Przewodnicy po lotnisku

Wszystko co jest związane z militarną przeszłością naszego miasta.
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Przewodnicy po lotnisku

Post autor: MaksLen »

Bardzo chętnie wziąłbym udział w zwiedzaniu naszego lotniska. Wyobrażam to sobie tak, że przewodnikiem mógłby być ktoś kto tam pracował i zna ten obiekt. Próbowałem nawet zainteresować tematem Zwiazek Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy koło w Pile ale jakoś nie palą się do tego.
Może ktoś z Państwa podjałby się tematu? Może zebrać by grupę chętnych do zwiedzania i za zgodą własciciela obejść (objechać) teren.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Pomysł taki pojawił się wśród części forumowiczów w czasie ostatniej, niedzielnej wycieczki. Ja bynajmniej nie znam osoby, która mogłaby pojawić się w charakterze przewodnika. Nie wiem jak inni forumowicze.
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

ziolek pisze:Pomysł taki pojawił się wśród części forumowiczów w czasie ostatniej, niedzielnej wycieczki. Ja bynajmniej nie znam osoby, która mogłaby pojawić się w charakterze przewodnika. Nie wiem jak inni forumowicze.
Istnieje grupa zrzeszająca Seniorów Lotnictwa.

Pozdrawiam
cichy811
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2007, 16:44
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: cichy811 »

Witam.
Panowie czytałem wasze posty i rozwiązanie waszego planu jest banalnie proste.
Wystarczy abyście skontaktowali się z dyrektorem AZP a on napewno chętnie wam pomoże. Jest byłym pilotem z 6 plmb.
Tak na marginesie to ja jestem członkiem AZP i na ile będe mógł także pomogę.
POzdrawiam
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Dziękujemy za zainteresowanie naszym pomysłem. :)

Myślę, że wycieczka taka ze względu na obecną bardzo zmienną aurę mogłaby się odbyć w miesiącach wiosennych. Czy wobec tego mogę prosić Pana o podanie na PW numeru telefonu, maila itp. do dyrektora AZP?
MiReK
Posty: 170
Rejestracja: 05 mar 2007, 20:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: MiReK »

Nie ma problemu ze zwiedzaniem dwa lata temu oganizowałem wjazd turystów na rowerach, w ramach rajdu Szlakami Wału Pomorskiego. Został otwarty jeden schronochangar. Tylko trzeba umówić się z administratorem.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Dla naszej pewności.

Któż nim wtedy był?
MiReK
Posty: 170
Rejestracja: 05 mar 2007, 20:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: MiReK »

Pan Pysiewicz
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Post autor: MaksLen »

Bardzo chętnie piszę się na taką wycieczkę! Kto zorganizuje coś takiego to trafi w dziesiątkę! Zapowiadane zwiedzanie koniecznie należy nagłośnić w mediach. Głowę daję że Pilanie nie znają swojego lotniska.
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: Bwerk45 »

ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Witam.
Ostatnio często na tym forum poruszany jest temat naszego lotniska. Czy nadal jest wola forumowiczów uczestniczenia w wycieczce na ten obiekt i kto gotów byłby się tam wybrać?
Awatar użytkownika
d-t-x
Posty: 79
Rejestracja: 11 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Poznań/ Piła

Post autor: d-t-x »

A co dokładnie miało by być przedmiotem zwiedzania?
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Części mieszkańców lotnisko jest bardzo dobrze znane, dla części nadal jest obce. Myśle, że wobec zmian jakie na nim zachodzą warto poznać chociaż część z tego co pozostało z wojskowego przeznaczenia. Dobrze by było oprowadził nas ktoś przez lata był związany z lotniskiem i przedstawił i opowiedział o tym czego można się domyślać. Myśle, że wspomniany schronohangar wchodziłby również w grę.
Awatar użytkownika
d-t-x
Posty: 79
Rejestracja: 11 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Poznań/ Piła

Post autor: d-t-x »

To ja się pisze na taka wycieczkę, oczywiście w charakterze zwiedzającego :)
Mareq
Posty: 18
Rejestracja: 05 kwie 2007, 19:53

Post autor: Mareq »

I ja też :)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Ostatnio odnosze wrażenie, że nastąpił martwy sezon na forum. Być może, że to wynik urlopu, lata i zajęciem się innymi czynościami niż internet. Gdy będzie więcej chętnych myśle, że wtedy będzie można wrócić do tematu.Póki co mija się to z celem.
gienia
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2007, 21:12
Lokalizacja: Zamoście

Post autor: gienia »

Te zdjęcia od Bwerk45 - to było legalnie czy tam można wchodzić? Szczerze mówiąc pierwszy raz tu jestem trafiając przypadkiem w poszukiwaniach info o lotnisku, a konkretnie o podziemiach, które jak już teraz widzę są naprawdę a wszyscy mi mówili że to plotki i nic tam nie ma tak naprawdę. No i są :D Mam zamiar je sobie zobaczyć jeśli będzie taka możliwość, a jak widzę wybieracie sie tam grupowo - zgłaszam chęć. Ciekawe czy jak teraz zaczęli budować filie UAM to zasypią to wszystko albo zaleją betonem na fundamenty...
Mareq
Posty: 18
Rejestracja: 05 kwie 2007, 19:53

Post autor: Mareq »

Gienia, daj spokój. :D Żadnych działających wejść :wink: nie ma co najwyżej do jakiegoś bunkra.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się