Pilskie kolejowe klimaty

Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Taka mała ciekawostka, otóż w sobotę zamiast zasłużonego SA102 na trasie do Chojnic był ... SA109 z Kolzamu (lub jak kto woli Kolzłomu). Byłem trochę zaszokowany, ale zdążyłem strzelić kilka fotek.
Ciekawi mnie tylko, czy to zastępstwo było podyktowane awarią SA102, czy jest to zmiana na stałe (dzisiaj szynobusu w ogóle nie było, a jechała SP42+2xBhp).
Jeśli ktoś wie, to proszę się wiedzą podzielić :wink:
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Zdjęcie poczynione przed tygodniem przy sklepie Plus, ukazujące transport podkładów kolejowych z fabryki w Mirosławiu Ujskim. Niestety tuż po tym baterie odmówiły posłuszeństwa.

Obrazek
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Tak o nas mówią za oceanem :)


"There is original roundhouse."
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Post autor: Bocian »

dobre, dobre...
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Witam.
Ostatnio długo nie pisałem na forum (obowiązki, inne projekty m.in. www.eu07.pun.pl - forum o kolei ogólnie w Polsce, MaSzyna 424) więc niestety nie było zbytnio czasu. Przejdę może od razu do rzeczy :)
Otóż ktoś kiedyś zaproponował galerię kolejową dotyczącą kolei w Pile.
Kolega z forum - Dawcio stworzył póki co na próbę galerię, na której na razie tylko on i ja jesteśmy zarejestrowani.
W bazie posiadamy już trochę fotek - tych starszych z wypadów lato 2006 i najświeższych z drugiej połowy kwietnia.
Proponuję, abyście zobaczyli i ocenili jak Wam się to podoba ;)

http://www.transpila.xt.pl/

Pozdrawiam !

P.S. SA109 pojawia się w Pile już od jakiegoś czasu. Oczywiście jako pociągi do Chojnic ;)
Dawcio
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Piła

Post autor: Dawcio »

Witam. Dokładnie, stworzyłem galerię, aby zebrać tam wszystkie zdjęcia jak i filmiki dotyczące kolei w Pile. Proszę również o ocenę, jak Wam się to podoba. Póki co, jesteśmy tam tylko my, ale mamy nadzieję, że Przyłączycie się do nas i galeria "ożyje".

Pozdrawiam.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Nie twierdzę, że to zły pomysł, ale póki co przy mojej ilości robionych fot kolejowych pozostane przy forum dawna piła. Robię je tak rzadko, że nie widzę potrzeby rejestracji i śledzenia dyskusji na kolejnym forum. Acz chłopaki trzymam za Wasz pomysł kciuki!!! Mam nadzieję, że takich jak Wy będzie więcej.

Tymczasem zamieszczam fotkę by uzmysłowić jak długi jest pociąg z Wałcza. ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

A ja dorzucę jeszcze rzepaczek :)

Obrazek
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1767
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Takie małe pytanko - jak w tym roku kursują przez Piłę pociągi prywaciarzy? Ja od kilku miesięcy nic nie widziałem, dopiero 3 maja trafiłem na TEM2 z CTL.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Wiem, że CTL przymierzał się do inwestycji w kraju. Chciał uruchomić terminale kolejowe. Miejmy nadzieję, że w swoich planach przewidział też nasze miasto.
To tyle co mogę powiedzieć.
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Co do prywaciarzy, to parę razy widziałem ET21, ET22, TEM2 z CTL-u. Poza tym czasami można natrafic na czeskie lokomotywy jeżdżące w malowaniu PTGiK Rybnik. Niestety, ale prywaciarze chyba nie mają regularnych kursów do Piły (bo drukarnię Winkowskiego obsługuje chyba Cargo, podobnie jak inne zakłady).
Co do terminali, to raczej nie ma co marzyć - Piła, bądź co bądź, na magistralach kolejowych nie leży, więc raczej inwestycji w kolej nie będzie! Może za 10 lat :(
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Pozwolisz, że pozostanę optymistą, co do sytuacji naszego miasta i węzła jaki się w nim znajduje. Kwestia dłuższego bądź krótszego czasu. ;)
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Cóż, dyskusja pozostanie jałowa, bo na razie planów wielkich nie ma i nie zanosi się na takowe (i nie jest to bynajmniej brak optymizmu). Jeżeli zaś chodzi o perspektywy "kolejowe", to od grudnia ma ruszyć połączenie ze Stargardem Szczecińskim (a w rozkładzie 2008/2009 są plany wprowadzenia taktu dwugodzinnego na tej linii), poza tym w planach, ale bardzo mglistych jest remont linii Piła - Poznań w latach 2011-2013 (wystarczy przejechać się co jakiś czas i zobaczyć jak zwiększa się ilość WOS-ów i spada szlakowa). Innych remontów chyba się nie przewiduje :(
Awatar użytkownika
d-t-x
Posty: 79
Rejestracja: 11 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Poznań/ Piła

Post autor: d-t-x »

Przepraszam za laickie pytanie, ale co to jest WOS?
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

