Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Wszelkie bieżące zmiany architektoniczne zachodzące w naszym mieście.
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: MaksLen »

Moi Drodzy, w tym roku znów zgłosiłem propozycje do budżetu obywatelskiego 2017. Zaproponowałem:
- budowę MULTIMEDIALNEGO INFOKIOSKU NA CMENTARZU KOMUNALNYM (wyszukiwarka grobów)
- zamontowanie na Wyspie ELEKTRONICZNEGO BILETOMAT DLA "GORDALINY" (ma umożliwić łatwiejszą rezerwację i zakup biletów na statek)
- zainstalowanie WITACZY – TABLIC INFORMUJĄCYCH O WJEŹDZIE DO MIASTA
- podjęcie PRAC PROJEKTOWYCH NAD BUDOWĄ PRZEJAZDU DROGOWEGO PRZEZ TOROWISKO KOLEJOWE ODCIĄŻAJĄCE WIADUKT (to jeszcze nie pomysł na budowę ale jedynie propozycja prac planistycznych).

Liczę, że cześć z tych propozycji znajdzie się w wykazie projektów na które można będzie głosować. Wierzę, że poprzecie te propozycje.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3140
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: Krzysztof Ju »

pila.pl pisze:Obrazek

3 mln do dyspozycji pilan!

Od poniedziałku (25 lipca) rozpoczął się kolejny etap Pilskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie, w którym mogą wziąć udział osoby, które w tym roku będą miały ukończone 16 lat potrwa do 16 września. O tym jak pilanie zagospodarują przekazane im 3 mln zł dowiemy się w październiku.

Spośród 273 propozycji - jakie dotarły do Urzędu Miasta – do dalszego etapu przeszło 145 zadań (31 zadań małych i 114 zadań osiedlowych). Łączna wartość tych projektów wynosi 10,5 mln zł. Lista projektów dostępna jest na http://www.konsultacjespoleczne.pila.pl, w punkcie obsługi klienta Urzędu Miasta Piły i w filiach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana.

Tradycyjnie najwięcej zadań do wyboru zlokalizowane jest na: Osiedlu Górne (48), Osiedlu Koszyce (24) i w Śródmieściu (23). Najmniej propozycji znajduje się na Podlasiu (3), Gładyszewie (3) i na Motylewie (3). Trzy zadania dotyczą również propozycji zlokalizowanych na więcej niż jednym osiedlu. Wśród propozycji znalazły się m.in. ławeczka Stanisława Staszica, parkingi, chodniki, place zabaw, siłownie zewnętrzne i infrastruktura rowerowa.

Jedna osoba może zagłosować tylko raz. Każda uprawniona osoba ma do dyspozycji 5 głosów na zadania małe (po jednym głosie na zadanie) i 5 głosów na zadania osiedlowe (po jednym głosie na zadanie). Aby zagłosować należy skorzystać z jednej z dwóch metod głosowania: za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie http://www.konsultacjespoleczne.pila.pl lub w sposób tradycyjny - głosowanie w Urzędzie Miasta Piły i filiach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana. Tam dostępne są karty do głosowania i urny.

Do realizacji przyjęte będą te zadania, które uzyskają największą liczbę głosów aż do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego. Przypominamy, że z regulaminu tegorocznych konsultacji zniknął zapis gwarantujący każdemu osiedlu przynajmniej jedno zadanie osiedlowe. Wyniki konsultacji będą zatem zależały od zaangażowania mieszkańców, do czego zachęcamy.

Pliki do pobrania:
* Zadania Małe - lista - docx
* Zadania Osiedlowe - lista - docx
* Karta do głosowania - doc


Źródło: www.pila.pl
Data wydania: 25 lipca 2016
Z listy małych zadań do wyboru a związanych z historią miasta są:
* Górne - MGO 01 - Rewitalizacja cmentarza komunalnego przy ul. Salezjańskiej w Pile.
* Śródmieście - MŚR 01 - Instalacja na ul. Śródmiejskiej tablicy upamiętniającej pilską synagogę.

Z listy osiedlowych zadań:
* Górne - OGO 34 - Rewitalizacja poniemieckiego cmentarza katolickiego znajdującego się na terenie lasów komunalnych.
* Śródmieście - OŚR 11 - Budowa w centrum miasta Ławeczki Stanisława Staszica.

I kreatywne ciekawostki ;)
* Śródmieście - OŚR 03 - Jelenie czytają - Ustawienie w Parku Miejskim rzeźby jelenia z półkami na książki.
* Śródmieście - OŚR 06 - Instalacja urządzenia pozwalającego na wyświetlanie na elewacji budynku położonego przy ul. Piłsudskiego świetlnych murali.
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: MaksLen »

W budżecie obywatelskim na 2017 r. ostatecznie znalazły się dwie moje propozycje zakwalifikowane do zadań osiedlowych. Są to:

- Instalacja witaczy przy wjazdach do miasta (zadanie ogólnomiejskie OOG 02)
- Budowa na cmentarzu komunalnym multimedialnego infokiosku (zadanie na Osiedlu Staszyce OST 08)

Zachęcam wszystkich do głosowania, ale po odbytych rozmowach z inicjatorami BO oraz obserwacji procedury realizacji zadań mam mieszane uczucia co do sensu takiej inicjatywy. Nie będę się rozpisywał, ale powiem tylko że i tak decyzje ostateczną podejmuje Najwyższe Kierownictwo w mieście. My - głosujący jesteśmy tylko tłem, listkiem figowym. Nasze pomysły nie są poważnie traktowane. Smutne.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3140
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: Krzysztof Ju »

pila.pl pisze:Obrazek

Pilski Budżet Obywatelski – znamy wyniki

Pilanie podczas konsultacji Pilskiego Budżetu Obywatelskiego zdecydowali, że w budżecie na rok 2017 znajdzie się 26 zadań. W głosowaniu wzięła udział rekordowa liczba uczestników – 13585 osób, którzy łącznie oddali 61456 głosów. Najwięcej zadań zostanie zrealizowanych na Osiedlu Górne.

Budżet Obywatelski od samego początku cieszy się w Pile dużym zainteresowaniem. Z roku na rok liczba uczestników rośnie. To pokazuje, że pilanie chcą uczestniczyć w życiu miasta i mieć wpływ na jego rozwój. Wypada tylko się z tego cieszyć. Dziękuję mieszkańcom za zaangażowanie, a pomysłodawcom zwycięskich projektów gratuluję uzyskanych efektów - powiedział w podsumowaniu prezydent Piotr Głowski.

Od 16 września do 7 października trwało liczenie głosów oddanych w ramach Pilskiego Budżetu Obywatelskiego. Po sprawdzeniu wszystkich kart i zsumowaniu ich z głosami oddanymi przez Internet okazało się, że w tegorocznej edycji wzięło udział ponad 13,5 tys. mieszkańców. Co daje ponad 22% uprawnionych do udziału w konsultacjach! W sposób tradycyjny zagłosowało 9100 osób, a przez Internet 4485 osób.

