Stosunki polsko-ukraińskie

Dyskusje niezwiązane z profilem tematycznym forum.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: ziolek »

adam pisze:Trudno poważnie traktować Ukraińców, którzy opowiadają o napaści Rosji na Ukrainę i wojnie z Rosją w Donbasie, gdzie rząd kijowski działania na wschodzie nazywa akcją antyterorystyczną.
A może jest tak, że przeciętny Ukrainiec wolałby żeby jego rząd nazywał rzeczy po imieniu?
adam pisze:Krymu w ogóle nie bronili a mają pretensje do całego świata, że rozmawia z Rosją.
Ale po Krymie był krwawy Donbas, którego bronią.
adam pisze:Ukraińscy aktywiści w Polsce jak Panczenko i jej kolega Żenia to cynicy i kłamcy.
Co cynicznego robią i w jakiej kwestii kłamią?
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: ziolek »

adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

ziolek pisze:A może jest tak, że przeciętny Ukrainiec wolałby żeby jego rząd nazywał rzeczy po imieniu?
Masz jakieś przesłanki ku temu aby tak twierdzić, czy znowu rzucasz słowa na wiatr?
ziolek pisze:Ale po Krymie był krwawy Donbas, którego bronią.
Bronią, przed kim? Przed mieszkańcami Donbasu?

ziolek pisze:Co cynicznego robią i w jakiej kwestii kłamią?
Cynicznie podchodzą do sprawy ludobójstwa na Polakach dokonanego przez bandy UPA i kłamią w kwestii podnoszenia tego tematu przez Polaków jakoby były to działania propagandy kremlowskiej.
Panczenko zamiast opowiadać bzdury w telewizji niech zainteresuje się prawdą historyczną, a ona jest taka, że wschodnie tereny II Rzeczypospolitej na obszarach wiejskich zdepolonizowało UPA a na terenach miejskich NKWD.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: ziolek »

Nie chcę mi się tego komentować, bo nie widzę już w tym sensu. Tyle powiem, że ponownie się z tobą nie zgadzam. I bądź tak uprzejmy nie wywoływać już mnie do komentowania!
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

I w ramach wdzięczności ludobójcom Polaków stawiają pomnik za pomnikiem.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: Matey#24 »

Czy administracja mogłaby ten temat zamknąć lub zablokować? Tylko dwie osoby piszą w tej kwestii. Proponowałbym by spotkały się na kawę i tam wyjaśniły wszystko... Trochę to dziwne i chore żeby od tylu miesięcy prowadzić dyskusję we dwójkę zamiast się spotkać i w 4 oczy pogadać, albo chociaż poprzez PW.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Drogi Matey#24 przecież nic nie stoi na przeszkodzie abyś i Ty wziął udział w dyskusji w tym temacie. Nikt z pewnością nie weżmie ci tego za złe, tak jak i nikt nie bierze ci za złe, że się w tym temacie nie wypowiadasz.
Pozdrawiam
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: ziolek »

Matey#24 pisze:Czy administracja mogłaby ten temat zamknąć lub zablokować? Tylko dwie osoby piszą w tej kwestii. Proponowałbym by spotkały się na kawę i tam wyjaśniły wszystko... Trochę to dziwne i chore żeby od tylu miesięcy prowadzić dyskusję we dwójkę zamiast się spotkać i w 4 oczy pogadać, albo chociaż poprzez PW.
Ja nie mam już ochoty prowadzić rozmowy w tym temacie jak niemającej sensu. Jeśli komentowałem to za sprawą oburzenia po zobaczeniu tego co jest tutaj pisywane. A o tym, że temat ten powinien być zamknięty pisywałem już ze skutkiem widocznym.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Ziołek dyskutujemy na argumenty, co z tego wychodzi widzisz sam. Wizje Międzymorza , czy też prometeizmu w polityce są bardzo ciekawe, wiele osób poświęciło swoje życie dla tych ideii, ale rzeczywistość jest bezlitosna, w życiu szkoda czasu na wspieranie utopii, nie jestem zwolennikiem upieraniu się przy chciejstwie.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3153
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: Krzysztof Ju »

