Jaki wykrywacz kupić?

Dział poświęcony wszelkim ciekawym znaleziskom, znalezionym w Pile i jej okolicach.
Rogo
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2010, 20:13
Lokalizacja: Piła

Re: Jaki wykrywacz kupić?

Post autor: Rogo »

Zgadza się 2-letni. Przez te przeglądanie ofert musiałem się pomylić :)
Tak czy siak, zdecydowałem się na pierwszą. Sprzedający wydaje się bardzo wiarygodny. Dogadałem się na 930 zł + on pokrywa przesyłkę, paczką ubezpieczoną.
Polecił mi też tą saperkę: http://allegro.pl/saperka-lopatka-szpad ... 89111.html
Mówi że zajechał już kilka, a ta wciąż się trzyma... no i niedroga :)
Myślę, że w przyszłym tygodniu rutusik zląduje więc u mnie w domu (choć kurierzy mają spore opóźnienia).
Liczę na pomoc bardziej doświadczonych kolegów i jakiś wspólny wypad gdy puszczą śniegi ;)
Dzięki za opinie i do zobaczenia.
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Re: Jaki wykrywacz kupić?

Post autor: marasxt »

Tak może nie na temat, ale jednak. Jeden z moich wykrywaczy to ACE 250, widziałem, że pojawił się ACE 350. Ale też nie o tym chciałem.
Do mojego "kanarka" zakupiłem już chyba 3 ładowarkę i nie wiem ile kompletów "akumulatorków" skończywszy na tych najdroższych z możliwych na Allegro.
Szału nadal nie ma, od 2 lat kupuję zwykłe alkaliczne baterie, bo trzymają min. dwa razy dłużej niż te najdroższe "akumulatorki", a kosztują do około dziesięciu razy mniej. Dodam jeszcze, że chodzę bez słuchawek, więc pobór prądu mam większy.
Z drugiej strony, te same baterie w "cyfrówce" wytrzymują mi do piętnastej fotki, a "akumulatorki" na ok. 300-400.
Rogo
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2010, 20:13
Lokalizacja: Piła

Re: Jaki wykrywacz kupić?

Post autor: Rogo »

Rutus już w domu :) Pojadę dziś poćwiczyć obsługę, śniegu pełno, ale sam zakopię parę fantów żeby zobaczyć co i jak.
Co do baterii to poprzedni właściciel polecił mi Sanyo... kurde nie pamiętam modelu dokładnie, a nie mogę sprawdzić bo nie jestem na swoim kompie. Mówił że pojemność teoretycznie mniejsza niż inne, ale wytrzymywały sporo dłużej.
BTW w takim śniegu (gdzie miejscami jakieś 20cm) jest sens chodzić z Proximą? Na logikę nie bardzo bo tracę sporo na zasięgu, a jak w praktyce?
wojtaq
MODERATOR
Posty: 318
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:30
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Jaki wykrywacz kupić?

Post autor: wojtaq »

Problem zasilania można radykalnie rozwiązać za pomocą np. wymiennych zasobników z akumulatorami bezobsługowymi (żelowymi) większej pojemności np. 2 - 10 Ah. Ich napięcie nominalne wynosi 6V lub 12V co pozwoli zasilić wykrywacz wprost z akumulatora lub za pośrednictwem prostej przetwornicy. W terenie na pewno wytrzymają dłużej niż jakiekolwiek paluszki, a zapasowy w aucie rozwiąże kwestię doraźnej wymiany na miejscu poszukiwań. Gabaryty mieszczą się w rozmiarach 15x10x7 cm (i mniejsze), a ciężar do 2 kg, czyli lustrzanka z dobrym obiektywem. Zresztą można to nosić w plecaku lub przy pasie i raczej nie będzie kłopotów. Po powrocie do domu trzeba podładować, ale to ze wszystkimi akumulatorami tak jest...
Awatar użytkownika
Kanclerz
PRZYJACIEL
Posty: 385
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:44
Lokalizacja: Piła - Górne

Re: Jaki wykrywacz kupić?

Post autor: Kanclerz »

Rogo pisze:Co do baterii to poprzedni właściciel polecił mi Sanyo...
Pisałem o nich wcześniej: Sanyo Eneloop
Rogo pisze:BTW w takim śniegu (gdzie miejscami jakieś 20cm) jest sens chodzić z Proximą? Na logikę nie bardzo bo tracę sporo na zasięgu, a jak w praktyce?
Śnieg i zmarznięta ziemia... Czy jest sens? Jest, sprawi Ci to przyjemność, będziesz na świeżym powietrzu, nauczysz się podstaw obsługi, może znajdziesz coś ciekawego, nabierzesz pokory a wiosną sprawdzisz raz jeszcze to miejsce :smile4:
Awatar użytkownika
darek0878
Posty: 23
Rejestracja: 21 lis 2010, 12:05

Re: Jaki wykrywacz kupić?

Post autor: darek0878 »

I jak? kolega ROGO zadowolony z proximy?
Rogo
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2010, 20:13
Lokalizacja: Piła

Re: Jaki wykrywacz kupić?

Post autor: Rogo »

Byłem tylko raz sprawdzić czy działa i czym to się je. Pierwsze znalezisko - tubka po kleju :) Później kubki od żywicy i inne śmieci.
Jako laik zadowolony, a więcej będę mógł stwierdzić pewnie dopiero latem gdy się już z nią obędę.
Jutro jedziemy z Asmo w okolice Zdbic bo w końcu śnieg odpuścił.
PG
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:39
Lokalizacja: Piła/Poznań

Re: Jaki wykrywacz kupić?

