Urząd Stanu Cywilnego

Fakty, wydarzenia i ciekawostki z życia powojennej Piły w nawiązaniu do historii.
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Urząd Stanu Cywilnego

Post autor: MaksLen »

Interesuje mnie tematyka działalności Urzędu Stanu Cywilnego w Pile. Czy ktoś zna może pierwszych tego typu urzędników po 1945 r. ? Jak wyglądała ich praca?
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Post autor: MaksLen »

Pierwszym urzędnikiem tego typu po 1945 r. był prawdopodobnie niejaki Hryniszczak. Czy ktoś wie coś o tym człowieku?
Awatar użytkownika
Tom
PRZYJACIEL
Posty: 722
Rejestracja: 17 cze 2005, 23:00
Lokalizacja: - Vienna

Post autor: Tom »

Tak, Urzad Stanu cywilnego (?)
Skoro zadający pytania zna odpowiedź po co ta ZABAWA ?
polecam pytania : Urząd Meldunkowy, Urząd Skarbowy, Urząd Finansowy (oczywiście nieodzowna lista zatrudnionych) i inne Urzędy, które nieznam, będą na prawdę fascynującym i wartościowym temetem tego Forum.
Tom
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Post autor: MaksLen »

Zgryźliwa to odpowiedź na moje pytanie, Tom. Pytam bo chcę wiedzieć. PO to jest to forum by w nim uczestniczyć. Jeśli temat Cię nie interesuje to nie zajmuj niepotrzebnie miejsca. A Twoje porady są ... nic niewarte.
Awatar użytkownika
Tom
PRZYJACIEL
Posty: 722
Rejestracja: 17 cze 2005, 23:00
Lokalizacja: - Vienna

Post autor: Tom »

No coż, jak ktoś nie wie, ze tematyka działalności wszelkich Urzędów można otrzymać na miejscu...........

Nie wiedziałem że można na stronie "Dawna Piła" można otworzyć dyskusje na temat działalności dzisiejszych Urzędów.

Tom
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Rzadko zabieram głos w sprawach tematyki poruszanej na FORUM. Jednakże Tom ma rację.

Pozdrawiam
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Założyciel tego wątku niestety uskutecznia na tym forum prowokację.
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Post autor: MaksLen »

ziolek pisze:Założyciel tego wątku niestety uskutecznia na tym forum prowokację.
Co masz na myśli ziolek? Czy sugerujesz, że zachowuje się jakoś nieetycznie? Twoj post jest obraźliwy. Zadałem pytanie o USC, pytanie jest historyczne. Interesuje mnie ta instytucja, dzieje jej powstania, ludzie którzy tam pracowali. Co to znaczy, że mam dowiedzieć się o tym wszystkim na miejscu? Przecież mi nie chodzi o to, że ktoś pracował od do, na stanowisku takim a takim, ale o to kim był człowiek który towarzyszył pilanom w chwili powstawania ich bytu prawnego (urodzenia), w chwilach ich szczescia (małżeństwa) i w sytuacjach nieszczęść (zgony). Uważam, że to forum jest jak najbardziej od tego by pytać. I jeszcze raz powtórze to co już napisałem w innym miejscu: jak się komuś nie podoba to niech nie czyta i nie wygłasza niemądrych opinii.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Kukliński- tam sam Pan przyznał, że była to prowokacja.

Ponad to pewne pytania pozostawił Pan bez odpowiedzi. Części użytkowników z tego powodu bardzo przykro.
Awatar użytkownika
MIREK991
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:34
Lokalizacja: Piła_Staszyce

Re: Urząd Stanu Cywilnego

Post autor: MIREK991 »

Maksymilian Lenartowicz pisze:Interesuje mnie tematyka działalności Urzędu Stanu Cywilnego w Pile. Czy ktoś zna może pierwszych tego typu urzędników po 1945 r. ? Jak wyglądała ich praca?
"..... To samo przydarzyło się pierwszemu kierownikowi USC. On zaczął urzędować dopiero we wrześniu 1945 r.......Ten naiwniak wracając raz z libacji po udzielonym ślubie cywilnym tak nieszczęśliwie przechodził przez ruchomą kładkę na rzece że wpadł do wody i popłynął z falami Głdy aż do Noteci......." ks. Rumak
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Re: Urząd Stanu Cywilnego

Post autor: MaksLen »

MIREK991 pisze:
Maksymilian Lenartowicz pisze:Interesuje mnie tematyka działalności Urzędu Stanu Cywilnego w Pile. Czy ktoś zna może pierwszych tego typu urzędników po 1945 r. ? Jak wyglądała ich praca?
"..... To samo przydarzyło się pierwszemu kierownikowi USC. On zaczął urzędować dopiero we wrześniu 1945 r.......Ten naiwniak wracając raz z libacji po udzielonym ślubie cywilnym tak nieszczęśliwie przechodził przez ruchomą kładkę na rzece że wpadł do wody i popłynął z falami Głdy aż do Noteci......." ks. Rumak
A co to za cytat? Skąd on pochodzi? Czy to wypowiedz ks. Rumaka?
Awatar użytkownika
MIREK991
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:34
Lokalizacja: Piła_Staszyce

Post autor: MIREK991 »

Dokładnie. To ze "wspomnień pilskich" ks.O Rumaka
Awatar użytkownika
hrabia
PRZYJACIEL
Posty: 132
Rejestracja: 25 paź 2007, 01:29
Lokalizacja: Schneidemühl, Pila, Kröcherstraße - Königsblicker Straße - Brauerstraße Poland

Post autor: hrabia »

Witam :D będąc na spacerze zauważyłem że Urząd Stanu Cywilnego został przeniesiony do pomieszczeń po byłej przychodni lekarskiej na ul. Witaszka

Obrazek

Pozdrawiam Hrabcio
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się