Stosunki polsko-ukraińskie

Dyskusje niezwiązane z profilem tematycznym forum.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Rocznica wyzwolenia (?) Piły

Post autor: ziolek »

wojtaq -> podzielam pogląd, iż wątkiem UPA odbiegliśmy bardzo od tematu.

Mam nadzieję, że mądrość i zdrowy rozsądek pozwoli widzieć w człowieku innej nacji przede wszystkim "brata", a wymienienie nazwy tej nacji nie będzie powodowało publicznego wyrażania swoich uprzedzeń.

Inaczej niech czują się moralnie współodpowiedzialni za zbrodnie, w której ludzie karmieni anty ukraińskimi uprzedzeniami, usłyszawszy słowa "Sława Ukrainie" postanowili zabić: https://www.youtube.com/watch?v=2aAXoxf ... e=youtu.be

:(

Pamięć ofiarom tej zbrodni [*]

Tymi słowami chciałbym zakończyć polemikę z adamem, wierząc że zrozumie ile zła mogą uczynić jego słowa.

Pozdrawiam.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Rocznica wyzwolenia (?) Piły

Post autor: adam »

ziolek pisze:Tymi słowami chciałbym zakończyć polemikę z adamem, wierząc że zrozumie ile zła mogą uczynić jego słowa.
Ziołek, wprawdzie cały Twój wpis jest infantylny, ale przytoczyłem jego końcówkę, cóż brakuje Ci konkretnych argumentów w polemice ze mną, wiec dopuszczasz się do pisania bredni a raz nawet straszyłeś mnie na forum jakimś paragrafem za mowę nienawiści. Przyznam Ziołek, że zupełnie mnie rozczarowałeś tą całą naszą ostatnią dyskusją, do odpowiedzi na Twoje argumenty podchodziłem właściwie z marszu.

Pozdrawiam
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Rocznica wyzwolenia (?) Piły

Post autor: ziolek »

Zmień ton i treść swoich wypowiedzi, a unikniesz takich rozczarowań. Przykro mi, ale do takiego zakończenia polemiki mnie sprowokowałeś. Teoria spiskowa odnośnie naszych polityków i schemat myślowy, który uparcie prezentujesz Ukraińcy = zbrodnicza UPA, w końcu musiała zaowocować takim komentarzem, nawet jeśli w Twojej ocenie jest on infantylny. Kolejny argument zbywałeś krótkim komentarzem, a część przemilczałeś. Nie pozostało mi nic innego niż uciąć dyskusję i przemówić do wyobraźni i sumienia.

Mam nadzieję, że w innym wątku ton naszej rozmowy będzie inny i chętnie wówczas podejmę z Tobą polemikę.

Pozdrawiam.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

ziolek pisze: Teoria spiskowa odnośnie naszych polityków
Wobec nich nie potrzebne są żadne teorie spiskowe, wystarczy ich trochę posłuchać i mieć odrobinę pojęcia o historii Polski, czy to że lider partii opozycyjnej J. Kaczyński na początku grudnia zeszłego roku w otoczeniu ukraińskich nazistów wykrzykiwał ukraińskie faszystowskie pozdrowienie też jest teorią spiskową.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

ziolek pisze:Mam nadzieję, że mądrość i zdrowy rozsądek pozwoli widzieć w człowieku innej nacji przede wszystkim "brata", a wymienienie nazwy tej nacji nie będzie powodowało publicznego wyrażania swoich uprzedzeń.
"Nie możemy bać się rozmawiać o wydarzeniach na Wołyniu z 1943 roku. Tylko tak możemy przeciwstawić się próbom gry politycznej tą tragedią - mówił w środę podczas debaty "Pamięć. Pojednanie. Przyszłość" ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca. - Temat Wołynia, tego, co Ukraińcy zrobili Polakom, pojawia się ostatnio regularnie w rosyjskiej telewizji, jest wykorzystywany do budowania złowrogiego obrazu Ukraińców - zwrócił z kolei uwagę Igor Isajew, dziennikarz redakcji ukraińskiej Polskiego Radia".
http://www.tvn24.pl/rzezie-na-wolyniu-c ... 871,s.html

Bez prawdy o Wołyniu, podkreślam prawdy, a nie próby przypisania Sowietom podburzania Ukraińców na Polaków, bo już tak czasami próbują wytłumaczyć Ukraińcy swoje zachowanie, o Uni Europejskiej mogą zapomnieć, tak jak Turcy mogą zapomnieć, bez przyznania się do ludobójstwa na Ormianach.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Właśnie otrzymałem informację, że dzisiaj nie wpuszczono Polaków do Huty Pieniackiej aby uczcić pomordowanych rodaków przez SS Galizien i bandę UPA. Myślę, że to dopiero początek układania dobrosąsiedzkich stosunków po obaleniu demokratycznie wybranego rządu i dokonaniu rewolucji godności na Majdanie.
http://nowahistoria.interia.pl/kartka-z ... Id,1680077
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: iru3 »