Post autor: PG »

Proxa dobry sprzęt, choć trochę trzeba się do niej przyzwyczaić 8) Gratuluję wyboru :D
reniu33
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2010, 12:55

Chińskie wykrywacze

Post autor: reniu33 »

Witam, czy ktoś używał albo używa chińskich wykrywaczy, jak tak to jakich? Jak się one sprawują bo zamierzam taki kupić, ceny od 320zł do 500zł.
PG
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:39
Lokalizacja: Piła/Poznań

Re: Jaki wykrywacz kupić?

Post autor: PG »

Do 500 PLN można już coś porządnego z drugiej ręki kupić, z chinolami typu MD daj sobie spokój :mryellow:
Baki
Posty: 19
Rejestracja: 03 mar 2012, 20:11

Re: Jaki wykrywacz kupić?

Post autor: Baki »

Ja kupiłem wykrywacz metali Armand Prospector jest bardzo doby polecam jak dla początkujących.
Rolerfer
Posty: 16
Rejestracja: 12 lut 2007, 19:51
Lokalizacja: Piła/Słupsk

Re: Jaki wykrywacz kupić?

Post autor: Rolerfer »

Reniu do 500zl kupisz spokojnie Garrett Ace 150 który ja i wszyscy mogę z czystym sumieniem polecić, i na drobnice i na militarkę, również w lesie!
Awatar użytkownika
WERWOLF 1945
Posty: 39
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:17

Re: Jaki wykrywacz kupić?

Post autor: WERWOLF 1945 »

Witam, jeśli był by ktoś zainteresowany, mam na sprzedaż Midasa za 450 zł. Wykrywacz mało chodzony, wspaniały na militarkę ale na monetki odpada. Wykrywacz ma jeszcze 2 lata gwarancji... Zakupiłem Garetta Euro ACE 350 i Midas mi już jest zbędny. Polecam też koledze który szukał wykrywacza tego Garecika, naprawdę super sprzęt. Dla zainteresowanych Midasem... tel. 661 998 209.
Rolerfer
Posty: 16
Rejestracja: 12 lut 2007, 19:51
Lokalizacja: Piła/Słupsk

Re: Jaki wykrywacz kupić?

Post autor: Rolerfer »

Kolego WERWOLF 1945 a jak się sprawdza Euro Ace w akcji?
Awatar użytkownika
WERWOLF 1945
Posty: 39
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:17

Re: Jaki wykrywacz kupić?

Post autor: WERWOLF 1945 »

Powiem tak, wcześniej chodziłem z tym Midasem to był na militarkę głównie, nie miałem niestety styczności z jakimkolwiek typowym na kolorek więc nie mam jak go porównać do jakiegoś innego sprzętu, ale łaziłem z nim jak były nawet niskie temperatury i w deszczu, nie było żadnego problemu. Jedyne co mnie najbardziej denerwuje to brak regulacji głośności. Ogólnie polecam go bo parę fancików już na nim wpadło. Bardzo łatwy w obsłudze, zadowala mnie także czas pracy wykrywacza bo na bateriach energizer to 25 h.
odin
Posty: 34
Rejestracja: 24 gru 2009, 19:59

Re: Jaki wykrywacz kupić?

Post autor: odin »

Bierz Rutusa. Nawet się nie zastanawiaj. To przyzwoita piszczałka. :jupi:
reniu33
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2010, 12:55

Re: Jaki wykrywacz kupić?

Post autor: reniu33 »

Witam, czy ktoś możne posiada wykrywacz marki MACLEAN?
Awatar użytkownika
Bibek
Posty: 16
Rejestracja: 17 wrz 2011, 18:01
Lokalizacja: Assen/Piła

Re: Jaki wykrywacz kupić?

Post autor: Bibek »

Poszukałem trochę w Google i moja pierwsza reakcja - odpuść sobie.
Ja rozumiem że, nie każdy może wydać na raz dużo kasy na wykrywacz ale, kupowanie takiego czegoś to wyrzucanie kasy w błoto. Wracając do pytania ja nie używałem, nie używam i nie będę używać.
mirkagucio
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2012, 18:56

Re: Jaki wykrywacz kupić?

Post autor: mirkagucio »

Wiem, że pytanie się powtarza ale proszę o pomoc w wybraniu sprzętu dla początkującego. Acer-150 lub Fiszer-4, który z tych wybrać?
Awatar użytkownika
Bibek
Posty: 16
Rejestracja: 17 wrz 2011, 18:01
Lokalizacja: Assen/Piła

Re: Jaki wykrywacz kupić?

Post autor: Bibek »

Nie sugeruj się tym aż tak bardzo że, jesteś początkujący i nie bój się kupić dobrego wykrywacza (w praktyce często to oznacza droższy). Ace to pierwsza wykrywka jaką powinien kupić poszukiwacz, no chyba że stać go na droższą. Reszta Md i inne wynalazki z Chin to jakaś pomyłka.
Tu masz link w którym coś tam piszą o F4 » http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=649240
Ja bym na twoim miejscu z tych 2 wykrywek wziął F4. Ma się rozumieć że, głównie drobnica Ciebie interesuje?
adinowak91
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2017, 14:27

Re: Jaki wykrywacz kupić?

Post autor: adinowak91 »

W tej cenie i na początek to najlepszy będzie garett ace. Potem nabierzesz doświadczenia i lepiej będziesz wiedział do czego dokładnie będziesz potrzebował wykrywacz. A jeśli chodzi o zakup to polecam: http://www.sklep.viking.waw.pl/. Ogólnie mają dobre sprzęty w przystępnych cenach.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się