Stare kino?! (Sokół)

Piła kryje wiele tajemnic z przeszłości. Spróbujmy odkryć choć ich małą część!
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Re: Stare kino?! (Sokół)

Post autor: Bwerk45 »

Miałem okazję oglądać dwa filmy w kinie Sokół "Wejście Smoka" i "Indiana Jones". Pamiętam jak dziś :D , szkoda że to wszystko się tak skończyło.
Awatar użytkownika
skinspila
PRZYJACIEL
Posty: 358
Rejestracja: 04 lut 2006, 16:12
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Stare kino?! (Sokół)

Post autor: skinspila »

Fajne kino tylko trochu ciasne, ma ktoś foty ze środka?
Awatar użytkownika
trashcork32
Posty: 1
Rejestracja: 09 cze 2010, 21:35

Re: Stare kino?! (Sokół)

Post autor: trashcork32 »

Moje osiedle i moje klimaty, dawne lata, pamiętam to kino wojskowe i nawet kasjera, taki wstrętny dziad miałem wtedy 12 lat, nie wpuszczał od 15, ale jak mu się dało na klubowe to była gitara, było śmiesznie, zastanawiam się dlaczego zaprzestali prac, ale chyba wiadomo upadek komunizmu równał się z likwidacją wszystkiego co komunistyczne czyli i naszego kina i lotniska.
Awatar użytkownika
kolega
Posty: 242
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:10
Lokalizacja: Piła

Re: Stare kino?! (Sokół)

Post autor: kolega »

Dziadek z kina, który wpuszczał nie był taki zły. Powiedziałbym, że był bardziej zakręcony i niedowidzący przez swoje wielkie okulary. Pamiętam z autopsji, że jak chcieliśmy wejść na film dozwolony od lat osiemnastu stawaliśmy przed nim na palcach tak, żebyśmy wyglądali na wysokich :) dziadek zadzierał głowę do góry i wydawało mu się, że stoi przed nim dorosły człowiek, wchodziliśmy na każdy film... :D
kociu
PRZYJACIEL
Posty: 21
Rejestracja: 15 sty 2011, 19:41
Lokalizacja: PIŁA; KRAJENKA

Post autor: kociu »

Waldek pisze:
SA108 pisze:A "Ikar" to nie była nazwa kasyna lotniczego obok dawnego" Sokoła"? Tam, gdzie teraz jest sklep meblowy?
Na przełomie lat 70-tych i 80-tych kiedy dosyć często chodziłem do "Sokoła" było dokładnie tak jak napisałeś. Pamiętam jeszcze że przy chodniku ul. Lotniczej w miejscu gdzie dzisiaj jest narożnik płotu stał budynek którego trzeba było obejść gdy się szło do kina. Nie pamiętam jakie ten budynek miał wtedy przeznaczenie.
Pozdrawiam.
To był budynek w którym mieściła się poczta, moja mama tam pracowała :)
Awatar użytkownika
kolega
Posty: 242
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:10
Lokalizacja: Piła

Re: Stare kino?! (Sokół)

Post autor: kolega »

Przez wiele lat Aerolklub Ziemi Pilskiej miał też w nim swoją siedzibę... Później był sklepik, w którym kupowałem piwko ;)
dulin51
PRZYJACIEL
Posty: 5
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:49

Re: Stare kino?! (Sokół)

Post autor: dulin51 »

Łatwo powiedzieć, było mineło, a weź kolego idź do tych ludzi co podpisali rozbiórkę Rokady i kina sokół ( była też biblioteka) i powiedz im żeby zbudowali oni coś podobnego z sensem potrzebnego dla Piły, bo przecież Rokada funkcjonowała dobrze ponieważ byłem tam na weselach i rozmawiałem z pracownikami. Inną sprawą jest rozbiórka cegielni w Kotuniu kóra była do końca na "chodzie", która była po remoncie, a zasoby gliny na 100 lat. Faktem jest że były długi ale czy to jest powód rozbiórki do fundamentów? Powiedz to na Zachodzie że Polacy niszczą swoje miejsca pracy to albo nie uwierzą albo pomyślą że jesteśmy...
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3153
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Stare kino?! (Sokół)

Post autor: Krzysztof Ju »

Na fanpage Dawnej Piły na Facebooku otrzymaliśmy pytanie od czytelniczki, która kłóci się z mężem o to, czy w kinie Sokół były siedzenia drewniane czy też nie? ;)
wafel
Posty: 7
Rejestracja: 04 kwie 2013, 08:12

Re: Stare kino?! (Sokół)

Post autor: wafel »

Chyba obite na zielono :)
Awatar użytkownika
jester001
PRZYJACIEL
Posty: 67
Rejestracja: 24 lis 2010, 20:06

Re: Stare kino?! (Sokół)

Post autor: jester001 »

W kinie Sokół, bynajmniej pod koniec jego działalności były składane drewniane siedzenia obite materiałem lekko na miękko. Były podobne do tych z Iskry, więc na dłuższym filmie tyłek bolał. Po likwidacji kina siedzenia można było znaleźć w żołnierskich świetlicach. Były wygodniejsze od taboretów, więc rząd stojących pod ścianą połączonych foteli był chętnie zajmowany. Gdy służyłem w JW 1316, w 1 Kompanii Transportowej na naszej świetlicy oczywiście były takie fotele, może stoją nawet do dzisiaj, bo raczej nikomu nie były potrzebne, a gdy rozwiązywano lotnisko nie zawsze było komu oddać posiadany sprzęt, tym bardziej, że nasz szef kompanii ulotnił się jako jeden z pierwszych... Muszę przejrzeć stare fotki, może coś na nich znajdę...
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się