Remont pilskiego dworca PKP

Wszelkie bieżące zmiany architektoniczne zachodzące w naszym mieście.
Miłomi
Posty: 15
Rejestracja: 16 lut 2015, 12:06

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Miłomi »

Nie macie pojęcia o czym mówicie panowie. Dworce są własnością innego podmiotu, tabor i rozkład jazdy zalezą od innego. Jeżeli pieniędzy nie wydano by na remont dworca nie znaczy to, że wydano by je na nowe pociągi czy połączenia. Z pewnością NIE. Wydano by je na remont innego dworca lub premie dla prezesów PKP, jak kto woli. Te dwie kwestie absolutnie nie mają związku, zresztą tematem wątku jest REMONT DWORCA, który szczęśliwie nastąpił po x latach syfu. Od początku podkreślam, że prym wiedzie tu malkontenctwo, wyraźnie widać to zwłaszcza teraz kiedy okazuje się, że inwestycja się powiodła. Słusznie- mamy nowy, czysty dworzec i zamiast o niego dbać/ pilnować by dbano rzućmy się z mostu do Gwdy z rozpaczy.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Matey#24 »

Śmiem twierdzić, że remont dworca został wymuszony na władzach PKP w związku z tym, że Piła, to duża mieścina, przecinają się szlaki na kilku kierunkach, a dworzec był zapuszczoną ruiną, więc wypadało go w końcu odświeżyć, po za tym w końcu ktoś (chociaż nie jestem fanem PO) postanowił, że trzeba nacisk jakiś położyć na włodarzy PKP by cokolwiek się ruszyło. Szkoda, że się tak nie rusza z okrąglakiem niestety jak z dworcem, ale oby i tam lody puściły wreszcie. Połączenia kolejowe tutaj raczej nie miały nic do gadania. Powtarzam to po raz drugi, czy trzeci... Dobrze, że dworzec w końcu został wyremontowany, nie ulega to wątpliwości, ale dworzec żeby żyć i służyć swoim celom musi mieć odpowiednią ilość połączeń kolejowych, których Piła nie ma na tą chwilę. To, że jest w nowym rozkładzie kilka nowych TLK nie oznacza, że one będą na stałe! PKP IC stwierdzi, że się nie opłacają i je wycofają. Remont Piła - Poznań dopiero za kilka lat ma się ukończyć... Chodzi przede wszystkim o to, by w przyszłości Piła była solidnym węzłem przesiadkowym, czy stacją, a nie przystankiem, czy stacyjką na trasie podróży wielu Polaków!
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3138
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Krzysztof Ju »

Od kogo i czego zależy czy Piła będzie miała więcej połączeń, które realnie zwiększą znaczenie dworca?
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Matey#24 »

Od samorządu miasta, województwa, czy regionu, który powinien lobbować za zwiększeniem ilości połączeń (czy nawet pozostaniu przy jakichś), no i od władz PKP oczywiście (czy to IC, czy PRów). To te dwa podmioty powinny dbać o pasażerów i dobro kolei. Najlepszym przykładem na to niech będzie to, że kilka lat wstecz (chyba to był 2012, czy 2013 rok), kiedy próbowano zabrać Pile JEDYNY pociąg do stolicy, razem z kolegą próbowaliśmy walczyć o to połączenie (oczywiście wyśmiewani przez resztę znawców kolei, bo dla niektórych łatwiej jechać do Poznania i stamtąd do Warszawy [kolejna bzdura]), to Rada Miasta (!) zainteresowała się dopiero sprawą w dzień kiedy miały być podjęte decyzje o tym połączeniu. Dzięki Bogu ktoś w PKP IC poszedł po rozum do głowy i połączenie zostało w rozkładzie jazdy. Piła potrzebuje nowych pociągów i to wszyscy widzą i o tym mówią głośno, sami zresztą pamiętacie jak było kilka lat wcześniej.Wyremontowany dworzec i widmo remontu szlaku do Poznania powinny być głównymi przyczynami by w końcu coś się ruszyło w te kwestii.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3138
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Krzysztof Ju »

Planujesz przekonywać do Twoich pomysłów wspomniane przez Ciebie instytucje? By wpisały atuty dworca i propozycje nowych połączeń w swoje zadania/plany/wiążące strategie rozwoju? Do osób decyzyjnych chyba powinno to trafić oficjalną drogą.
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: dizel »

