Szklane domy

dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 17:54

Szklane domy

Post autor: dudi »

Spacerując chodnikiem przy al. 500 lecia Piły, przed mostami królewskimi zauważyłem dom obklejony stłuczką szklaną i porcelanową. Przypomniałem sobie, że jeszcze w latach 70 istniała taka moda. Zamiast malowania to strojenie domów i nie tylko ich, taką mozaiką. Pewnie odpady brane były z huty Ujście, a porcelana z Chodzieży. Pamiętam ścianę na rogu 14 lutego i dawna Bieruta i napis Społem. Chyba koło Merkurego też coś było oraz wiele budynków np. na Dołkach. Może ktoś posiada jakieś zdjęcia kolorowe takich dawnych budynków. Dziś jest moda na ocieplanie styropianem owych domów a szkoda. Jestem ciekaw co sądzicie o takim dawnym upiększeniu Piły?
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Szklane domy

Post autor: Aragorn »

Tak ozdobione domki można spotkać na pilskim Podlasiu, m.in. na ulicy Robotniczej, budynek w głębi oraz ul. E. Platter. Niewielki akcent z ceramiki zobaczyć też można na Chacie na Trzech Nogach na ul. Wiatracznej.

Obrazek Obrazek
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Szklane domy

Post autor: ziolek »

Foto Daniel na rogu Kolbego i Piekarskiej czy któryś ze sklepów sąsiednich taką elewacje posiadał?
Awatar użytkownika
kolega
Posty: 242
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:10
Lokalizacja: Piła

Re: Szklane domy

Post autor: kolega »

Największa tego typu elewacja znajdowała się na budynku mieszkalnym obok hotelu Rodło...
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się