Matey#24 pisze:Czy administracja mogłaby ten temat zamknąć lub zablokować? Tylko dwie osoby piszą w tej kwestii. Proponowałbym by spotkały się na kawę i tam wyjaśniły wszystko... Trochę to dziwne i chore żeby od tylu miesięcy prowadzić dyskusję we dwójkę zamiast się spotkać i w 4 oczy pogadać, albo chociaż poprzez PW.
Dawno temu zaproponowałem szefowi, by w ogóle zlikwidować dział "Wolne słowo" (część tematów usunąć a resztę po zablokowaniu przenieść do działu "Rozmaitości") i pozostać tematycznie tylko na historii oraz współczesności Piły i okolic. Myślę, że warto rozważyć ten pomysł. Jak oceniacie istnienie tego działu? Lubicie czytać wątki w tym dziale czy Wam nie pasują do tego forum?
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Osobiście jestem bardzo rozczarowny dyskusją w temacie stosunki polsko ukraińskie, spodziewałem się czegoś więcej. Ziołka wpisy i uwagi w tym temacie nie stanowią inspiracji do głębszych rozważań ponieważ bazują one na zwykłym poziomie popularnych stacji telewizyjnych.
Matey#24 ma problem, bo dyskusje prowadzą dwie osoby. W temacie III Wojna Światowa dyskusje już od miesięcy prowadzę sam ze sobą i jakoś nie mam do nikogo żalu. Nie mam też żalu do
Matey#24 że w tematach dotyczących samej historii Piły czy okolic nie wnosi właściwie nic.
Zastanawiająca jest natomiast ilość odsłon w temacie stosunki polsko ukraińskie.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: Matey#24 »

adam pisze:Osobiście jestem bardzo rozczarowny dyskusją w temacie stosunki polsko ukraińskie, spodziewałem się czegoś więcej. Ziołka wpisy i uwagi w tym temacie nie stanowią inspiracji do głębszych rozważań ponieważ bazują one na zwykłym poziomie popularnych stacji telewizyjnych.
Matey#24 ma problem, bo dyskusje prowadzą dwie osoby. W temacie III Wojna Światowa dyskusje już od miesięcy prowadzę sam ze sobą i jakoś nie mam do nikogo żalu. Nie mam też żalu do
Matey#24 że w tematach dotyczących samej historii Piły czy okolic nie wnosi właściwie nic.
Zastanawiająca jest natomiast ilość odsłon w temacie stosunki polsko ukraińskie.
Tak! Mam problem, bo po 1 wchodzę codziennie codziennie na forum i czytam tylko dyskusję waszej dwójki w tym temacie, po 2 mamy XXI wiek i zamiast pisać ze sobą dialogi, lepiej się spotkać i wyjaśnić w 4 oczy nie zaśmiecając forum sprawami, które nas nie dotyczą bezpośrednio. Powiedziane już chyba było wszystko, a tutaj ciągnie się jakaś dyskusja. Po 3 co mam wnosić w temacie historii Piły skoro wszystkie tematy stygną i nikt ich nie uaktualnia? Poruszałem temat szczątków zakonnicy - cisza, poruszałem inne tematy - cisza... Nie będę sam ze sobą, jak Ty, prowadził dyskusji.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Matey#24 przecież nikt Ciebie nie zmusza do czytania dialogu między mną a Ziołkiem
a i Ty nikogo nie zmusisz aby podejmował proponowane przez Ciebie tematy.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Krzysztof Ju pisze:
Przy okazji, chciałbym zapytać czy istnieje jakiś warty obejrzenia film fabularny o stosunkach polsko-ukraińskich podczas drugiej wojny światowej?
Jak już wcześniej pisałem do jesieni nic normalnego się nie pokaże, natomiast polecam film animowany o tragicznych losach Polaków od 1.09.1939 r. Jest sporo o mordach band UPA na Polakach, a także wzmianka dotycząca zbrodni w naszej okolicy mianowicie w Podgajach.

