KS Speedway Polonia Piła

Współczesne sprawy naszego miasta.
Awatar użytkownika
zuberek
Posty: 23
Rejestracja: 04 lip 2006, 10:39
Lokalizacja: Piła Górne obecnie Andersa

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: zuberek »

A co do kaski :) orientuje się ktoś w cenach biletów (oczywiście jak klub wystartuje w rozgrywkach).
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: mathias »

Na razie nie ma ustalonych ale z przesłanek można wywnioskować, że tanio nie będzie. Nie wiem ile będą kosztować, lecz podobno kibic ma być tez po części jakimś sponsorem klubu.
partyzant
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2008, 21:27
Lokalizacja: Rzeczpospolita Pilska

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: partyzant »

mathias pisze:podobno kibic ma być tez po części jakimś sponsorem klubu
A to zbyt optymistycznie nie brzmi przy pytaniu o ceny biletów :?
Ale mi się o uszy też coś obiło, że tanio nie będzie (podobno normalny 25 PLN - ale to chyba nie możliwe w Poznaniu na 1 lidze bilety kosztowały w zeszłym roku 20 i 14).

Właśnie ciekawi mnie bardzo jaką taktykę sponsoringu klubu przez kiboli obiorą prezesi Polonii.
Mają dwa wyjścia, albo zrobić niedrogie bilety i wtedy więcej osób będzie chodziło, albo uczynić żużel w naszym mieście sportem elitarnym i odbywać mecze przy pustym stadionie.
Awatar użytkownika
seba691
Posty: 52
Rejestracja: 08 kwie 2008, 20:36
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: seba691 »

No niestety budynek federacji sportu nie zostanie zburzony, ostatnio zakładałem tam alarm i budynek jest już powoli przygotowywany do remontu. MOSIR zgodził się tylko na dzierżawienie wieży sędziowskiej oraz parku maszyn gdzie będzie biuro zarządu żużla. I jest to pewne na 100%.
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: mathias »

Kurdę a ktoś mówił z władz klubu czy mosiru, że chcą go wyburzyć żeby dokładnie odgrodzić teren i też dlatego, że szpecił wygląd. Hmm tak to Kijak mówił w TV pamiętam, nawet mówił, że wszystkie firmy i kluby zostały już przeniesione do budynków na Żeromskiego. Dziwne... czyżby się wycofali...?
partyzant
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2008, 21:27
Lokalizacja: Rzeczpospolita Pilska

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: partyzant »

Czy ktoś wie coś na temat jakiegoś sparingu?
Szykuje się jakiś?
Awatar użytkownika
rasaxas
Posty: 102
Rejestracja: 13 sty 2009, 17:10

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: rasaxas »

Dzisiejszy wynik :) Polonia Piła - Kolejarz Rawicz 53:37
Oby tak dalej :lol: aż do ekstraklasy :wink: :jupi:
Awatar użytkownika
rasaxas
Posty: 102
Rejestracja: 13 sty 2009, 17:10

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: rasaxas »

W niedziele mamy kolejne spotkanie KS Speedway Polonia Piła-Orzeł Łódź
godzina 15 :mrgreen:
dla zainteresowanych http://www.sportowefakty.pl/zuzel/druzy ... onia-pila/
nie ma sensu za każdym razem na forum pisać co gdzie i jak :wink: :wink:
partyzant
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2008, 21:27
Lokalizacja: Rzeczpospolita Pilska

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: partyzant »

No to tak na świeżo, dla niepoinformowanych dziś na Bydgoskiej padł remis (piła-łódź 45:45) :jupi:

Po pierwszym meczu jakoś nie bardzo się zwracało uwagę na oprawę tego co działo się po za torem, ale za to teraz to się naoglądało
No bo co do teamu to większych zastrzeżeń nie mam prawa mieć bo niby z jakiej racji - ale mogli by się młodzi (czyt. wszyscy po za Świstem) nauczyć para jeździć bo to w końcu team jest. :smile4:

(Muszę w tym momencie przeprosić pana L. Kędziorę za niezbyt przychylne wypowiedzi na jego temat na początku, ale teraz tak naprawdę widać ze to on tą drużyną się przejmuje i coś tam działa -jednym słowem jest widoczny w przeciwieństwie do pana trenera)

Natomiast na dzisiejszych zawodach nurtowała mnie postać lekarza-weterynarza jak to o nim pół stadionu mówiło (i nie chodzi tu oczywiście o doctora Bystrzyckiego :rolleyes: ).Tempo reakcji lekarza zawodów pana S. było niesamowite, nie mówiąc już nic o tempie jego poruszania się. Przecież gdyby nie "Bystrzyk" to by się tam Sajfutdinov udusił pod ta bandą. Co jak co, ale obsługa medyczna powinna na takich zawodach być pierwszej klasy. Nie wiem kto za to odpowiada ale chyba by warto było coś z tym zrobić, bo idzie o zdrowie i życie młodych chłopaków. masakra!

