Gdzie się podziewa tzw. Kapsuła Czasu?

Współczesne sprawy naszego miasta.
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Gdzie się podziewa tzw. Kapsuła Czasu?

Post autor: MaksLen »

W roku bodajże 2013 na Placu Konstytucji 3 Maja w okolicy zbiegu ul. 11 Listopada z tym właśnie Placem zakopano w ziemi tzw. Kapsułę Czasu. Była to skrzynia wypełniona przedmiotami dokumentującymi współczesnych Pilan. Zakopał ją Prezydent Miasta w otoczeniu dzieci z SP1 (w tym mojej córki także).
W roku następny tj. 2014 rozpoczęła się przebudowa Placu Konstytucji 3 Maja. Zbudowano fontannę i cały zespół podziemnych instalacji mających sterować ową (niedziałającą jeszcze) fontanną. W miejscu zakopania Kapsuły Czasu powstał dół, który z czasem został zasypany. Moje pytanie jest proste: co się stało z Kapsułą? Czy została wykopana czy jest nadal w ziemi?
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Re: Gdzie się podziewa tzw. Kapsuła Czasu?

Post autor: MaksLen »

Czy nikt nic nie wie w sprawie interesującego mnie tematu?
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3153
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Gdzie się podziewa tzw. Kapsuła Czasu?

Post autor: Krzysztof Ju »

Proponuję Twoje pytanie skierować pod adres Urzędu Miasta Piły http://www.pila.pl/kontakt.html
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Re: Gdzie się podziewa tzw. Kapsuła Czasu?

Post autor: MaksLen »

Ja liczę że urzędnicy też czytają ten portal. Poza tym myślę, że pasjonaci tego co dzieje się w mieście szybciej i mniej oficjalnie udzielą mi odpowiedzi.
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Gdzie się podziewa tzw. Kapsuła Czasu?

Post autor: dizel »

Ciekawe co będzie jeśli nie daj Boże władze miasta zapomniały o tej kapsule ;)
bmirowski
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2016, 21:19

Re: Gdzie się podziewa tzw. Kapsuła Czasu?

Post autor: bmirowski »

Kapsuła jest zlokalizowana przy Placu Konstytucji 3 Maja i ma się dobrze. Można ją zobaczyć, gdyż jest widoczna przez szybę umieszczoną w nawierzchni Placu pomiędzy zielenią i fontanną. Przepraszam, za długi czas oczekiwania na odpowiedź.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3153
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Gdzie się podziewa tzw. Kapsuła Czasu?

Post autor: Krzysztof Ju »

pila.pl pisze:Obrazek

Kapsuła czasu na Placu Konstytucji 3 Maja.

Podczas jednej z ubiegłorocznych sesji Rady Miasta Piły, w budżecie miasta zostały zabezpieczone środki finansowe na wykonanie tablicy informacyjnej – upamiętniającej fakt i miejsce złożenia kapsuły czasu w przestrzeni miejskiej. Zadanie to zostanie zrealizowane w 2017 roku i aktualnie jest na etapie projektowania.

Kapsuła została zakopana w grudniu 2013 roku . W związku z przebudową Placu Konstytucji 3 Maja zaplanowane zostało miejsce, w którym po zakończeniu inwestycji, złożono kapsułę czasu. Miejsce to znajduje się przy fontannie, a kapsuła jest widoczna poprzez szklaną pokrywę umieszczoną w powierzchni placu.

Przypomnijmy, iż w kapsule o wymiarach 40x50 cm znalazły się publikacje wydane przez Urząd Miasta Piły i jednostki współpracujące, wydawnictwa, które pisały o Pile (Welcome to Poland, Magazyn Świat, Nasz Region), folder inwestycyjny. Ponadto w kapsule znalazły się: akt lokacyjny, dukaty miejskie, mapa Piły, koszulka z logo Piła 500, film promocyjny, medale z zawodów, które odbyły się w 2013 r., obecnie obowiązujące pieniądze, budżet roku 2013.W kapsule znalazły się także gazety i nośniki CD z wydaniami wydań specjalnych gazet, telewizji, portali internetowych i rozgłośni radiowych.


Autor: J. Oburota
Źródło: www.pila.pl
Data wydania: 16 lutego 2017
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się