Rozwalają stare budynki!

Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Aragorn »

Aragorn pisze:
Sturmgewehr pisze:Właśnie trwa rozbiórka budynku (magazynu?) na terenie "ziemniaczanki", zaraz przed pierwszym przejazdem kolejowym, jadąc od strony centrum.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Matey#24 »

Czy ktoś z Was wie co dalej z bankiem przy skrzyżowaniu Pola z Sikorskiego? Niby ktoś tam wymienia dachówkę, ale coś mu to nie idzie za bardzo lub tylko zostało to zabezpieczone by przechodnie w głowę nie dostali. Wewnątrz pusto raczej. Ktoś ma jakieś informacje?
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Matey#24 »

My tu pitu pitu, a praktycznie już nie istnieją dawne koszary przy zbiegu Powstańców Wielkopolskich i Kossaka. Dzisiaj jadąc tamtędy widziałem jak burzą kolejne budynki, zaraz obok niedoszłej hali dla bokserów. Kolejny fragment starej Piły znika w oczach.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1763
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: SA108 »

Z tego co wiem rozebrane miały być tylko bezwartościowe baraki między halą bokserską a budynkiem WAM (ma tam powstać market). Zburzono coś jeszcze?
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Matey#24 »

"Na szybko" jadąc obok nie zdołałem zobaczyć, ale sądzę, że coś jeszcze tam zniknęło...
Awatar użytkownika
RR
PRZYJACIEL
Posty: 457
Rejestracja: 21 sie 2005, 15:46
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: RR »

Zdjęcia z dzisiaj:

Obrazek Obrazek

Zdaje się, że nic cennego nie zniknęło.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Bocian »

To były jakieś parterowe magazyny lub garaże. Raczej nic szczególnego.
marasiu
PRZYJACIEL
Posty: 15
Rejestracja: 14 kwie 2011, 19:38

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: marasiu »

Wcześniej w tym budynku miały swoje siedziby firmy reklamowe - Cameleon i AdArt.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Matey#24 »

Tylko po jaki... kolejny market tam? :) Bo nie rozumiem... na przeciwko Biedronka...
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Filip »

^^ Już rozsądniej byłoby przystosować na market (jeżeli już musi być) hale bokserską. Bo wyjdzie jak z willą na Okrzei albo jeszcze gorzej - okaże się że parcela za mała i hala też zniknie.
lukaszbun
PRZYJACIEL
Posty: 40
Rejestracja: 25 gru 2011, 18:17

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: lukaszbun »

Matey#24 pisze:Tylko po jaki... kolejny market tam? :) Bo nie rozumiem... na przeciwko Biedronka...
Muszą być w Pile kolejne markety, by inni mieli gdzie pracować :) Dużo markietów, dużo pracy.
Jak już się skończą wyburzania budynków na markety to pewnego dnia obudzisz się a przed domem będzie stał spych i ogromna fadroma z myślą o kolejnym markecie...
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Matey#24 »

Mam to szczęście, że przed domem nie ma gdzie stawiać tego szajsu...
mania
Posty: 109
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:58
Lokalizacja: Edynburg
Kontakt:

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: mania »

Bocian pisze:To były jakieś parterowe magazyny lub garaże. Raczej nic szczególnego.
Nic szczególnego. Kolejny fragment starej Piły.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Bocian »

Ciekawe, czy za 50 lat ktoś powie to samo o tym markecie, który ma tam powstać. ;)
Awatar użytkownika
RR
PRZYJACIEL
Posty: 457
Rejestracja: 21 sie 2005, 15:46
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: RR »

Przypomnę tylko, że rozmowa dotyczy tego baraku:

Obrazek

Może warto zejść na ziemię i przestać go opłakiwać. Nie jest tego wart. A w przyszłości warto pomyśleć odrobinę zanim obwieści się na forum, że "praktycznie już nie istnieją dawne koszary przy zbiegu Powstańców Wielkopolskich i Kossaka".
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Matey#24 »

Jakiś problem w moim kierunku? Napisałem wyraźnie, że przejazdem byłem i zauważyłem koparki i duży plac pusty. Nie stoję 5 godzin w jednym miejscu i nie obserwuję bez sensu.
Awatar użytkownika
RR
PRZYJACIEL
Posty: 457
Rejestracja: 21 sie 2005, 15:46
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: RR »

