Ciekawe wykopki - proszę o identyfikacje

Dział poświęcony wszelkim ciekawym znaleziskom, znalezionym w Pile i jej okolicach.
masterx88
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2015, 15:26

Ciekawe wykopki - proszę o identyfikacje

Post autor: masterx88 »

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Witam i proszę o jakąś bliższą identyfikacje. Wiem, że są to żetony ale dokładnie nie wiem jakie. Na kwadratowym widnieje napis G.U 10, został znaleziony w okolicy wsi Rzadkowo, które należało kiedyś do rodu Grabowskich ale nie wiem czy to ma coś wspólnego.

Co do tej wpinki to szukałem i nie znalazłem nic..
dinks
Posty: 11
Rejestracja: 01 sty 2012, 22:41

Re: Ciekawe wykopki - proszę o identyfikacje

Post autor: dinks »

Witam w sprawie identyfikacji żetonów oraz rozszyfrowania skrótów napisów polecam skontaktowanie się z oddziałem Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Pile, którego spotkania odbywają się w każdą druga niedzielę miesiąca, godz. 9:30-10:30, sala konferencyjna Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, pl. Staszica 8. Prezesem oddziału jest Pan Bogumił Sikorski, który od lat zajmuje się tematyką pieniądza zastępczego oraz znaków monetopodobnych.
Yankess
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2009, 15:32
Lokalizacja: Dt. Krone

Re: Ciekawe wykopki - proszę o identyfikacje

Post autor: Yankess »

chwytaj link dotyczacy Twojej wpinki. W ostatnim czasie równiez taką trafiłem . http://www.whw.porcelanki.net/readartic ... ticle_id=3
są to tzw tarcze germańskie. trafiłem juz dwie rózne z tej serii.


Dzieło Pomocy Zimowej - niem. Winterhilfswerk, WHW to serie różnych obiektów, jak odznaki, plakietki, figurki itp. Pojawiająca się na nich tematyka była bardzo zróżnicowana, od niewinnej bajkowej czy przyrodniczej do propagandy militaryzmu i treści faszystowskich Dzieci je zbierały, wymieniały się nimi, co doskonale znają w dzisiejszych czasach wszyscy rodzice mający małe pociechy, zachęcane do tego samego przez reklamy TV.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się