Co to za ...mogiła (?)

Fakty, wydarzenia i ciekawostki z życia powojennej Piły w nawiązaniu do historii.
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Co to za ...mogiła (?)

Post autor: MaksLen »

Spacerowałem wczoraj na bulwarach w pobliżu Mostu Zygmunta Starego. Vis a vis tego obiektu, w chaszczach w pobliżu których dawniej (do lat 90-tych) było jedno z przedsiębiorstw pilskiej Nafty oraz Żłobek znajduje się coś co przypomina mogiłę. To miejsce jest widoczne ze ścieżki. Leży u podnóża lekkiego wzniesienia i aktualnie jest obłożone zniczami. Co to takiego?
Obrazek
Tak to wygląda
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Re: Co to za ...mogiła (?)

Post autor: MaksLen »

Przy okazji, czy pamięta ktoś z Was grób (prawdopodobnie żołnierski) umiejscowiony w lesie, w pobliżu skrzyżowania DK10 z ul. Kossaka w kierunku Płotek? Tę mogiłę pamiętam z lat 80-tych. Zawsze były tam jakieś znicze, sztuczne kwiaty i krzyż ułożony z szyszek. To naprzeciwko Rębajła.
Zastanawiam się czy ten grób nadal jest zaznaczony w terenie...
hp91
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2016, 15:30

Re: Co to za ...mogiła (?)

Post autor: hp91 »

Maksymilian Lenartowicz pisze:Spacerowałem wczoraj na bulwarach w pobliżu Mostu Zygmunta Starego. Vis a vis tego obiektu, w chaszczach w pobliżu których dawniej (do lat 90-tych) było jedno z przedsiębiorstw pilskiej Nafty oraz Żłobek znajduje się coś co przypomina mogiłę. To miejsce jest widoczne ze ścieżki. Leży u podnóża lekkiego wzniesienia i aktualnie jest obłożone zniczami. Co to takiego?
Obrazek
Tak to wygląda

W 2015 r. w listopadzie ktoś się tam powiesił. Do dziś ludzie palą tam znicze.
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Re: Co to za ...mogiła (?)

Post autor: MaksLen »

Ponowię pytanie: czy ktoś coś wie na temat mogiły prawdopodobnie żołnierskiej położonej tuż przy skrzyżowaniu dróg obok Zajazdu Rębajło ?
Awatar użytkownika
marsza
Posty: 25
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:54
Lokalizacja: Piła Podlasie Szamocin

Re: Co to za ...mogiła (?)

Post autor: marsza »

Mogiłę pamiętam była tam już w 83 roku
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Re: Co to za ...mogiła (?)

Post autor: MaksLen »

Tak, ja też pamiętam ja z tych lat. Mam wrażenie że dziś miejsce jest już zatarte.
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Re: Co to za ...mogiła (?)

Post autor: MaksLen »

Odwiedziłem to miejsce ostatnio i niestety...grobu ani śladu. Szkoda, tak umiera widoczny ślad pamięci o człowieku.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się