Ale emocje na zawodach są :mryellow:
W październiku z Poznaniem po przeciwnych stronach barykady :smile4:
ferdosik
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2009, 12:51

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: ferdosik »

Już w niedzielę wielki mecz dla Polonii, mecz o wszystko! Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani czy przyjść, obejrzyjcie tę zapowiedź meczu z Miskolcem, a wszelkie rozterki Was opuszczą:


Jeśli macie jaja i lubicie ostrą jazdę bez trzymanki, nie może Was w niedziele z nami zabraknąć! Pamiętajcie 12 lipca, g.17 pomóżmy naszych chłopakom odeprzeć węgierski "najazd" :mryellow:

Panowie z jajami - obecność obowiązkowa :wink:
Awatar użytkownika
JAROLPH>
Posty: 43
Rejestracja: 22 lut 2009, 21:09

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: JAROLPH> »

To jeszcze ten dogorywający sport w pile cieszy się popularnością?
luther
Posty: 25
Rejestracja: 04 wrz 2006, 18:10

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: luther »

Widać to po kibicach, dość licznie odwiedzających stadion podczas zawodów.
Awatar użytkownika
JAROLPH>
Posty: 43
Rejestracja: 22 lut 2009, 21:09

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: JAROLPH> »

No tak. W Pile ten sport ma wkońcu spory kawałek historii za sobą, i gdyby nie decydenci dla których najważniesza w sporcie nie jest rywalizacja tylko pieniądze, to mielibyśmy w naszym mieście taką sportową wizytówkę jaką jest żużel

Regards
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: ziolek »

JAROLPH> pisze:sport
?

A ja mam wrażenie, że obecnie to biznes rozrywkowy i nic więcej.
partyzant
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2008, 21:27
Lokalizacja: Rzeczpospolita Pilska

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: partyzant »

W dzisiejszych czasach to każdy sport = biznes niestety :(
JAROLPH> pisze:To jeszcze ten dogorywający sport w pile cieszy się popularnością?
Niestety [dla Ciebie JARLOPH] tak, co najlepiej pokazują statystyki (http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2009/ ... i-kolejce/ ), w Pile nadal (mimo postawy chyba poniżej oczekiwań- przynajmniej moich) mamy na meczach frekwencje prawie dwukrotnie wyższą niż podczas innych spotkań II ligi :mryellow:
3 i pół tysiaczka jest zawsze.
I mam nadzieję, że kibice w Pile zobaczą jeszcze chociaż ze dwa mecze ligowe :wink:
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: Bocian »

ziolek pisze:
JAROLPH> pisze:sport
?

A ja mam wrażenie, że obecnie to biznes rozrywkowy i nic więcej.
Jak piłka nożna, siatkówka, F1 i każdy inny sport zawodowy. Dlatego mnie to niespecjalnie interesuje.
ferdosik
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2009, 12:51

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: ferdosik »

Obrazek

Już w niedziele 9 sierpnia impreza roku w Pile! Pilska Polonia już w pierwszym roku startów staje przed wielką szansą awansu do I ligi. W niedziele podejmuje na własnym torze potentata rozgrywek drużyne Orła Łódź. Niedziela 9 sierpnia, godzina 16 - nie może Was tam zabraknąć! Zabierzcie znajomych, niech nasz wspólny doping pomoże chłopakom wzbić sie ponad lot Orłów :wink:
partyzant
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2008, 21:27
Lokalizacja: Rzeczpospolita Pilska

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: partyzant »

Ja tam o frekwencje się nie boję. :smile4:
Full ludzi przyjdzie żeby zobaczyć ostatni mecz Polonii w tym sezonie w Pile. :(
Awatar użytkownika
mariusz1983
PRZYJACIEL
Posty: 218
Rejestracja: 01 sie 2009, 23:14

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: mariusz1983 »

Jaki chcielibyście zobaczyć skład (realny) w sezonie 2010

9. Piotr Świst - zdecydowany lider z sezonu 09
10. Hening Bager - dobry ale na drugą linię
11. Alekskiej Charczenko - jeśli będzie zawodnikiem z drugiej części sezonu
12. np Kennet Hansen lub inny ciekawy duńczyk
13. Cory Gatercole - widowiskowa jazda może być z niego wielki pożytek
14. Michał Łopaczewski - myślę ze z dobrym sprzętem może być solidnym juniorem
15. Vaclav Milik - junior z Czech młody perspektywiczny
16. Krzysztof Pecyna - od tak gruby akcent pilski :P

Wiem... wielu obcokrajowców... a na to potrzeba kasy.
partyzant
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2008, 21:27
Lokalizacja: Rzeczpospolita Pilska

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: partyzant »

Moje typy na skład są bardzo podobne :D
Bo w sumie realnie patrząc to na nic więcej liczyć nie możemy. :|
Fajny pomysł z tym Milikiem, ojciec jego chyba kiedyś w Polonii jeździł, tak więc skoro Alosza się sprawdził to czemu z Wackiem nie spróbować?
Tylko na akcent pilski ja proponuje jednak wydać trochę więcej kasy i zakontraktować Mariusza F. Panu Pecynie trzeba by już podziękować.
A Łopaczewskiego fajnie byłoby zastąpić Cyprianem Szymko. Uważam, że chłopak ma więcej zapału do ścigania się i będzie juniorem o 2 lata dłużej niż Łopata.
Czyli reasumując:

9. Piotr Świst
10. Hening Bager
11. Alekskiej Charczenko
12. tu mi sie marzy S. Gustafsson, ale wątpię żeby Łódź się go "pozbyła" więc może Hansen albo Jakobsen
13. Cory Gatercole
14. Cyprian Szymko
15. Vaclav Milik
16. Mariusz Franków
Awatar użytkownika
mariusz1983
PRZYJACIEL
Posty: 218
Rejestracja: 01 sie 2009, 23:14

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: mariusz1983 »

Nie jestem fanem talentu Frankowa w Pile raczej nie szło mu za dobrze a co do Szymki C. to jest dla mnie takim jeżdżącym drewniakiem już Marcel się lepiej prezentuje na motocyklu.
Przemek Stencel
Posty: 21
Rejestracja: 27 wrz 2007, 22:25
Lokalizacja: anglia stratford upo-avon

Jak to bedzie

Post autor: Przemek Stencel »

Witam serdecznie wszystkich sympatyków żużla nad Gwdą. Podczas tegorocznych wakacji w Pile zauważyłem że znowu będzie warkot na stadionie przy Bydgoskiej. I dobrze ze żużel wraca. Niepokoi mnie coś innego. Skąd działacze wezmą kilka milionów na sezon bo to sport drogi. Czy działacze mają takie pieniądze w ręku. Jeżeli plany istnienia i rozwoju żużla nie wybiegają na 15 lat do przodu i źródła pewnego kto będzie płacił ciężkie pieniądze na żużel to lepiej niech już teraz nie będą brać się za to. Już raz przerabiano tego typu sytuacje, gdzie mieliśmy mistrzostwo kraju a po tym sukcesie w Polonii było coraz gorzej. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tom
PRZYJACIEL
Posty: 722
Rejestracja: 17 cze 2005, 23:00
Lokalizacja: - Vienna

Re: Jak to bedzie

Post autor: Tom »

??? Czy wszelkie recenzje należą na pewno do charakteru tej strony ???

A jeśli wkroczymy na dyskusyjne pole rożnych recenzji, którymi zajmują się gazety co pozostanie
z "Dawnej Piły"? --- "Pila Dziś - tygodnik?

Tom
Bjarniak
Posty: 128
Rejestracja: 25 sty 2009, 11:23
Lokalizacja: Deutsch Krone

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: Bjarniak »

To jest dział "Piła dzisiaj". Dzisiaj Piła widocznie żyje m.in. żużlem - i bardzo fajnie :] Dzięki temu forum żyje również - codziennie jest coś do poczytania (raz ciekawszego, a raz nie - zależy od punktu widzenia).
partyzant
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2008, 21:27
Lokalizacja: Rzeczpospolita Pilska

Re: KS Speedway Polonia Piła

Post autor: partyzant »

Witam również :mryellow:
Przemek Stencel pisze:Skąd działacze wezmą kilka milionów na sezon bo to sport drogi. Czy działacze mają takie pieniądze w ręku. Jeżeli plany istnienia i rozwoju żużla nie wybiegają na 15 lat do przodu i źródła pewnego kto będzie płacił ciężkie pieniądze na żużel to lepiej niech już teraz nie będą brać się za to.
Wiadomo, że pieniądze w tym sporcie to rzecz najważniejsza (no cóż takie czasy), ale myślę że aż tak źle nie będzie.
Po pierwsze Polonia jeździ w 2 lidze i na razie do awansu daleko, gwiazd żadnych nie kontraktuje, wiec myślę, że spokojnie na odjechanie sezonu starczy kilkaset tysięcy. W tym roku jeśli się nie mylę zakładany był budżet na 300.000.
Działacze Polonii chyba są świadomi kosztów, mają sponsorów (już chyba kilkunastu), w tym sezonie powinni już dostać dofinansowanie od miasta, a po za tym to od początku była mowa, że głównym sponsorem klubu będzie kibic. Stąd też dosyć drogie bilety (25zł i 15zł) i to w tym sezonie chyba się sprawdziło, skoro średnio na meczu było 4,5 tyś ludzi razy 20 złoty (średnia cena biletu) daje ok 90.000 (Oczywiście to są moje prywatne obliczenia) + transze od sponsorów, czyli źle chyba nie jest.
Sponsora strategicznego nie widać, ale wydaje mi się,że taka taktyka jest nawet lepsza, bo wycofanie sponsora strategicznego bardziej jest dotkliwe dla klubu (przykład Częstochowy), niż rezygnacja ze sponsoringu jednego z wielu.
A swoją drogą to nie wydaje mi się, żeby nawet włodarze takich klubów jak ZKŻ czy Unii mieli plany 15-letnie. Co będzie za kilka lat trudno przewidzieć każdemu. Bo nie wiadomo czy czasem tan kryzys światowy nie dotrze do Piły i jakoś się nie odbije na żużlu pilskim.
Póki co wydaje mi się, że sytuacja finansowa naszego klubu nie jest zła (przynajmniej oficjalnie nic o tym nie słychać).

A kto nie ryzykuje dwa razy traci :D
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się