Najwięcej – 9 zadań zostanie zrealizowanych na Osiedlu Górne (6 osiedlowych i 3 małe). 6 inwestycji znajdzie się w Śródmieściu, 3 na Staszycach, 2 na Podlasiu i Koszycach. Mieszkańcy pozostałych osiedli: Zamościa, Jadwiżyna, Motylewa i Gładyszewa znajdą po jednym zadaniu. Wśród wybranych projektów najwięcej - 11 dotyczy rekreacji (siłownie, plac zabaw, boiska), cztery dotyczą infrastruktury rowerowej. Zrealizowanych zostanie również 9 zadań dot. budowy dróg, chodników i parkingu. Wszystkie projekty zostaną wpisane do budżetu i wskazane do realizacji w 2017 roku.

Zadania Osiedlowe
  • Rozbudowa bazy sportowej na trenie Gimnazjum nr 4.
  • Rewitalizacja płyty boiska bocznego przy stadionie MOSiR.
  • Wymiana nawierzchni boiska do piłki nożnej przy ul. Złotej.
  • Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy ul. Złotej.
  • Budowa drogi przy ul. Słowackiego 12-16.
  • Budowa podjazdów dla niepełnosprawnych przy przedszkolach nr 12, 13, 18 i Zespole Szkół nr 3.
  • Budowa kreatywnego placu zabaw na terenie Publicznego Przedszkola nr 6 im. Jasia i Małgosi.
  • Przebudowa Placu Lotnictwa.
  • Budowa drogi i chodnika wzdłuż ul. Suchej.
  • Budowa w centrum miasta Ławeczki Stanisława Staszica.
  • Budowa parkingu wraz z oświetleniem przy ul. Morelowej.
Zadania Małe
  • Przebudowa ciągu pieszego przy ul. Reja - chodnik przy przedszkolu.
  • Przebudowa ciągu pieszego od ul. Ceglanej do ul. Reymonta (rejon między stawkami).
  • Wytyczenie trzech dodatkowych przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i Trentowskiego.
  • Budowa centrum „Sprawnie, zdrowo, rowerowo” przy Szkole Podstawowej nr 2.
  • Budowa siłowni zewnętrznej na placu zabaw przy ul. Wieniawskiego.
  • Oznakowanie drogi rowerowej wzdłuż ulicy Kazimierza Wielkiego od ulicy Widok do alei Wyzwolenia wraz z przejazdami przez te ulice.
  • Postawienie przy placu zabaw znajdującym się w Parku Miejskim stojaków rowerowych.
  • Budowa chodnika pomiędzy ulicami Libelta i Wiosny Ludów (łącznik).
  • Budowa wiaty autobusowej przy ulicy Łącznej (po stronie MZK w kierunku ulicy Śniadeckich).
  • Ustawienie na Osiedlu Motylewo tablic informacyjnych z planem osiedla.
  • Budowa siłowni zewnętrznej na terenie boisk przy ul. Kamiennej.
  • Umożliwienie ruchu rowerów pod prąd na ul. Brzozowej.
  • Stworzenie na górnej płycie boiska Zespołu Szkół nr 1 miasteczka ruchu drogowego.
  • Umożliwienie ruchu rowerów pod prąd na ulicy Piekarskiej.
  • Umożliwienie ruchu rowerów pod prąd na ul. Rynkowej, ul. Różyckiego oraz na pl. Staszica i pl. Domańskiego.
Pliki do pobrania: Źródło: www.pila.pl
Data wydania: 10 października 2016
piotrg
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2011, 15:44

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: piotrg »

Maksymilian Lenartowicz pisze:W budżecie obywatelskim na 2017 r. ostatecznie znalazły się dwie moje propozycje zakwalifikowane do zadań osiedlowych. Są to:

- Instalacja witaczy przy wjazdach do miasta (zadanie ogólnomiejskie OOG 02)
- Budowa na cmentarzu komunalnym multimedialnego infokiosku (zadanie na Osiedlu Staszyce OST 08)

Zachęcam wszystkich do głosowania, ale po odbytych rozmowach z inicjatorami BO oraz obserwacji procedury realizacji zadań mam mieszane uczucia co do sensu takiej inicjatywy. Nie będę się rozpisywał, ale powiem tylko że i tak decyzje ostateczną podejmuje Najwyższe Kierownictwo w mieście. My - głosujący jesteśmy tylko tłem, listkiem figowym. Nasze pomysły nie są poważnie traktowane. Smutne.
Absolutnie nieprawdą jest co Pan pisze, proszę Pana.
Decyzje w zakresie Budżetu Obywatelskiego podejmują WYŁĄCZNIE mieszkańcy!
Życzę powodzenia w kolejnych edycjach. A tym, których 26 projektów zrealizujemy - szczerze gratuluję.

Piotr Głowski
Prezydent Miasta Piły
pitersen
Posty: 85
Rejestracja: 11 lut 2008, 17:07

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: pitersen »

To ja mam takie pytanie Panie Prezydencie: kto zakwalifikował ul. Suchą? Tam są 3 domy na krzyż, działki pod zabudowę, nie kontroluje Pan własnych pracowników? Niech Pan pomyśli tak na chłopski rozum (Piotr Głowski Gwarancja Rozwoju)... położymy nową nawierzchnię, zrobimy chodnik... za chwilę to nowe rozkopiemy bo trzeba zrobić przyłącze (media). Logika gospodarza się kłania, 1108 głosów, 2 więcej niż trzeba było...
bmirowski
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2016, 21:19

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: bmirowski »

To zadanie zostało zakwalifikowane do konsultacji przez komisję. W jej skład weszli przedstawiciele Zarządu Dróg i Zieleni, Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich, Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Miejskiej Pracowni Urbanistycznej i Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Zadanie to spełniło wymagania zapisane w regulaminie - teren należy do Gminy Piła, koszt jego realizacji mieści się w kwocie 300 tys. zł, budowanie tego typu infrastruktury jest zgodne z katalogiem zadań Gminy. Celem tej inwestycji było poprawienie jakości życia mieszkańców funkcjonujących przy tej ulicy. Ludzie mieszkający przy ulicy Suchej są pełnoprawnymi obywatelami miasta i też mają prawo korzystać z możliwości jakie daje Budżet Obywatelski.

Pozdrawiam
B. Mirowski
Awatar użytkownika
pavvlo
ADMINISTRATOR
Posty: 781
Rejestracja: 04 kwie 2005, 23:27
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: pavvlo »

twoja.pila.pl pisze:Obrazek

Przekręt przy budżecie obywatelskim? UM odpowiada

Jak to możliwe, że mała uliczka licząca sobie kilka domów uzyskała ponad tysiąc głosów? Czy to przypadek, że zdobyła tylko dwa głosy więcej od wymaganego limitu? Dlaczego wszystkie oddano na nią przez internet? Takie pytania zadawali internauci nie wierząc w wyniki głosowania nad budżetem obywatelskim w kontekście ulicy Suchej. Urząd Miasta twierdzi jednak, że do żadnego „przekrętu” nie doszło.