Bocian mam do Ciebie pytanie; nie chcę być wścibski ale czy Ty pełnisz już jakąś funkcję urzędową lub zajmujesz jakieś stanowisko we władzach miejskich lub jakiejś ważnej instytucji ? Zaciekawiło mnie to, gdyż ostatnimi czasy często występujesz w tv i po Twoim tonie wypowiedzi i argumentacji widzę, że chyba już jesteś albo będziesz jednym z "nich". Przepraszam, że zbaczam z tematu ale tu chodzi o ważny obiekt w naszym mieście czyli dworzec. Może przestaniesz narzucać wszystkim swoje racje i posłuchasz co mają do powiedzenia ok ? Brzmisz ostatnio jak urzędnik a nie architekt, bez obrazy.
Co do dworca.. jest piękny, ale tak jak napisał Matey; bez zwiększenia ilości połączeń i stworzenia kursów do największych miast nic tego dworca ani kolei w Pile nie uratuje. Nie znam się na tym, ale to każdy rozsądnie myślący człowiek wywnioskuje.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Matey#24 »

Dzięki dizel za wsparcie w tej dyskusji. Widocznie remont dworca dla niektórych, to wystarczający powód by świętować Bóg wie co, ale zapomina się o podstawowej funkcji tego obiektu, czyli kolei, która w Pile z roku na rok co raz gorzej sobie radzi.

Krzysztofie Ju - od tego mamy władze miasta, gminy, powiatu, województwa! Jeśli nikt z nich tego nie robi, to jakie ja mam przebicie? Dobitnie przekonałem się z tym kiedy poruszałem temat połączenia do Warszawy! Nikt nie chciał nas słuchać, wszyscy zbywali... Dlatego tylko głos większej ilości ludzi ma szansę zaistnieć gdziekolwiek. Mamy jedno szczęście w Pile (w nieszczęściu), że nie jeździ tutaj Polski Bus ani żadna z tego typu firm, bo wtedy remont dworca moglibyśmy sobie o kant tyłka obić. Zresztą remont dworca PKS też powinien być już dawno przeprowadzony, bo teren i wiaty peronowe wyglądają skandalicznie, w świeżo wyremontowanym centrum miasta!
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Bocian »

@dizel,
Nie zajmuję żadnego stanowiska w żadnej instytucji i nie zanosi się na to, aby to się zmieniło. Pracuję w prywatnej firmie i na co dzień projektuję budynki.

To, że mam zdanie na różne tematy wynika z moich zainteresowań urbanistyką, komunikacją publiczną i rowerową, projektowaniem dla osób niepełnosprawnych oraz polityką.

Ale to naprawdę nie jest niezbędne, aby wyłapać, że za remont dworca odpowiada któraś ze spółek PKP i nie jest to ta, która ustala rozkład. Wystarczy od czasu do czasu czytać gazety. Niekoniecznie specjalistyczne. Zwykła ogólnopolska prasa wystarczy.

I jeśli o tym piszę to nie dlatego, że jestem jednym z "nich" - kogokolwiek masz na myśli, tylko dlatego, że czasem trzeba wejść w rolę adwokata diabła, aby sprostować oczywiste nieporozumienia.

I bardzo Cię proszę - nie demonizuj urzędników. Mamy tu na forum co najmniej dwóch.
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: dizel »

Dobrze, że masz zdanie na różne tematy. Pozwól jednak, by inni też mogli mieć swoje zdanie i mogli je spokojnie wygłosić tak jak Ty, bez zbędnych inwektyw w ich stronę.
Jeśli urzędnicy się obrażą to zwrócą się do mnie, nie do Ciebie, nie martw się.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Bocian »

