Magnes - poszukiwania magnesem

Dział poświęcony wszelkim ciekawym znaleziskom, znalezionym w Pile i jej okolicach.
Awatar użytkownika
witek
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2010, 19:09

Magnes - poszukiwania magnesem

Post autor: witek »

Witam, posiadam na stanie magnes do łowienia metali z wody, ma on siłę przyciągania ponad 100kg, mam pytanko gdzie najlepiej czegoś poszukać? Na pewno wszystkie stawki ceglane na Górnym i na Zamościu a gdzie jeszcze?
Awatar użytkownika
Kanclerz
PRZYJACIEL
Posty: 385
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:44
Lokalizacja: Piła - Górne

Re: magnes

Post autor: Kanclerz »

Może zbiornik przy Al. Poznańskiej, koło Stawiska. Gwda nie do pogardzenia, zapewne w okolicy Kaliny. Uważać trzeba jednak na zatopione konary drzew, których nie widać nad powierzchnią wody. Uszanować też trzeba wędkarzy, bo taki magnes robi niemiłosierny hałas :-) Jak coś wyłowisz pochwal się ;-)
Awatar użytkownika
witek
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2010, 19:09

Re: Magnes - poszukiwania magnesem

Post autor: witek »

Wybieram się jutro, jeśli jest ktoś chętny proszę pisać dziś do wieczora.
Awatar użytkownika
witek
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2010, 19:09

Re: Magnes - poszukiwania magnesem

Post autor: witek »

Byłem wczoraj na stawkach przy Kusocińskiego i w sumie poza kilkoma nabojami i złomem nic ciekawego nie wyciągnąłem. Proszę was o jakieś konkretne miejsca i jeśli ktoś byłby chętny na wspólny wypad, to proszę pisać.
Awatar użytkownika
witek
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2010, 19:09

Re: Magnes - poszukiwania magnesem

Post autor: witek »

Witam, byłem w piątek na Gwdzie przy Kalinie i znowu poza złomem nic. Rzucałem w okolicy stalowego mostu który niegdyś się tam znajdował i wyłowiłem tylko siekierę, elementy siatki ogrodzeniowej i 4 metrowy ważący ok. 40kg fragment tego mostu, ale natrafiłem na jedno bardzo irytujące mnie miejsce i uważam że tam może być coś konkretnego, ale spenetruje to miejsce dopiero w czerwcu, bo będzie trzeba nurkować żeby to sprawdzić.
Jutro wybieram się na stawek na ulicy Łowieckiej a następnie nad Zalew Koszycki a co do stawków ceglanych na Górnym to uważam i słyszałem ze wielkie gówno tam jest, mogę co najwyżej sobie wyciągnąć jakiś stary rower a i słyszałem też że nasza cudowna policja, znalezione niewypały, stare naboje, itp. itd. wyrzucają do Gwdy żeby nie bawić się w formalności, tylko nie wiem gdzie dokładnie, mam nadzieje że nie natrafię na to, mimo ze mam już bardzo duże doświadczenie z niewypałami, jeżeli w ogóle można w takim wypadku mówić o jakimś doświadczeniu, wciąż jestem otwarty na wasze sugestie i na wspólne wypady.
Awatar użytkownika
skinspila
PRZYJACIEL
Posty: 358
Rejestracja: 04 lut 2006, 16:12
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Magnes - poszukiwania magnesem

Post autor: skinspila »

Kolego to nie Rosja hehehe, czy to łuska czy siata to zawsze trafienie. Zobacz sobie na youtube co ruskie targają na magnes, nie są to za wielkie skarby a było tego wiele, ale zawsze kto szuka nie błądzi. W tych naszych pięknych czasach to i pucha po piwie będzie niebawem skarbem, co do niewypałów itd. to z dala, mam wielu kolegów co dla nich wyjazd bez monet, złota i innych gówien to żaden wyjazd (dla kasy) a dla mnie to i łuseczka to skarb, sam się po jakimś czasie przekonasz. Pozdrawiam cię serdecznie i życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
witek
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2010, 19:09

Re: Magnes - poszukiwania magnesem

Post autor: witek »

Powiem tak, zgadzam się z Tobą. Dla mnie wszystko co wyciągnę daje jakaś satysfakcje, już 2 lata tak jeżdżę wiec wiem o co chodzi. Najwięcej wyciągnąłem w Bornym Sulinowie, mieszkałem tam dwa lata ponieważ tam pracowałem. Właśnie chce mi się śmiać z kumpla którego dopiero co wciągnąłem w to i on właśnie kaprysi że siekiera, że element mostu, ze szpadel itp., a dla mnie to już coś, 100 razy nie złapie nic a za 101 może być konkretny fant :) i mam nadzieje że w końcu coś się trafi.
Awatar użytkownika
witek
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2010, 19:09

Re: Magnes - poszukiwania magnesem

Post autor: witek »

Witam byłem wczoraj na stawku na ulicy Łowieckiej i udało mi się wyciągnąć łuskę od pocisku chyba z czołgu ale na pewno niemieckiego bo znajduje się na niej wrona III rzeszy i jedną małą łuskę nie wiem od czego i kilka wystrzelonych naboi później wrzucę fotki. Mam zamiar tam w niedługim czasie wrócić i mam nadzieje, że jeszcze coś ciekawego wyciągnę:)
Awatar użytkownika
skinspila
PRZYJACIEL
Posty: 358
Rejestracja: 04 lut 2006, 16:12
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Magnes - poszukiwania magnesem

Post autor: skinspila »

To od razu wierć otwory, co by nie było że do ponownego użytku, tak na zaś po jednym na łuchę.
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Magnes - poszukiwania magnesem

Post autor: dizel »

Witek przepraszam że pytam ale gdzie na ulicy Łowieckiej jest stawek ? Nie pomyliłeś się czasem ?
Awatar użytkownika
witek
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2010, 19:09

Re: Magnes - poszukiwania magnesem

Post autor: witek »

Racja na Lutyckiej, źle skojarzyłem, przepraszam za błąd a myślę że nie będę wiercił dziur bo tego raczej nie da się użyć ponownie, ale rozumiem Twoja sugestię :)
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Re: Magnes - poszukiwania magnesem

Post autor: marasxt »

Stawki koło "mechanika" w połowie lat 80-tych były pogłębiane, więc ich nie polecam.
Zalew koszycki ma sporą warstwę mułu na dnie, więc w rachubę wchodzi tylko wbijanie "neodyma" tyczką z łódki. Rzucając z brzegu wyciągnąłem masę haczyków, błystki, wędkę i wiertarkę. W 2002 na zalewie odpadł silnik od motorówki i nie został odnaleziony.
W samej rzece jest sporo amunicji i trochę sprzętu porzuconego przez Niemców podczas ucieczki z miasta w 1945-ym. Miejsc zrzutów nie podam, bo gros z tych fantów to miny.
Powodzenia i udanych połowów życzę.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się