Obrazek

Ulica Sucha, a właściwie budowa drogi i chodnika wzdłuż niej to jeden z największych wygranych tegorocznego głosowania w ramach budżetu obywatelskiego. Bo kto wcześniej w ogóle słyszał o małej uliczce na Koszycach, przy której stoi kilka domków i mieszka kilkanaście osób? A jednak okazuje się, że uzyskała ona aż 1 108 głosów, czyli o dwa więcej niż wynosił tegoroczny limit. Czy jednak możliwe jest, że ktoś złamał system i w nieczysty sposób oddał na to zadanie więcej głosów niż mógł?

– Jedna osoba nie mogła oddać więcej niż dziesięciu głosów (pięć na zadania małe i pięć na osiedlowe – po jednym głosie na zadanie). Jedynie podanie właściwej kombinacji danych: imiona, nazwisko, suma cyfr PESEL pozwalała na otrzymanie karty do głosowania. Po oddaniu głosów przez konkretną osobę ponowna próba głosowania przez nią nie była możliwa. Po ewentualnej próbie zagłosowania na więcej niż dziesięć projektów system internetowy kasował zaznaczone wcześniej projekty, informował o zaznaczeniu np. jedenastu zadań i prosił o ponowne podjęcie skutecznej próby głosowania – mówi Bartosz Mirowski z Urzędu Miasta Piły.

Jego zdaniem mieszkańcy ulicy Suchej i osoby popierające ten projekt skorzystały jedynie z przysługujących im narzędzi i dzięki temu zapewniły sobie niespodziewany sukces.

– Korzystali z metod dostępnych dla wszystkich – bezpośredni kontakt z mieszkańcami i proszenie o głosowanie lub udostępnianie im swoich danych w celu oddania głosu na wskazane wcześniej zadania. Zadzwoniłem do kilkunastu osób, które zgodnie z informacjami zarejestrowanymi w wynikach głosowania poparły ten projekt. Sprawdziłem, czy potwierdzają udział w głosowaniu i swoje poparcie w nim dla budowy drogi wzdłuż ul. Suchej. Odpowiedź była twierdząca. To utwierdza mnie w przekonaniu o legalności głosów. Wiem również o współpracy autorów tego zadania z osobami promującymi pomysł budowy placu zabaw przy pobliskim przedszkolu. Jak na powyższym przykładzie widać, warto jednoczyć siły. Nie jest to jedyny przykład współpracy. W ostatnich dwóch latach było ich kilka np. mieszkańcy osiedli Motylewo i Staszyce (budowa terenu rekreacyjnego przy ul. Motylewskiej) i osiedli Górne i Śródmieście (budowa bazy sportowej dla Gimnazjum nr 4 i boiska bocznego przy stadionie MOSiR).

Dużo wątpliwości budził także fakt, że wszystkie głosy na to zadanie oddano za pośrednictwem internetu, a ani jednego za pomocą klasycznych, papierowych kart do głosowania. Jak wiadomo, internet nie jest perfekcyjny i chociażby włamanie się do systemu przy odpowiednich umiejętnościach jest możliwe. Okazuje się jednak, że ulica Sucha nie jest jedyną, na którą głosowano jedynie za pośrednictwem sieci, a nie tradycyjnych metod.

– Tylko w tym roku 69 zadań otrzymało swoje głosy jedynie za pośrednictwem Internetu. W poprzednim podobna sytuacja zdarzyła się w przypadku trzech zadań – kwituje Mirowski.


Źródło: www.twoja.pila.pl
Data wydania: 19 października 2016
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3140
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: Krzysztof Ju »

11 kwietnia 2017 roku ruszyła piąta edycja Pilskiego Budżetu Obywatelskiego na podobnych zasadach jak ostatnio. 3 mln zł do podziału na zadania małe i osiedlowe. Na propozycje zadań magistrat czeka do 5 maja br. Szczegóły na stronie www.konsultacjespoleczne.pila.pl
Rav74
Posty: 95
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:12
Lokalizacja: Piła

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: Rav74 »

Budżet budżetem, ale i tak zrobią po swojemu. Beze mnie.
defujo
Posty: 16
Rejestracja: 06 wrz 2007, 11:38

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: defujo »

Głosowanie nie ma nawet najmniejszego sensu :P Myślę że każdy wie dlaczego :|
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: Bocian »

Ja nie wiem.
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: lubianka »

A ja wiem.
Awatar użytkownika
Krzycho
Posty: 36
Rejestracja: 10 gru 2016, 21:59
Lokalizacja: Piła - Jadwiżyn

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: Krzycho »

Bocian pisze:Ja nie wiem.
Cytując niechlubnego klasyka: "Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy". Ja osobiście nie mam zaufania do tej "zabawy", w poprzednich edycjach pojawiały się ziarnka niepewności co do wyników, a ubiegłoroczne cuda z ul. Suchą, przelały czarę goryczy. To pokazuje, jak można zepsuć fajną inicjatywę.
defujo
Posty: 16
Rejestracja: 06 wrz 2007, 11:38

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: defujo »

Bocian pisze:Ja nie wiem.
A kto liczy głosy? :D
A może jakaś wspólna komisja.
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: MaksLen »

Dziś - w ostatnim dniu - zgłosiłem do budżetu 2018 projekt pn "Zainstalowanie elektronicznego informatora (multimedialnego infokiosku) na Cmentarzu Komunalnym". Przyznaję, że procedura zgłaszania projektów i późniejsze głosowania nad nimi mocno mnie zniechęca ale... mimo wszystko postanowiłem ponowić ubiegłoroczny projekt. Liczę, że aktywni członkowie DP poprą moją propozycję.

Obrazek
Rav74
Posty: 95
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:12
Lokalizacja: Piła

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: Rav74 »

Pewnie poprą, i co z tego :-)
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: MaksLen »

Rav74 pisze:Pewnie poprą, i co z tego :-)
Myślę, że to forum jest przeznaczone na formułowanie sensownych myśli...
Jeśli mój projekt uzyska poparcie mieszkańców to dobrze - mam nadzieję że inwestycja zostanie - z pożytkiem nas wszystkich - zrealizowana. Jeśli brak będzie zainteresowania - to trudno.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3140
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: Krzysztof Ju »

zycie.pila.pl pisze:Obrazek

Pilski Budżet Obywatelski 2018. Ruszyło głosowanie

Można już oddawać głosy na projekty zgłoszone przez pilan do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2018 rok.

Spośród 177 propozycji jakie dotarły do Urzędu Miasta, do dalszego etapu przeszło 106 zadań - 24 zadania małe i 82 zadania osiedlowe. Łączna wartość tych projektów wynosi blisko 21 milionów złotych.

- Poprzednie edycje budżetu obywatelskiego w naszym mieście pokazały, że chcecie Państwo aktywnie uczestniczyć w przemianie otaczającej nas wszystkich rzeczywistości. Z jednej strony macie Państwo swoją reprezentację w postaci Rad Osiedli, dzięki czemu macie realny wpływ na rozwój i zmiany we własnym otoczeniu, z drugiej zaś, instrument budżetu obywatelskiego pozwala na wskazanie zadań, które zgodnie z Waszą wolą powinny być wykonane priorytetowo. Budżet obywatelski realnie zmienia nasze miasto więc warto go kontynuować - mówi prezydent Piły, Piotr Głowski.

