Remont pilskiego dworca PKP

Wszelkie bieżące zmiany architektoniczne zachodzące w naszym mieście.
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Aragorn »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Stan na 03.09.2015
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Aragorn »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Stan na 08.09.2015.
Awatar użytkownika
mariusz1983
PRZYJACIEL
Posty: 218
Rejestracja: 01 sie 2009, 23:14

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: mariusz1983 »

Czy wszystkie "budki" znikną z peronów naszej stacji? Budynek administracyjny też do rozbiórki?
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: iru3 »

Też mnie to ciekawi. Wygląda na to, że tak.
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Aragorn »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Stan na 12.09.2015
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Bocian »

Bardzo fajnie. Brakuje mi tylko jednego elementu, o którym nikt chyba nie pomyślał - ścieżek dla niewidomych.
algida
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2015, 15:44

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: algida »

Witam

Przeglądam ten wątek od kilku miesięcy i jestem załamany w jaki bezsensowny sposób zostają wydawane nasze pieniądze.

Będziemy mieli odmalowany i odrestaurowany budynek dworca w którym 90% pomieszczeń i tak będzie niedostępna dla zwykłych podróżnych, ale w zamian nadal będzie straszyć zapachem moczu tunel (który powinien zostać zasypany) łączący miasto oraz budynek dworca.

W obecnie remontowanym budynku brakuje:

- zjazdów / ramp przy każdych drzwiach wejściowych / wyjściowych dla wózków inwalidzkich czy dla wózków z dziećmi, a no i tak jeszcze ludzie z WALIZKAMI też jeżdżą pociągami. Nie wyobrażam sobie, że nagle sto osób wchodzi z pociągu do budynku dworca z walizkami + niepełnosprawni i następuje walka o windę? A co jeśli winda się zepsuje, to wrócimy do stanu z przed remontu, dlatego uważam iż skandalem jest to, że nie pomyślano o zainstalowaniu ruchomych schodów, smutne jest to, że zamiast wielofunkcyjnego remontu dworca dla podróżnych, zafundowano nam skansen dla kilku pasjonatów którzy przyjdą dwa razy zrobią sobie na pamiątek 100 zdjęć i tyle, a dla podróżnych którzy na codzień korzystają z dworca nie wiele się zmieni prócz ładnie odmalowanych ścian które za 2 lata się pobrudzą.

- systemu Informacji pasażerskiej wewnątrz dworca

- brak mobilnych biletomatów

- brak podpisanej umowy na punkty gastronomiczne, bo sam batonik z kiosku to może być trochę mało dla głodnego podróżnego


I teraz mam kilka pytań:

- czy w budynku dworca będzie winda? Jeśli tak to w którym miejscu?

- czy będzie WiFi?

- ile wynosi opóźnienie w remoncie dworca?

- czy budynki obok czyli budynek Sokistów oraz dawna parowozownia zostaną zburzone czy poprostu czekamy, aż same się zawalą?
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Bocian »

algida pisze:W obecnie remontowanym budynku brakuje:

- zjazdów / ramp przy każdych drzwiach wejściowych / wyjściowych dla wózków inwalidzkich czy dla wózków z dziećmi, a no i tak jeszcze ludzie z WALIZKAMI też jeżdżą pociągami. Nie wyobrażam sobie, że nagle sto osób wchodzi z pociągu do budynku dworca z walizkami + niepełnosprawni i następuje walka o windę?
Ziółek słusznie zauważył, że tunele powinny być ze sobą połączone, aby zminimalizować konieczność wchodzenia po schodach. Przydałyby się też windy w tunelach prowadzących na perony.
W projekcie budowlanym jest wrysowana taśma na bagaż na schodach tunelu "miejskiego". Coś takiego jest na dworcu we Wrocławiu. Pochylnie dla niepełnosprawnych niezbyt nadają się na dworzec, bo aby spełnić swoją funkcję muszą być bardzo długie.
Problem też - a właściwie przede wszystkim - w tym, że perony nie wchodzą w zakres przebudowy.
A co jeśli winda się zepsuje, to wrócimy do stanu z przed remontu, dlatego uważam iż skandalem jest to, że nie pomyślano o zainstalowaniu ruchomych schodów [...]
Jak wyżej.
a dla podróżnych którzy na codzień korzystają z dworca nie wiele się zmieni prócz ładnie odmalowanych ścian które za 2 lata się pobrudzą.
Argument o ścianach kiepski. Trzeba o nie dbać po prostu.
- systemu Informacji pasażerskiej wewnątrz dworca
W projekcie chyba jest.
- brak mobilnych biletomatów
- brak podpisanej umowy na punkty gastronomiczne, bo sam batonik z kiosku to może być trochę mało dla głodnego podróżnego
To chyba da się zrobić?
- czy w budynku dworca będzie winda? Jeśli tak to w którym miejscu?
Tak, po obu stronach tunelu prowadzącego do miasta.
- czy będzie WiFi?
Nie wiem.
- ile wynosi opóźnienie w remoncie dworca?
Na oko dwa miesiące. Więc wstydu nie ma.
- czy budynki obok czyli budynek Sokistów oraz dawna parowozownia zostaną zburzone czy poprostu czekamy, aż same się zawalą?
Poza zakresem przebudowy.
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Aragorn »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Stan na 17.09.2015
Awatar użytkownika
mariusz1983
PRZYJACIEL
Posty: 218
Rejestracja: 01 sie 2009, 23:14

