"Wykopki"

Dział poświęcony wszelkim ciekawym znaleziskom, znalezionym w Pile i jej okolicach.
Awatar użytkownika
hose
Posty: 136
Rejestracja: 02 sie 2005, 22:10
Lokalizacja: Piła-Bismarckstr , Gneisenaustr

pozycje

Post autor: hose »

Okolice wiaduktu kolejowego przy Sandsee (Piachy).
aliemus
Posty: 19
Rejestracja: 14 mar 2007, 11:38
Lokalizacja: Piła

Post autor: aliemus »

Widzę, że nie obyło się bez kłótni i drwin na tych stronach. Chodzi mi o wykopki i kontrowersje odnośnie miejsc i samych zdobyczy. Panowie zamiast słownie obalać teorie na temat znalezisk powinno raczej połączyć siły i zrobić naprawdę coś fajnego. Przecież każdy z tak zwanych starych wygów ma w swoich kolekcjach niesamowite skarby :wink: z naszego ciekawego historycznie miasta.
Czy ktoś pomyślał żeby kiedyś zrobić wystawę swoich znalezisk? (może już było, nie wiem) Takie spotkanie byłoby bardzo ciekawe dla początkujących poszukiwaczy, z reszta takim ja jestem. Każdy z was może przecież opowiedzieć, doradzić, zdradzić parę tajemnic :wink: Ja nie posiadam wykrywacza ale chodzę sobie po zakamarkach i nawet wtedy potrafię coś znaleźć. przeważnie jest to porcelanka z kolejowej restauracji czy stara butelka ale nawet jeśli jest potłuczona a ma ciekawe wytłoczki to dla mnie stanowi ciekawe znalezisko i mam w tym satysfakcję.
Więc kłótnie są nie potrzebne panowie. Pomagajmy sobie na wzajem bo chociaż są tacy co zbierają dla kasy to większość tylko dla swojej satysfakcji i chęci poznania czegoś więcej niż piszą książki.
matiwrona
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 2007, 19:52

Post autor: matiwrona »

Witam. Jestem nowy znalazłem monetę, jest dość stara, data na niej widnieje 1692 r. Nie jest w rewelacyjnym stanie, ale jest w tym momencie w lepszym stanie niż na tych zdjęciach. Może ktoś wie co to za moneta i ile może kosztować?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3f3 ... 5223c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a05 ... 19b8d.html
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Post autor: marasxt »

Moim zdaniem jest to "boratynka", znalazłem też takich kilka.
Przy identyfikacji monety dobrze jest podać jej średnicę i stop z jakiego została wykonana.
Czy na fotce jest już po czyszczeniu, bo mam wrażenie jakby została zdjęta z niej patyna?
matiwrona
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 2007, 19:52

Post autor: matiwrona »

Czyściłem ją chusteczką i tylko tyle, do lepszego stanu nie mogę jej doprowadzić ale już wiem co to za moneta:)
Ostatni_Don
Posty: 26
Rejestracja: 17 cze 2006, 20:05

Post autor: Ostatni_Don »

To na pewno nie jest boratynka. Moneta jest ze srebra jak widać ;> Pochwal się co to jest. (To ja Rudy)
matiwrona
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 2007, 19:52

Post autor: matiwrona »

Wiem, że to ty napisz do mnie na gg. Pójdziemy razem na wykopki znam ciekawe miejsca, w necie wyszukałem:)

A oto ta moneta:)
Trier, Johann Hugo von Orsbeck (1676-1711).
Notowania np. tu: http://www.muenzauktion.com/rittig/item ... d=60725015
Awatar użytkownika
hose
Posty: 136
Rejestracja: 02 sie 2005, 22:10
Lokalizacja: Piła-Bismarckstr , Gneisenaustr

moneta

Post autor: hose »

Nie czyść monet chusteczkami bo porysujesz i wartość spadnie!!! Najlepiej kup sobie woreczki hermetyczne i wlej tam trochę oliwki. Włóż monetę i czekaj aż osad zmięknie, potem umyj pod wodą.

Jedno pytanko: Piła czy okolice?
mateusz
Posty: 34
Rejestracja: 19 maja 2007, 19:14

Post autor: mateusz »

Jakiej oliwki, dla dzieci czy jak?
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Post autor: marasxt »

Z oliwek. Spożywczej.
Awatar użytkownika
marek1105
Posty: 68
Rejestracja: 19 kwie 2006, 19:43
Lokalizacja: Piła

Post autor: marek1105 »

Pamietaj, że w tej oliwce trzeba trzymać monetke jakiś miesiąc albo i dłużej.
mateusz
Posty: 34
Rejestracja: 19 maja 2007, 19:14

Post autor: mateusz »

Podajcie jakieś miejsca jeszcze gdzie mogę coś znaleźć od 15-18 wieku niedaleko Piły (oprócz Ujścia i tych wioseczek co są opisane w bitwie pod Ujściem)?
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Post autor: marasxt »

viewtopic.php?t=351&start=0&postdays=0& ... 8935eaf705
Bitwa pod Dolaszewem, ale dokładnie to nie wiem gdzie.
Życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
marek1105
Posty: 68
Rejestracja: 19 kwie 2006, 19:43
Lokalizacja: Piła

Post autor: marek1105 »

mateusz pisze:Podajcie jakieś miejsca jeszcze gdzie mogę coś znaleźć od 15-18 wieku niedaleko Piły (oprócz Ujścia i tych wioseczek co są opisane w bitwie pod Ujściem)?
Wszędzie są takie miejsca np. Szydłowo, Dobrzyca itd. bitew tam raczej żadnych nie było, ale pola są na których ludzie siali już od 16 wieku. Pewnie coś pogubili :)
Awatar użytkownika
hose
Posty: 136
Rejestracja: 02 sie 2005, 22:10
Lokalizacja: Piła-Bismarckstr , Gneisenaustr

Temacik

Post autor: hose »

Dokładnie - nie inaczej. Każdy poszukiwacz ma swoje miejsca i ich nie zdradza. Aby coś znaleźć trzeba mieć farta lub długo szukać. Przecież to nie chodzi o to aby powiedzieć wszystkim na forum o miejscu i potem szukać w dołkach po poprzednikach. A z resztą w dołkach po innych poszukiwaczach z kiepskim sprzętem można też niezłe fanciki wykopać (pozdro dla jablowców...).
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się