Głosowanie zakończy się 14 lipca o północy. Do tego czasu swoje głosy można oddawać przez internet, za pośrednictwem strony http://www.konsultacjespoleczne.pila.pl. - Głosować można również w tradycyjny sposób - na kartach do głosowania, które dostępne są w Urzędzie Miasta i filiach biblioteki. Udział w konsultacjach i tym samym w głosowaniu nad propozycjami mogą wziąć wszystkie zameldowane w Pile osoby, które ukończą w tym roku 16 lat. Jedna osoba może oddać maksymalnie 5 głosów na zadania z listy tzw. "projektów małych" i maksymalnie 5 głosów na zadania z listy tzw. "projektów osiedlowych" - dodaje koordynator pilskiego Budżetu Obywatelskiego, Bartosz Mirowski.

Na realizację projektów, które mają zostać zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego Piły na 2018 rok miasto przeznaczyło trzy miliony złotych. - W ramach dotychczasowych edycji mieszkańcy zdecydowali już o przeznaczeniu w sumie jedenastu milionów złotych. Środki te pozwoliły na wybór 80 zadań - dodaje Bartosz Mirowski.


Źródło: www.zycie.pila.pl
Data wydania: 12 czerwca 2017
PROJEKTY MAŁE:

MGL-01 - Utwardzenie terenu placu zabaw wraz z montażem dodatkowej lampy oświetlającej siłownię zewnętrzną (Gładyszewo)
MGL-02 - Zainstalowanie w Pile przy ul. Kamiennej na osiedlu Gładyszewo bezpiecznego i inteligentnego przejścia dla pieszych (Gładyszewo)
MGO-01 - Montaż trzech progów zwalniających na ul. Armii Ludowej (Górne)
MGO-02 - Remont schodów przy baszcie przy skrzyżowaniu Al. Wojska Polskiego z ul. Chopina (Górne)
MGO-03 - Budowa chodnika przy bloku Matwiejewa 25-37 od wiaty śmietnikowej do schodów w stronę parku (Górne)
MGO-04 - Zainstalowanie na przejściu dla pieszych przy ul. Konarskiego bezpiecznego i inteligentnego przejścia dla pieszych (Górne)
MGO-05 - Budowa siłowni zewnętrznej przy boisku przy ul. Złotej (Górne)
MGO-06 - Przebudowa chodnika przechodzącego przez cmentarz przy ul. Salezjańskiej (Górne)
MGO-07 - Instalacja tablic informacyjnych z patronami ulic w Pile (Górne)
MJA-01 - Wzmocnienie skarpy przy ścieżce rowerowej wiodącej od al. Wyzwolenia na bulwary nadrzeczne przy moście Władysława Łokietka (Jadwiżyn)
MJA-02 - Zainstalowanie na przejściu dla pieszych przy ul. Królowej Jadwigi bezpiecznego i inteligentnego przejścia dla pieszych (Jadwiżyn)
MKO 02 - Budowa nad rzeką Gwdą siłowni zewnętrznej (Koszyce)
MKO-01 - Budowa chodnika wzdłuż ulicy Małe Błonia Nad Łąkami (Koszyce)
MMO-01 - Budowa ciągu pieszego wraz z oświetleniem pomiędzy ulicami Kruczą i Kukułczą (Motylewo)
MPO-01 - Budowa nawierzchni chodnika z ul. Rodakowskiego (między nr 67 i 69) do ul. Lelewela (Podlasie)
MSR-01 - Budowa osiedlowego placu zabaw przy al. Niepodległości na działce nr 367/19 (Śródmieście)
MSR-02 - Rewitalizacja skweru położonego pomiędzy domem handlowym i zabudowaniami przy pl. Konstytucji 3 Maja - działka 365 (Śródmieście)
MSR-03 - Budowa podjazdu dla niepełnosprawnych przy Przedszkolu nr 6 w Pile (Śródmieście)
MST-01 - Rozbudowa zatoki autobusowej przy Zespole Szkół nr 1 (Staszyce)
MST-02 - Instalacja oświetlenia przy ul. Margonińskiej 2-18 (Staszyce)
MZA-01 - Zamontowanie kratki przeciwdeszczowej wraz z remontem wjazdu koło poczty (Zamość)
MZA-02 - Budowa wyniesionych przejść dla pieszych na ulicy Tucholskiej. Na wysokości ul. Chałubińskiego oraz ulicy Malczewskiego (Zamość)
MZA-03 - Remont ciągu pieszego przy ul. Grabowej (Zamość)
MZA-04 - Przebudowa chodnika przy Przedszkolu nr 15 (Zamość)

PROJEKTY OSIEDLOWE:

OGO-01 - Przebudowa chodnika wzdłuż ul. Norwida (Górne)
OGO-02 - Budowa zejścia do lasu przy ul. Mickiewicza na wysokości ul. Tetmajera (Górne)
OGO-03 - Budowa chodnika wzdłuż ul. Władysława IV (Górne)
OGO-04 - Wymiana fragmentu ogrodzenia boiska szkolnego przy Szkole Podstawowej nr 7 (Górne)
OGO-05 - Przebudowa zejścia ze skarpy od ul. Kopernika do ul. Chopina (Górne)
OGO-06 - Przebudowa ogrodzenia Przedszkola nr 12 przy ul. Mikołaja Reja (Górne)
OGO-07 - Wyznaczenie zatoki autobusowej przy ul. Wyspiańskiego pomiędzy ul. Konarskiego a ul. Wyszyńskiego (Górne)
OGO-08 - Przebudowa ciągów komunikacyjnych na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 (Górne)
OGO-09 - Budowa ciągu pieszo-jezdnego wraz z oświetleniem dojazdu do budynku przy ul. Żeromskiego 24-26 (sięgacz) (Górne)
OGO-10 - Budowa chodnika i parkingu wzdłuż ul. Wyspiańskiego (od placu 9 Maja do ul. Wyszyńskiego) (Górne)
OGO-11 - Przebudowa chodnika wzdłuż ul. Kondratowicza (Górne)
OGO-12 - Wymiana ogrodzenia Publicznego Przedszkola nr 13 przy ulicy Kraszewskiego (Górne)
OGO-13 - Instalacja oświetlenia wraz z trybunami i systemem nawadniania na boisku treningowym przy Stadionie MOSiR (Górne)
OGO-14 - Budowa chodnika wzdłuż ul. Matwiejewa (Górne)
OGO-15 - Przebudowa nawierzchni sięgacza ul. Matwiejewa od bloku 25-35 do schodów w kierunku ul. Chopina (działka 1401) (Górne)
OGO-16 - Budowa parkingu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 - ul. Ceglana (Górne)
OGO-17 - Budowa miejsc parkingowych oraz modernizacja postoju TAXI wraz z chodnikiem przy Al. Wojska Polskiego (Górne)
OGO-18 - Przebudowa ciągu pieszego wzdłuż ul. Trentowskiego (Górne)
OGO-19 - Zmiana nawierzchni chodników przy placu zabaw przy ul. Złotej (za kościołem) (Górne)
OGO-20 - Budowa ciągu pieszego wzdłuż ul. Asnyka od ul. Orzeszkowej do ul. Kochanowskiego (Górne)
OGO-21 - Dostosowanie istniejących na terenie Osiedla Górne) obiektów sportowych dla potrzeb osób niepełnosprawnych (Górne)
OJA-01 - Rewitalizacja terenu Publicznego Przedszkola Nr 19 w Pile poprzez modernizację placu zabaw oraz budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych (Jadwiżyn)
OJA-02 - Przebudowa bazy sportowej na terenie Zespołu Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi (Jadwiżyn)
OJA-03 - Oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego od końca ul. Dąbrowskiego do mostu Łokietka (odcinek wzdłuż ogródków działkowych) (Jadwiżyn)
OKO-01 - Rekreacyjne zagospodarowanie terenu w rejonie ul. Kasztelańska-Staropolska-Wenedów działka 95/10 i 95/2 (Koszyce)
OKO-02 - Budowa ciągu pieszego przy ul. Książęcej (Koszyce)
OKO-03 - Budowa zielonego parkingu przy ul. Staropolskiej (Koszyce)
OKO-04 - Budowa ulicy Nowej od ul. Wspólnej do istniejącego odcinka ul. Nowej (Koszyce)
OKO-05 - Uzupełnienie placu zabaw przy ul. Wiosennej o nowe elementy (Koszyce)
OKO-06 - Uzupełnienie placu zabaw przy ul. Kazimierza Wielkiego o nowe elementy (Koszyce)
OKO-07 - Wykonanie chodnika wzdłuż ulicy Królewskiej jednostronnie (Koszyce)
OKO-08 - Budowa drogi wraz z chodnikiem wzdłuż ul. Miłej (Koszyce)
OKO-09 - Budowa boiska wielofunkcyjnego na Osiedlu Koszyce (Koszyce)
OKO-10 - Budowa drogi wzdłuż ul. Wiśniowej (Koszyce)
OKO-11 - Budowa drogi wzdłuż ul. Poprzecznej i części ul. Kalinowskiego (Koszyce)
OKO-12 - Budowa drogi i ciągu pieszego wzdłuż ul. Zakątek (Koszyce)
OKO-13 - Wykonanie i budowa wiaty ogniskowo-grillowej nad Gwdą (Koszyce)
OKO-14 - Wykonanie nawierzchni ścieralnej asfaltowej w ul. Różana Droga (Koszyce)
OKO-15 - Budowa chodnika wzdłuż ulicy Wiosennej (Koszyce)
OKO-16 - Budowa wiaty ogniskowo-grillowej Nad Zalewem Koszyckim (Koszyce)
OKO-17 - Budowa drogi wzdłuż ul. Szlacheckiej (Koszyce)
OKO-18 - Budowa drogi wzdłuż ul. Podleśnej (Koszyce)
OKO-19 - Budowa ciągu pieszego łączącego ul. Promienną z Kazimierza Wielkiego (Koszyce)
OKO-20 - Budowa ronda na skrzyżowaniu al. Wyzwolenia z ul, K. Wielkiego (Koszyce)
OMO-01 - Budowa ul. Kukułczej pomiędzy ul. Sowią i Orlą z wjazdami do posesji (Motylewo)
OPO-01 - Przebudowa chodnika wzdłuż ul. Sosnowej po prawej stronie od skrzyżowania z ul. Lelewela (Podlasie)
OPO-02 - Budowa na placu zabaw przy ulicy Stańczyka mini boiska o wymiarach 25x15m (Podlasie)
OPO-03 - Przebudowa sięgacza ul. Lelewela wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem (Podlasie)
OPO-04 - Instalacja sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Bydgoskiej i Składowej (Podlasie)
OPO-05 - Modernizacja bieżni sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Pile (Podlasie)
OPO-06 - Budowa małego boiska do gier zespołowych przy ul. Lelewela (Podlasie)
OPO-07 - Przebudowa ul. Lutyckiej od nr12-26 w zakresie budowy drogi serwisowej (ciąg pieszo-jezdny) (Podlasie)
OPO-08 - Przebudowa chodnika wzdłuż ul. Lutyckiej (Podlasie)
OPO-09 - Budowa drogi wzdłuż ulicy Ksawerego Działyńskiego (Podlasie)
OSR-01 - Plac zabaw bez barier - zamontowanie piaskownicy, karuzeli i huśtawek dla dzieci niepełnosprawnych na placu zabaw w Parku na Wyspie (Śródmieście)
OSR-02 - Wykonanie kanalizacji na odcinku drogi ul Żeleńskiego od numeru 129-123C (Śródmieście)
OSR-03 - Wymiana nawierzchni chodnika wzdłuż ul. Niemcewicza (Śródmieście)
OSR-04 - Przebudowa ogrodu w Przedszkolu nr 3 w Pile (Śródmieście)
OSR-05 - Rewitalizacja parkingu w kwartale ulic Budowlanych, Jana Pawła II, Wodnej i Piekarskiej (Śródmieście)
OSR-06 - Przebudowa drogi wewnętrznej przy ul. Bohaterów Stalingradu (działka nr 624) (Śródmieście)
OSR-07 - Budowa ciągu pieszo-jezdnego wraz z chodnikiem i miejscami postojowymi przy Al. Niepodległości na działce 130/2 (Śródmieście)
OSR-08 - Przebudowa alejek w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica (Śródmieście)
OSR-09 - Przedłużenie drogi dla rowerów i pieszych na Bulwarach Chatellerault po stronie Szkoły Policji do Mostu Zygmunta Starego (Śródmieście)
OST-01 - Budowa na cmentarzu komunalnym multimedialnego infokiosku (Staszyce)
OST-02 - Budowa parkingu przy ul. Rogozińskiej (działka 192/32 o 0025) oraz przy ul. Cichej (działka nr 799 o. 0025) (Staszyce)
OST-03 - Przebudowa ciągu pieszego przy ul. Wysokiej (Staszyce)
OST-04 - Przebudowa chodnika i podjazdów do nieruchomości z numerami przypisanymi do ul. Obornickiej, wymiana nawierzchni podjazdów do nieruchomości z numerami porządkowymi przypisanymi do Al. Poznańskiej (na wysokości ul. Obornickiej między skrzyżowaniami z ul. Cichą a Miedzianą ) od strony ul. Obornickiej (Staszyce)
OST-05 - Przebudowa terenu zielonego przy ul. Kolejowej i Kościuszki (Staszyce)
OZA-01 - Przebudowa terenu przy ul. Okólnej 19-23 (Zamość)
OZA-02 - Przebudowa skweru pomiędzy ul. Roosevelta i Targowiskiem nr 2 (Zamość)
OZA-03 - Przebudowa chodników wraz z kratką kanalizacji deszczowej przy Przedszkolu nr 15 (Zamość)
OZA-04 - Przebudowa chodników wzdłuż ul. Grabowej (Zamość)
OZA-05 - Przebudowa placu zabaw przy Przedszkolu nr 17 w Pile (Zamość)
OZA-06 - Budowa jednostronnego chodnika przy ulicy Kaczorskiej oraz dwóch łącznikach ulicy Kaczorskiej z ulicą Tczewską (Zamość)
OZA-07 - Budowa stanowiska dla autokarów i parkingu dla rodziców dowożących dzieci do Szkoły Podstawowej nr 2 (Zamość)
OZA-08 - Przebudowa parkingu na terenie stadionu żużlowego (Zamość)
OZA-09 - Zakup i montaż telebimu stacjonarnego (tablicy wyników) na stadionie przy ulicy Bydgoskiej (Zamość)
OZA-10 - Dalsza wymiana siedzisk na stadionie żużlowym i remont sektora gości (Zamość)
OZA-11 - Przebudowa wejścia na stadion od strony ulicy Bydgoskiej (Zamość)
OZA-12 - Przebudowa trybuny głównej na Stadionie przy ul. Bydgoskiej (Zamość)
OZA-13 - Przebudowa drogi wzdłuż ulicy Malczewskiego od ul. Tucholskiej do Szkoły Podstawowej nr 4 (Zamość)
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3140
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: Krzysztof Ju »