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: mariusz1983 »

Jak się mają "budki" i budynek administracyjny na stacji???
algida
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2015, 15:44

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: algida »

a budka z peronu 3 zostanie również rozebrana?
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Aragorn »

Co do budek peronowych, zostały tylko dwie, te które są pomiędzy wyjściem-zejściem do tunelu. Czy będą rozebrane? Chyba nie, tego jednak nie wiem. Pojawiły się już ogrodzenia między torem a placem dworcowym. Także w środku holu dworcowego zaobserwować można już zmiany.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Stan na 19.09.2015
SpMg
Posty: 17
Rejestracja: 05 sie 2015, 15:31

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: SpMg »

czy może mi ktoś wyjaśnić czemu ma to służyć? http://foto.dawna.pila.pl/zdjecie_14101.jpg

według mnie ma to za zadanie pokazać oryginalne cegły kryjące się pod tynkiem, ale mogę się mylić. może ktoś ma inne pomysły?

dodam jeszcze, że płyciny podokienne mogły by mieć kolor całego budynku, a nie odróżniać się od całej reszty. podobnie sprawa tyczy się okien (białe) i drzwi (jasno brązowe).

ale cała reszta jest ok :)
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3153
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Krzysztof Ju »

SpMg pisze:czy może mi ktoś wyjaśnić czemu ma to służyć? http://foto.dawna.pila.pl/zdjecie_14101.jpg

według mnie ma to za zadanie pokazać oryginalne cegły kryjące się pod tynkiem, ale mogę się mylić. może ktoś ma inne pomysły?
Nie ma takiego zadania, bo oryginalne zamaskowano (po obu stronach dworca) i bardziej wygląda jak miejsce pod tablicę pamiątkową.

Obrazek Obrazek

Po lewej stan z 21 lipca a po prawej z 12 września. Poniżej nieotynkowany fragment ściany po drugiej stronie dworca z 9 czerwca i 12 września. Wszystkie fotki od Aragorna.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
RR
PRZYJACIEL
Posty: 457
Rejestracja: 21 sie 2005, 15:46
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: RR »

SpMg pisze:według mnie ma to za zadanie pokazać oryginalne cegły kryjące się pod tynkiem, ale mogę się mylić. może ktoś ma inne pomysły?
Taką właśnie wersję słyszałem i byłem przekonany, że po to zostawiono te fragmenty. Czym jest to cegłopodobne coś, czym je w tej chwili przysłonięto?
mih
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2005, 23:11
Lokalizacja: kiedyś z Westend-u ;)

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: mih »

niestety to są tylko imitacje cegieł - pomalowany tynk z rowkami - czemu to ma służyć wie chyba autor tej koncepcji ;) Słyszałem, że napisy "Schneidemuhl" też podmalowano, ale pozostawiając te gustowne kable... ech... Za to szare lampy na peronach mimo, że nowoczesne - jakoś mi klimatem pasują i do budynku i do zadaszeń peronów.
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: iru3 »

21.09.2015
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dodam , że mocno przesadzono z ilością nowych lamp pod wiatami:
Obrazek
Rav74
Posty: 95
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:12
Lokalizacja: Piła

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Rav74 »

To są panele ledowe. Panele ledowe nie dają takiego światła jak tradycyjna świetlówka stąd taka ich ilość.
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: iru3 »

Ok. Dzięki za wyjaśnienie.
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: iru3 »

Mam takie pytanie. Orientuje się czy może będzie jakieś oficjalne otwarcie dworca?
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Matey#24 »

Przecież już było otwarcie...
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: iru3 »

Było? No ja nic nie wiem , nie jestem z Piły.
SpMg
Posty: 17
Rejestracja: 05 sie 2015, 15:31

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: SpMg »

Matey#24 pisze:Przecież już było otwarcie...
jak mogło nastąpić otwarcie dworca, skoro jest nadal zamknięty dla podróżnych, a kasy są w kontenerach?
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3153
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Krzysztof Ju »

Z oficjalnych uroczystości z okazji dworca było tylko otwarcie remontu dworca w dniu 16 maja 2014 roku.
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: iru3 »

No właśnie - a mi chodzi o jakąś imprezę na zakończenie prac.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się