Muzeum lotnictwa w Pile?

Wszystko co jest związane z militarną przeszłością naszego miasta.
domel-ka
Posty: 11
Rejestracja: 27 lip 2005, 14:38
Lokalizacja: Piła- Górne ;)

Muzeum lotnictwa w Pile?

Post autor: domel-ka »

A więc witam wszystkich... nie wiem czy akurat tu powinnam umieścić ten temat no ale loozik :P

Pilskie lotnisko... obecnie jest ono rujnowane... przynajmniej z mojego punktu widzenia. Dla mnie mogłoby ono stać się naprawdę czymś niezwykłym. Fakt... potrzeba na to pieniędzy ale myślę że po części mój plan by wypalił...
A więc... uważam że na lotnisku powinno powstać muzeum historii piły i okolic. Różne eksponaty, książki, ludzie którzy by ciekawie o tym mówili...
następnie.... przejażdżka po lotnisku + opowiadanie o lotnisku wojskowym itp... na lotnisku mogłyby być organizowane obozy typu "kilka dni z życia żołnierza" to by był szoł... jeszcze jakby odkopać i wyremontować podziemia.... ehhh... dla mnie to lotnisko się marnuje... przecież dzięki temu lotnisku Piła mogłaby być bardzo sławnym miastem...

Co wy o tym myślicie? czy jest jakaś szansa na zrealizowanie tego planu? :roll :
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1359
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Post autor: Aragorn »

Nie tak dawno rozmawiałem z jednym członkiem aeroklubu pilskiego.
Poruszyłem temat pilskich albatrosów.
Tak się złożyło że gość miał fotografie z czeskiego lotniska gdzie co jakiś czas organizowane są pokazy walk powietrznych samolotów z I wojny światowej, były tam też i Fokkery.
Modele samolotów to oczywiście repliki ale sam fakt oglądania takich samolotów w akcji to duże wrażenie.
Poruszyłem nawet temat aby starać się o nasze samoloty przeznaczone na złom - z czasem Su-22 czeka niestety ten los a, i można by było się starać o inne typy modeli np. Iskrę.
Wszystko niestety opiera się jednak na pieniądzach.
Moim marzeniem byłoby powstanie muzeum lotniczego, ogólnie typowo wojskowego.
Nie zadługo parę budynków ma iść pod gruz, resztę przejmnie przyszła uczelnia i miasto.
Lotnisko oczywiście żyje swoim życiem - niedawno był festyn lotniczy - myślę jednak że warto by było coś zrobić aby nasze lotnisko żyło pełnią życia.
Awatar użytkownika
ClausVonStauffenberg
Posty: 41
Rejestracja: 22 lut 2006, 00:39
Lokalizacja: Piła

Post autor: ClausVonStauffenberg »

Obecne władze Piły nie potrafią nic zrobić. Może za kadencji następnego prezydenta miasta coś się uda załatwić.
Awatar użytkownika
ADAM miłosnik 6plmb
Posty: 52
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:13

Post autor: ADAM miłosnik 6plmb »

Tylko trzeba się spieszyć bo... sami widzicie co się dzieje. Wystarczy tylko popatrzeć... płakać się chce :evil:

Obrazek
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Post autor: EREN »

To świetny pomysł tylko trzeba zdać sobie sprawę że na to potrzeba naprawdę kupę kasy, oczywiście można także się starać od miasta czy AMW o podarowanie kawałka np. byłej strefy ze schrono-hangarami i zrobić tam małe muzeum jak to zrobili na przykład niemcy na byłym lotnisku Finów:
http://lotnictwo.net/galselect.php?p=40 ... DESC&wpis=
http://lotnictwo.net/foto.php?id=108861
...ale nie wiadomo czy takie coś by wypaliło...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1359
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Post autor: Aragorn »

Łza się w oku kręci. Jedni budowali, drudzy przyszli pokradli, rozebrali bądź rozbiorą. Dobrze by było aby powstało coś co wiązało by się z historią nie tylko lotnictwa ale i wojskowości. Eksponaty przecież są ale niedostępne dla zwiedzających (al. Powstańców Wlkp.) Postarać się jeszcze o samoloty przeznaczone do kasacji i mamy zaczątek przyszłego muzeum. Myślę że miasto i aeroklub na tym by skorzystało.
Awatar użytkownika
ADAM miłosnik 6plmb
Posty: 52
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:13

Post autor: ADAM miłosnik 6plmb »

Muzeum to dobry pomysł... Świetny!!! Duże możliwości, bo i miejsca dosyć. Uzbierać wszystkie samoloty, które latały na pilskim niebie. Krakowa nie przebijemy, ale... możemy się postarać, domel-ka ma świetnego pomysła. :!:
Awatar użytkownika
maverik
Posty: 34
Rejestracja: 10 kwie 2006, 22:25
Lokalizacja: okolice

Post autor: maverik »

Ja też się pod tym pisze i sądze że w schrono-hangarach nie było by głupie zrobienie czegoś takiego. Mam zarazem pytanie?? Czy jak wiadomo w Krakowie w muzeum stoi trochę limów nie prezentwanych na expozycji czy nie dało by sie od nich pozyskać jednego?? jako początek podłaczyć się nawet pod takie stowarzyszenie jak Seniorzy Lotnictwa które działa w Pile, taki początek jest wieksza szansa na późniejsze ściagniecie suki czy iskry. A wiem na 100% ze tymczasowe trzymanie ów limka nie było by problemem w hangarze aeroklubu na zime czy coś? Nie wiem jak to od strony formalnej by wyglądało na założenie skansenu/muzeum?? Ktoś że się orietuje??
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się