Dzisiaj otrzymałem 2 takie obrazki:

Obrazek

Obrazek
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: ziolek »

W dzisiejszej Rzeczpospolitej poświęcono artykuł narastającej ukrainofobi. I powiem tak: pamięć o Wołyniu to jedno i należy nam się prawda o nim. Ale nie ma usprawiedliwienia dla nienawiści Polaków wobec Ukraińców. Tak jak nie ma usprawiedliwienia dla żadnej innej nienawiści. Za Polaków kierujących się nienawiścią jest mi ogromnie wstyd.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: ziolek »

Co do postu iru:
1. Idiotów wszędzie pełno. Również wśród nas. Widać Ukraińcy też mają z tym problem.
2. Co do wpisu z demotywatorów się nie wypowiem, bo go nie rozumiem, gdyż nie znam sprawy. Na czym polega embargo? Na eksporcie do Polski drewna?
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: ziolek »

I jeszcze dodam, że widywałem wpisy Ukraińców o Polsce i jej historii bardzo pochlebne. Ale oczywiście jakiś baran zawsze się znajdzie, a inni go zacytują.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

ziolek pisze: Ale nie ma usprawiedliwienia dla nienawiści Polaków wobec Ukraińców.
Możesz podać jakieś przykłady?
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: ziolek »

Jeśli uważasz adamie, że nie kierujesz się takową nienawiścią to mnie ten fakt tylko ucieszy. Odniosłem przeciwne wrażenie, gdy przeczytałem Twoją kolejną - w mojej ocenie - histeryczną reakcję na wzmiankę o Ukraińcach. Jeśli jest inaczej to szczerze Ciebie przepraszam, ale apeluję też o powściągliwość w treści komentarzy, tak by później nie być źle zrozumianym.

O anty ukraińskiej nienawiści postępującej w naszym społeczeństwie ciekawie napisano w dzisiejszym wydaniu Rzeczpospolitej. Bezpłatny mały fragment został zamieszczony tutaj:

http://www.rp.pl/artykul/1182326.html
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

ziolek pisze:Jeśli uważasz adamie, że nie kierujesz się takową nienawiścią to mnie ten fakt tylko ucieszy.
Jeśli uważasz, że mówienie o historii Polski, oraz o problemach w interpretowaniu tego przez niektórych z naszych sąsiadów jest nienawiścią to Ci po prostu współczuje. I jak byś się w swoich wywodach nie wysilał to i tak znajdzie się wielu takich, którzy wbrew Twojej woli nie pozwolą zapomnieć o 60 tyś. Ukraińców, którzy w obronie swoich polskich, żydowskich, ormiańskich sąsiadów położyli głowę na pieńku.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: ziolek »

adam pisze:
ziolek pisze:Jeśli uważasz adamie, że nie kierujesz się takową nienawiścią to mnie ten fakt tylko ucieszy.
Jeśli uważasz, że mówienie o historii Polski, oraz o problemach w interpretowaniu tego przez niektórych z naszych sąsiadów jest nienawiścią to Ci po prostu współczuje. I jak byś się w swoich wywodach nie wysilał to i tak znajdzie się wielu takich, którzy wbrew Twojej woli nie pozwolą zapomnieć o 60 tyś Ukraińców, którzy w obronie swoich polskich, żydowskich, ormiańskich sąsiadów położyli głowę na pieńku.
Czy przeczytałeś uważnie co napisałem? Nigdzie takie słowa mojego autorstwa się nie pojawiają.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

ziolek pisze:O anty ukraińskiej nienawiści postępującej w naszym społeczeństwie ciekawie napisano w dzisiejszym wydaniu Rzeczpospolitej. Bezpłatny mały fragment został zamieszczony tutaj:

http://www.rp.pl/artykul/1182326.html
Nie obraź się Ziołek, ale ten artykuł to zwykły bełkot na jakieś wg mnie bzdury o Dudzie i Komorowskim. Zwykły stek, myślę, że zmyślonych rzeczy i nie wiem co to do końca ma wspólnego z nienawiścią.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: ziolek »

