Plany miasta

Fakty, wydarzenia i ciekawostki z życia powojennej Piły w nawiązaniu do historii.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 101
Rejestracja: 21 cze 2007, 19:42
Lokalizacja: Piła

Plany miasta

Post autor: Marcin »

W dziale pobierz są plany Piły przed 1945 rokiem. Nie ma na forum planów miasta po 1945 roku. Pierwszy "normalny" plan miasta ukazał się w 1977 nakładem PPWK. Czy były wcześniejsze? Temat wiąże się z tematami: zapomniane ulice i ulicami w 1947 roku.


[EDIT]

Fragment planu miasta z 1971 roku. Niestety jest to światłokopia i nie nadaje się już w całości do publikacji. Mapa była stworzona do celów cywilnych. Przedstawiony fragment mapy to część Górnego. Ciekawostką jest kamuflaż na terenie lotniska i ulice: Polna, Działkowa, Połczyńska, Nowa. Są nawet fikcyjne budynki.


Obrazek
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Najstarszy powojenny plan wydano już w 1946 roku, jakiś czas temu był on na wystawie w PDK, jednak od tego czasu nigdzie go nie widziałem. Najstarszy plan jaki mam to schematyczny planik centrum z końca lat 60. Poza tym jest jeszcze radziecka mapa topograficzna z 1977 roku z zaznaczonymi nazwami ulic, która już niedługo powinna pojawić sie na stronie.
Tego planu PPWK z 1977 nie mam, mam tylko plan tego samego wydawnictwa z 1985 roku. Czy one znacznie się różnią?
Oczywiście jeśli ktoś ma jakieś ciekawe mapy to istnieje możliwość zamieszczenia ich na stronie ;)
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się