Trudny wybór

Dział poświęcony wszelkim ciekawym znaleziskom, znalezionym w Pile i jej okolicach.
zippol
Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2013, 11:47

Trudny wybór

Post autor: zippol »

Poszukuje sprzętu za nieduże pieniądze (na początek) i chciałbym wybrać z tych trzech, doradźcie proszę.

- TEKNETICS ALPHA 2000 za 780zł
- ACE 250 za 880zł
- FISHER F2 za 850zł

Doradźcie proszę raz jeszcze.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
WERWOLF 1945
Posty: 39
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:17

Re: trudny wybór

Post autor: WERWOLF 1945 »

Ja bym wziął Garretta.
Awatar użytkownika
czeslaw
MODERATOR
Posty: 320
Rejestracja: 15 maja 2005, 14:03
Lokalizacja: Pila Bismarckstrasse

Re: Trudny wybór

Post autor: czeslaw »

Garrett :D
odin
Posty: 34
Rejestracja: 24 gru 2009, 19:59

Re: Trudny wybór

Post autor: odin »

Fisher jet lepszy.
zippol
Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2013, 11:47

Re: Trudny wybór

Post autor: zippol »

Czy każdy z was może podać jakieś argumenty lub znaczące różnice miedzy tymi sprzętami?
Awatar użytkownika
WERWOLF 1945
Posty: 39
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:17

Re: Trudny wybór

Post autor: WERWOLF 1945 »

Ja mam Garretta 350 euro ace już dość długi czas nic kompletnie z nim się nie dzieje, żadnych awarii a łaziłem w niskich i wysokich temperaturach w deszczu nawet. Na Garretta dostajesz 3 lata gwarancji, bardzo niski pobór energii bo na bateriach alkalicznych to 25 godzin pracy. Fisher też jest dobry ale Garret to Garret decyzja należy do ciebie, poczytaj na forach poszukiwaczy np. "Odkrywcy''. A i tak nie zależnie co kupisz nie nastawiaj się na cuda bo Piła jest już przekopana bardziej niż ogródek cioci Zosi ;) Pzdr
odin
Posty: 34
Rejestracja: 24 gru 2009, 19:59

Re: Trudny wybór

Post autor: odin »

Tak jak kolega Ci pisze, poczytaj na Odkrywcy. Moim zdaniem Fisher ma lepsze cewki.
dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 17:54

Re: Trudny wybór

Post autor: dudi »

WERWOLF 1945 pisze:Ja mam Garretta 350 euro ace już dość długi czas nic kompletnie z nim się nie dzieje, żadnych awarii a łaziłem w niskich i wysokich temperaturach w deszczu nawet. Na Garretta dostajesz 3 lata gwarancji, bardzo niski pobór energii bo na bateriach alkalicznych to 25 godzin pracy. Fisher też jest dobry ale Garret to Garret decyzja należy do ciebie, poczytaj na forach poszukiwaczy np. "Odkrywcy''. A i tak nie zależnie co kupisz nie nastawiaj się na cuda bo Piła jest już przekopana bardziej niż ogródek cioci Zosi ;) Pzdr
Nie zniechęcaj kolegi. Są jeszcze w lesie koło Gładyszewa niewypały do odnalezienia.
zippol
Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2013, 11:47

Re: Trudny wybór

Post autor: zippol »

Może od razu sprecyzuje że militarka mnie nie interesuje, bardziej stare monetki. Czy na drobnice są jakieś specjalne dodatkowe cewki???
dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 17:54

Re: Trudny wybór

Post autor: dudi »

Bo to jest oferta dla ludzi o mocnych nerwach.Zbierzcie się do kupy i oczyście teren społecznie bo na wojsko nie ma co liczyć.Zrobicie dobry uczynek okolicznym mieszkańcom.
Awatar użytkownika
WERWOLF 1945
Posty: 39
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:17

Re: Trudny wybór

Post autor: WERWOLF 1945 »

Nikt bez specjalnych uprawnień i przeszkolenia saperskiego lepiej się tym nie zajmuje bo może stać się krzywda jak nie tragedia, a jak kogoś tam złapią jak ryje z wykrywaczem to dopiero zaczną nas ganiać i walić kary...
dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 17:54

Re: Trudny wybór

Post autor: dudi »

zippol pisze:Może od razu sprecyzuje że militarka mnie nie interesuje, bardziej stare monetki. Czy na drobnice są jakieś specjalne dodatkowe cewki???
Idąc z wykrywaczem nie wiesz co trafisz. Ryzykowne hobby.
zippol
Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2013, 11:47

Re: Trudny wybór

Post autor: zippol »

A czy któryś z kolegów (lub koleżanek) może opisać różnice miedzy Garrettem Ace 250 a Garrettem Euro Ace? Różnica w cenie jest ok. 500 zł więc dużo, czy warto dopłacić do Euro Ace?
Awatar użytkownika
czeslaw
MODERATOR
Posty: 320
Rejestracja: 15 maja 2005, 14:03
Lokalizacja: Pila Bismarckstrasse

Re: Trudny wybór

Post autor: czeslaw »

Skala dla monetek w Euro Ace jest w centymetrach a w 250 w calach. W euro cewka DD.
Ma bardziej płaski zasięg niż koncentryczna.
Wysoka cena wynika chyba tylko z tego iż jest dostępny w zestawach z gadżetami.

https://lh4.googleusercontent.com/-PFng ... 525201.png

Poszukaj jeszcze na forum Odkrywcy, tam coś było o Garrettach. Ja wybrałem Euro Ace.
Awatar użytkownika
WERWOLF 1945
Posty: 39
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:17

Re: Trudny wybór

Post autor: WERWOLF 1945 »

Jeśli twoja przygoda z wykrywaczem dopiero się zaczyna wybierz 250 bo różnica między nim a euro jest w zasadzie nie wielka i na początek w zupełności ci wystarczy, a różnice w cenach między nimi zostaw na paliwo do poszukiwania miejscówek :) pozdr...
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się