zycie.pila.pl pisze:Obrazek

Głosy podliczone. Znamy wyniki budżetu obywatelskiego Piły 2018

Wiemy już które z zaproponowanych przez mieszkańców Piły inwestycji zdobyły najwięcej głosów i zostaną zrealizowane w 2018 roku. Znamy wyniki pilskiego budżetu obywatelskiego.

W tej edycji pilskiego budżetu obywatelskiego - podobnie jak w poprzednich - władze Piły dały mieszkańcom do dyspozycji trzy miliony złotych. W piątek dowiedzieliśmy się, że za te pieniądze zostaną zrealizowane 22 inwestycje - 12 tzw. zadań osiedlowych i 10 tzw. zadań małych.

W konsultacjach społecznych w ramach pilskiego budżetu obywatelskiego swoje głosy na zaproponowane inwestycje oddało 11296 osób, czyli 16,5% uprawnionych do głosowania. 3192 osoby zagłosowały na papierowych kartach, a 8104 osoby za pośrednictwem strony internetowej http://www.konsultacjespoleczne.pila.pl. - Wybrane przez mieszkańców inwestycje można podzielić na dwie grupy - jedna to zadania, które będziemy realizować na terenie placówek oświatowych, takie jak place zabaw i obiekty sportowe, druga - to te inwestycje najbliższe mieszkańcom, jak chodniki, parkingi i drogi dojazdowe - mówi koordynator pilskiego budżetu obywatelskiego, Bartosz Mirowski.

- Wyniki głosowania oznaczają, że w taki oczywisty sposób - mając do tego narzędzia - chcemy uporządkować nasze najbliższe otoczenie. I to jest normalne. A z drugiej strony pokazuje to, że my jako gmina prowadzimy dużo ogólnomiejskich projektów, które w wielu punktach wyczerpują to, co mieszkańcy nam zgłaszają. I my realizujemy to normalnie w ramach budżetu, nie czekając na głosowanie - dodaje prezydent Piły, Piotr Głowski.

Decyzją osób biorących udział w głosowaniu w 2018 roku zostaną zrealizowane inwestycje:

1. Przebudowa chodnika przechodzącego przez cmentarz przy ul. Salezjańskiej.
2. Remont schodów przy baszcie przy skrzyżowaniu Al. Wojska Polskiego z ul. Chopina.
3. Budowa podjazdu dla niepełnosprawnych przy Przedszkolu nr 4 w Pile.
4. Budowa nawierzchni chodnika z ul. Rodakowskiego (między nr 67 i 69) do ul. Lelewela. MPO-01 1262
5. Budowa nad rzeką Gwdą siłowni zewnętrznej.
6. Zainstalowanie na przejściu dla pieszych przy ul. Królowej Jadwigi bezpiecznego i inteligentnego przejścia dla pieszych.
7. Budowa podjazdu dla niepełnosprawnych przy Przedszkolu nr 6 w Pile.
8. Zainstalowanie w Pile przy ul. Kamiennej na osiedlu Gładyszewo bezpiecznego i inteligentnego przejścia dla pieszych.
9. Rozbudowa zatoki autobusowej przy Szkole Podstawowej nr 3 . MST-01 360
10. Budowa ciągu pieszego wraz z oświetleniem pomiędzy ulicami Kruczą i Kukułczą.
11. Przebudowa bazy sportowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi.
12. Przebudowa w Przedszkolu nr 3 w Pile – plac zabaw.
13. Budowa stanowiska dla autokarów i parkingu dla rodziców dowożących dzieci do Szkoły Podstawowej nr 2.
14. Przebudowa sięgacza ul. Lelewela wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem.
15. Wykonanie kanalizacji na odcinku drogi ul Żeleńskiego od numeru 129-123C.
16. Rewitalizacja terenu Publicznego Przedszkola Nr 19 w Pile poprzez modernizację placu zabaw oraz budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych.
17. Budowa chodnika wzdłuż ul. Medycznej.
18. Przebudowa zejścia ze skarpy od ul. Kopernika do ul. Chopina.
19. Wymiana fragmentu ogrodzenia boiska szkolnego przy Szkole Podstawowej nr 7.
20. Budowa boiska wielofunkcyjnego na Osiedlu Koszyce.
21. Budowa parkingu przy ul. Rogozińskiej (działka 192/32 o 0025) oraz przy ul. Cichej (działka nr 799 o. 0025).
22. Budowa ul. Kukułczej pomiędzy ul. Sowią i Orlą z wjazdami do posesji.

Wszystkie te zadania zostaną zrealizowane w 2018 roku. W przyszłym roku też miasto przeprowadzi kolejne konsultacje. Głosowanie nad następną edycją budżetu obywatelskiego ma jednak odbyć się nie tylko w wakacje, tak jak było to w tym roku.


Źródło: www.zycie.pila.pl
Data wydania: 4 sierpnia 2017
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3140
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: Krzysztof Ju »

pila.pl pisze:Obrazek

Pilski Budżet Obywatelski 2019

Rozpoczęła się kolejna – szósta edycja Pilskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy znowu mogą zadecydować o przeznaczeniu trzech milionów złotych. Swoje pomysły może zgłosić każdy pilanin, Termin zgłoszeń upływa 27 lipca br.

Podobnie, jak w poprzednich latach projekty będą podzielone na dwie grupy. Pierwsza to zadania, których koszt realizacji wyniesie do 30 tys. zł, koszt realizacji zadań umieszczonych w drugiej grupie, powinien zmieścić się w przedziale 30 tys. zł do 300 tys. zł. Zgodnie z zasadami na każdym osiedlu powinno zostać zrealizowane przynajmniej jedno zadanie małe i jedno zadanie osiedlowe. Zasada ta nie dotyczy osiedli Gładyszewo i Motylewo. Te w przypadku zadań osiedlowych zostaną połączonej w jeden obszar konsultacyjny.

