Krwawe historie

Piła kryje wiele tajemnic z przeszłości. Spróbujmy odkryć choć ich małą część!
wojtaq
MODERATOR
Posty: 318
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:30
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Krwawe historie

Post autor: wojtaq »

RR pisze:Myślę, że to najzwyklejsze przekłamanie. W tym miejscu znajduje się kamienny drogowskaz, który mógł być kiedyś błędnie uznany za pozostałość mogiły, a błąd powtórzony na kilku mapach topograficznych z lat 80-tych i początku 90-tych.
Nie twierdziłem, że w tym miejscu znajduje się jakakolwiek mogiła! Określiłem miejsce z nazwą, która intryguje i skłania do poszukiwań. Domysły nie są moją specjalnością, więc ograniczyłem się do podania faktu, a z tym się nie dyskutuje.
Awatar użytkownika
snowpicker
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2010, 17:12
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Krwawe historie

Post autor: snowpicker »

Pan Langer to ten znamienny przywódca strajku w Polamie? Ten słynny pilski działacz solidarnościowy?
Awatar użytkownika
JAROLPH>
Posty: 43
Rejestracja: 22 lut 2009, 21:09

Re: Krwawe historie

Post autor: JAROLPH> »

Słyszeliście o domu w Zawadzie, pierwszy po prawej stronie jak się jedzie od strony Gładyszewa, tam stoi teraz nowy dom. Słyszałem historię o tym jak Niemcy spędzili tam ludzi, zamknęli w tym domu i spalili, potem nikt tam przez lata nie chciał mieszkać. No ale to nie Piła tylko Zawada i tą opowieść można uznać za legendę choć opowiadaną przez starego mieszkańca tejże miejscowości.
Pzdr

Dorzucę jeszcze wydarzenie bodajże z lat 70 tych z ulicy Kwiatowej.
Co niektórzy forumowicze wiedzą o czym piszę, świadomie nie przybliżę tego zdarzenia, może ktoś inny ale nie ja.
Znalazło by się trochę tych krwawych mrocznych wydarzeń w historii Piły.
Awatar użytkownika
czeslaw
MODERATOR
Posty: 321
Rejestracja: 15 maja 2005, 14:03
Lokalizacja: Pila Bismarckstrasse

Re: Krwawe historie

Post autor: czeslaw »

JAROLPH> pisze: Dorzucę jeszcze wydarzenie bodajże z lat 70 tych z ulicy Kwiatowej.
co niektórzy forumowicze wiedzą o czym piszę, świadomie nie przybliżę tego zdarzenia, może ktoś inny ale nie ja.
Znalazło by się trochę tych krwawych mrocznych wydarzeń w historii Piły
Powiedziałeś A powiedz i B. Pozdro
Awatar użytkownika
JAROLPH>
Posty: 43
Rejestracja: 22 lut 2009, 21:09

Re: Krwawe historie

Post autor: JAROLPH> »

Niestety, pomimo upływu czasu ta historia dla pewnych osób jest wciąż żywa i bolesna, moim celem było nawiązanie do wątku tematu, że jak by poszperać to znajdą się krwawe zakamarki historii naszej Piły. To wszystko.
pzdr
Awatar użytkownika
JAROLPH>
Posty: 43
Rejestracja: 22 lut 2009, 21:09

Re: Krwawe historie

Post autor: JAROLPH> »

wojtaq pisze:Ot, choćby głośna sprawa braci-morderców o nazwisku bodajże Wilk z ul. 14 Lutego, która elektryzowała pilan w latach '70.

Zdaje się że o tym samym mowa tylko nazwisko nie te co prawda związane z rasą pewnego psa, no i ulica tuż obok. Jednak forumowicze pamiętają to zdarzenie. Dorzucę że milicja bała się wejść do tego domu na myśl co tam zastanie. Ot tyle i niema co drapać więcej w tej historii.
pzdr
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się