Ludobójstwo. Animowany film dokumentalny

https://www.youtube.com/watch?v=Pn1xzeQy1Lk
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Niestety są problemy z dokończeniem produkcji filmu o ludobójstwie "Wołyń".
Apel o wsparcie filmu Wołyń - Wojtek Smarzowski
https://www.youtube.com/watch?v=MMLnFXYekNI
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

ziolek pisze:Ciekawe czy o tym w twoich źródłach informacji - dla których tak jesteś bezkretyczny - też piszą?

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... scy/vhk3wr
Przecież wszyscy wiedzą kto za tym stoi i dlaczego. Marcin Rey to bardzo znana postać , szczególnie z poszukiwania ruskich agentów :D[/quote]

Ziołek
choć wszyscy wiedzieli co wyprawia Marcin Rey, to dopiero sam się on do tego przyznał.

Niech się wieść niesie: głównym (bo nie jedynym) redaktorem profilu „Rosyjska V kolumna w Polsce” jestem ja, Marcin Rey z Dobczyc. Oczywiście wszyscy o tym wiedzą, ale od półtora roku upierałem się, by tego nie potwierdzać. Koniec z tym.


KONIEC Z TAJEMNICĄ POLISZYNELA.

https://www.facebook.com/permalink.php? ... ry_index=0
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Czyżby nasi rodzimi antyfaszyści jeszcze się nie obudzili ze snu zimowego?
Po Polsce grasuje ukraiński nazista i oprócz Pawła Kukiza nikt na to nie reaguje.

Członek ukraińskiej organizacji nazistowskiej Misanthropic Division, znany jako Denis Szubin, jeździ po Polsce i profanuje miejsca pamięci zbrodni hitlerowskich.

https://www.facebook.com/kukizpawel/pos ... 8145054238
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Byłem tam także.
Polonia odsłoniła w Niemczech pierwszy pomnik ofiar UPA

http://isakowicz.pl/relacja-z-kolejnego ... otycznych/

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/polonia ... odziel_sie
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Relacja z odsłonięcia Tablicy Wołyńskiej w Niemczech
http://polacywessen.de/index.php/80-con ... 16-relacja
Awatar użytkownika
Kanclerz
PRZYJACIEL
Posty: 385
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:44
Lokalizacja: Piła - Górne

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: Kanclerz »

W tematyce stosunków polsko-ukraińskich polecam książkę Witolda Szabłowskiego "Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia ". Książka wydana w 2016 roku przez wydawnictwo Znak, pewnie części forumowiczów znana.

Obrazek

W książce możemy przeczytać między innymi wspomnienia czeskiego pastora Jana Jelinka. Trzeba przyznać jego punkt widzenia daje sporo do myślenia. Przed wojną na terenie Wołynia żyło sporo Czechów.
wioli
Posty: 13
Rejestracja: 11 gru 2009, 21:38
Lokalizacja: Całe życie Piła (Gartenstrasse, Staszyce)

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: wioli »

Dzień dobry, ponieważ w tym wątku dyskusje toczyły się dawno temu, emocje pewnie zdążyły ostygnąć. 5 listopada 2018 odbył się w RCK jubileusz pilskiej biblioteki. Uświetnił go występ ukraińskiego zespołu Haydamaky i A.Stasiuka. Nagłośnienie było fatalne, porażał wrzask instrumentów muzycznych, frontmana nie było prawie słychać (pana Stasiuka również). Wysłuchałam więc i obejrzałam Haydamaków na tubce (youtube) ;). Brzmieli pięknie. Tak sobie pomyślałam, że hajdamacy to byli przecież kozacy buntujący się przeciwko polskiej szlachcie. I choć szlachta uczyniła wiele złego naszej ojczyźnie jakoś to wydało mi się niezręczne. Choć oczywiście bardzo mi się zespół podoba. Jeden z utworów pan Stasiuk zadedykował żołnierzom ukraińskim obecnie walczącym. Być może ta nazwa oznacza coś innego w języku ukraińskim, przyznaję się tutaj do mojej kompletnej niewiedzy. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się