Matey#24 pisze:Nie stoję 5 godzin w jednym miejscu i nie obserwuję bez sensu.
To jeszcze nie pisz bez sensu i będzie ok.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Matey#24 »

Bez sensu to piszesz Ty szukając zaczepki w kogoś kierunku. Zmień swoje punkty zaczepienia, ok?
lukaszbun
PRZYJACIEL
Posty: 40
Rejestracja: 25 gru 2011, 18:17

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: lukaszbun »

RR pisze:
Matey#24 pisze:Nie stoję 5 godzin w jednym miejscu i nie obserwuję bez sensu.
To jeszcze nie pisz bez sensu i będzie ok.
Zgadzam się z Tobą kolego. Posty bez sensu powinny być usuwane.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3140
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Krzysztof Ju »

Matey#24, rozumiemy, że się śpieszyłeś i nie mogłeś dokładnie zweryfikować swoich obserwacji, ale nie zmienia to faktu i słusznej uwagi RR, że zagalopowałeś się z wnioskami. Proszę porównaj obszar dawnych koszar na mapie Piły z 1935 roku z widokiem współczesnym na Google Maps lub Geoportalu i odpowiedź czy dawne koszary "praktycznie nie istnieją" czy tylko częściowo, ale istnieją?

Nie zgodzę się z opinią mania, że to nic szczególnego. Tego po prostu nie wiemy lub nie wiemy wszystkiego o danym obiekcie, by tak wcześnie ocenić jego wartość. Jestem zwolennikiem historii totalnej, gdzie każdy element lub zjawisko przeszłości zasługuje na uwagę, ale miasto to nie muzeum, musi się rozwijać i stare zastępować nowym lub burzyć by zrobić miejsce dla czegoś nowego. Oczywiście nie dotyczy to starych obiektów, do których mieszkańcy są dość przywiązani lub uznają za wartościowe. Wydaje mi się, że dobrym kompromisem i zarazem zabezpieczeniem na przyszłość przed przeoczeniem lub bezpowrotną utratą dowolnych informacji jest np. skanowanie 3D uzupełnione o dokumentację fotograficzną itd. Tutaj można obejrzeć przykładowe skany 3D różnych obiektów.
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: lubianka »

Cześć wszystkim! Dzisiaj na spacerze z psem natrafiłem i to całkiem blisko miejsca, gdzie mieszkam na dom, którego dni (jak mi się wydaje) są już policzone.
Budynek stoi na ul. Śląskiej i popada w ruinę. Nie ma co ubolewać nad jakimś barakiem o którym mowa powyżej, bo są w naszym mieście zabytkowe obiekty, na których widok aż serce boli (w takim są stanie). Kilka metrów dalej stoi wieża ciśnień i jej stan jest tak samo zły.
Kto jest właścicielem tych budynków i jakie są względem nich plany? Być może tak samo, jak w przypadku Okrąglaka właścicielem jest tu kolej i to ta właśnie instytucja nimi zarządza, lub też osoby prywatne. Tak sobie myślę po co budować "mediatekę", która tak naprawdę nie jest nam w tym miejscu (i w ogóle) tak bardzo potrzebna. Za te pieniądze, można uratować kilka zabytkowych budynków - może właśnie te które widziałem dzisiaj.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: lubianka »

Obrazek
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: dizel »

Na mediatece można się wylansować i wyrzucić grube pieniądze w błoto bo mało kto z tego skorzysta. Na zabytkach się nie wylansujesz a z tego co widać od paru lat tylko to w Pile jest najważniejsze.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Matey#24 »

Noclegownia już od x czasu stoi cała obstawiona jakimiś płotami i zabita dechami... W planach było wejście do niej, ale jak na razie, to nie ma pomysłu jak tam się dostać...
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1763
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: SA108 »

W związku z realizacją biurowca PRESCO zaczęła się rozbiórka starego magazynu naprzeciwko Urzędu Miasta przy ul. Witaszka (ostatnio był tam sklep meblowy).
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się