Komis RTV

Fakty, wydarzenia i ciekawostki z życia powojennej Piły w nawiązaniu do historii.
merlin19803
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2012, 17:47

Komis RTV

Post autor: merlin19803 »

Witam, czy ktoś pamięta komis w Pile za składnicą harcerską, przed wejściem w "tunel" do kina.
Tam w 80-tych latach kupiłem kolumny altus 75, płyty winylowe, i prawie amplituner AIDA.
Prawie bo gdy go oglądałem, z za pleców pewien pan szepnął ,że ma w domu nowy ale Toskę w kartonie dostał nagrodę w zakładzie pracy i chce sprzedać za tą samą cenę co ta AIDA.
Poszedłem i kupiłem.
Komis często odwiedzałem. A były to czasy,że sprzętu HI-Fi nie było w sklepach.
maciasc
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2009, 20:33

Re: Komis RTV

Post autor: maciasc »

Pamiętam go doskonale bo kilka dni po komunii ukradli mi rower spod komisu który dostałem na komunię, rozpacz dziecka po stracie roweru jubilat była wielka a produkty które tam były przebłyskiem zachodu.
merlin19803
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2012, 17:47

Re: Komis RTV

Post autor: merlin19803 »

Też pamiętam jak kupiłem 2 płyty winylowe Modern Talking :) wydania bułgarskie, kosztowały majątek, za Altusy 75 dałem w 1989 roku 620 tyś. zł. Wiem bo miałem 600 tyś. i musiałem po brakujące 20 tyś. do domu jechać.
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Komis RTV

Post autor: lubianka »

Ja również pamiętam. Właścicielem komisu był niejaki Pan Borysionek, można było u niego wypożyczyć kasety video albo cały zestaw to znaczy: Telewizor, magnetowid i filmy na nocny maraton video. Filmy były nagrywane z niemieckiej stacji RTL i tłumaczone domowym sposobem.
Hity tamtych czasów to: "Autostopowicz", "Amerykański ninja" czy "Lody na patyku".
Pamiętam też, że w tym właśnie komisie kupiłem mój pierwszy, kolorowy telewizor :D .
merlin19803
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2012, 17:47

Re: Komis RTV

Post autor: merlin19803 »

A ja tego nie pamiętam, ale coś podobnego było w Sonusie, można było wypożyczyć odtwarzacz wideo na dobę :)
Sonus to historia audiofilska Piły, pozdrawiam Jacka W.
Szkoda, że człowiek wtedy nie robił fotek, była by dziś pamiątka :)
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się