie ściółki leśnej do 500 zł. Używanie umundurowania bez uprawnień do 1000 zł. Kopanie dołków w lesie do 1000 zł. Parkowanie w lesie 100 zł. Niszczenie korzeni drzewa do 2000 tys. Kopanie na wydmie od 200 zł w górę.

Jedynym plusem takich spotkań (przykład mojego kolegi z tamtego roku) to wzrost adrenaliny :mryellow: i sztuka negocjacji. Ewentualnie jak kto lubi to biegi przełajowe. Ale nie polecam biegów przełajowych... Ja ogółem stosuje sztukę kamuflażu, moro, lornetka, sprzęt w miarę wyciszony i cały czas nasłuch :D Nigdy nic nie wiadomo, i tak słysząc przejeżdżające auto adrenalina się włącza (bynajmniej ja tak mam). Wtedy automatycznie sztuka kamuflażu i lornetka, ustalenie pozycji gdzie skąd i kto... Co jeżeli Cię złapią? jeżeli stoisz w dołku wokoło sam metal a ty ubrany w moro z saperką w ręce. To szykuj portfel... jak trafiłeś na służbiste to pozamiatane. A dalej to można mieć jeszcze wycieczkę na komendę a w domu odwiedziny :D Chyba, że ktoś zarwie córkę leśniczego, albo samego leśniczego.
damianwww
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:14

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: damianwww »

Spoko ja się nie gniewam :) Z tego co napisałeś na szczęście w większości mnie nie dotyczy, bo ja śmigam tylko po polach zaoranych i oczywiście przed siewem :D
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: lubianka »

Witam. Prośba do "Kopaczy" aby, nie zostawiali rozrytych dziur z blachami itp. Ostatnio chodziłem z psem po "Górkach" i naprawdę, nie za dobrze to świadczy o poszukiwaczach. Przecież jak się wykopie już taki dół to i należało by go zakopać. No chyba, że to dziki albo świnie.
FilipFifulec
Posty: 24
Rejestracja: 16 mar 2013, 10:54

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: FilipFifulec »

Witam wszystkich. Nie znalazłem działu powitania więc grzecznie zrobię to tu.
Interesuje mnie historia naszego pięknego regionu i nie tylko.
Również chodzę z wykrywką poszukując pozostałości w glebie :mryellow:
Chętnie wybrałbym się z kimś na wspólny wypadzik. Gdzie... kwestia dogadania, ale wiadomo we dwoje raźniej. Pozdrawiam Fifulec
szopan
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2012, 15:54

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: szopan »

Witam,
Szukam chętnego (chętnych) na wykopki Piła i okolice.
Posiadam transport :D

Zapraszam na PW.
odin
Posty: 34
Rejestracja: 24 gru 2009, 19:59

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: odin »

Jak coś to chętnie się z kimś wybiorę. Podaję numer 514484131. Pozdrawiam.
FilipFifulec
Posty: 24
Rejestracja: 16 mar 2013, 10:54

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: FilipFifulec »

Znajdzie się ktoś chętny na wykopki??? Może weekend albo nawet w tygodniu.
FilipFifulec
Posty: 24
Rejestracja: 16 mar 2013, 10:54

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: FilipFifulec »

Interesuje mnie wypad w okolice kotła Świdwińskiego. Od 7 września do 20 jestem na urlopie i otwarty na wypady. Może ktoś się przyłączy. Samemu to tak nudnawo :mryellow:

Kontakt na tobiaszafranski@wp.pl
FilipFifulec
Posty: 24
Rejestracja: 16 mar 2013, 10:54

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: FilipFifulec »

Może znajdzie się ktoś chętny na wypady za tydzień lub dwa. Tel. 886584492
zwierz
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2010, 15:53

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: zwierz »

Zakopujcie po sobie to co odkopaliście w lesie, bo nie chce mieć bałaganu na mojej działce, jeśli ktoś nie widzi tablic z napisem: Teren prywatny - Zakaz wstępu, to nich idzie do okulisty.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3152
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: Krzysztof Ju »

Czy komuś z domu nie uciekł wykrywacz metali? ;) Asta24.pl ogłasza:
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile szukają właściciela wykrywacza metali, który został znaleziony w niedzielę 3 sierpnia 2014 r., przy ul. Mickiewicza w Pile.
Policja prosi właściciela o kontakt z funkcjonariuszami KPP w Pile (67 353 15 82 lub sekretariat wydziału prewencji tel. 67 353 15 50).
Relsom
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2015, 14:28

Re: Może wspólny wypad na "wykopki"?

Post autor: Relsom »

Witam wszystkich
Odgrzewam kotleta dotyczącego wspólnych poszukiwań.
Od niedawna jestem posiadaczem Garretta Euro Ace i chciałbym gdzieś pochodzić i poszukać skarbów w ziemi. Interesują mnie jakieś stare przedmioty mogące pochodzić z okresu przedwojennego. Mam auto, trochę czasu, wykrywacz i wesołego psa który chętnie pomoże w kopaniu. Jest jakiś chętny na wspólne poszukiwania?? 530 224 667 - pisać, dzwonić 8)
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się