Różnica wysokości terenu w Pile

Wszystko co nie pasuje do tematów powyżej a związane jest z historią Piły i okolic.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Różnica wysokości terenu w Pile

Post autor: Piterek »

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, ile wynosi różnica terenu Osiedla Górne w stosunku do centrum miasta? Przeryłem internet (cały ;) ) i znalazłem w Wikipedii info o poziomach od 50 do 135 m.n.p.m, ale raczej to chyba niemożliwe. 85 metrów różnicy to bardzo dużo. Podobnie jest z rejonem ulicy Siemiradzkiego. Jest wyraźna różnica w stosunku do centrum. Potrzebuje te dane do odwzorowania terenu w wirtualnej makiecie Piły.
Awatar użytkownika
pavvlo
ADMINISTRATOR
Posty: 775
Rejestracja: 04 kwie 2005, 23:27
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Różnica wysokości terenu w Pile

Post autor: pavvlo »

Podane przeze mnie dane pochodzą z nawigacji turystycznej TwoNav Aventura z włączoną mapą ukształtowania terenu i mają swoje odzwierciedlenie w mapach topograficznych które posiadam.

Centrum miasta - Plac Zwycięstwa ~ 60 m n.p.m
Górne - rondo przy ulicy Matwiejewa ~ 79 m n.p.m
Górne - okolice marketu InterMarche ~ 76 m n.p.m
Staszyce - skrzyżowanie Siemiradzkiego - Wiosny Ludów ~ 71 m n.p.m
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Różnica wysokości terenu w Pile

Post autor: Piterek »

Dzięki bardzo. W międzyczasie znalazłem mapy topograficzne w necie. Tam są podane punkty wysokości n.p.m oraz wysokości względne różnych form terenowych typu nasypy, przekopy. Może sie komuś przyda: http://maps.geoportal.gov.pl/
Awatar użytkownika
kolega
Posty: 242
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:10
Lokalizacja: Piła

Re: Różnica wysokości terenu w Pile

Post autor: kolega »

Krawędź pasa startowego od strony południowej na lotnisku 83 m n.p.m
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Różnica wysokości terenu w Pile

Post autor: Bocian »

Według map topograficznych na Geoportalu najniżej położony punkt w granicach administracyjnych Piły to łąki nad Gwdą na południe od Motylewa - około 50 m n.p.m. Najwyższy punkt to wzgórze na północny zachód od Gładyszewa - 133 m n.p.m.

Ciekawostki:

Wejścia do Hotelu Gromada znajdują się na wysokościach 58 i 62 m n.p.m. czyli stojąc na tej górce jesteśmy około 20 metrów powyżej jego dachu. Jeśli zrobicie zdjęcie stamtąd w kierunku miasta, zobaczycie, że faktycznie horyzont jest powyżej.

Poziom Jeziora Płotki (o ile się nie zmienił) jest na wysokości czwartego piętra bloków w centrum.
Przestaje mnie dziwić Studnia Nieszczęścia, czy ubiegłoroczna "fontanna" w Kalinie.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się