Propozycje zadań mogą dotyczyć poprawy lub nowego zagospodarowania przestrzeni miejskiej. Zgłaszane zadanie musi charakteryzować trwały cel publiczny oraz musi być zlokalizowane na gruncie gminnym lub terenie w zarządzie gminy, na którym gmina może zgodnie z prawem wydatkować środki publiczne. Podobnie, jak w ostatnich latach można zgłaszać zadania zlokalizowane na terenie miejskich placówek oświatowych. Przy czym inwestycje te powinny być dostępne dla mieszkańców.

Do zgłoszenia propozycji potrzebny jest formularz, który można pobrać w Urzędzie Miasta w Biurze Obsługi Klienta ze strony internetowej http://www.konsultacjespoleczne.pila.pl lub też wypełniając go bezpośrednio na stronie do czego zachęcamy. Każda propozycja powinna być poparta przez piętnaście osób. Jedna osoba może zgłosić i poprzeć maksymalnie pięć zadań. Do zadań zgłoszonych w formie elektronicznej należy dołączyć skan strony z listą poparcia danej propozycji. Do wniosku można również dołączyć zdjęcia, mapy lub rysunki czy wizualizacje, jeśli będą pomocne. Nie są one jednak obowiązkowe.

Wypełniony formularz można przekazać z wykorzystaniem portalu http://www.konsultacjespoleczne.pila.pl, pocztą tradycyjną na adres Urząd Miasta Piły, Biuro Prezydenta, Plac Staszica 10, 64 – 920 Piła lub osobiście do Kancelarii Głównej Urzędu Miasta Piły. Zgłoszenia zadań do budżetu obywatelskiego należy składać do dnia 5 maja 2017 roku.

Równolegle z naborem projektów prowadzony jest nabór do Komisji Konsultacyjnej. Jej zadaniem będzie wpisanie do systemu elektronicznego głosów oddanych za pośrednictwem kart papierowych. Aby zgłosić się do pracy w Komisji należy do 27 lipca br. wypełnić i dostarczyć zgłoszenie. Komisja będzie pracowała na posiedzeniach, których harmonogram zostanie ustalony podczas pierwszego spotkania. Udział w pracach Komisji jest bezpłatny.


Autor: Bartosz Mirowski
Źródło: www.pila.pl
Data wydania: 27 czerwca 2018
Awatar użytkownika
Krzycho
Posty: 36
Rejestracja: 10 gru 2016, 21:59
Lokalizacja: Piła - Jadwiżyn

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: Krzycho »

Tak sobie pomyślałem, że skoro moderator Krzysztof Ju zamieszcza wszelkie, mało ciekawe info w temacie "Inwestycje w Pile", które w znakomitej większości forumowicze przeczytali wcześniej na innych portalach, to należałoby wykazać się taką samą skrupulatnością w tym zakresie i zamieścić link do strony zaprzyjaźnionego portalu: "Twoja Piła" do artykułu związanego z tym wątkiem, czyli "Budżet Obywatelski". Jest tam ciekawy artykuł odnoszący się do sławetnej ul. Suchej. Neutralność naszego portalu by tego wymagała, tym bardziej, jak ktoś wcześniej zauważył, że aktywność "Dawnej Piły" ogranicza się w ostatnim czasie do zamieszczania informacji o aktualnych inwestycjach w mieście. Tak na marginesie chcę zaznaczyć, że red. Kuźmicz, w mojej ocenie, jest daleki od obiektywizmu dziennikarskiego, to jednak nasz portal powinien wznieść się ponad tą tzw. "Wojenkę pilską" i również w sposób rzetelny informować o rzeczach, które mogą być niewygodne dla naszego magistratu, a zwłaszcza w temacie niewiarygodnego wyniku głosowania w "budżecie obywatelskim" i ul. Suchej. http://twoja.pila.pl/wladze-pily-rozgos ... w-polonii/
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3140
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: Krzysztof Ju »

Drodzy forumowicze, jeśli zauważyliście, że brakuje na forum jakiejś informacji, to bardzo proszę - wstawcie ją. Wystarczy wkleić linka i napisać kilka słów. Albo napisać na adres redakcja@dawna.pila.pl lub wiadomością prywatną do admina czy któregoś z moderatorów.

Wyjaśnię kilka spraw. Ja nie wychwytuję wszystkiego i nie wertuję "skrupulatnie" pilskiej prasy oraz mediów. Brak jakiejkolwiek informacji nie jest zamierzony. Zamieszczam informacje o inwestycjach, żeby udokumentować zmiany architektoniczno-urbanistyczne w mieście jako historię najnowszą Piły. Jeśli kogoś te informacje denerwują, to zamiast mi docinać, proszę wejść do działu Inwestycje i nad listą wątków kliknąć "Oznacz wątki jako przeczytane". Jeśli źle oceniacie istnienie tego działu to zachęcam do założenia wątku-ankiety lub pisać do admina pavvlo, by usunął.

Żeby nie widzieć moich postów (przy założeniu, że denerwuje Was w ogóle moje pisanie), wystarczyłoby dodać mnie w indywidualnych ustawieniach do tzw. wrogów. Wtedy forum ukrywa posty użytkowników z listy wrogów. Ale ignorowanie postów nie działa, jeśli użytkownik jest moderatorem lub adminem. Zatem piszcie do admina, aby zdjął mi moderację (nie zależy mi na tym) albo załóżcie ankietę-wątek odnośnie usunięcia mnie z forum. Przeniosę się z dokumentacją historii Piły na inną stronę, jeśli forumowiczom przeszkadza i działa na nerwy moja aktywność.

Odnośnie tego, że wklejam informacje o inwestycjach, które "forumowicze przeczytali wcześniej na innych portalach". Owszem, wklejam z kilkudniowym opóźnieniem, ale... Po pierwsze, robię to kronikarsko, a nie dziennikarsko. Po drugie, unikam umieszczania jednego newsa w jednym poście i by nie spamować to czekam aż zbierze się kilka newsów do publikacji w jednym poście. Stąd te "opóźnienia".

Piszesz, że informacje są "mało ciekawe". Dla mnie jest nieistotne czy kogoś to bawi lub nudzi, lecz istotna jest faktografia, czyli zbieranie faktów na temat miasta. Bo potem informacje/zdjęcia giną w gąszczu innych i trudno je odnaleźć po jakimś czasie. Czasem dosłownie giną - znikają z sieci. A tak, dzięki faktografii zachowujemy ślad i tworzymy bazę wiedzy.