"WOS" to wykaz ostrzeżeń stałych, czyli z polskiego na nasze: miejsc, w których pociągi muszą zwolnic (z różnych względów, ale głownie słabego stanu torowiska). WOS-y publikuje jako druki służbowe PLK (o ile się nie mylę).
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Dnia 28 kwietnia 2007 roku niezidentyfikowana bliżej Tem2 z CTL-u widziana w Chodzieży ze składem platform. Prawdopodobnie czekała na podanie sygnału na semaforze wyjazdowym. Skład 'obrócony' lokiem w kierunku Poznania.
Zauważyłem wracając z parady "Słowińcem" ;)

Pozdrawiam

P.S. A tak w ogóle jeśli można spytać, co reszta forumowiczów sądzi o galerii Dawcia i mojej? :)
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Zdaję mi się, że powinny być co najmniej dwie lokomotywy CTL-u, bo składy rzadko jeżdżą w trakcji pojedynczej (za duże ryzyko :) ).

Co do galerii, to ciekawy pomysł, szkoda tylko, że zdjęć jest na razie malutko 8)
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1767
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

3 maja była tylko ta TEM2, i to luzem.
Co do prywaciarzy, to parę razy widziałem ET21, ET22, TEM2 z CTL-u. Poza tym czasami można natrafic na czeskie lokomotywy jeżdżące w malowaniu PTGiK Rybnik.
Ale to w ostatnim czasie? Bo ja na najciekawsze rzeczy natrafiałem we wrześniu zeszłego roku ;)
EDIT: Kto wie kiedy będzie rozpalany kocioł TKt48 z Chabówki? Bo słyszałem, że już niedługo.
Awatar użytkownika
szkodnik
Posty: 43
Rejestracja: 10 maja 2006, 10:48
Lokalizacja: Piła - Staszyce

Post autor: szkodnik »

SA108 pisze:3 maja była tylko ta TEM2, i to luzem.
Co do prywaciarzy, to parę razy widziałem ET21, ET22, TEM2 z CTL-u. Poza tym czasami można natrafic na czeskie lokomotywy jeżdżące w malowaniu PTGiK Rybnik.
Ale to w ostatnim czasie? Bo ja na najciekawsze rzeczy natrafiałem we wrześniu zeszłego roku ;)
Dokładnie. Jakiś miesiąc może półtora temu widziałem jakąś czeską lokomotywę z platformami jadącą w kierunku Kołobrzegu (miejsce obserwacji - górka na Zatorskiej). Poza tym często widuję Class66 z beczkami, jednak, że jeżdżą na rozkaz to dokładne terminy kursowania nie są znane. Class66 zazwyczaj widziałem późnym popoludniem/wieczorem.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Hm... Ciekawe dlaczego w sytuacji, gdy prywatni przewoźnicy to blisko 1/5 przewozów towarowych my na naszym węźlę widujemy ich tak rzadko?
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Raczej z prostej przyczyny - chwilowo wszystkie większe firmy mają umowy z Cargo, a prywaciarze pojawiają się u nas na przelocie ;) może kiedyś będzie inaczej 8)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

karpil pisze:poza tym w planach, ale bardzo mglistych jest remont linii Piła - Poznań w latach 2011-2013 (wystarczy przejechać się co jakiś czas i zobaczyć jak zwiększa się ilość WOS-ów i spada szlakowa). Innych remontów chyba się nie przewiduje :(
Oto co przypadkowo znalazłem(str.26 bądź 30): http://www.wos.plk-poznan.pl/Zmiany_w_W ... 4-2007.doc
jarek
PRZYJACIEL
Posty: 131
Rejestracja: 21 sie 2005, 21:10
Lokalizacja: Piła

Post autor: jarek »

karpil pisze: poza tym w planach, ale bardzo mglistych jest remont linii Piła - Poznań w latach 2011-2013 (wystarczy przejechać się co jakiś czas i zobaczyć jak zwiększa się ilość WOS-ów i spada szlakowa). Innych remontów chyba się nie przewiduje :(
Z tego co ja słyszałem, to remont ten ma być w ramach naprawy poznańskiego węzła kolejowego. Tylko nie jestem pewien czy całej lini do Piły, a czy nie góra do Obornik. Robione jest to z pieniędzy unijnych więc chyba plany nie zostaną wycofane. Chyba że coś się zmieni przez EURO 2012.
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Remont być musi, bo jednemu z torów grozi zamknięcie w 2011 (chodzi o tor na odcinku Wargowo-Złotniki w stronę Poznania Strzeszyna). Pozostaje tylko pytanie, czy PKP PLK uwzględni to w planach inwestycyjnych. Bodajże w poprzednim roku była na stronie PLK prezentacja odnośnie stanu torowiska i planach inwestycyjnych w Wielkopolsce - ciekawa, chociaż zawierała mnóstwo błędów (np. planowane zamknięcie toru nr 1 na odcinku Rogoźno - Oborniki - skoro jest tam tylko jeden tor ;) ). Niestety obawiam się, że ze względu na EURO 2012, inwestycje w naszym rejonie zejdą na dalszy plan :(
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Dziś w Obornikach Wlkp. widziałem ST 44 Rail Polska. Być może, że takowy zagościł wcześniej również w Pile.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się