Adamie skup się proszę na tym co piszę i co zamieszczam jeśli mamy rozmawiać. Napisałem "mały fragment". Pełen tekst jest płatny i o tym też mowa pod tym "małym fragmentem".
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Odniosłem się oczywiście do udostępnionego fragmentu i go skomentowałem, interesują mnie poważne artykuły a nie jakieś głupoty w odpowiedzi na pisane bzdury.
ziolek pisze:Na czym polega embargo? Na eksporcie do Polski drewna?
Są embarga nałożone na pewne polskie produkty, które Ukraina importuje z Białorusi i Rosji, odnośnie drewna to podczas jednej z ostaniach sesji ukraiński parlament zadecydował aby przy pomocy podatków ukrócić wywóz nie przerobionego drewna do Polski, co martwi nasz przemysł meblarski. Informacje takie trafiają oczywiście do Polski i jeśli w takich okolicznościach słyszy się w TV od pewnych osób, że Polacy muszą ponosić konsekwencje embarga nałożonego przez Rosję na Polskę, bo my musimy się ująć za Ukrainą to chyba nie ma co się dziwić na ludzkie reakcje. Bo prawdę mówiąc co obchodzi walka o władzę na Ukrainie pracowników Philipsa Piła.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: ziolek »

Powiadasz, że artykuł ten jest bzdurą? A przeczytałeś go w pełni?

Skoro jesteś tak skrupulanty to zapytam co ma do tego o czym piszemy Philips Piła, jeśli wogóle coś takiego jak Philips Piła istnieje?

Ogólnie nie widzę sensu kontynuowania tego wątku, niezwiązanego w żaden sposób wprost z miastem Piła. Obawiając się że wątek ten będzie nadal pełen niepotrzebnych docinek i nieporozumień, więc dla dobra tego forum sugeruję jego zamknięcie.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Philips Lighting Poland S.A. - Piła, problemy z eksportem do Rosji, przymusowe urlopy, na otarcie łez jabłka za darmo to relacje osób tam pracujących.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: ziolek »

Cóż. Nie wiem jak polski rząd zareaguję na to embargo. Nie umiem się w imieniu rządu wypowiedzieć.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: ziolek »

A co do eksportu Philipsa to pytanie na ile znaczenie przy nim wojna rosyjsko-ukraińska.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: ziolek »

adam pisze:Właśnie otrzymałem informację, że dzisiaj nie wpuszczono Polaków do Huty Pieniackiej aby uczcić pomordowanych rodaków przez SS Galizien i bandę UPA. Myślę, że to dopiero początek układania dobrosąsiedzkich stosunków po obaleniu demokratycznie wybranego rządu i dokonaniu rewolucji godności na Majdanie.
http://nowahistoria.interia.pl/kartka-z ... Id,1680077
Jakich Polaków? Ja mam informację, że na granicy zatrzymano jadących do Huty Polaków, którzy w Polsce organizowali nabór do bojówek donbaskich. O innych nie wiem, więc nie zaprzeczam, nie potwierdzam.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

O której godzinie miały odbyć się uroczystości w Hucie Pieniackiej? Do której godziny trzymano delegacje tam zmierzające na granicy? W rezultacie nie wpuszczono kilka osób prawdopodobnie chodzi o osoby, które założyły nową partię w Polsce.
Ziołek jestem w miarę dobrze zorientowany w fenomenie jaki nastąpił w Polsce podczas "ukraińskiej gorączki", otóż środowiska sobie na co dzień wrogie stanęły jednym murem aby wspomagać nazistowskie bataliony walczące na wschodzie Ukrainy, kwesty, kupowanie kamizelek, hełmów, pojazdów. Ciekawym jest to, że wspólnie też starają się ośmieszyć środowiska kresowe i jakoś nie przeszkadza im w tym ich dotychczasowa wrogość a przynajmniej nieprzychylność. Myślę, że to tylko kwestia czasu kiedy to wspieranie przez środowiska (do tej pory być może rzekomo sobie wrogie) w Polsce nazistowskich ukraińskich, ochotniczych batalionów zostanie nagłośnione na zachodzie, bo już prasa zachodnia wokół tego pracuje. Zaznaczam, że na forum o pewnych szczegółach pisać nie będę. Dodam tylko, że są w Polsce środowiska, które uważają się za patriotyczne, lecz nie mają problemu z dawaniem nagród ukraińskim nazistom i nawet się z tym nie kryją, co ciekawe jak do tej pory nie usłyszałem żadnego sprzeciwu ze strony tych którzy wszędzie wśród Polaków od lat doszukują się faszystów.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: Bocian »

Z tego, co wiem, skrajna prawica na Ukrainie nie przekroczyła w ostatnich wyborach progu wyborczego. Czyli nazywanie Ukraińców nazistami jest absolutnie nieuprawnione.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Po pierwsze nigdzie takie stwierdzenie nie padło, piszę o nazistowskich batalionach ochotniczych, oraz o nagrodach dla ukraińskich nazistów, po drugie jeśli przyjrzysz się dokładnie ugrupowaniom, ich historii oraz poglądom, które dostały się do parlamentu, oraz osobom niezrzeszonym to się okazuje, że tej skrajnej prawicy jak to się nazywa jest dużo więcej, niż się przedstawia w TV czy w gazetach. Dlatego pytam gdzie ci wszyscy polscy tropiciele faszyzmu, szczególnie ci od krytykowania obchodów 11 listopada?
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się