Nie zgadzam się z tym, że aktywność forum ogranicza się do informacji o inwestycjach. Przecież pojawiają się posty w innych tematach. Poza tym, to jak wygląda forum, zależy od Was. Mała aktywność forumowiczów może wynikać z tego, że trudno o nowe tematy a też nie każdy ma wiedzę/dostęp do źródeł lub chce się podzielić wiedzą na jakiś temat. Jak jest naprawdę? Nie wiem. Proszę załóż wątek na ten temat i przepytaj ankietą lub prywatnymi wiadomościami. Ja w bliskim czasie nic nie zamierzam robić, by zachęcić forumowiczów do aktywności - mam inne priorytety. Ale jeśli masz ochotę się tym zająć lub w inny sposób rozruszać forum - chętnie przywitamy nową osobę w gronie moderatorów/współtwórców Dawnej Piły.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3140
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: Krzysztof Ju »

pila.pl pisze:Obrazek

Pilski Budżet Obywatelski - ruszyło głosowanie

Zaczął się kolejny etap Pilskiego Budżetu Obywatelskiego - głosowanie, w którym mogą wziąć udział wszyscy pilanie. Ten etap potrwa do 12 października. O tym jak pilanie zagospodarują przekazane im 3 mln zł dowiemy się kilkanaście dni później.

Spośród 191 propozycji - jakie dotarły do Urzędu Miasta – do dalszego etapu przeszło 119 zadań (22 projekty małe i 97 projektów osiedlowych). Listy projektów dostępne są na www.konsultacjespoleczne.pila.pl, www.pila.pl w punkcie obsługi klienta Urzędu Miasta Piły i w filiach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana.

Tradycyjnie najwięcej zadań do wyboru zlokalizowane jest na: Osiedlu Górne (34), Osiedlu Koszyce (27) i na Zamościu (17) Najmniej propozycji znajduje się na Motylewie (2) i Jadwiżynie (5). Wśród propozycji znalazły się m.in. parkingi, chodniki, place zabaw, siłownie zewnętrzne i infrastruktura rowerowa. Ciekawym zadaniem zgłoszonym przez mieszkańców Śródmieścia jest budowa na terenie tego osiedla pasieki pszczelej.

Jedna osoba może zagłosować tylko raz. Każda uprawniona osoba ma do dyspozycji 5 głosów na zadania małe (po jednym głosie na zadanie) i 5 głosów na zadania osiedlowe (po jednym głosie na zadanie). Aby zagłosować należy skorzystać z jednej z dwóch metod głosowania: za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie www.konsultacjespoleczne.pila.pl lub w sposób tradycyjny - głosowanie w Urzędzie Miasta Piły i filiach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana. Tam dostępne są karty do głosowania i urny.

Podobnie, jak w poprzednich latach do realizacji przyjęte będą te zadania, które uzyskają największą liczbę głosów aż do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego.

Pliki do pobrania:
Autor: Bartosz Mirowski
Źródło: www.pila.pl
Data wydania: 11 września 2018
Na liście jest tylko jedno związane z historią: zadanie osiedlowe pn. "Rewitalizacja poniemieckiego cmentarza katolickiego znajdującego się na terenie lasów komunalnych" (OGO-25).
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Re: Budżet obywatelski - Wasze propozycje

Post autor: MaksLen »

Moi drodzy. Jestem gorącym zwolennikiem budżetu obywatelskiego. Uważam że jest to bardzo dobry kierunek partycypacji społecznej w kierunku zarządzania Miastem. Dzięki niemu mamy wpływ na to na co będą wydawane - w części - pieniądze budżetowe.
Dobrze byłoby jednak by akcją tą od strony władz Miasta zajmowały się osoby profesjonalne i zaangażowane. Nie wystarczy tylko poinformować że "właśnie oto zaczęło się głosowanie" ale i udzielać wyjaśnień o co w tym wszystkim chodzi.
Zwróciłem się ostatnio do p. Bartosza Mirowskiego o uszczegółowienie poszczególnych propozycji do budżetu obywatelskiego 2019. Znalazłem tam kilka braków i błędnych informacji. Niestety, mimo kilku ponagleń Pan Kierownik Biura Prezydenta Miasta nie zechciał mi odpowiedzieć. Wstyd!
Zamieszczam zatem tutaj moje uwagi i proszę byście się wypowiedzieli:

ZADANIA MAŁE

1/ gdzie dokładnie na Zamościu ma być umiejscowione zadanie nr MZA - 04 ("Instalacja rowerowych stacji naprawczych").

2/ gdzie dokładnie w Śródmieściu ma być budowana pasieka - zadanie nr MSR-01 ("Budowa pasieki miejskiej z zakupem rodzin pszczelich").


ZADANIA OSIEDLOWE

3/ o jaką działkę na Zamościu chodzi w zadaniu OZA - 04? ("Wykonanie zagospodarowania terenu działki w zakresie budowy „Zielonego zakątka”, jako miejsce rekreacji i wypoczynku mieszkańców w różnym wieku, jako elementu integracji międzypokoleniowej i międzysąsiedzkiej").

4/ czy zadanie OZA - 11 ("Instalacja elementów zabawowych dla dzieci starszych i młodzieży w Parku im. Tekli Anny Budnowskiej") rzeczywiscie dotyczy Osiedla Zamość ? Granica Zamościa jest na rzece a nowy Park jest w Śródmieściu.

5/ w którym miejscu na ul. Wyspiańskiego realizowane będzie zadanie nr OGO-01 ("Instalacja inteligentnego przejścia dla pieszych przy ul. Wyspiańskiego")

6/ gdzie na Jadwiżynie planuje się zadanie nr OJA-02 ("Budowa kreatywnego placu zabaw dla dzieci wraz z boiskiem wielofunkcyjnym").

7/ gdzie dokładnie nad rzeką ma być zrealizowane zadanie nr OJA - 03 ("Rewitalizacja terenów zielonych nad rzeką Gwdą na Osiedlu Jadwiżyn").

8/ zadania nr OKO-12 i OKO - 20 ("Wykonanie/budowa wiaty ogniskowo-grillowej") są tymi samymi propozycjami na osiedlu Koszyce !!!

9/ gdzie na Podlasiu będzie realizacja zadania nr OPO-06 ("Doposażenie placu zabaw dla dzieci i młodzieży i budowa mini boiska").

10/ co dokładnie oznacza zadanie nr OPO - 09 ("Dostosowanie ośrodka OT- Płotki do potrzeb osób z niepełnosprawnościami").

Zwracam uwagę, że wiele z moich pytań dotyczy kwestii "gdzie dokładnie". Otóż zgłaszając kiedyś projekt do budżetu powiedziano mi, że propozycja musi być szczegółowo umiejscowiona w przestrzeni: ulica, nr działki, itp. Pisanie w aktualnych propozycjach ogólników ("na ulicy", "na osiedlu", "nad rzeką" itp.) nie pozwala zorientować się na co właściwie głosujemy. Czy propozycja dotyczy naszej części osiedla czy też jakiegoś skrajnego fragmentu? Czy plac zabaw/pasieka/wiata grillowa będzie u mnie pod oknem czy gdzieś na uboczu?

Przed głosowaniem chciałby się tego dowiedzieć, ale niestety nie było mi to dane.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się