"Wykopki"

Dział poświęcony wszelkim ciekawym znaleziskom, znalezionym w Pile i jej okolicach.
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: Bwerk45 »

Witam, tak to ten sam medal i jest jeszcze na Odkrywcy. Nie miałem dobrego aparatu i dałem go koledze aby mi zrobił fote i wrzucił na forum w celu identyfikacji, bo za nic nie mogłem się dowiedzieć za co i z jakiego okresu. Teraz już wiem i dzięki za pomoc. Pozd
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Post autor: mathias »

Witam wszytskich, jestem tu nowy ale sądze że mogę pomóc w pewnych sprawach otóż moim zdaniem na pilskim lotnisku tzn. w dalszej jego części mogą znajdować się jeszcze resztki amunicji przy bunkrach... wywnioskowałem to po tym jak rok temu z kolegą znalazłem łuskę po naboju która niestety zgubiłem... :( ale na 90 % tam coś jest.
Awatar użytkownika
SŁOWIANIN
Posty: 164
Rejestracja: 13 maja 2005, 10:56
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: SŁOWIANIN »

To, że na pilskim lotnisku jest wiele łusek w ziemi to wie większość odwiedzających ten temat, a jeżeli mowa o "bunkrach" to sprecyzuj czy chodzi Ci o obiekty poligonalne takie jak garaże dla samolotów, schrony wartownicze czy schrony sztabowe, jest tego tyle, że warto się najpierw zapoznać z sytuacją?
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Post autor: mathias »

Chodzi mi o schrony i stanowiska z karabinami... nie wiem czy jest tego tam dużo ale sprawdzić nigdy nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
SŁOWIANIN
Posty: 164
Rejestracja: 13 maja 2005, 10:56
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: SŁOWIANIN »

...no masz racje kolego, kto szuka ten znajduje. Lotnisko, a w szczególności jego północny obszar jest bardzo ciekawy pod względem znalezisk. Trafiają się pozostałości z okresu 2 Wś jak i po naszych wschodnich kolegach, kto wie co tam jeszcze w ziemi czeka :).
Sadziu
Posty: 43
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:28
Lokalizacja: Piła-Breitestrasse

Post autor: Sadziu »

Kolego mathias,
mówiąc resztki amunicji nie masz chyba na myśli jakiś niewypałów, co nie?
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Post autor: mathias »

Nie, no oczywiście że nie mówię o niewypałach tylko o łuskach... to jest jakiś plan żeby tam trochę poszperać??
Sadziu
Posty: 43
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:28
Lokalizacja: Piła-Breitestrasse

Post autor: Sadziu »

No to ja bym chętnie, ale wymieniam teraz wykrywacz więc nie da rady :cry:
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Post autor: mathias »

W telewizji co jakiś czas jest taki program "było nei minęło" taki facet jeździ bada historię ale tylko za pomoca wykopków albo ludzi z danego okresu... ciekawe czy przyjechał by do nas jakbyśmy go poprosili... ma specjalistyczne przyrządy i takie tam....
Awatar użytkownika
hose
Posty: 136
Rejestracja: 02 sie 2005, 22:10
Lokalizacja: Piła-Bismarckstr , Gneisenaustr

Post autor: hose »

Te tajemnicze łuski mogą was naprawdę naprowadzić na jakiś skarb. Czekam na relację z waszych wykopalisk... Może warto powiadomić konserwatora zabytków lub jakąś instytucje zajmującą się tematem tajemniczych łusek na byłym lotnisku wojskowym?
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: Bwerk45 »

To może być ciekawe 8)
tomek_1995
Posty: 10
Rejestracja: 07 lut 2007, 17:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tomek_1995 »

Witam,
jestem nowy, mam 11 lat (chyba najmłodszy na forum), bardzo bym chciał z kimś się zabrać na "wykopki" (popatrzeć jak się szuka, może pozwiedzać jakieś bunkry), nie sprawiałbym żadnego kłopotu i gdyby ktoś jechał bardzo chętnie się zabiorę.

PS. Mogę tylko w sobotę i niedzielę, ponieważ chodzę do szkoły.
Mój adres e-mail to tomekviper@op.pl
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Post autor: mathias »

Siemka Tomek, ja też chciałbym jechać na wykopki i też w niedziele albo w sobotę... jeśli zebralibyśmy ekipę to myślę że udalibyśmy się gdzieś w stronę lotniska... tak więc chętni mile widziani...
tomek_1995
Posty: 10
Rejestracja: 07 lut 2007, 17:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tomek_1995 »

Ja bym poszukał za philipsem (lasek w którym znajduje się stacja paliw Orlen) przy trasie Piła-Złotów. Wiem, że dawno temu było tam lotnisko. Kiedyś na terenie philipsa były bunkry, ale dyrekcja zakładu postanowiła je zakopać. Moim zdaniem jak by się pochodziło z wykrywaczem, to coś fajnego na pewno by się znalazło.
Pozdro

