Zakaz fotografowania powraca?

Współczesne sprawy naszego miasta.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Zakaz fotografowania powraca?

Post autor: SA108 »

Ministerstwo Obrony Narodowej chce wskrzesić relikt z epoki PRL-u, zapowiada "Życie Warszawy". Na budynkach urzędów państwowych, kopalniach, elektrowniach, fabrykach, dworcach i mostach mają zawisnąć tablice zakazu fotografowania.

Resort przygotował już odpowiednią zmianę Ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP. Wynika z niej, że każdy kto złamie zakaz fotografowania strategicznych dla państwa obiektów i zostanie przyłapany z aparatem fotograficznym zapłaci wysoką grzywnę.

Paweł Graś, członek Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych, traktuje informację o pomyśle MON w kategoriach żartu. - Absurdalny zakaz nie stanowi skutecznej ochrony przed zagrożeniem terrorystycznym, zwłaszcza w XXI wieku i przy takim rozwoju techniki, powiedział "Życiu Warszawy".
Źródło: http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news ... 74519,2943
Nic, tylko popukać się w czoło...
Awatar użytkownika
Roto
Posty: 103
Rejestracja: 12 lut 2006, 01:39
Lokalizacja: Piła - Bromberger Str.
Podziękowano: 1 raz

Post autor: Roto »

Jeśli chodzi o zakaz fotografowania na dworcu to nieźle uprzykrzy życie MK.
A ogólnie to i tak głupi zakaz.

Pozdrawiam
Roto
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Bez komentarza... Czyżby komuna wracała?
Nie martwcie się. Najbardziej zagorzali MK będą protestować przed sejmem ;)
Pozdro
SHAYMON
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2006, 12:47
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: SHAYMON »

A czy zakaz ten miałby dotyczyć również zdjęć satelitarnych... :) które są tak powszechne jak wizerunek naszego prezydenta Lecha K. w TV :(
A po za tym chciałem sie przywitać. Jestem starym chociaż nowym uczestnikiem tego forum.
speq
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:19

Post autor: speq »

Bzdura, heh, Kaczyńscy i ich rządy w naszym kraju przypominają to co działo się w czasach PRL.

A fotografowanie na dworcach - jak się trafi na debila z SOK to i fotografować się nie da, sam nie miałem takiej sytuacji ale czytając pl.misc.kolej można się natknąć na wiele takich sytuacji, które są tam właśnie przedstawione...

A tak wogóle to witam ;)
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Jak widać, mimo iż czasy się niby zmieniły, głupota pozostała.

Pozdrawiam
waldemar t. piatek
Posty: 38
Rejestracja: 10 mar 2007, 19:20
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: waldemar t. piatek »

Do dzisiaj na płocie przy głównej bramie pilskiego lotniska przy ul. Lotniczej, wisi tablica o zakazie fotografowania, a nawet o zakazie wstępu na teren lotniska bez zgody Agencji Mienia Wojskowego. Wychodzi więc na to, że przekraczający tę bramę klienci rozlicznych podmiotów gospodarczych znajdujących sie na terenie byłego lotniska wojskowego, przebywają nań nielegalnie...
Awatar użytkownika
obserwator
Posty: 320
Rejestracja: 16 sty 2006, 07:51
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Post autor: obserwator »

W Pile w kilku dość głównych miejscach tabliczki straszą :wink:
Obrazek

Sam nie wiem czy w obliczu aktualnych przepisów za takie fotki coś grozi (Dolaszewo)?
Obrazek
Jednocześnie na http://earth.google.com/download-earth.html można sobie ściągnąć darmowy program i z dość dobrą rozdzielczością pooglądać to samo miejsce z lotu ptaka... W dzisiejszych czasach takie tabliczki to kpina, lub wskazywanie potencjalnym szpiegom czym należy się zainteresować...
Awatar użytkownika
obserwator
Posty: 320
Rejestracja: 16 sty 2006, 07:51
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Zakaz fotografowania powraca?

Post autor: obserwator »

SA108 pisze:
Ministerstwo Obrony Narodowej chce wskrzesić relikt z epoki PRL-u, zapowiada "Życie Warszawy". Na budynkach urzędów państwowych, kopalniach, elektrowniach, fabrykach, dworcach i mostach mają zawisnąć tablice zakazu fotografowania. (...)
Źródło: http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news ... 74519,2943
Nic, tylko popukać się w czoło...
Blisko Kuźnika, jadąc trasą nowego wodociągu Dobrzyca-Piła, jest też ciekawy obrazek, relikt przeszłości. Czy to naprawdę jest obiekt wojskowy? Wygląda mi na pawilon-ruinę przy której ktoś bawi się w działkowicza :wink:

Obrazek Obrazek Obrazek
Jaśko
PRZYJACIEL
Posty: 175
Rejestracja: 13 mar 2007, 22:39
Lokalizacja: Piła

Post autor: Jaśko »

Zajrzyj do tematu "co to za obszar".
Awatar użytkownika
obserwator
Posty: 320
Rejestracja: 16 sty 2006, 07:51
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

zakaz fotografowania

Post autor: obserwator »

W podanym wyżej linku (na górze wątku) mowa jest o innym obszarze. Ten "mój" obiekt leży blisko Kuźnika. Mniej więcej - jak na mapce. Zainteresował mnie ze względu na nonsensowne w obecnej dobie zakazy fotografowania. Oglądając ogródek pod budyneczkiem domyśliłem się, że obiektem wojskowym już nie jest. Chyba, że wartownik bardzo się nudzi... W głębi widać jakieś wejście do magazynu-piwnicy.
Obrazek Obrazek
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

I wszystko jasne. Po prostu w tym miejscu nie byłem. Wspomniany przeze mnie niebieski szlak to chyba ten pieszy.
Przepraszam za zamieszanie.
GAZELA
Posty: 37
Rejestracja: 31 sty 2007, 17:08
Lokalizacja: Piła

zakaz fotografowania

Post autor: GAZELA »

Witajcie. Ja osobiście nie radziłbym się za mocno stresować zakazami fotografowania. Niekiedy trudno samemu wychwycić jakiś ciekawy obiekt, a gdy wisi tablica to sprawa jest można powiedzieć "na talerzu". "Zakazozawiaszca" chce w ten sposób zwrócić uwage na swój często nie zauważany teren licząc, że stanie się on przez to bardziej znany szerszym kręgom ludzi. Ja osobiście uważam że tereny, budynki czy inne obiekty ważne dla szpiegów czy innych "imperialistycznych podżegaczy wojennych" (hehe) są tak dokładnie przeswietlone, że znają nawet odciski palców murarzy czy ile cegieł zużyto. A druga sprawa to takie tablice w rzeczywistości to namiary na coś ciekawego dla "początkujących agentów".
Awatar użytkownika
obserwator
Posty: 320
Rejestracja: 16 sty 2006, 07:51
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Post autor: obserwator »

Takie tabliczki wiszą np. na płocie obiektu koło Dolaszewa. Wszyscy wiedzą, że to skład paliw. Czyżby wojskowi chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na swój teren? :wink:
Do "ziolek": nie ma sprawy. Pozdrówka.
jarek
PRZYJACIEL
Posty: 131
Rejestracja: 21 sie 2005, 21:10
Lokalizacja: Piła

Re: Zakaz fotografowania powraca?

Post autor: jarek »

obserwator pisze:
SA108 pisze:
Ministerstwo Obrony Narodowej chce wskrzesić relikt z epoki PRL-u, zapowiada "Życie Warszawy". Na budynkach urzędów państwowych, kopalniach, elektrowniach, fabrykach, dworcach i mostach mają zawisnąć tablice zakazu fotografowania. (...)
Źródło: http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news ... 74519,2943
Nic, tylko popukać się w czoło...
Blisko Kuźnika, jadąc trasą nowego wodociągu Dobrzyca-Piła, jest też ciekawy obrazek, relikt przeszłości. Czy to naprawdę jest obiekt wojskowy? Wygląda mi na pawilon-ruinę przy której ktoś bawi się w działkowicza :wink:
To jest ten obszar, o którym mówiłem w drugim wątku.
Awatar użytkownika
obserwator
Posty: 320
Rejestracja: 16 sty 2006, 07:51
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

zakaz fotografowania

Post autor: obserwator »

W małej miejscowości Witnica (pod Gorzowem) w Parku Drogowskazów śmieją się ze znaczka "zakaz fotografowania". Umieszczono go w parku jako znak przeszłości pod tytułem "Droga donikąd". Bardzo mi się podoba ten punkt widzenia.

Obrazek
Jaśko
PRZYJACIEL
Posty: 175
Rejestracja: 13 mar 2007, 22:39
Lokalizacja: Piła

Post autor: Jaśko »

Do parku drogowskazów mam swego rodzaju sentyment - jego pomysłodawcą i twórcą był mój nauczyciel historii i śpiewu ze szkoły podstawowej w Zielonej Górze (!), wspaniały pedagog, harcerz - dh Zbigniew Czarnuch, twórca legendarnych zielonogórskich "Makusynów".
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Post autor: marasxt »

Nie zakaz, a raczej nakaz fotografowania.
Dodam tylko, że jest to zaproszenie na wernisaż najciekawszych miejsc w Pile i okolicach.
Wszystko można wyczytać tu:
http://biblioteka.pwsz.pila.pl/index.php?id=wystawa
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się