dizel pisze:Pozwól jednak, by inni też mogli mieć swoje zdanie i mogli je spokojnie wygłosić tak jak Ty, bez zbędnych inwektyw w ich stronę.
Przypomnieć Ci, na jakiego posta odpowiadałem?
Aha... Czyli dla was ważniejsze jest, to, że dworzec wyremontowany, a nie, że są połączenia kolejowe? :D Więc idąc waszym rozumowaniem DWORZEC KOLEJOWY nie ważne, czy służy kolei, czy jako stołówka, ważne, że wyremontowany. Genialne :D To w takim układzie kościół może służyć jako dyskoteka, bo są organy, muzyka... Ludzie co wy pieprzycie?! Dworzec kolejowy powinien służyć swojej pierwotnej funkcji, a nie innym! Oczywiście normalne jest, to, że na dworcach mamy kawiarnie, poczekalnie, ale no dworzec, to dworzec, a nie budynek dla innych celów! Co wam się rusza? Gdzie? Mam wam pokazać zdjęcia jeszcze sprzed 10, 12 lat, jak ten dworzec tętnił życiem, ile było pociągów? Po co? Sami wiecie, jeśli w tym okresie byliście chociaż raz na stacji! Teraz dworzec wyremontowany będzie służył jako centrum monitoringu (TFUUU!!!) Straży Miejskiej, którą wszędzie likwidują, ale w Pile trzymają dalej. Ile pociągów dojdzie nowych? 3? 4? To minimum, które powinno już dawno być dodane! Mieszkamy w idealnym miejscu dla wielu połączeń alternatywnych dla Poznania, ale nikt tego nie chce wykorzystać, więc przestańcie pisać bzdury, że nic nie pasuje! Dworzec ma służyć kolei, a ta zanika i nikt kitu nie wciśnie mi, że tak nie jest, bo jest! Pociągu do Berlina nie będzie, bo Lubuskie wypięło się na innych i sobie sami zrobili połączenie, remont do Poznania szykuje się dopiero za jakiś czas, brakuje połączeń z wieloma miastami, chociaż dobrze, że kierunek wschód-zachód zyskuje cokolwiek. Więc proszę was, skończcie z tym hurra optymizmem i przejrzyjcie w końcu na oczy! Nikt nie mówi, że remont dworca to zło! To się w końcu musiało stać, ale dworzec ma służyć pasażerom kolejowym, a nie Bóg wie czemu!
Szach mat! Do tego dziewięć wykrzykników. Pogrubienia moje.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3138
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Krzysztof Ju »

Ok, panowie i panie, dosyć, wątek jest o remoncie dworca. I o niczym więcej.

Wszystko co wykracza poza ten temat - będzie już usuwane lub przenoszone do Kolejowej Piły. Nieporozumienia personalne wyjaśniajcie sobie prywatnie. O samych połączeniach i o tym jak za ich pomocą lub w inny sposób zwiększyć znaczenie Piły jako węzła komunikacyjnego - proszę odtąd pisać w dziale Kolejowa Piła/Schneidemühl.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Bocian »

http://www.asta24.pl/2015/10/12/pilski- ... ie-gotowy/ - kilka fajnych fotek z wnętrza dworca.
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Aragorn »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Stan na 13.10.2015
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Bocian »

Czy na peronach też się pojawiają wyświetlacze?
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Aragorn »

Co do wyświetlaczy na peronach, nie zauważyłem by było coś montowane.

Obrazek Obrazek Obrazek

Stan na 17.10.2015
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: iru3 »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dworzec jest praktycznie gotowy.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Bocian »

Aragorn pisze:
Obrazek
Czy inżynierowie już zupełnie zapomnieli, jak wygląda rower? Rower ma szerokość. Często znacznie większą niż 30 cm:
https://www.facebook.com/PilaMiastemRow ... 5929902942
scotpila
Posty: 23
Rejestracja: 24 lut 2012, 15:46

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: scotpila »

Chciałbym wszystkich uprzejmie poinformować ,ze na dwrocu nie ma juz miejsca wyznaczonego do palenia wyrobów tytoniowych :) Wczorajszego wieczoru sokiści posypali troche madnatów (i bardzo dobrze nowy dworzec a ludzie nawet nie potrafią peta wyrzucić do śmietnika żenada ,pozniej kazdy narzeka ze jest syfff POLSKA
algida
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2015, 15:44

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: algida »

iru3 pisze:Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dworzec jest praktycznie gotowy.

Kto ma dostęp tego parkingu? bo na wjeździe są rogatki, czy to będzie parking dla sokistów czy straży miejskiej, a dla zwykłych pasażerów już nie???
scotpila
Posty: 23
Rejestracja: 24 lut 2012, 15:46

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: scotpila »

z tego co sie orientuje to rogatki bedą cały czas otwarte i bedą zamykane na czas przjeazdu pociągu.Parking bedzie ogólno dostępny
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: iru3 »

Rogatki są otwierane za każdym razem gdy chce ktoś wjechać.
BOB WYATT
PRZYJACIEL
Posty: 59
Rejestracja: 30 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: PIŁA

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: BOB WYATT »

z tego co ja słyszałem ma zmienić się kwalifikacja tego przejazdu z technicznego na drogowy co wiąże się z otwartymi rogatkami,
zamykanymi na czas przejazdu pociągu. Ale jak będzie to zależy od PLK i czas pokaże...
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Aragorn »

"Spacerek po mieście" - dworzec PKP, zorganizowany przez TMMP, przewodnikami byli Adam Stempień, przedstawiciel inwestora i Roman Chwaliszewski, konserwator zabytków.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Stan na 22.10.2015
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Aragorn »

Remont wejścia na dworzec.

Obrazek

Stan na 08.11.2015
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Aragorn »

Remont przejazdu kolejowego dobiega końca.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Stan na 04.12.2015
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się