PS. Razem z mathias chcemy zebrać ekipę, która by z nami poszła na "Wykopki".
Awatar użytkownika
SŁOWIANIN
Posty: 164
Rejestracja: 13 maja 2005, 10:56
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: SŁOWIANIN »

Witam. Skąd to kolego posiadasz takowe informacje na temat schronów w rejonie zakładu PLP S.A. Jesteś w stanie jakoś to potwierdzić, czy jest to kolejna zasłyszana mega opowieść od kogoś kto również słyszał a ten z kolei też gdzieś tam słyszał?? Odpisz prosze jak masz konkretne i rzetelne info na ten temat. Apropos, lotniska to było ono faktycznie w tym rejonie, w którym podajesz ale bliżej zajazdu Tarcza. Pozdrawiam młodych eksploratorów.
tomek_1995
Posty: 10
Rejestracja: 07 lut 2007, 17:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tomek_1995 »

Mój wujek, który pracował w philipsie powiedział mi, że widział jak wszystkie bunkry zasypywali.
Pozdro

PS. Dołącza się pan na "Wykopki"? Bo musimy zebrać z mathias-em ekipę.
Awatar użytkownika
SŁOWIANIN
Posty: 164
Rejestracja: 13 maja 2005, 10:56
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: SŁOWIANIN »

...a czy twój wujo potrafi określić z jakiego materiału wykonane były te obiekty, jaki miały kształt, jakiś charakterystyczny element, moze miały drzwi, napisy, były pod ziemią czy część konstrukcji wystawała nad powierzchnię. Widzisz, jest tyle pytań a zwykłe, "mój wujek widział", nie bardzo wystarczy. Popytaj wuja co tam dokładnie było i gdzie dokładnie owe obiekty stały, może bedzie z tego ciekawy osobny temat, który bedziesz mógł na tym forym poprowadzić. Pozdrawiam.
tomek_1995
Posty: 10
Rejestracja: 07 lut 2007, 17:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tomek_1995 »

Nie jest to możliwe ponieważ:
1. wujek mieszka za granicą
2. nie zna się na bunkrach
3. to bylo ponad 10 lat temu
Wiem tylko tyle, ze nie było ich dużo i nie były duże (może schrony opl?). Nie wiem, ale jak wujek do mnie przyjedzie to go szczegółowo spytam.

PS. Przyłącza się pan do ekipy?
Rolerfer
Posty: 16
Rejestracja: 12 lut 2007, 19:51
Lokalizacja: Piła/Słupsk

Post autor: Rolerfer »

I co Tomku? Byłeś już za tym Philipsem na wyprawie? Jak poszło?
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Post autor: mathias »

Siemka Tomek, jak chcesz i masz czas to w sobotę o 11.00 koło pomnika Jana Pawła II, jak masz to weź coś do kopania...
Awatar użytkownika
hose
Posty: 136
Rejestracja: 02 sie 2005, 22:10
Lokalizacja: Piła-Bismarckstr , Gneisenaustr

Wykopki

Post autor: hose »

Ja z Markiem jedziemy jutro, w tajemne nasze miejsce 8)
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Post autor: marasxt »

A ja byłem dziś w swoich okolicach. Na wagę to trochę nakopałem. Nie obyło się też bez spotkania ze strażą leśną nie przegonili mnie, tylko, że trzeci raz w tym samym lasku musiałem po jakiejś mendzie zakopywać doły. Ja chodzę tylko w dni powszednie, a świerze doły są po każdym weekendzie, no ale kiedyś się spotkamy.
Z nastaniem wiosny i lepszej pogody zacznę wypuszczać się dalej na motorku.
Pozdrawiam, a młodzieży życzę powodzenia na jutrzejszych wykopkach.
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Post autor: mathias »

Sorki nie wypali dzisiaj... Tomek może za tydzień i skombinuj saperkę albo coś byle nie łopate.
Awatar użytkownika
hose
Posty: 136
Rejestracja: 02 sie 2005, 22:10
Lokalizacja: Piła-Bismarckstr , Gneisenaustr

wykopki

Post autor: hose »

No chłopaki bez saperki to ani rusz!!! Nie chwalcie się tak, że na wykopki chcecie jechać bez sprzętu bo to poprostu głupio wygląda! A jak nie macie saperki to z mojej strony trochę inwencji twórczej i trzonek od łopaty byłby ścięty i saperka by się znalazła. Jak mam jechać gdzieś na wykopki z wami to proszę o poważne propozycje i miejsca w których dołków po poprzednikach nie ma. Mathias jak tobie pasuje jutro (sobota) to napisz mi na pw albo brambor69. Musisz wliczyć w koszty pieniążki na paliwo do poloneza .
aliemus
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2007, 11:38
Lokalizacja: Piła

Post autor: aliemus »

Mam pytanie do skinspila. Gdzie dokładnie są te pozycje niemieckie i rosyjskie na piachach. Byłem tam ale jak na początkującego to mam trudności ze znalezieniem takich miejsc. Jeśli możesz to napisz mi dokładnie (jakby co to test moje gg 9707352).
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się